یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۷:۵۲Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مفاتیح الجنان»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
هنرمند خوشنویس زواره ای مجموعه ارزشمند منتخب مفاتیح الجنان را پس از کتابت و چاپ دو بار قرآن کریم به سبک زیبا و جذاب برای اولین بار در کشور با تایید سازمان دارالقرآن کشور خلق کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
در کتاب شریف مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی، محدث بزرگ اسلامی و کتب دیگر حدیثی برای ماه ربیع الاول اعمالی مبتنی بر روایات نقل شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تاریخ ما نوشت : کمیته مجازات با قرار دادن نام صاحب مفاتیح الجنان در لیست ترور، نوشت: آقای آقا شیخ عباس قمی، پدر سوخته، شنیدم که در منبر از آمریکایی ها حرف بد می زنید، اگر شنیده شد که دو مرتبه از اینگونه مزخرفات بگویید و تکذیب نکنید، همین دوشنبه به ضرب گلوله شکمت را مثل سگ پاره پوره خواهیم کرد.
اقتصاد آنلاین / انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
اربعین حسینی جایگاه ویژه ای در مکتب تشیع داشته و همه ساله همچون عاشورا و تاسوعای حسینی مورد توجه شیفتگان و رهروان راه حق قرار گرفته و با برگزاری مراسم ها و اعمال مختلف، گرامی داشته می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۸:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
امروز روز اول ماه صفر است. صَفَر، صفرالمظفّر یا صفرالخیر دومین ماه قمری است. صفر به معنی تهی و خالی است.محدث قمی درباره نحوست ماه صفر و راه رفع آن در کتاب مفاتیح الجنان اعمالی نقل کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد تاریخ اسلام با بیان اینکه اصل کتاب مفاتیح از محدث قمی نیست بلکه از شیخ رحمت الله کرمانی است، گفت: چون نظم و نسق آن خیلی زیبا نبود و از سویی گفته شده بود که برخی مطالب اعتباری ندارد لذا شیخ عباس قمی این کتاب را پالایش کرد و نام آن را از مفتاح الجنان به مفاتیح الجنان تغییر داد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۵:۳۳    
در کتاب مفاتیح الجنان دعا ها و اعمال زیادی آمده است که هرکدام از سندیت لازم برخوردار هستند، ولی بعضی از این دعا ها خیلی معروف هستند دعای مشلول یکی از همین دعا های مشهور در مفاتیح می باشد که بسیار دعای مهمی است.
روز عاشورا که روز شهادت امام حسین علیه السلام و یاران باوفای اوست، روز اندوه و غم و مصیبت ائمّه اطهار(علیهم السلام) و محبان آن بزرگواران است.
فرمانداری اردستان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
فرارسیدن ایام محرم وشهادت حضرت امام حسین(ع) بر تمامی شیعیان تسلیت باد محرم نخستین ماه از ماه های دوازده گانه قمری و یکی از ماه های حرام است که در دوران جاهلیت و نیز در اسلام، جنگ در آن تحریم شده بود. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
وهب زارع، پژوهشگر با اشاره به این که مطالعه کتاب عنصر شجاعت آیت الله خلیل کمره ای را توصیه می کنم، گفت: در پژوهش هایم سعی من بر آن بوده است تا مقاتل معتبری را که مردم می توانند از آن استفاده کنند، معرفی و شرحی درباره این مقاتل ها بیان کنم.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۶:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
زیارت عاشورا جزو دعاهایی است که ثواب و برکات زیادی دارد و خواندن مداوم آن موجب رفع حاجات می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۲۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
شب و روز اول ماه محرم دارای نماز و آداب خاصی است که در منابع مختلف و همچنین کتاب مفاتیح الجنان بیان شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۲۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در روز مباهله خواندن نماز سفارش شده است به این کیفیت که نزدیک زوال غسل کند و دو رکعت نماز بگذارد و در هر رکعت بعد از حمد، سوره توحید، آیة الکرسی و سوره قدر، هر کدام را ده بار بخواند. همچنین خواندن دعای مباهله که شبیه به دعای سحرهای ماه رمضان است و در مفاتیح الجنان ذکر شده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
در کتاب مفاتیح الجنان برای روز شریف مباهله (بیست و چهارم ذی الحجه) اعمالی نظیر غسل، روزه، خواندن نماز و دعای مباهله توصیه شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۸:۲۱    
برای روز مباهله در کتاب شریف مفاتیح الجنان اعمالی ذکر شده تا بتوان از فیوضات آن بهره بیشتری برد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۹:۱۲    
شیخ عباس قمی، با وجود شهرت و اعتباری که دارد، کمتر در میان مردم شناخته شده است؛ او به واسطه اثر ارجمند و ماندگارش، مفاتیح الجنان ، عموم مردم او را می شناسند و از برکات آثار قلمی وی بهره مند هستند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مرحوم شیخ عباس قمی، درسال 1254 شمسی در شهرمقدس قم متولد شد. او پس از فراگیری تحصیلات مقدماتی علوم دینی، در سن 22 سالگی به نجف مهاجرت کرد و چون در علوم نقلی به ویژه حدیث استعداد فراوانی داشت؛ از فقیه و محدث زمان خود یعنی محدث نوری بهره برد ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس امروز دهم ذی الحجة روز عید قربان است.در کتاب مفاتیح الجنان در خصوص اعمال این روز آمده است:روز دهم، روز عید قربان است که بسیار برجسته است و اعمال آن چند چیز است: اوّل: غسل که در این روز مستحب مؤکد است و بعضی از علما آن را واجب دانسته اند. دوّم: ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۷:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم روز دهم ذی الحجه، عید قربان از مهم ترین اعیاد مسلمانان است و در کتاب مفاتیح الجنان برای روز عید اعمال و آدابی ذکر شده است که عمل به آنها می تواند ما را در کسب هرچه بیشتر فیوضات این روز بزرگ یاری کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۵:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
در کتاب مفاتیح الجنان برای روز عرفه اعمال و آدابی ذکر شده است که عمل به آنها می تواند ما را در کسب هرچه بیشتر فیوضات این روز بزرگ یاری کند؛ زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) توصیه شده ترین اعمال این روز است و در ذکر ثواب آن آمده که برابر هزار حج و هزار عمره و هزار جهاد و بلکه افضل از این است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۲۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
روزعرفه از روزهای پرفضیلتی است که زمینه و بستر مناسب برای بهره مندی هرچه بهتر از برکات الهی آماده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۷:۴۳    
گفته شده است که در روز عرفه دعا مستجاب می گردد. در خصوص این روز آمده است که درخواستمان را نزد پروردگار ببریم چون بدون پاسخ نخواهند ماند. همچنین برای این روز اعمالی توصیه شده است که شرح آن در مفاتیح الجنان آمده است.
598   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در مفاتیح الجنان نقل شده که حسن وشّار گفت: در شب بیست و پنجم ماه ذیقعده در خدمت امام رضا(ع) بودیم که فرمودند: امشب حضرت ابراهیم و حضرت عیسی متولد شده اند و زمین از زیر کعبه پهن شده است پس هر که روزش را روزه بدارد چنان است که 60 ماه را روزه داشته است.
عطنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۶    
عطنا - سخنرانی کامران شیوندی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در کنگره بین المللی یکصدمین سال تالیف کتاب مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی در جمع آیات عظام ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۰    
آئین اختتامیه همایش یکصدمین سالگشت تالیف کتاب مفاتیح الجنان و بزرگداشت حاج شیخ عباس قمی ، در مرکز همایش های بین المللی سازمان صداوسیما برگزار شد. به گزارش خبرنگار کیهان، در این مراسم آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران و دبیر همایش یکصدمین سالگشت تالیف مفاتیح الجنان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۳۸    
عضو کمیته علمی همایش یکصدمین سالگشت نگارش مفاتیح الجنان گفت : با توجه به تاکیدهای رهبری بر رشد معنویات و اخلاق در جامعه ، تصمیم گرفتیم دعا های مفاتیح را به زبان امروز ترجمه کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۵۵    
همزمان با یکصدمین سالگرد نگارش کتاب مفاتیح الجنان، سه عنوان کتاب دیگر تحت نام این کتاب رونمایی شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۶    
همایش یکصدمین سال تألیف کتاب مفاتیح الجنان؛ سه شنبه 9 خردادماه در مرکز همایش های صداوسیما برگزار شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۷    
چهره های علمی و دانشگاهی و فضلای علوم دینی، امروز 100 سالگی کتاب مفاتیح الجنان نوشته شیخ عباس قمّی را به جشن نشستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۴۱    
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در همایش یکصدمین سالگشت تألیف مفاتیح الجنان و تجلیل از مقام شیخ عباس قمی گفت: امروزه دنیا به سمت اخلاق جهانی در حرکت است و اگر همه ارکان جامعه ما برخوردار از اخلاق باشند مشکلات حل می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۱۰    
همایش یکصدمین سال تألیف کتاب مفاتیح الجنان امروز سه شنبه 9 خردادماه در مرکز بین المللی همایش های صداوسیما برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: خلاء شیخ عباس قمی ها، بهاءالدینی ها، حق شناس ها و شیخ مرتضی ها امروز به شدت احساس می شود و جامعه کنونی ما نیاز به اخلاق و معنویت دارد. ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۳۸    
مفاتیح الجنان مجموعه ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوص ایام سال و ماه و روزها است که توسط عباس قمی عالم شیعه در سال 1304 ه. ش، جمع آوری و تدوین شده است.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اخلاص شیخ عباس قمی برای نوشتن کتاب مفاتیح الجنان گفت: نیت الهی این محدث باعث انتشار یک اثر فرهنگی شده که در صدمین سال آن ده ها برابر زمان نشر آن می درخشد و خواهد درخشید.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
همایش یکصدمین سالگشت تالیف مفاتیح الجنان صبح امروز 9 خرداد 1402 با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن همایش های صد او سیما برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر ارشاد گفت در طول 45 سال انقلاب اسلامی، 27 میلیون و 915 جلد کتاب مفاتیح الجنان به چاپ رسیده و بعد از قرآن، کتاب مفاتیح الجنان پرتیراژترین کتاب دینی در کشور بوده است. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
اسماعیلی با اشاره به اینکه مفاتیح الجنان در خانه هر ایرانی وجود دارد و پس از قرآن پرتیراژترین کتاب است بیان کرد: اخلاص شیخ عباس قمی باعث ترویج این کتاب شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
یکصدمین سالگشت تالیف کتاب مفاتیح الجنان با حضور شخصیت های دینی و کشوری در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۲۴    
همایش یکصدمین سالگشت تألیف مفاتیح الجنان و تجلیل از مقام شیخ عباس قمی صبح امروز سه شنبه نهم خردادماه در سالن همایش های صداوسیما برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
دبیر یکصدمین سالگرد بزرگداشت پردیس مفاتیح الجنان گفت: دعا نیاز عمومی همه انسانهاست و اتصال مادی بر تأمین نیازهای بشر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۷    
آئین بزرگداشت یکصدمین سال تألیف کتاب مفاتیح الجنان و تکریم مقام شامخ مرحوم حاج شیخ عباس قمی (ره) امروز سه شنبه نهم خرداد برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
اسماعیلی با ارائه آماری از چاپ کتاب مفاتیح الجنان در طول انقلاب اسلامی گفت: در طول 45 سال عمر انقلاب اسلامی، 27 میلیون و 915عدد کتاب مفاتیح الجنان به چاپ رسیده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر ارشاد می گوید، 27 میلیون نسخه از کتابی که امروز 100 سالگی اش را جشن گرفته ایم، در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی چاپ شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه جامعه امروز ما نیازمند اخلاق و معنویت است، گفت: نکته مهمی که کتاب هایی همچون مفاتیح الجنان می تواند به انسان بدهد نشان دادن سبک زندگی درست و اخلاق با زبان دعا است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
یکی از مزایای مهمّ مکتب اهل بیت علیهم السلام ادعیه بسیار عالی، روح پرور، پرمحتوا و آموزنده است که از جانب معصومین علیهم السلام به یادگار مانده است .
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت یکصدمین سال تألیف کتاب مفاتیح الجنان امروز سه شنبه نهم خردادماه برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
عده ای از چهره های علمی و دانشگاهی و فضلای علوم دینی، امروز 100 سالگی کتاب مفاتیح الجنان نوشته شیخ عباس قمّی را به جشن نشستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت یکصدمین سال تألیف کتاب مفاتیح الجنان روز سه شنبه نهم خردادماه از شبکه قرآن و معارف سیما به صورت زنده پخش خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
در پادکست راویان سرزمین وحی برش هایی کوتاه از سفرنامه های حج را مرور می کنیم.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۵    
به گزارش قم پرس ; مستند رادیویی "یادگار" سه شنبه 9 خرداد 1402 با موضوع بررسی کتاب مفاتیح الجنان، ویژگی های آن وعلت تالیف این کتاب ارزشمند توسط شیخ عباس قمی می پردازد . گفتنی است عباس بن محمدرضا قمی مشهور به شیخ عباس قمی و محدث قمی در سال 1294 ق به دنیا آمد . ...