چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۲۱:۱۹Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسلیحاتی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
جنگ اوکراین، صنایع نظامی در اروپا به ویژه فرانسه را بیش از پیش رونق داده است.
چند ثانیه   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روبرت بگلریان، نماینده ارامنه جنوب ایران: در جنگ دوم قره باغ و تحولات اخیر شاهد کمک های تسلیحاتی و اطلاعاتی اسرائیل به جمهوری آذربایجان بوده ایم. ...
فرهنگ سدید   ۶ ساعت پیش    
نظامیان بودجه را از برنامه های اجتماعی و زیرساختی تخلیه می کنند. آن ها برای تحقیق و توسعه سیستم های تسلیحاتی بودجه اختصاص می دهند، اما از فناوری های انرژی تجدیدپذیر غفلت می کنند. پل ها، جاده ها، شبکه های برق و سیل بند ها فرو می ریزند. مدارس خراب می شوند تولید داخلی کاهش می یابد. مردم فقیر شده اند ...
روز نو   ۸ ساعت پیش   + ۴۱ سایت دیگر  
اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره رفع تحریم های تسلیحاتی در 18 اکتبر، گفت: این صراحت متن برجام است. آنان به طور طبیعی باید بپذیرند که آن تحریم ها نباید تداوم داشته باشد.
آنا   ۱۰ ساعت پیش    
کارشناسان اروپایی در مورد خطر تسلیحاتی 4 فناوری در دنیا هشدار دادند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۹:۵۶    
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که به رغم ارائه انواع کمک های مالی و تسلیحاتی به کی یف، کاخ سفید همواره بر لزوم پرهیز از تقابل مستقیم با روسیه تأکید می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تعهد غرب به تجهیز تسلیحاتی اوکراین برای دفاع از خود در آینده، هشدار درباره زمان محدود برای انجام ضدحمله قبل از زمستان، وعده پنتاگون به ادامه کمک نظامی به کی یف و امکان پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا در سال 2030، از رویدادهای مهم پیرامون جنگ هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۷:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یک پایگاه آمریکایی به نقل از یک مقام اروپایی گزارش داد کشورهای اتحادیه اروپا همه تسلیحاتی را که می توانستند بدون به خطر انداختن دفاع خود در اختیار اوکراین قرار دهند، ارائه کرده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۴:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک منبع مطلع به روزنامه تلگراف گفت که دولت انگلیس برای ادامه کمک های نظامی به اوکراین در جنگ با روسیه، با کمبود تسلیحاتی مواجه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
پنتاگون به کنگره آمریکا هشدار داد برای جایگزین سازی تسلیحاتی که از انبارهای ارتش این کشور برای اوکراین فرستاده شدند، به کمبود بودجه برخورده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از گزینه هایی که احتمالا در دسترس روسیه است می تواند موشک ایرانی کوتاه بُرد فاتح 110 و همچنین دیگر موشک های دوربرد طراحی شده توسط ایران باشد که در چند دهه گذشته توسعه یافته اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به کنگره این کشور هشدار داده است که برای جایگزینی تسلیحاتی که واشنگتن به اوکراین فرستاده با مشکل مواجه است و بودجه لازم در این خصوص را در اختیار ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۳۴    
رژیم صهیونیستی به طور مستقیم در حوادث سویداء دخالت می کند و به جدایی طلبان وعده کمک مالی، غذایی و تسلیحاتی می دهد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سوئد با افزایش خشونت های گروهی که به قتل های بی سابقه در ماه سپتامبر منجر شده، مواجه است. 12 نفر در تیراندازی هایی که گمان می رود به باند های جنایتکار مرتبط باشد، کشته شده اند و آندرس تورنبرگ ، کمیسر پلیس ملی سوئد، در واکنش به آخرین رویداد ها ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
قرارداد جدید تسلیحاتی آمریکا و عربستان که اخیراً به مبلغ 500 میلیون دلار منعقد و تایید شده، یک اتفاق عادی و یک توافق مرسوم به حساب می آید اما زمان اعلام این قرارداد تا حدودی مهم است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آلمان و رژیم صهیونیستی طی سالیان گذشته و البته پس از دهه ها اختلاف، همکاری های مشترک خود را افزایش داده اند. آلمان به تازگی قراردادی را برای خرید سامانه موشکی مافوق صوت Arrow 3 ساخت رژیم صهیونیستی امضا کرده است که به بخش مهمی از دفاع اروپا در برابر حملات هوایی تبدیل خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
پیروزی رابرت فیکو در انتخابات پارلمانی اسلواکی زنگ خطر را در متحدان اوکراین به صدا درآورده است، سیاستمدار چپگرایی که مخالف تحریم ها علیه روسیه و کمک های تسلیحاتی به اوکراین است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در گفتگو با روزنامه همشهری به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۷:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر دفاع انگلیس همچنین از کارخانه ها و شرکت های تسلیحاتی این کشور خواست که تأسیساتی را در خاک اوکراین برای تولید تجهیزات نظامی احداث کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: خیز دولت بایدن جهت تحقق فرایند عادی سازی روابط ریاض و تل آویو توسط گروهی از ناظران به چالش کشیده شده است؛ به باور این گروه، پادشاهی تلاش دارد تا از ضعف واشنگتن در منطقه به نفع خود استفاده کرده و ضمانت های امنیتی و نظامی دریافت کند ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
احمد مسعود 34 ساله که برای رونمایی از یک کتاب جدید در پاریس بود، همچنین گفت: نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان هیچ کمک نظامی دریافت نمی کنند و به انبارهای تسلیحاتی مربوط به چندین دهه جنگ در افغانستان وابسته هستند. آنها به مهمات نیاز دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
دولت اوکراین با هدف افزایش تولیدات تسلیحاتی این کشور، یک کنفرانس بین المللی صنایع دفاعی برگزار کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هفت کشور عضو اتحادیه اروپا به منظور برطرف کردن نیازهای کی یف و پرکردن ذخایر تسلیحاتی خود، سفارش خرید گلوله های توپخانه ای را به ثبت رساندند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
پنتاگون در ادامه ارزیابی خود بر این نظر است که ایران به تعهدات بین المللی اش برای انهدام تسلیحات شیمیایی پایبند نبوده و این نگرانی وجود دارد که به دنبال ساخت تسلیحاتی با قابلیت تاثیر بر سیستم عصبی باشد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مجلس نمایندگان امریکا اواخر شهریور ماه با 410رأی موافق و سه رأی مخالف طرح های ضدایرانی و خصمانه موسوم به قانون مهسا را به تصویب رساند. این طرح دولت امریکا را ملزم به اعمال تحریم علیه مقامات ارشد ایران به بهانه های حقوق بشری می کند و در عین حال محدودیت هایی بر واردات و صادرات تسلیحاتی ایران ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۳:۴۳    
دفتر پژوهش های مؤسسه کیهان ارتشبد سابق حسن طوفانیان، آجودان مخصوص شاه و مسئول خریدهای تسلیحاتی ارتش در آن زمان، در خاطراتش به نفوذ انقلابیون پیرو حضرت امام خمینی در ارتش شاه و نقش آنها در درگیری های 21 و 22 بهمن 57 اعتراف کرد. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
با فروش پدافند موشکی پیکان 3 به آلمان این اولین باری است که این سیستم فراتر از مرزهای سرزمین های اشغالی و ایالات متحده مستقر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۴:۱۳    
دیمیتری پولیانسکی معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد کمک کنندگان غربی با سوریه و کشور های نیازمند با تبعیض شدید برخورد می کنند و فقط به کمک های تسلیحاتی به رژیم اوکراین تمایل دارند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از خبرآنلاین، سردار علایی گفت: وقتی جنگ آغاز شد، عراق و شوروی قرارداد 15 ساله تسلیحاتی داشتند. این قرارداد در زمان شاه منعقد شده بود و ربطی به انقلاب نداشت. بر مبنای این قرارداد تمام ساز و کار نیروهای مسلح عراق بر مبنای دکترین مد نظر شوروی بنا شد. وی [...]
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه روز 28 شهریورماه برای سفری دو روزه وارد تهران شد. یکی از محور های مهم این سفر گفتگو درباره همکاری های دفاعی بین تهران و مسکو بود ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
این نشانه ای از تقویت و ارتقای روابط میان ریاض و پکن است / عربستان سعودی بزگترین خریدار تسلیحاتی و جنگ افزارهای آمریکایی در جهان است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
شلیک شناور های جنگی ایران با بالگرد آمریکایی در خلیج فارس، هشدار بایدن نسبت به خطر ترامپ برای آمریکا، برگزاری رزمایش دریایی عربستان و چین، آمادگی ترکیه برای ازسرگیری مذاکرات با روسیه، سوریه و ایران و نگرانی اسرائیل از انقضای تحریم تسلیحاتی ایران ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزرای دفاع اوکراین و فرانسه پنجشنبه با یکدیگر دیدار کردند و متعهد شدند که برای تامین تسلیحات مورد نیاز ارتش اوکراین برای یک بازه زمانی سه ماهه در راستای تقویت و تداوم ضدحمله کی یف علیه نیروهای روسیه و توسعه مشترک تولید تسلیحات با یکدیگر همکاری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مورد پایان تحریم تسلیحاتی ایران ابراز نگرانی کرد و گفت که در صورت لغو این تحریم، ایران در انتشار موشک های پیشرفته آزادی عمل خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ایران قادر به توسعه موشک های خود و انتشار این موشک ها در سراسر جهان نیست، نسبت به انقضای تاریخ تحریم تسلیحاتی تهران ابراز نگرانی کرد و از جامعه جهانی خواست تا برای مقابله با برنامه های موشکی ایران اقدام کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی پس از دریافت چراغ سبز آمریکا در تاریخ 26 مرداد سالجاری، امروز (پنجشنبه) قراردادی به ارزش 3.5 میلیارد دلار برای فروش سامانه موشکی ارو-3 ( Arrow-3) به آلمان امضا کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و وزیر دفاع آلمان امروز یک قرارداد تسلیحاتی به ارزش حدودی چهار میلیارد یورو را جهت فروش سامانه پدافند موشکی آرو3 به برلین امضا کردند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سپتامبر بدترین ماه برای قتل های ناشی از تیراندازی در سوئد از زمان شروع ثبت رکورد ها در سال 2016 است. به گزارش گاردین، شب گذشته 2 نفر در تیراندازی های جداگانه در سوئد جان خود را از دست دادند و مجموع آمار ماهانه به 11 نفر رسید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مقامات عالی رتبه دولتی در انگلیس فشارها بر آلمان برای رفع تحریم های تسلیحاتی علیه عربستان و موافقت با تحویل جنگنده های اروپایی به این کشور را افزایش داده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۰    
کارشناس سیاست خارجی گفت: تحریم های تسلیحاتی پایان مهرماه به صورت رسمی لغو می شود و تروئیکای اروپایی به دنبال تمدید آنها است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که کشورهای غربی به نیازهای اساسی سوریه بی اعتنایی می کنند تا همچنان بتوانند برای اوکراین کمک تسلیحاتی جذب کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۵۶    
سردار احمدی مقدم گفت: عراق با وجود کمک 75 میلیارد دلاری و سایر کمک های تسلیحاتی که در طول جنگ با ایران از کشور های عربی دریافت کرد باز هم نتوانست در جبهه جنگ توفیق چندانی داشته باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در حالی که ایالات متحده در تلاش است عربستان را به سمت و سوی عادی سازی روابط با اسرائیل سوق دهد، بن سلمان می خواهد تا آنجا که ممکن است از واشنگتن امتیاز بگیرد. کمک آمریکا به برنامه هسته ای یکی از خواسته های اصلی سعودی هاست اما همه از این موضوع خوشحال نیستند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، تارنمای جوییش اینسایدر روز چهارشنبه گزارش داد که یک نامه با امضای 31 قانونگذار از 2 حزب آمریکا از جمله اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده از سیاست کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس برای اقدام یکجانبه در حفظ تحریم هایشان علیه برنامه تسلیحاتی ایران تقدیر کردند. ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصر قانون به نقل از ایندیپندنت، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به ورود جهان به یک مسابقه تسلیحات هسته ای جدید و گسترش سایه نابودی بر سر جهان هشدار داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
زرندیه- مشاور عالی سپاه قدس با اشاره به حمایت و کمکهای تسلیحاتی کشورهای غربی از رژیم بعث در جنگ هشت ساله گفت: جنگ و پیروزی ما در دفاع مقدس مظلومانه اما با اقتدار بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۶:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس : معاون تأمین و لجستیک پنتاگون اعلام کرد: به زودی تولید مشترک تسلیحات با اتحادیه اروپا، اوکراین و استرالیا آغاز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۵:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل با بیان اینکه یک مسابقه تسلیحاتی هسته ای نگران کننده در حال اجرا است، گفت: جامعه بین المللی باید رژیم اسرائیل را به صورت الزام آور به ترک گزینه سلاح های هسته ای، پذیرش معاهده ان.پی ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند، یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) برای امضای بزرگترین قرارداد نظامی تاریخ این رژیم به آلمان سفر می کند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که خبرها حاکی از قصد آمریکا به تسلیح هانوی به جنگنده های اف-16 آمریکایی است، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: پکن امیدوار است که این همکاری به تحریک یک رقابت تسلیحاتی در آسیا منجر نشود. ...