شنبه ۱۱ تیرساعت ۲۱:۰۵Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ریزگرد»

شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
سلاجقه با بیان اینکه محل دپو پسماندهای روی نمی تواند به عنوان کانون ریزگرد تلقی شود، گفت: باتوجه به عمر و دوام پوشش حفاظتی که برای تثبیت خاک صورت گرفته است، می بایست برای جلوگیری از شکستگی و ایجاد ریزگرد، اقدامات لازم انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
آقای ساعدی گفت: آمارهای عجیب و غریبی برای تثبیت کانون های گرد و غبار خوزستان ارائه می شود اما اثری از نتیجه آن دیده نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۸:۴۱    
گرگان- ایرنا - مدیرکل هواشناسی گلستان از وزش باد شدید در این استان از اواخر امروز جمعه خبر داد و گفت: وقوع طوفان گرد و خاک و ریزگرد در مناطق شمالی استان محتمل است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سید مصطفی هاشمی طبا در سرمقاله روزنامه شرق نوشت: روزنامه همشهری در شماره یکشنبه هفته جاری سخنان رئیس جمهوری محترم را در مصاحبه با صداوسیما و طرح موضوعات مربوط به تورم و گرانی های آینده و میراث شومی که از دولت روحانی به ایشان رسیده است، به چاپ رساند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۲:۴۲    
محقق و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی گلستان گفت : یک شرکت دانش بنیان در استان سالانه 15 هزار نهال صنوبر هیبرید را برای مقابله با ریز گردهای شمال استان تولید می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی منشاء خارجی ریزگردهای ایران نشان می دهد که این امر به دلیل خشکسالی و سدسازی ها در کشورهای منطقه و بیش از همه ترکیه بوده که با کاهش دبی حوضه های آبریز منطقه، بزرگ ترین کانون ریزگرد در عراق ایجاد شده و رفع آن از مسیر دیپلماسی می گذرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
افزایش مهاجرت نخبگان خوزستانی لحظه به لحظه سبقت می گیرد و آنچه نخبگان را از این استان فراری می دهد تنها ذرات بسیار کوچک و سبک کمتر از پنج میکرونی به اسم ریزگرد ها نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا-مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت:شمار روزهای با پدیده ریزگرد بهار امسال نسبت به مدت مشابه پارسال حدود چهار برابر شده است.
اول فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۶:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدت ها است که کلان شهر شیراز نیز مانند دیگر شهر های جنوبی کشور دچار ریزگرد ها و آلودگی هوا شده که به تائید کارشناسان یکی از دلایل این امر وجود صنایع و معادن آلاینده موجود در شهر و اطراف این کلانشهر است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۰:۰۵   + ۴۵ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت اجرای هرچه سریع تر توافقات بین تهران - بغداد تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره و با همه توان به دنبال گسترش و تعمیق روابط با دولت عراق است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: در سال های گذشته صدور غیرقانونی معدنکاری باعث خطر رانشی شدن زمین و ایجاد ریزگرد در جاده اصلی و بسیاری از مناطق چالوس شده که به طور حتم با لغو مجوز معدنکاری در منطقه جلوی این چالش را می گیریم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
در پی وقوع گرد و غبار در استان خوزستان، طبق آخرین اندازه گیری ها تا ساعت 11 امروز (5 تیرماه) میزان ذرات ریز گردها در آبادان 2737 میکروگرم در متر مکعب بوده است.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ریزگردها از عصر دیروز مهمان ناخوانده تعدادی از استان های غربی اعم از خوزستان، ایلام و کرمانشاه شدند و 11 شهرستان را به تعطیلی کشاند.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
پدیده توفان های ریزگرد و گرد و غبار که در سال های اخیر به چالشی مهم تبدیل شده و اغلب استان ها را درگیر کرده، دارای دو منشاء داخلی و خارجی است که تعطیلی 11 شهرستان امروز نتیجه فعالیت کانون های گرد و غبار با منشاء خارجی است.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد که با کاهش سرعت باد، حرکت توده گرد و غبار به سمت استان کند شده، بطوریکه هنوز وارد خوزستان نشده است بنابراین تعطیلی ادارات و یا تاخیر در ساعت اداری منتفی خواهد بود و فعالیت این ادارات طبق روال همیشگی است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۵۰    
قصرشیرین- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: افراد در شهرستان های مرزی قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب به دلیل گرد و غبار و هجوم ریزگرد ها با استفاده از ماسک و بر حسب ضرورت از منازل خارج شده و در فضای آزاد حضور یابند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان : ذرات گردوغبار تا 19 برابر حد مجاز در آبادان منتشر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
استان ها- ایرنا- پدیده توفان های ریزگرد و گرد و غبار که در سال های اخیر به چالشی مهم تبدیل شده و اغلب استان ها را درگیر کرده، دارای دو منشاء داخلی و خارجی است و بررسی ها نشان می دهد به دلیل خشکسالی، کانون های داخلی تولید ریزگرد در حال گسترش بوده و حیات در استان های مختلف را تهدید می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: به علت مشکلات ناشی از کم آبی، دشت بوئین زهرا و تالاب خشکیده الله آباد، کانون ریزگرد های جدید شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۷:۲۹    
کرج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز اعلام کرد: کانون های ریزگرد این استان دارای سابقه فعالیت تاریخی بوده که برای مهار آنها باید اقدامات لازم صورت گیرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۵:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: نداشتن پوشش گیاهی مناسب به دلیل کاهش بارندگی و از طرف دیگر تغییر کاربریهای گسترده، استانهای البرز و تهران را به شدت تحت تاثیر گردوغبار قرار داده است.
رهیاب   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۸:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
حبیب حی بر گفت: درپی وقوع پدیده ریزگرد در این استان در چند روز گذشته تعداد 501 بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.
زاگرس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۸:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: درپی وقوع پدیده ریزگرد در این استان در چند روز گذشته تعداد 501 بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
درپی وقوع پدیده ریزگرد در خوزستان طی چند روز گذشته 501 بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۷:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: درپی وقوع پدیده ریزگرد در این استان در چند روز گذشته تعداد 501 بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۵:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشوربا اشاره به ضرورت حفاظت از مزارع گفت: بی توجهی به این موضوع علاوه بر هجوم ریزگرد و وقوع توفان های گرد و غبار، موجب نامناسب شدن شرایط اقلیمی برای زندگی می شود و مهاجرت روستاییان را در پی دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: تالاب گاوخونی با 47 هزار هکتار وسعت به عنوان یکی از کانون های جدی تولید ریزگرد با اثرات زیست محیطی، تشدید ریزگردهای آن می تواند تا شعاع 500 کیلومتری استان های دیگر را هم دربربگیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی کرمان گفت: طی ساعات آینده گرد و غبار و ریزگرد شهرهای جنوبی استان را فرا می گیرد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۹:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مهمترین تیتر های روزنامه های امروز چهارشنبه اول تیر به قدردانی دولت از کادر درمان، تاج و تخت طلایی برای مرد پرتغالی!، کی روش می خواهد برگردد، فوت استاد کریمخانی، ام ازدواج از استعلام مفاصا حساب مالیاتی مستثنی شد، الزامی شدن کدرهگیری برای تمامی معاملات مسکن، رالی بهاری سه بازار ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۱۱    
خشکی زمین، نابودی کشاورزی، دامداری و طوفان ریزگرد ها و در نهایت نابودی هوا، زمین، آب، غذا و تهدید علیه جمعیت و موجودیت ایران و برخی دیگر از کشور های همسایه که همه و همه ما را به یک سرمنشا می رساند. سرچشمه همه این مشکلات ترکیه است.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک فوق تخصص ریه ضمن تشریح ریزگردها و تاثیر آن بر سلامتی و سیستم تنفسی عنوان کرد: همه اشخاص حتی افراد سالم و بدون بیماری زمینه ای در معرض خطر ریزگردها قرار دارند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۴:۱۰    
ماه های گرم سال فرا رسید و طوفان های گرد و خاک از داخل و خارج، مهمان حداقل سه چهارم از استان های کشور است. از غرب تا شرق و از جنوب تا شمال، ریزگرد ها به همراه آلاینده ها بر جسم و جان مرد و زن و پیر و جوان می نشینند و آنانی که بیرق مسئولیت بر دوش گرفته و بسیار سخن می گویند ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۴:۴۴    
استان اصفهان یکی از استان های صنعتی کشور با داشتن ذخایر آبی شناخته شده، اما به دلیل برداشت های بی رویه آب از حوضه زاینده رود به اسم توسعه و به کام صنعت، رفته رفته به محیطی زیست ناپذیر، با هوایی ناسالم و پراز ریزگرد و غبار و فرونشست های پی درپی زمین مبدل شده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۸:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
ظهر دوشنبه 30 خردادماه با ورود ریزگرد ها به شهر قم، وضعیت هوای این شهر از سوی کارشناسان و هواشناسی استان برای عموم مردم ناسالم و هشدار سطح زرد اعلام شده است و مطابق پیش بینی ها این وضعیت با تغییراتی تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۷:۴۲    
ظهر دوشنبه 30 خردادماه با ورود ریزگرد ها به شهر قم، وضعیت هوای این شهر از سوی کارشناسان و هواشناسی استان برای عموم مردم ناسالم و هشدار سطح زرد اعلام شده است و مطابق پیش بینی ها این وضعیت با تغییراتی تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه پیش بینی کرد که آسمان استان تا پایان هفته با گرد و غبارهای محلی و توده های ریزگرد ورودی از کشور عراق درگیر باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مشکلات گردوغبار در بزرگترین استان کشور صرفا مربوط به وزش باد ها و طوفان ها نیست و برای حل مسئله باید به اصل ماجرا یعنی حل بحران خشکسالی مراجعه کنیم تا مشکلات ریزگرد ها کاهش پیدا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور جنگل سازمان جنگل ها گفت: تنها راه نجات کشور از ریزگرد ها توجه به منابع طبیعی و حفظ آن است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۷    
اجلاس وزیران کشور های منبع انتشار ریزگرد ها تیرماه در تهران برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر از آغاز فعالیت آفات مرکبات همزمان با وزش باد های گرم و بروز پدیده ریزگرد در استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با تأکید بر لزوم توجه به احقاق حق وزارت خارجه از حق مردم ایران در کنوانسیون ها گفت: متأسفانه برخی از کشورهای همسایه آب ها را برده و حق آبه جمهوری اسلامی را پرداخت نمی کنند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: منطقه خشک تالاب شور، یکی از کانون های داخلی تولید ریزگرد در شهرستان گلپایگان و گلشهر است. برداشت های بی رویه منابع آبی از سفره های زیرزمینی و بهره برداری مازاد از چاه ها، باعث شده که ورودی تالاب شور به صفر برسد و این تالاب منشأ ریزگرد داخلی شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: پدیده گرد و غبار چند سالی است که توسط کارشناسان هواشناسی دنبال می شود و متاسفانه مناطق مختلف کشور از جمله گیلان تحت الشعاع قرار گرفته و کسی باور نمی کرد که روزی گیلان متاثر از گرد و غبار و ریزگرد باشد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در همایش بیابان زدایی در اهواز گفت: از سال 97 تاکنون بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با ریزگرد ها اختصاص که نیمی از آن به استان خوزستان تخصیص یافته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - اجرای طرح های انتقال آب از رودخانه کارون، کانون های گرد و غبار در خوزستان را پدید آورده که ادامه این طرح ها، شدت گرفتن ریزگردها را به دنبال خواهد داشت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۲۲:۰۷    
اهواز به عنوان یکی از شهر های صنعتی ایران به شمار می آید. جایی که با نفت و گاز و صنایع پتروشیمی عجین است و به همین خاطر همیشه تحت تأثیر آلاینده های این صنایع قرار دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان با بیان اینکه منشأ 80 درصد ریزگرد ها در استان خارجی است، گفت: جنگل های زاگرس سد مناسبی برای مقابله با گرد و غبار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
در وبینار گرامیداشت روز جهانی بیابان زدایی، بر لزوم انجام پژوهش های دقیق برای یافتن علت ریزگرد ها در بسیاری از مناطق داخلی کشور و ارائه راهکار برای حل آن تأکید شد.