سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۲۳:۲۹Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آداب و رسوم»

صفحه اقتصاد   ۳ دقیقه پیش    
تقویم دقیق نجومی همسران امروز چهارشنبه 12 مهر / میزان 1402 مطابق با 18 ربیع الاول 1445 و 4 اکتبر 2023 تقویم نجومی اسلامی همراه با آداب امروز از مناسبت های دینی و اسلامی ، قمر در عقرب ، احکام مباشرت و زناشویی، اصلاح مو ، احکام نجوم ، آداب و رسوم ازدواج، مباشرت، انعقاد نطفه، دوخت و دوز ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، ده ها صهیونیست بامداد سه شنبه با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی یورش بردند. ده ها شهرک نشین صهیونیست بامداد امروز در اقدامی تحریک آمیز با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی وارد صحن های مسجدالاقصی شدند و به انجام آداب و رسوم تلمودی پرداختند. ...
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۱:۲۹    
به گزارش سینماخانه و به نقل از مشاور رسانه ای؛ سمیه نورعلی شاهی، مجری استان گلستان دهم مهر ماه در استودیوی صبح بخیر ایران حضور پیدا کرد تا با مجری برنامه گفت وگو کند. وی در این برنامه از استان گلستان و ویژگی های آن سخن گفت ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۴۶    
کارگردان پیشکسوت مشهدی با بیش از نیم قرن تجربه در عرصه هنرهای نمایشی معتقد است: سنت ها و آداب و رسوم توسط جوانان می تواند احیا و به جامعه و همچنین نسل آینده معرفی شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۵۲    
شهروز ایری کارگردان راه یافته به جشنواره آیینی و سنتی به میزبانی گلستان (گرگان) معتقد است: جشنواره نمایش های آیینی و سنتی فرهنگ ها، آداب و رسوم مختلف را به هم وصل می کند و می توان فرهنگ های متنوع داخلی را بجای فرهنگ غربی در آثار خود بهره برد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
وحدت آغاز تمام دوستی ها و همدلی ها، همبستگی ها و اتحاد به ویژه میان شیعه و سنی و لازم است برای حفظ آن به عنوان رمز بقای اسلام و برادری میان اقوام و مذاهب، از تفرقه و دشمن تراشی ها جلوگیری کرد و به همه آداب ورسوم فرق و مذاهب احترام گذاشت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۳    
سفارش تاج گل برای مراسماتی همچون افتتاحیه در آداب و رسوم ما متداول است. گل ها حس خوبی به عزیزان شما خواهد داد و هر کدام نماد خاصی دارند. برای القای این حس و ابراز شادی نسبت به افتتاح مغازه، غرفه و ... فرد مورد نظر می توانید از تاج گل افتتاحیه کمک بگیرید.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
هنرمند حاضر در جشنواره هنرهای آیینی و سنتی از ضرورت فراهم کردن جشنواره های مرتبط با آیین های مشترک کشور ها با یکدیگر سخن گفت.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۷    
[نوید کریم زاده -مدیرکل تشریفات و ارتباطات بین المللی جمعیت هلال احمر] زبان یکی از مهم ترین شاخص های فرهنگی شناخته می شود؛ زیرا برای افرادی که به آن تکلم می کنند هویتی مشترک و نظامی از ارتباطات را پدید می آورد که رشد مدنی و اقتصادی بشر را در پی دارد و خود تبدیل به عنصر اصلی گسترش فرهنگ می شود ...
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۵۵    
معاون دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران گفت: احترام به فرهنگ و آداب ملل مختلف از مسائلی است که در یونسکو به آن اهمیت ویژه ای داده می شود و خرده فرهنگ ها جایگاه برجسته ای در آن دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر یارزاده، رئیس دانشگاه استاد فرشچیان با بیان اینکه جشنواره های بومی پشتیبان فرهنگ جوامع و موجب تقویت روحیه مردم هستند، یادآور شد: با بر پایی چنین جشنواره هایی از طریق تقویت روح مناطق می توان به کارآفرینی و توسعه پایدار دست یافت.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۸    
مردم دمشق به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) با آداب و رسوم خاصی این روز را جشن می گیرند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حسین صادقی سرپرست گروه نمایش تکمچی لّر اشاعه فرهنگ اقوام و شناخت آداب و رسوم مختلف را مزیت اصلی جشنواره بین المللی آیینی سنتی دانست.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
عموم سالنامه مدارس به غیر اطلاعات و اخبار مدرسه، سرشار از اسامی معلمان، شخصیت های تأثیرگذار و آداب ورسوم و فرهنگ مردم تهران است که منبعی قابل اعتماد و ارزشمند برای پژوهش های تهران شناسی به شمار می روند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۱:۴۸    
جشنواره آشپزی و بازیهای بومی محلی با هدف احیای آیین ها و آداب و رسوم کهن منطقه و به مناسبت هفته دفاع مقدس در اشنویه برگزار شد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۹:۱۹    
تقویم دقیق نجومی همسران امروز شنبه 8 مهر 1402 شمسی مطابق با 14 ربیع الاول 1445 قمری، 30 سپتامبر 2023 میلادی و تقویم نجومی اسلامی همراه با آداب امروز از مناسبت های دینی و اسلامی ، قمر در عقرب ، احکام مباشرت و زناشویی، اصلاح مو و دوخت ، احکام نجوم، آداب و رسوم ازدواج، مباشرت، انعقاد نطفه، دوخت و دوز ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۲۸    
تقویم دقیق نجومی همسران امروز پنجشنبه 6 مهر 1402 شمسی مطابق با 12 ربیع الاول 1445 قمری، 28 سپتامبر 2023 میلادی و تقویم نجومی اسلامی همراه با آداب امروز از مناسبت های دینی و اسلامی ، قمر در عقرب ، احکام مباشرت و زناشویی، اصلاح مو و دوخت ، احکام نجوم، آداب و رسوم ازدواج، مباشرت، انعقاد نطفه ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۱۲    
تقویم دقیق نجومی همسران امروز پنجشنبه 6 مهر 1402 شمسی مطابق با 12 ربیع الاول 1445 قمری، 28 سپتامبر 2023 میلادی و تقویم نجومی اسلامی همراه با آداب امروز از مناسبت های دینی و اسلامی ، قمر در عقرب ، احکام مباشرت و زناشویی، اصلاح مو و دوخت ، احکام نجوم، آداب و رسوم ازدواج، مباشرت، انعقاد نطفه ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۱    
حضور اقوام مختلف در ایران که هر کدام دارای آداب و رسوم و آیین های خاص خود هستند، امتیاز ویژه ای است که زمینه را برای توسعه گردشگری در کشورمان فراهم می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال گفت: کشور ما با تنوع اقلیمی، آداب و رسوم ویژه و اقوام مختلف به صورت ذاتی امکان جذب توریست را دارد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۱    
حجت الاسلام معبودی گفت: دشمن به دنبال این امر بود که هویت، یعنی دین و فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی را از ما بگیرد و به برکت حضور جوانان، ما یک حماسه در 8 سال دفاع مقدس خلق کردیم و نگذاشتیم دشمنان ملت به اهداف شوم خود دست یابند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۲۳    
لرستان یکی از استان های غرب کشور بوده که بر اساس یافته های تاریخی و باستان شناسی، از اولین سکونتگاه های بشر در ایران به شمار می آید. این استان پیشینه تاریخی بسیار غنی داشته و به همین دلیل است که یکی از چهار بخش اصلی موزه ملی کشور را از آن خود کرده است ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس عباس قنبری عدیوی دکترای زبان و ادبیات عامه مدرس دانشگاه فرهنگیان رئیس بنیاد ایران شناسی شعبه چهارمحال و بختیاری پنجشنبه سی ام شهریور در برنامه صبح بخیر ایران درباره آداب و رسوم چهارمحال و بختیاری گفت: همانطور که از نام چهارمحال بختیاری پیدا است، این استان در چهار محل به نام های لار ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۶    
ایسنا/خراسان رضوی ورزش زورخانه ای، باستانی و یا پهلوانی، انجام حرکات ورزشی خاص با ادوات و بدون ادوات است که با آداب و رسوم ویژه از عصرهای تاریخی و فرهنگی کهن تاکنون در سرزمین گسترده پارس رواج داشته است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اما در دل این خوشامدگویی و آداب و رسوم مهمان نوازی، نکات تاریکی نهفته است. اتفاقات روز گذشته، تنها به جامعه فوتبال و ورزش، مربوط نمی شود و تحلیل و تفسیر جوانب مختلف آن، باید به دست جامعه شناسان و روان شناسان متخصص، صورت گیرد. ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه های هفته جهانی گردشگری امسال با تمرکز بر میراث و آداب و رسوم غنی و کهن جزیره و در راستای ارتقای صنعت گردشگری اجرا می شود.
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۴    
زهرا کریم زاده، مجری استان چهارمحال بختیاری، بیست ونهم شهریور ماه در برنامه صبح بخیر ایران حضور پیدا کرد تا با مجری برنامه گفت وگو کند. وی در این برنامه از آداب و رسوم استان چهارمحال و بختیاری سخن گفت. کریم زاده گفت: من در اهل شهرکرد هستم ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
هر سال با فرا رسیدن فصل بهار و احساس هوای دل انگیز بهاری، جشن ملی نوروز شروع می شود و برای ما ایرانیان فرصتی به جهت جشن گرفتن و تبریک گفتن به یکدیگر را فراهم می کند ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
تصاویر و شخصیت های قرون وسطی نمادین بوده و از مدت ها پیش، قرون وسطی پس زمینه های جذابی برای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی معتاد کننده فراهم کرده است. همچنین نمادگرایی، آداب و رسوم و فناوری قرون وسطی، پایه و اساس بسیاری از آثار فانتزی مانند بازی تاج و تخت و ارباب حلقه ها بوده است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۷    
امام جمعه تکاب گفت: اگر رسانه ها خواهان تبیین آداب و رسوم اسلام هستند باید حکمت این آداب و رسوم را با زبان روز بیان کنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۰:۱۳    
سفر، ما را با فرهنگ و آداب و رسوم جوامع مختلف آشنا می کند و به همین دلیل است که می گویند: بسیار سفر باید، تا پخته شود خامی.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
زارعی کوشا برگزاری جشنواره موسیقی اقوام ایرانی را فرصتی بسیار خوب برای انعکاس ظرفیت های کردستان دانست و گفت: بیش از 32 شبکه استانی و سراسری در کشور در طول برگزاری جشنواره، فرهنگ، آداب و رسوم و پتانسیل های کردستان را بر منعکس می کنند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۶    
به گزارش جام جم/مردم برازجان از دیرباز هنگامه گرفتاری ها برای گشایش گره های روایی با پای پیاده به زیارتش می رفتند و حتی برای زیارت کردن ایشان آداب و رسوم خاصی داشت که بصورت گروهی و خانوادگی و همراه با چاووشی خوانی و پختن غذاهای نذری و.. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۷:۱۰    
حمام عمومی های ایرانی و سنتی در گذشته علاوه بر استحمام، محلی برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه بودند و از آداب و رسوم خاصی برخوردار بودند.
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
برنامه “باتو حالم خوبه” به بررسی زندگی و آثار امام رضا (ع)، تبیین آداب و رسوم زیارت حضرت، گفت وگو با علما و محققان مرتبط با حضرت امام رضا (ع) و همچنین بهره گیری از سخنان و توصیه های ایشان در زمینه ولایت و اخلاق اجتماعی است. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۳    
سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان گفت: سوگواره مَحرم مُحرم سهم بسزایی در معرفی آداب و رسوم عزاداری و ترویج فرهنگ عاشورایی دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۸    
اصفهان؛ شهری در مرکز ایران که قلب تپنده کشور محسوب می شود. مساجد تاریخی و آثار باستانی زیادی که در این شهر وجود دارد. باعث شده در طول سال گردشگران زیادی از سراسر ایران و کشورهای خارجی وارد این شهر شوند. علاوه بر آثار باستانی، طبیعت، آداب و رسوم و فرهنگ غنی، این شهر غذاهای لذیذ و خوشمزه فراوانی دارد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به ارسال هزار اثر به دوازدهمین سوگواره منطقه ای مَحرم مُحرم جهاد دانشگاهی لرستان گفت: این رویداد معنوی سهم بسزایی در معرفی آداب و رسوم عزاداری و ترویج فرهنگ عاشورایی دارد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مهدی خلیلی در گفت وگو با میزان در مورد حضورش به عنوان یک راوی در مستندهای ایران گردی گفت: علاقه فراوان من به طبیعت، زمینه را برای حضور در مستندهای محیط زیستی و مسافرتی فراهم کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۶:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سیناز، زینب و حمیرا هم شاگردی های افغان ما توی کلاس بودند، با سیناز بیشتر از همه دوست بودم، او بعضی وقت ها برایم از آداب و رسوم شان تعریف می کرد و از دلتنگی های بزرگترهایش برای شهر و دیارشان.
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -این مستند که با محوریت ژئوپارک جهانی طبس با معرفی پدیده های شاخص محدوده جغرافیایی طبس تولید شده، با خلق تصاویر جذاب، روایتگر تاثیر ژئوپارک ها بر هویت یک سرزمین با در نظر گرفتن مباحث زمین شناسی و آمایش سرزمینی، جامعه محلی و فرهنگ اقوام ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
روستای چنشت در فاصله 60 کیلومتری جنوب شرق استان خراسان جنوبی و در توابع شهرستان سربیشه قرار دارد. روستایی که با پوشش محلی مردمانش، به سرزمین رنگ های ایران معروف شده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۲:۳۰    
آداب و رسوم خواستگاری و ازدواج در برخی کشورها خیلی عجیب و غریب است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۳    
جشنواره رویال هایلند بوتان، مردم محلی و گردشگران را به خود جذب می کند و سکویی پرجنب وجوش در اختیار منطقه لایا و سایر مناطق کوهستانی بوتان قرار می دهد تا فرهنگ ها و آداب و رسوم متنوع خود را معرفی کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : اکونومیست در گزارشی به وضعیت حقوق زنان در چین پرداخته و نوشته است که آداب و رسوم خشن، طی قرن ها داستان های شخصی دردناکی را پدید آورده اند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: از ابتدای ایام اربعین این اداره کل با راه اندازی نرم افزار جامع راهنمای زائران برای مسافران و زائران ورودی به استان، اقدامات و خدمات جهادی انجام داده است.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
بسیاری از ما حداقل یک بار در زندگیمان شوک فرهنگی را تجربه کرده ایم. برای مثال، در مصر، دوستان عروس قبل از مراسم او را نیشگون می گیرند تا خوش بخت شود
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
با ما همراه باشید تا با هوسه خوانی که یکی از آداب و رسوم عراقی ها در مسیر رفتن به کربلا در روز اربعین است، بیشتر و بهتر آشنا شوید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
موزه مردم شناسی سیستان معرف آداب و رسوم مردم منطقه سیستان است/ موزه مردم شناسی سیستان، مکانی که ما را به گذشته های دور می برد