جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۷:۳۹Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوفه»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۳۷    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از آغاز کشت ذرت علوفه ای در مزارع کشاورزی استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۳۵    
فرمانده انتظامی شهرستان ریگان گفت: 19 هزار لیتر گازوئیل قاچاق از زیر بار علوفه یک دستگاه کامیون عبوری کشف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دو نفر بر اثر مسمومیت با گازمونوکسیدکربن در روستای "جرا" تویسرکان فوت شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
ایلام-مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: برداشت علوفه از اراضی کشاورزی ایلام آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان همدان از مرگ دو نفر بر اثر مسمومیت با گازمونوکسیدکربن در روستای جرا تویسرکان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: امسال یک رقم گلرنگ علوفه ای، یک رقم ماشک، یک رقم خلر و یک رقم نخود علوفه ای برای دیمزار های کشور معرفی شدند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: امسال چهار رقم جدید علوفه نامزد معرفی برای دیم زارهای کشور هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۳    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: فقط حدود 200 هزار تن از علوفه مورد نیاز خراسان شمالی در این استان تولید می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: میزان تولید علوفه قابل بهره برداری در عرصه های مرتعی استان به رقمی معادل 198.6 هزار تن کاهش یافته است.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۳۹    
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه کاشت سورگوم علوفه ای در استان زنجان مطابق با الگوی کشت انجام می شود گفت: در حال حاضر 25 هکتار از اراضی استان زیر کشت سورگوم علوفه ای رفته است و پیش بینی می شود بیش از 60 تن عملکرد در هکتار داشته باشد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان اظهار داشت: تولید علوفه در فضای گلخانه یکی از راههای موثر تامین علوفه دام در شرایط خشکسالی در سیستان و بلوچستان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: کشت سورگوم در سال های خشکسالی افزایش پیدا کرده و تولید آن در استان 70 تن در هکتار است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۵۵    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمشهر از ترویج کشت گیاهان علوفه ای مقاوم به خشکی در این شهرستان در قالب کارگاه آموزشی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون سازمان ومدیر جهاد کشاورزی میناب از برداشت 30 هزار تنی محصول ذرت علوفه ای از مزارع سطح زیر کشت شهرستان تا پایان فصل برداشت خبر داد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۰۲    
ایرنا-مرحله نهایی لیگ برتر دراگون بوت زنان روز گذشته در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد. فارس-بارش های سیل آسا در قشلاقات شهرستان های اهر و کلیبر به خصوص روستاهای ، چولقشلاقی، ساری سولی، سوت توت در شهرستان اهر و قره قیه، دلاوران، شاملوی کوچک ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
از ابتدای فصل برداشت ذرت علوفه ای در بخش شمیل شهرستان بندرعباس تاکنون 15 هزار و 750 تن محصول برداشت شده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بارش های سیل آسا در قشلاقات شهرستان های اهر و کلیبر به خصوص روستاهای ، چولقشلاقی، ساری سولی، سوت توت در شهرستان اهر و قره قیه، دلاوران، شاملوی کوچک، قره داغلو و چات قیه در شهرستان کلیبر موجب تخریب راه های عشایری، مزارع کشاورزی، منازل، آغل، انبارکاه و علوفه و تلف شدن احشام و ماکیان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از برداشت ترتیکاله و نخود علوفه ای از سطح 300 هکتار از مزارع استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۹    
شاهرود- علم همراه با تجربه می تواند به دامداران و تولید کننده و بهره برداران بخش جهاد کشاورزی کمک کند که تولیداتشان را ارتقاء ببخشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
بارش های سیل آسا در قشلاقات شهرستان های اهر و کلیبر به خصوص روستاهای ، چولقشلاقی، ساری سولی، سوت توت در شهرستان اهر و قره قیه، دلاوران، شاملوی کوچک، قره داغلو و چات قیه در شهرستان کلیبر موجب تخریب راه های عشایری، مزارع کشاورزی، منازل، آغل، انبارکاه و علوفه و تلف شدن احشام و ماکیان شد.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: نهاده های دامی و تکمیل زنجیره غذایی دام طیور و آبزیان در سال های اخیر به چالش مهمی در کشور تبدیل شده است به نحوی که طبق آمارها بخش عمده ای از نهاده های دامی و علوفه مصرفی کشور و اردانی بوده و طی سال های گذشته بخش مهمی از واردات کالاهای اساسی به نهادههای دامی اختصاص یافته است از سوی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلمی از برداشت علوفه به سبک سنتی و دستی در روستای چنگان خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- ماقبل تاریخ نمایانگر دوران نهایی است. این آخرین دوره همزیستی گونه های مختلف انسان بود و از بین هشت گونه ما هوموساپینس ها یا انسان های خردمند تنها کسانی هستیم که زنده مانده ایم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۳۲    
فرمانده انتظامی رفسنجان از توقیف یک دستگاه تریلر حامل 36 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در پوشش بار علوفه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۳۱    
مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از تدوین طرح تحول پوشش گیاهی و تولید علوفه در مراتع کشور خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: با توجه به بارندگی اواخر سال گذشته و فروردین امسال هم اینک مراتع این استان در حالت نرمال هستند و این مراتع سالانه 59 هزار تن تولید علوفه دارند. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جام جم، این حادثه حوالی ساعت 17 و 5 دقیقه در کارگاهی رخ داد که در آن تینر، گازوئیل و مواد آتش زا نگهداری می شد و کنارش نیز یک انبار علوفه دام بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۹:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
عشایر ایل قره داغ امسال به دلیل خشکسالی شدید مناطق قشلاقی و نبود علوفه و آب، کوچ بهاره خود را به مناطق ییلاقی از جمله ییلاقات شیور، کچی قران، مزرعه معدن، ییلاقات اوکوز داغی هریس و .. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی رفسنجان از توقیف یک دستگاه تریلر و کشف 36 هزار لیتر سوخت قاچاق در پوشش بار علوفه در محور رفسنجان کرمان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از آغاز کشت ذرت علوفه ای در مزارع کشاورزی این استان در سال زراعی جاری خبر داد.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
قبرستان تاریخی و هزار ساله وادی السلام امروز 23 اردیبهشت دچار آتش سوزی شد. گیاهان و علوفه خشک شده این محوطه که در نقطه ای با هدف جابه جایی، دپو شده بود دچار حریق شد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۱    
فلاتوکسین M1 یکی از معضلات تهدید کننده ایمنی لبنیات محسوب می شود که با منشأ قارچ آسپرژیلوس فلاووس بوده و از طریق علوفه و نان کپک زده آلوده به این قارچ به همراه خوراک به بدن دام وارد می شود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۳:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
سید احمد مقدسی در خصوص وضعیت تولید و بازار شیر خام اظهار داشت: بر اساس نرخ تورم و نوسان نرخ ارز مواد اولیه و هزینه های تمام شده تولید شیر خام از جمله علوفه دامی و سایر عوامل تولید افزایش یافته است که اگر این مهم لحاظ نشود باید در انتظار کاهش تولید در ماه های آتی و خروج واحدهای کوچک از چرخه تولید ...
به گفته رییس انجمن صنفی گاوداران ایران قیمت واقعی هر کیلوگرم شیر خام درجه یک 18 هزار و 200 تومان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه متأسفانه با خشکسالی بخش زیادی از مراتع خشک شده و یا از مرغوبیت قبلی افتاده است، گفت: همین مسئله دامداران را با مشکل مواجه کرده است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۴۷    
نشستی با موضوع کاشت علوفه در گلخانه های استان روز یکشنبه مورخ 17 اردیبهشت ماه در محل سازمان جهاد کشاورزی انجام شد .
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از اجرای طرح تحول احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه در مراتع خبر داد و گفت: این طرح در سطح 50 میلیون هکتار مراتع کشور اجرایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: مقابله با پدیده خشکسالی با دوره های طولانی مدت برای جلوگیری از تاثیر آن بر تولید کشاورزی لازم است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۶    
رئیس بخش تحقیقات آبیاری و فیزیک خاک مرکز تحقیقات ملی شوری گفت: پیاده سازی دستاوردهای تحقیقاتی مرتبط با استفاده اقتصادی و پایدار از منابع آبی شور و بسیار شور، علاوه بر تامین نیازهای غذایی و علوفه ای کشور، منجر به کاهش فشارهای وارده بر منابع آب متعارف و حل مشکلات بحران آب در بخش کشاورزی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از اجرای طرح تحول احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه در مراتع خبر داد و گفت: این طرح در سطح 50 میلیون هکتار مراتع کشور اجرایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور مراتع سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: طرح تحول و احیای پوشش گیاهی و تولید علوفه در 50 میلیون هکتار از مراتع کشور اجرایی می شود.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۰:۵۲    
مدیر عامل مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان اعلام کرد: به دلیل ضعف مراتع و عبور از شرایط بحران خشکسالی، 1500 تن کلش، 200 تن یونجه و هزار تن پرس سویا بین عشایر توزیع خواهد شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: نان که از اساسی ترین اقلام غذایی مردم است در ایران با یک چالش روبرو شده است. اگر قیمت نان افزایش یابد سفره مردم و قشر پایین جامعه کوچک تر می شود و اگر تغییر نکند به گفته رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران، نان خوراک گاو و گوسفندها می شود ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۳    
برگزاری روز انتقال یافته های مقایسه عملکرد علوفه اسپرس در اکوتیپ های بهبود یافته، امید بخش و محلی در شرایط زراعی در شهرستان آبیک برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۰۹    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: امسال با توجه به بخشش نزولات آسمانی به طبیعت شاهد افزایش و رشد بسیار خوب علوفه ها و گیاهان در مراتع و جنگل ها هستیم که با توجه در پیش رو بودن فصل گرما و خشک شدن علوفه ها؛ احتمال بروز آتش سوزی در جنگل ها و مرتع بیشتر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
ساری- معاون دفتر مدیرکل امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر توسعه کشت گیاهان علوفه ای گفت: 83 درصد تولید علوفه کشور مربوط به یونجه و ذرت علوفه ای است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۸:۰۷    
فرماندار ملارد با بیان اینکه بیش از 350 خانوار عشایر در این شهرستان و 120 هزار راس دام سبک وجود داشته که سه هزار تن گوشت قرمز استان تهران را سالانه تامین می کنند گفت: مشکلات تامین نهاده های دامی و تامین علوفه نیاز به رسیدگی داشته و باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: کشت چغندرقند علوفه ای در سطح 150 هکتار از مزارع کشاورزی این استان در سال زراعی جاری آغاز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان گفت: محیط زیست هزار و 600 کیلوگرم علوفه برای مرال های پارک جنگلی قرق تامین کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان- سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان گفت: پیش بینی می شود امسال 192 هزار تُن گیاه علوفه ای در گلستان تولید شود.