چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۲۱:۳۹Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تراز آب»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۴:۲۰   + ۴۰ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم همکاری 5 کشور برای کنترل و حفاظت از دریای خزر اظهار کرد: به علت خشکسالی و کاهش تراز آب دریای خزر، آلودگی های موجود در آن با غلظت بیشتری نمود پیدا می کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۳۵    
در میان تهدیدات متعدد دریای خزر، درحال حاضر کاهش تراز آب اصلی ترین تهدید این دریا به شمار می رود و به گفته دانشمندان، دریای خزر با فاجعه روبه رو است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۰    
ایسنا/هرمزگان مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای هرمزگان گفت: برای تشکیل منابع آب زیرزمینی به طور طبیعی مراحلی وجود دارد که در صورت بوجود آمدن اخلال در این فرآیند طبیعی ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نابودی معیشت و محیط زیست دریایی را یکی از اثرات کاهش تراز آب ذریای خزر عنوان کرد و گفت: نجات خزر در گرو اقدام عاجل و هماهنگ هر پنج کشور حاشیه این دریاست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۴۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نابودی معیشت و محیط زیست دریایی را یکی از اثرات کاهش تراز آب دریای خزر عنوان کرد و گفت: نجات خزر در گرو اقدام عاجل و هماهنگ هر پنج کشور حاشیه این دریاست.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سطح تراز آب دریای مازندران به منفی 28 متر رسیده است و بسیاری از کشتی های بزرگ بخش قابل توجهی از ظرفیت بارگیری خود را از دست دادند و در صورت تداوم کاهش سطح تراز قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
دریاچه خزر با وسعت 5/3 میلیون کیلومتر مربع به سواحل 9کشور محدود می شود و از این تعداد پنج کشور تحت تأثیر مستقیم نوسانات تراز آب دریا هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یک پژوهشگر دریایی با اعلام اینکه خزر دریایی است که همواره نوسانات بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت داشته است گفت: باید سازمانی با نگاه همه جانبه به مشکلات کاهش سطح تراز آب دریای خزر بررسی کند و برنامه ریزی برای سازگاری و کاهش بحران نقش فعال داشته باشد که در این بخش نیازمند همفکری برنامه ریزان ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس تصاویر ماهواره ای، تراز آب دریای خزر در نیمه شمالی به پایین ترین میزان خود در 30 سال اخیر رسیده است با افت 9 متری آب، حدود 24 درصد از مساحت سطح خزر کوچک خواهد شد
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۹:۴۰    
رشت – ایرنا- مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخائر ژنتیکی آبزیان شیلات ایران گفت: باتوجه به کاهش تراز آب دریای خزر پیش بینی می شد مزارع پرورش ماهیان خاویاری ساحلی با بحران مواجه شوند که هنوز به این مرحله نرسیدیم اما باید خود را برای تغییرات اقلیمی و تنش های آبی پیش رو آماده کنیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرمانده مرزبانی استان گیلان با بیان اینکه پس رفت آب خزر یکی از چالش های این دریا است، گفت: کشورهای مشترک المنافع خزر راهبرد کلانی را در جلوگیری از تبعات منفی تراز آب این دریا در دستور کار قرار دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۳۳    
ارومیه- تغییر اقلیم، استمرار خشکسالی و کاهش 0.43متری تراز آبخوان ها، مدیریت منابع آبی آذربایجان غربی را با چالش جدی مواجه کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به چالش تغییر اقلیم و استمرار خشکسالی؛ نسبت به کاهش حجم مخازن آبخوان های استان هشدار داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سمیه رفیعی با اشاره به موضوع کاهش تراز آب دریای خزر گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس با جدیت پیگیر این مسئله است.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سعید شعبانی در پیوند با بحران خشک شدن دریاچه ارومیه و کاهش تراز آب دریای خزر به خبرشمال گفت: امروزه، بیش از هر زمان دیگری، حیات انسان در معرض مخاطرات و تهدیدات زیست محیطی است و کوچک ترین کوتاهی بشر در اِحیا و حفظ آن، جبران ناپذیر، غیرقابل برگشت و فاجعه بار خواهد بود ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست حوضه آبریز دریاچه ارومیه از تحویل حجمی آب در سد مهاباد خبر داد و گفت: در برنامه سال آبی آینده به طور کامل تحویل حجمی در شبکه آبیاری مهاباد عملیاتی می شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۳۵    
سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کاهش تراز آب دریای خزر گفت: هیچ کشوری مقصر کاهش تراز آب دریای خزر نیست.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۲۰:۱۶    
سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست گفت: پروژه میانکاله مجوز زیست محیطی ندارد. تراز آب دریای خزر در حال کاهش است. کنواسیون تهران در خصوص دریاچه خزر در حال برگزاری است. هیچ کشوری مقصر کاهش تراز آب دریای خزر نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کاهش تراز آب دریای خزر گفت: هیچ کشوری مقصر کاهش تراز آب دریای خزر نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۵۵   + ۲۶ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کاهش تراز آب دریای خزر گفت: هیچ کشوری مقصر کاهش تراز آب دریای خزر نیست.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۱:۱۱    
تغییرات اقلیمی و بحران گرمایش جهانی که هنوز خارج از درک بسیاری از مدیران ماست و جایی در برنامه ریزی آنان ندارد و طی همین چند سال اخیر خود را به شکل خشک سالی بی سابقه، سیل های ویران گر، کاهش تراز آب دریای خزر، پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی و برهم زدن الگوهای بارش در این خطه نشان داه بود ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه پیام ما نوشت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست که چندی پیش تراز آب دریاچه ارومیه را مناسب خوانده بود، روز گذشته گفت: در حال حاضر تراز آب دریاچه ارومیه اصلاً در وضعیت مناسبی قرار ندارد. او پیشتر گفته بود: هم اکنون در دریاچه ارومیه یک میلیارد مترمکعب آب موجود است که تراز مناسبی است ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه در یک دهه اخیر شاهد کاهش 180 سانتیمتری تراز آب دریای خزر هستیم، تصریح کرد: این کاهش حجم و تراز آب دریا ریشه های مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها عدم تامین حق آبه خزر است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: برای مقابله با کاهش تراز آب دریای خزر و افزایش آبخور کشتی ها، لایروبی بنادر مازندران با 150 میلیارد تومان هزینه انجام می شود.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۶:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مسئله انکارنشدنی "تغییر اقلیم" در کاهش تراز آب دریای خزر گفت: اگر فکری اساسی برای نجات "دریای خزر" نشود، بنده روزهای تلخ و تاریکی را در حوزه اکولوژی و تنوع زیستی خزر می بینم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۳:۴۳   + ۳۷ سایت دیگر  
استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مسئله انکارنشدنی "تغییر اقلیم" در کاهش تراز آب دریای خزر گفت: اگر فکری اساسی برای نجات "دریای خزر" نشود، بنده روزهای تلخ و تاریکی را در حوزه اکولوژی و تنوع زیستی خزر می بینم.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
هفته سوم مردادماه خبری به نقل از رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در رسانه های کشور منتشر شد با این عنوان که روسیه مدتی است ولگا را به روی خزر بسته است؛ در این خبر، علی سلاجقه ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۸:۴۷    
ساری – ایرنا – این روزها در حالی که بحث کاهش تراز آب دریای خزر از منظر کارشناسان به نقطه جوش خود رسیده، مخالفان احداث سد سجادرود در بابل به شدت برای جلوگیری از آغاز رسمی این طرح با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود رسانه ای تلاش می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - این روزها در حالی که بحث کاهش تراز آب دریای خزر از منظر کارشناسان به نقطه جوش خود رسیده، مخالفان احداث سد سجادرود در بابل به شدت برای جلوگیری از آغاز رسمی این طرح با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود رسانه ای تلاش می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
برای مقابله با کاهش تراز آب دریای خزر و افزایش آبخور کشتی ها لایروبی بنادر مازندران با 150 میلیارد تومان هزینه انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره حفاظت از زیست بوم دریایی و پایش دریایی گیلان گفت: گونه های مهاجم، تخریب و آلودگی ناشی از فعالیت های انسانی، کاهش تراز آب و تغییرات اقلیمی از مهم ترین تهدیدات دریای کاسپین هستند.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کاهش تراز آب دریای خزر گفت: روسیه پیام داده که آماده همکاری بیشتر با ایران در زمینه مسائل این حوزه هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کاهش تراز آب دریای خزر گفت: روسیه پیام داده که آماده همکاری بیشتر با ایران در زمینه مسائل این حوزه هستیم.
شمال نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
شمال نیوز: با افت 9متری آب، حدود 24درصد از مساحت سطح خزر کوچک خواهد شد؛ معاون سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره گفت: کاهش تراز آب دریای خزر در سواحل شمالی خزر به ویژه روسیه و قزاقستان به دلیل شیب ملایم و عمق کم آب های ساحلی، تبعات بسیار شدیدتری خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - چهره ها و نخبگان دانشگاهی یکی از جدی ترین آسیبی که در پی کاهش تراز آب دریای خزر برای کشورهای منطقه به ویژه ایران مطرح می کنند، تهدید بر تجارت دریایی و تبادلات اقتصادی است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۹:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
با افت 9متری آب، حدود 24درصد از مساحت سطح خزر کوچک خواهد شد؛ معاون سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره گفت: کاهش تراز آب دریای خزر در سواحل شمالی خزر به ویژه روسیه و قزاقستان به دلیل شیب ملایم و عمق کم آب های ساحلی، تبعات بسیار شدیدتری خواهد داشت. ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۸:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
با افت 9متری آب، حدود 24درصد از مساحت سطح خزر کوچک خواهد شد؛ معاون سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره گفت: کاهش تراز آب دریای خزر در سواحل شمالی خزر به ویژه روسیه و قزاقستان به دلیل شیب ملایم و عمق کم آب های ساحلی، تبعات بسیار شدیدتری خواهد داشت.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۹:۳۵   + ۴۱ سایت دیگر  
با افت 9متری آب، حدود 24درصد از مساحت سطح خزر کوچک خواهد شد؛ معاون سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره گفت: کاهش تراز آب دریای خزر در سواحل شمالی خزر به ویژه روسیه و قزاقستان به دلیل شیب ملایم و عمق کم آب های ساحلی، تبعات بسیار شدیدتری خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۷:۳۰   + ۳۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ناشی از کاهش آب دریای خزر حجم لایروبی در بنادر کشور تا 13 درصد افزایش یافته است، گفت: برای حفظ و تحکیم سازه های دریایی در خزر مطالعات جدیدی را شروع کرده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان یک پژوهشگر حوزه اقلیم شناسی، نوسان دریای کاسپین را خطرناک دانست و گفت: با توجه به همزمانی کاهش تراز آب و پس روی عمده دریای کاسپین که به دلیل تغییرات اقلیمی است، تا پایان سال 2100 پیش بینی ها حاکی از این است که 8 تا 19 متر آب دریای کاسپین کاهش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۹:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر از کاهش 2 متری سطح آب این دریا از سال 1375 تا کنون خبر داد و گفت: روند کاهشی سطح آب دریای خزر در دو سال اخیر نسبت به دوره حدود سی ساله افزایش یافته؛ به طوری که سال گذشته سطح آب این دریا 26 سانتیمتر کاهش یافته است.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۷:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیر آبنگاری و جزر و مد سازمان نقشه برداری ایرانگفت: مطالعات ما نشان می دهد که یک درجه افزایش دمای زمین معادل تبخیر شدن سالانه 10 سانتی متر از تراز آب دریای خزر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
موضوع کاهش تراز آب دریای خزر این روزها نقل محافل است، موضوعی که گرچه طی یک دهه گذشته پرتکرار در رسانه ها مطرح بوده اما حالا با اظهارنظر مسئولان محیط زیست دلایل دیگری بر این نوسانات مطرح شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: انتشار تصاویر ماهواره ای مستند از کاهش تراز آب دریای خزر، واکنش دیپلمات های کشورمان را به همراه داشته است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
انتشار تصاویر ماهواره ای مستند از کاهش تراز آب دریای خزر، واکنش دیپلمات های کشورمان را به همراه داشته است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر سطح تراز آب دریای خزر به منفی 28 متر رسیده است و بسیاری از کشتی های بزرگ بخشی قابل توجهی از ظرفیت بارگیری خود را از دست دادند و در صورت تداوم کاهش سطح تراز قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
محمد صادق معتمدیان با بیان اینکه تراز آب دریاچه ارومیه بحرانی است گفت: اجرای اقدامات نرم افزاری برای دریاچه ارومیه نیازمند حمایت ملی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۷:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس اداره تالاب های حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اهمیت حفظ اکوسیستم ارزشمند تالاب انزلی و تاثیر کاهش سطح تراز آب دریای خزر بر سطح و عمق آب تالاب انزلی اظهار کرد: لایروبی روگاهای تالاب بدون انجام مطالعه و ارزیابی درست، تبعات منفی گسترده ای بر پیکره اصلی تالاب دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
یونسی بابیان اینکه هیچ راهکاری جز لایروبی برای کاهش تراز آب دریای خزر نداریم گفت: با پدیده کاهش آب دریا از طریق لایروبی می توان مقابله کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۹:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب گفت: حال دریاچه ارومیه خوب نیست در حال حاضر سطح تراز آب دریاچه 1269.94 متر است البته یکبار در سال 1392 نیز سطح تراز به 1270.04 متر رسیده بود.