جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۲:۳۸Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تمدن سازی»

حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه گفت: انقلاب اسلامی آزادگان عالم و مسلمین را در زیر پرچم اسلام واقعی و تعالیم حیات بخش آن جمع کرد و به وحدت کلمه رساند که در پی آن ...
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با ریش سفیدان و معتمدین طایفه شهرکی اظهارداشت: یکی از رسالت های مهم انقلاب اسلامی تمدن سازی است لذا نباید اجازه دهیم دیگران برای ما برنامه ریزی و امور ما را به نفع خود مدیریت کنند. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به اینکه نظام آموزشی و تربیتی حوزه علمیه و آموزش و پرورش علی رغم تمام اقدامات انجام شده با نظام تربیتی در تراز انقلاب اسلامی هنوز فاصله دارند، گفت: انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی از خودسازی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به تشریح ویژگی های امام خمینی(ره) از منظر تمدن اندیشی و تمدن سازی که موجب تمایز ایشان از دیگران شده بود، پرداخت.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
مسئول بعثه مقام معظم رهبری برلزوم آسیب شناسی، بهینه سازی و بازمهندسی فعالیت ها برای دست یافتن به توفیقات بیشتر تاکید کرد و گفت: اگر به این موارد نپردازیم تاثیرگذاری لازم را نخواهیم داشت.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
جانشین سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم گفت: اسلام سیاسی و تمدن ساز از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی به شمار می رود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: نهضت امام (ره)، با پشت سر گذاشتن انواع بدخواهی ها، توطئه ها، بدعهدی های و تبلیغات سوء دشمنان، با گام های استوار تحت رهبری مقام معظم رهبری، به سمت نظم جهانی جدید و تمدن نوین اسلامی به پیش می رود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۳۶    
نشریه مجازی اندیشکده بین المللی طلوع به همت مؤسسه قرآنی طاهای بوشهر با موضوع بصیرت حوزه و دانشگاه در راستای تمدن سازی اسلامی در شش فصل رسانه ای منتشر شد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: زنان باید در کسب فضایل و کمالات روحی و معنوی تلاش کنند؛ چرا که در رشد دادن معنویت در جامعه نقش شایانی دارند.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۴۰    
در آستانه رحلت ایشان باید گفت امام ما بانی تمدن نوین اسلامی است که ابعاد تمدن و جهاد تمدن سازی او به این زودی ها نمایان نخواهد شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
حوزه / امام جمعه کرج با اشاره به شبکه گسترده و منسجم کانون های خدمت رضوی در سراسر کشور، گفت: باید تمام مسئولین کانون های خدمت رضوی فکر تمدنی داشته باشند و برای این شبکه نیز برنامه ریزی تمدنی داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
مشهد مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) گفت: باید بتوانیم از گنجینه عظیم امام رضا(ع) در تشکیل جامعه اسلامی و تمدن سازی اسلامی بهره گیری وافر و کامل نمائیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با بیان اینکه جشنواره امام رضا(ع) الگو و تجربه ارزشمندی است که باید در برپایی دیگر رویدادهای فرهنگی، هنری و آیینی مورد استناد قرار گیرد، گفت: جشنواره ای با چنین وسعت، عظمت و مخاطب نیاز به حمایت بیشتر دارد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در رویداد ملی تعالی حکمرانی شهری که در تالار وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به نقش مدیریت شهری در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۱۶    
حجت الاسلام والمسلمین رفعتی نائینی رسالت حوزه های علمیه را ساخت جامعه اسلامی و تمدن سازی اسلامی دانست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
در ادامه سلسله نشست های کافه محفل در نشستی جایگاه و میزان اثرگذاری تلاوت و اصوات در تمدن سازی و جذب غیرمسلمانان مورد بررسی قرار گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه تشریف فرمایی امام رضا(ع) به ایران در زمینه های گوناگونی بر موضوع تمدن سازی تأثیر گذاشت، گفت: امام رضا(ع) با پرورش نخبگان علمی و تبلیغ اعتقاد و باور های شیعی از یک سو و نقد رویکرد های انحرافی با استفاده از قالب های مناظره و گفت وگو با اندیشمندان این نحله های ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: برای رسیدن به خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی راهی جز عبور از مسیر دین داری وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمدکرمی استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با گروههای جهادی اظهار داشت: گروههای جهادی که از سایر استان ها جهت فعالیت وارد این استان می شوند، باید سازماندهی شوند. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام چراغی، با بیان اینکه دانشگاه ها در تمدن سازی و ایجاد زمینه سازی برای مهدویت نقش بسزایی دارند، گفت: با فرهنگ مهدویت می توان به رشد فکری رسید و در عین حال از حس گرایی به سمت عقل گرایی رفت و کسب معرفت کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حسین عسکرزاده چهارمحال وبختیاری: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، ماشالله ایزدی عضو شورای اسلامی شهر شهرکرد تاکید کرد: مدیریت تنوع اقوام یکی از مولفه های تمدن سازی است و غیرت و تعصب و گذشت زمینه ساز این مولفه هاست ...
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده پیش از ظهر شنبه در جلسه مشترک با راهیار منطقه ای بنیاد هدایت شمالغرب کشور در سخنانی اظهار کرد: ارتقای شبکه امامت برای جامعه پردازی و تمدن سازی در مکان هایی به نام مساجد با محوریت روحانیون صورت می گیرد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام شریف تبار گفت: تشکل های هیئات مذهبی یکی از کانون های معنویت افزایی در مسیر تمدن سازی است و باید راهبری مناسبی داشته باشند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۹   + ۲۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همگرایی اسلامی و تمدن سازی را جزو اولویت های حج 1402 عنوان کرد و گفت: شعار حج امسال خط مشی ما در این زمینه را مشخص کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به جشنواره صحیفه سجادیه دانشگاهیان تأکید کرد: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی در گام دوم انقلاب اسلامی در سایه توجه به معنویت و درک و ترویج معارف نورانی حق میسر است.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۵    
گویا بعضی ها را خداوند برای بدبخت کردن برخی از جوامع خلق کرده است. کم اطلاع هایی که با نوعی رویکرد تقدیرگرایانه و ذهن منحرف شده و مملو از شعار ، فهم درستی از توکل، توسل، برکت ، خانواده، جامعه توانمند اسلامی، تمدن سازی و ...، ندارند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: حضرت معصومه (سلام الله علیها) و امام رضا (علیه السلام) نقش اساسی و مهمی در سلسله تمدن سازی دارند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، لزوم فرهنگ سازی و تمدن سازی در حج به بهترین و مطلوب ترین شکل را یادآور شد و با برشمردن ویژگی های حج پیش رو ابراز امیدواری کرد زائران اعزامی با تعاون و همکاری در ثواب خدمت رسانی به زائران خانه خدا سهیم شوند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
آیین اسلام به عنوان یک دین پیشرو، ضمن رسمیت بخشیدن به تنوع پوشاک و احترام به سلایق متنوع بشری، به پوشاک به عنوان ابزاری برای جامعه پردازی و تمدن سازی توجهی ویژه دارد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ پاسدار حیاتی گفت: یکی از مهمترین مولفه های قدرت در هر کشوری جمعیت است و برای تمدن سازی مد نظر رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب باید برنامه ریزی و آتیه نگری کرد که گام نهادن در مسیر جوانی جمعیت در همین راستا است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۰    
امام موسی کاظم(ع) دختران و پسران زیادی داشت، اما چه شد که حضرت فاطمه معصومه(س) بعد از امام رضا(ع) اینگونه درخشید و ممتاز شد؟
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجمع رؤسای کمیسیون شهرسازی کلان شهرها و مراکز استان ها با بیان اینکه موظف هستیم برای جامعه سازی و تمدن سازی گام برداریم، گفت: اگرچه همه مسائل به دست ما حل نمی شود، اما وظیفه داریم تاریخ سازی کنیم تا آینده به امروز ما افتخار کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مجمع رؤسای کمیسیون شهرسازی کلان شهرها و مراکز استان ها با بیان اینکه موظف هستیم برای جامعه سازی و تمدن سازی گام برداریم، گفت: اگرچه همه مسائل به دست ما حل نمی شود، اما وظیفه داریم تاریخ سازی کنیم تا آینده به امروز ما افتخار کند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
مسئول سازمان بسیج اساتید کشور گفت: "دانشگاه های مادر" باید تلاش کنند، در مسیر آرمان های انقلاب و تمدن سازی اسلامی حرکت کنند .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: حج نماد وحدت و نماد تمدن سازی و فرصتی برای فریاد عدالت خواهی است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود_امام جمعه بیارجمند با بیان اینکه مکتب امام صادق (ع) اساس تمدن سازی اسلامی است، گفت: ایشان با تربیت شاگردانی برجسته و ایجاد شبکه ای منسجم برای ترویج و نشر معارف دینی، اسلام را از انحرافات نجات داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۰   + ۶۳ سایت دیگر  
در آستانه اعزام حجاج بیت الله الحرام به سرزمین وحی، دست اندرکاران و کارگزاران حج کشورمان صبح امروز با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: مکتب امام جعفر صادق(ع) اساس تمدن سازی اسلامی است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی معرفتی بایستگی های بانوی طلبه در تحقق تمدن سازی اسلامی در مدرسه علمیه حضرت ام البنین سلام الله علیها شهر دلوار برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
عموعابدینی گفت: تمدن سازی مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، همان گام مرجعیت علمی دانشگاه ها است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۳    
ساختار فرهنگی کشور به معنای ساختار فرهنگ عمومی کشور، رفتار مردم کشور و به ویژه موضوع سبک زندگی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
کرج- معاون هماهنگ کننده سپاه البرز گفت: تمدن سازی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نیازمند نسل جوانی است که ویژگی شجاعت، دانش، ابتکار و قدرت را دارا باشد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۰:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
سردار سلامی با اشاره به اینکه تربیت، زیرساخت تمدن سازی است گفت: جهاد تبیین نیازمند فعالیت انسان های نفوذناپذیر است تا در برابر وسوسه های فرهنگی که از هجمه سخت جنگی هم شدیدتر است، دوام بیاورند و ایمانشان محفوظ بماند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: جوانان ایرانی و اعضای جمعیت هلال احمر در جمهوری اسلامی ایران در مسیر تمدن سازی و افتخارآفرینی حرکت می کنند و در حقیقت شما جوانان این تمدن سازی را به اثبات رسانده اید و آمار گویای این تاثیرگذاری است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۵۹    
محمدرضا حسنائی گفت: دولت سیزدهم نگاه مثبت و ویژه ای به هنر دارد و هنرمندان را در تصمیم گیری ها مشارکت می دهند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۲:۲۵    
آجیل چی گفت: پدیده امروز در عصر ارتباطات این است که جریان تمدن سازی با رسانه گره خورده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۰۲    
اصفهان (پانا) - مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت معلمی عشق است، هنر است و اندیشیدن را به دانش آموزان یاد می دهد. به فرموده امام خمینی(ره) معلمی شغل انبیا است و تمدن سازی به دست معلمان اتفاق خواهد افتاد. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی، نظام تعلیم و تربیت را رکن اصلی تمدن سازی و معلم را راهبر و مجری این مهم در جامعه عنوان کرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۷:۵۲    
رئیس کارگروه معنویت، مهدویت و مودعودگرایی همایش بین المللی هندسه نظم جدید جهانی ضمن تشریح نقش تمدن نوین اسلامی در تأمین کمال معنوی انسان و رفع نیازمندی های دنیایی بشر گفت ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۲:۲۶    
حجت الاسلام نجفی با تاکید بر تاثیر فرهنگ در تمدن سازی گفت: فرهنگ عفاف و حجاب و برگزاری نماز از اولویت های این نشست است.