سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۳:۰۲Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ریزگرد»

سلام نو / صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
حبیب الله دهمرده نماینده زابل تاکید کرد: بحث ریزگردها امان مردم را بریده است و به مردم خسارت وارد کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: باید تکلیف پروژه های خاص مربوط به موضوع ریزگردهای منطقه سرخس طی یک هفته آینده مشخص و گزارش آن اعلام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آن چه اکنون بیش از همه حوزه زیست بوم خراسان جنوبی را تهدید می کند و این موضوع هم به استمرار قهر طبیعت در این استان برمی گردد معضل ریزگرد ها و در آستان بحران قرار گرفتن تالاب کجی نهبندان به واسطه خشک شدن آن است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
بی آبی و هجوم ریزگرد ها از بستر خشک تالاب با طوفان هایی با سرعت 90 تا 120 کیلومتر در ساعت که همواره با شن و ماسه خشک همراه است باعث به زیر خاک رفتن خانه های روستایی، تلف شدن دام ها و از بین رفتن چاه های آب شیرین برای معدود زمین های کشاورزی باقیمانده از خشکسالی در حاشیه تالاب بین المللی هامون می شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۰۸    
بیننده خبر هایی از نشست استاندار گلستان با وزیر محیط زیست ترکمنستان برای حل مشکل ریزگرد ها تا بیمه همه مشترکین خانگی و تجاری شرکت گاز در برابر حوادث ناشی از گاز طبیعی در بسته خبری 120 ثانیه باشید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۷    
اعتبارات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی کفاف انجام 20 تا 25 هزار هکتار عملیات بیابان زدایی را می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان از انجام مذاکرات با وزیر محیط زیست ترکمنستان برای حل مشکلات زیست محیطی مشترک و پدیده ریز گرد ها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از شرکتهای فناور داخلی توانسته با اجرای طرح های بیابان زدایی کاشت نهال و مالچ پاشی بخشی از ریزگرد ها و گرد و غبار های ورودی به شهر قم را مهار کند.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: اجرای طرح زراعت چوب در استان در کنار اشتغالزایی برای کنترل کانون های تولید ریزگرد اثرگذار است. علی اکبر حسینی محراب روز سه شنبه در نشست آغاز سال زراعی کشور که به صورت ویدئوکنفرانس با وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد با اشاره به طرح زراعت چوب در استان بیان کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۴    
300 هزار هکتار زمین برای اجرای طرح زراعت چوب با توجه به کانون های ریزگرد و مراکز گرد و غبار در استان شناسایی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
قدس- فرماندار قدس باتاکید بر تجهیز معادن گفت: معادن شهرقدس با تکنولوژی مناسب از انتشار ریزگردها جلوگیری کنند
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
زاهدان- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان ریزگرد در منطقه سیستان دو هزار و 228 تن به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان2 هزار و 278 نفر راهی بیمارستان شدند و 157 نفرنیز اکنون بستری هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۷:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان دو هزار و 107 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۴۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان 2هزار و 107 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند که 136نفر همچنان بستری هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان دو هزار و 107 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۷:۰۶    
مدیرکل امور بیابان سازمان منابع طبیعی گفت: 30 میلیون هکتار از مناطق کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارد که 14 میلیون هکتار به کانون بحران ریزگرد تبدیل شده است.
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
محقق ایرانی با معرفی فیلترهای نوین برای حذف ریزگردها در خودروها، توانست مدال نقره را در مسابقات اختراعات فدراسیون بین المللی مخترعان را دریافت کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان یک هزار و 632 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- قهر طبیعت، بی مهری افغانستان در عدم پایبندی به حقابه رودخانه هیرمند و تازیانه های سوزناک توفان دست به دست هم داده تا سیستان که روزگاری نه چندن دور انبار غله ایران بود امروز درگیر و دار بحران ریزگرد و خشکسالی باشد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان یک هزار و 346 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند. ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۷:۴۲    
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان یک هزار و 346 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه و سه نفر نیز تا کنون به دلیل کاهش میدان دید فوت کردند. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان یک هزار و 346 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه و سه نفر نیز تا کنون به دلیل کاهش میدان دید فوت کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۱۴   + ۳۶ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان یک هزار و 346 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه و سه نفر نیز تا کنون به دلیل کاهش میدان دید فوت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بسته اقدامات این اداره کل برای کاهش معضلات زیست محیطی در پی خشکی تالاب بین المللی هامون، وزش باد های 120 روزه و پراکنده شدن ریزگرد ها را تشریح کرد.
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان 859 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان 859 نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۱    
زاهدان- ایرنا- وزش باد شدید تا بیشینه 104 کیلومتر بر ساعت بامداد امروز چهارشنبه زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را به 800 متر کاهش داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
کشت نیشکر مانع از تبدیل بیش از 80 هزار هکتار از اراضی خوزستان به کانون های ریزگرد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
با هجوم ریزگرد ،هوای فَهرج در وضعیت خطرناک قرار گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۶    
در حالیکه رییس سازمان محیط زیست معتقد است در دو سال اخیر در حوزه مدیریت ریزگردها دستاوردهای قابل توجهی به دست آمده اما بررسی ها نشان می دهد ریزگردها در تابستان سال گذشته و سال جاری ضربه جبران ناپذیر و بی سابقه ای به اقتصاد کشور وارد کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: با شدت گرفتن وزش بادها و تداوم شرایط انتقال ریزگرد از استان های همجوار و دیگر کشورها، افزایش غلظت غبار و خیزش گرد و خاک در اغلب مناطق به ویژه مناطق شمالی ...
استانها / مرکزی قریشی با بیان اینکه شهر اراک یکی از آلوده ترین شهرهای ایران است گفت: ریزگردها عامل اصلی آلودگی هوای اراک هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار گفت: منشا آلودگی هوا و افزایش حجم ریزگرد ها در شهرستان بجنورد کانون خارجی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
لشکرکشی ریزگرد ها به هیرکانی، طلای زارع در روز نقره داغ یزدانی ها، دو روی سکه تحریم های رسانه ای، سرانجام تلخ ماده 5 ، اخراج بازرسان آژانس، متهمان رکود تولید، تأیید و تکذیب هایی که جامعه را سرگردان می کند! جنجال بر سر تغییرات برنامه هفتم در تلفیق و خطر شکستن سد اروپا در سیل مهاجران ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – واکاوی منشاء داخلی یا خارجی پدیده ریزگردها در استان مازندران با وجود رطوبت و جنگل های حیرت انگیز و سربه فلک کشیده هیرکانی و گره گشایی این توده تازه شکل گرفته بدخیم نیازمند بررسی های دقیق علمی و کارشناسی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - واکاوی منشاء داخلی یا خارجی پدیده ریزگردها در استان مازندران با وجود رطوبت و جنگل های حیرت انگیز و سربه فلک کشیده هیرکانی و گره گشایی این توده تازه شکل گرفته بدخیم نیازمند بررسی های دقیق علمی و کارشناسی است.
برترین ها / روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۷:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان یک هزار و 161نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان 987نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان 987نفر به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
ایرنا : در پی وقوع توفان و ریزگرد در منطقه سیستان 987نفر راهی مراکز درمانی شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۱    
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با اشاره به شناسایی 200 هزار هکتار عرصه مستعد ریزگرد در حوزه استحفاظی این استان گفت: کانون های گرد و خاک در کشور تاجیکستان و ترکمنستان مهم ترین عامل خارجی بروز عارضه ریزگرد در گلستان است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
بروز ریزگرد و طوفان های گرد و غبار در کشور، پدیده ای است که به دلیل افزایش حجم و دفعات، نظرات بسیاری از مردم و محققان را به خود جلب کرده است. به گزارش سیناپرس ...
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نواحی بیابانی البرز در ماه های گرم و خشک سال تبدیل به کانون ریزگرد می شوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۸:۰۶    
کارشناسان علت بروز پدیده ریزگرد در استان گلستان را برداشت غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی، خشکی تالاب ها، پسروی آب دریا و خشکسالی می دانند و معتقدند در این مقطع می توان گلستان را نجات داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و آگاهی به مردم در خصوصی آلودگی هوا، گفت: پهنه ساحل دریای مازندران با وزش بادهای شدید و طوفان قابلیت تبدیل شدن به کانون ریزگرد را دارد که باید به فکر راهکار باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
با افزایش حجم ریزگرد ها کیفیت هوای مشهد در بیست و دومین روز شهریور ناسالم است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۵۱    
ریزگردها که گاهی آسمان بخش وسیعی از کشور را در برمی گیرد، برای زائرانی که به کشورهای عربستان، عراق و نیز سوریه می روند، پدیده ای تقریبا شناخته شده است. این سه کشور، به دلیل داشتن بیابان های وسیع و سرزمین های خشک، بیشتر از ایران در معرض پدیده ریزگرد هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در خصوص ورود ریزگرد به مناطق شرق و مرکز استان گفت: وقوع ریزگردها پوشش های گیاهی مناطق، مرتعی و تغذیه دام را تحت تاثیر قرار می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت آب و فاضلاب گلستان از مردم خواست با توجه به ورود ریزگرد ها به گلستان و آلودگی هوا در مصرف آب صرفه جویی کنند.