دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۹:۴۹Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انبیای الهی»

موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۵۴    
فعال سیاسی با بیان اینکه امام خمینی (ره) راه و روش مقابله با استکبار و دشمنان نظام را می دانست و به آن واقف بود گفت: خط امام راحل خط اولیا و انبیای الهی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با حضور آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) عصر روز شنبه 13 خردادماه 1402 در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) برگزار شد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه توانستند تاریخ معاصر را به تاریخ انبیای الهی پیوند بزنند که این کار بسیار بزرگی بود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین قاسمی تمام انبیای الهی را مأمور به تشکیل حکومت دینی دانست و گفت: با بررسی آیات و ادله مختلف می بینیم که تمام انبیا در جهت نفی طاغوت تلاش نموده اند. در واقع تمام انبیا وظیفه داشتند باید و نبایدهای الهی را با محوریت خودشان در سطح جامعه پیاده سازی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
قم- استاد حوزه علمیه نجف گفت: در زیارت حضرت معصومه (س) به انبیای الهی و معصومین (ع) سلام می کنیم و این امر نشاندهنده آن است که آن حضرت بزرگ شاگرد مکتب پیامبران و ائمه طاهرین (ع) بوده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دین اسلام برای تمامی ادیان الهی احترام قایل است چون تفاوتی بین انبیای الهی نیست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف استان قم گفت: صراط مستقیم دین و رسالت نبوی، مکتب تشیع است و اگر هدایت های ائمه اطهار(ع) نمی بود، امروز از اسلام واقعی خبری نبود؛ اگر مکتب تشیع وجود نداشت، امروز از دیگر ادیان الهی هم خبر نبود زیرا اسمی از انبیای الهی برده نمی شد، شیعه واقعی پاسدار همه این میراث بزرگ تاریخی است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: بی تردید مقام معلم یکی از شئون الهی است که خداوند متعال از وجود خود این شأن عظیم را در وجود انبیای الهی و اولیای پاک خود نهاده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۵۳    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه حضرت زهرا (س) سنجان استان مرکزی گفت: علم و دانش در اسلام از جایگاه بالا و مهمی برخوردار است و معصومین (علیهم السلام) بر یادگیری علم و دانش تاکید و توصیه های زیادی نموده اند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: یکی از ملاک های برتری انسان ها در ملکوت الهی، حرکت در مسیر علم است و لذا هر کجا کسانی در برابر علم قیام کنند و با آن بجنگند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رامسر- امام جمعه رامسر بابیان این که معلمی کار انبیای الهی است، گفت: معلمان باید دغدغه سعادت فرزندان و دانش آموزان را داشته باشند.
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: آنچه انبیای الهی را این چنین مقرب درگاه الهی کرد، همین شوق تعلیم بود. به همین دلیل است که معلمی را پیشه پیامبران می دانند. چون معلمان در کشف گنجینه های علم و معرفت، هادی و راهنمای ما هستند. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۶    
حوزه/ امام جمعه نقده گفت: کار معلم، پیامبری در عصر حاضر است و یکی از مهم ترین رسالت های انبیای الهی تزکیه نفس و تربیت انسان های صالح و مؤمن بود و کسی که می خواهد وارد عرصه تعلیم و تربیت شود باید چنین نگاهی به این شغل داشته باشد.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بسم الله الرحمن الرحیم " هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون " (زمر آیه9) تعلیم و تربیت هدیه و ارمغانی از جانب خداوند و انبیای الهی است، اول آموزگار هستی، پروردگار علیم است و از این روست که شغل معلمی جایگاهی است رفیع و معلمان مورد اکرام همگانند. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۸:۲۱    
مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انسان پس از دستیابی به نیازهای جسمی، ازدواج، امنیت و احترام، خدایاب می شود، گفت: بدون نیازهای اولیه و اساسی نمی توان برای انسان خدا را معرفی کرد و تمام انبیای الهی نیز به دنبال محقق کردن این امر بودند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مدرسه علمیه فاطمه بنت الرسول(سلام الله علیها) جاسک گفت: معلمان، انسان سازان نسل بعدی اند، به همین دلیل نقش آنان به گفته امام خمینی(ره) همچون نقش انبیای الهی برای مردم است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۰:۴۸    
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت: تعلیم و تعلم از بزرگترین سفارشات انبیای الهی در طول تاریخ بشریت بوده است و الله تعالی بنای رسالت همه پیامبران را بر آموزش وپرورش بشریت نهاده است.
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رادیو معارف در برنامه “برهان” به تبیین معجزه حضرت رسول اکرم (ص) در جنگ احزاب می پردازد. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رادیو معارف ؛یکی از اهداف این رسانه دینی معرفی انبیای الهی و تبیین تلاشهای و کوششهای ایشان در معرفی دین الهی به قومهای مختلف در طول اعصار تاریخ است ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۲۰:۴۰    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: روز قدس به معنای برادری ، اخوت و وحدت امت اسلامی است؛ روز دفاع از مرکز وحی ، رسالت و قبله اول امت اسلامی و مرکز تمرکز انبیای الهی و صلحا است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۹:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رمضانی با اشاره به اینکه محدودیت، مصونیت می آورد و انسان را حفظ می کند، اظهار کرد: اگر انسان هر طوری که دلش بخواهد عمل کند، نمی تواند رشد کند؛ پس برای رشد باید محدودیت و واجب الهی را جدی بگیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه نظرآباد با اشاره به انضباط در اقتصاد که مورد تاکید انبیای الهی نیز بوده است، اضافه کرد: بازار مسلمانان جای دروغ، تقلب و کم فروشی نیست.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۲:۳۳    
مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه شهرستان سرخه گفت: از مهم ترین انتظاراتی که تمام انبیاء و اولیاء از بندگان خدا، داشته و دارند این است که مردم در کارها و رفتارها خدا محور باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای دو هدف اساسی یعنی عبودیت خداوند متعال و اجرای عدالت است که تمامی انبیای الهی نیز به دنبال تحقق این دو هدف بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه شهرکرد گفت: هدف جمهوری اسلامی عبودیت خدا و اجرای عدالت است، برنامه ای که تمام انبیای الهی به دنبال آن بودند تا مستکبرین بر جامعه حکومت نکنند و جامعه بر مدار قسط و عدل حرکت کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید اقتصاد بر مبانی مکتب انبیای الهی ایجاد شود، گفت: مشکلات اقتصادی جامعه بشری نه از کمبود بلکه از توزیع نامناسب درآمدها است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله عبادی با بیان اینکه اقتصادی بر اساس تفکر انبیای الهی به وجود آورید، گفت: اگر انسان از اسراف و تبذیر بپرهیزد قطعا درآمد بسیاری از زندگی او اضافه می آید و آن را به اقتصاد اجتماعی خود اختصاص می دهد و باعث تولید ثروت برای همه می شود.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۰:۳۲    
امام جمعه اهل سنت شهرستان قصرشیرین گفت: توحید، عدالت و سعادت بشر از برنامه های انبیای الهی در طول تاریخ بوده است.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
این استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با اشاره اینکه زمینه سازی برای تحقق جامعه توحیدی و مقابله با ستمگران، دو هدف اصلی بعثت انبیای الهی عنوان شده است، گفت: دنیای امروز بیش از هرزمان دیگری تشنه دریافت معارف و آموزه های بعثت نبوی است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ حضرت آیت الله جوادی آملی خطاب به طلاب حوزه های علمیه بیان داشتند: شمایی که وارد حوزه علمیه شده و لباس مقدس روحانیت را بر تن کردید، مستحضر باشید مجلس علم شما بسیار مجلس وزین و هدف و راه شما مقدس است ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۰:۵۱    
امام جمعه شهر گالیکش، گفت: جامع ترین فلسفه مبعوث شدن انبیای الهی دعوت مردم به سمت خداوند متعال است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یزد- امام جمعه موقت بهاباد با اشاره به اینکه عید مبعث به نوان بزرگترین عید مسلمین، وحدت مسلمانان جهان را تداوم می بخشد، گفت: مبعث در حقیقت عید تاریخ انسانیت است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: افسران جان برکف نیروی هوایی، مدافعان حریم این کشور و مدافع دین خدا هستند؛ همان دینی که انبیای الهی و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مدافع آن بودند و آن را به عنوان یک میراث گران بها به ما رساندند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: کار مهم حضرت امام (ره) این بود که جامعه حول محور امامت و ولایت را إحیا فرمود و پس از ایشان، مقام معظم رهبری نیز در حال نگهداری از این دستاورد بزرگ انبیای الهی هستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه قرآن حقیقت و ارزش واقعی زن را معرفی می کند، گفت: بیش از 300 آیه در توصیف زنان آمده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام امامی گفت: انبیای الهی مربیان انسان ها بودند و مهم ترین ابزار تربیت مهر و محبت است و زن به عنوان تربیت کننده انسان مظهر مهر و محبت می باشد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۲۲:۴۹    
ساری(پانا)- رئیس ستاد اقامه نماز کشور در هشتمین اجلاسیه استانی نماز گفت نماز تکلیفی به همه انبیای الهی از آدم(ع) تا خاتم(ص) بود. حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: نماز تشکر از خداست به این دلیل که خدا انواع نعمات را به ما داد و این تشکر را درهمه موجودات می بینید. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین امامی گفت: ادبیات مقاومت یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است نشان دهنده این می باشد که تاریخ بی نظیر انبیای الهی همچنان جاری است و هدف این انقلاب همان اهداف انبیای الهی است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
پیرامون پیام تاریخی امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) معارف فراوانی قابل طرح و ارائه است. یکی از ره آوردهای برجسته این پیام الهی آن است که: همانطوری که انبیای الهی بالاصاله دفائن عقول را اظهار کرده اند، این پیام بالتّبع دفائن عقول را شکوفا کرده است .
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اگر نگاهی به هدف اصلی بعثت انبیای الهی و ائمه معصومین (ع) داشته باشیم، خواهیم دید علت اصلی انتخاب همه این منتخبان الهی، از آدم تا خاتم افزایش فهم و بصیرت بشر به عنوان اشرف مخلوقات بوده است ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف یکی از اهداف این رسانه دینی معرفی انبیای الهی و تبیین تلاشها و کوششهای ایشان در معرفی دین الهی به قومهای مختلف در طول اعصار تاریخ است که عوامل برنامه ساز رادیو معارف را ترغیب به ساخت برنامه "برهان" کرده است . ...
اقتصاد ایران: خطیب نماز جمعه تهران گفت: اساسی ترین عنصر جذب خشم الهی بر اساس آیات قرآن، جرم است و برجسته ترین جرم از نگاه قرآن، ایستادن در برابر انبیای الهی اس
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۲:۵۸    
خطیب نماز جمعه تهران گفت: اساسی ترین عنصر جذب خشم الهی بر اساس آیات قرآن، جرم است و برجسته ترین جرم از نگاه قرآن، ایستادن در برابر انبیای الهی است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۲:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران گفت: دانشجویان ارزشی و انقلابی که در هر دانشگاهی حضور دارند با موضع گیری جانانه خود نشان دهند دانشجوی حزب اللهی، مسلمان و متدین آب به آسیاب اسرائیل نمی ریزد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران گفت: دانشجویان ارزشی و انقلابی که در هر دانشگاهی حضور دارند با موضع گیری جانانه خود نشان دهند دانشجوی حزب اللهی، مسلمان و متدین آب به آسیاب اسرائیل نمی ریزد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: دیگر کمتر کسی به بحث های علمی ما گوش میدهد و این نگرانی برای ماست که ای کاش کسانی که در صحنه عمل و اجرا هستند بیشتر به مباحث نظری و صاحبنظران تئوریک شریعت توجه می کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۵:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: انبیای الهی همواره بر سه حقیقت اصرار داشتند و آن سه حقیقت شامل عبودیت، کناره گیری از گناهان ظاهری و باطنی و دیگر اطاعت از پیامبران بوده است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان استاد حوزه علمیه همزمان با ایام فاطمیه به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: انبیای الهی با سرمایه گذاری عظیمی از ایمان به خدا، رستاخیز، اخلاق، عمل و عقل کامل بین امت ها مبعوث به رسالت شدند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۵:۱۰    
دعای علوی مصری دعائیست منتسب به حضرت مهدی عجّل اللّه تعالی فرجه الشّریف، که این دعا را انبیای الهی در شدت ها و سختی ها خوانده اند. خواندن این دعا در نیمه شب جمعه وارد شده است. متن این دعا در کتاب مهج الدّعوات از سیّد بن طاووس رضوان الله علیه به نقل از سید علوی مصری بیان شده است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۲۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
آیت الله صدیقی گفت: جهاد تبیین به معنای شفافیت، روشنگری، هدایت و سعادت است و انبیای الهی آمدند تا بشر را از ظلمت و جهل رها کرده و با نور معنویت روشن کنند و به بشر، نشانی کمال، جمال و هستی مطلق را ارائه کنند.