دوشنبه ۰۳ آبانساعت ۰۴:۳۶Oct 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنتی بادی»

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: تزریق واکسن آنفلوانزادر بین کادر بهداشت و درمان و سالمندان ضروری است.
محققان دانشگاه کاتالونیا (اسپانیا) و لستر انگلیس مدعی شده اند پادتنی برای از بین بردن سلول های پیری و مهار روند سالمندی تولید کرده اند؛ این روش، برای درمان بیماری های مرتبط با پیری از جمله سرطان، آلزایمر و دیابت نوع دو می تواند موثر باشد.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهد واکسن های تقویتی کرونا پاسخ های آنتی بادی را به طور قابل توجهی بیش از دو دوز اول افزایش می دهد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
وزارت بهداشت هند در ماه ژوئن گزارش داد که دلتا پلاس بیشتر از نوع دلتا قابل انتقال است. این نوع به شدت به گیرنده های سلول ریه متصل می شود و حتی می تواند اثر درمان آنتی بادی مونوکلونال را کاهش دهد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
احسان شریفی پور متخصص مغز و اعصاب در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: در بیماری سندرم گیلن باره یک آنتی بادی به صورت نابجا در بدن ساخته می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۰    
با مطالعه این مطلب می توانید علائم خفیف یا متوسط کووید 19 را با استفاده از داروهای بدون نسخه و راهکارهای غیردارویی بهبود ببخشید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۲:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
محقق ارشد بهداشت و سلامتی روسیه می گوید واکسن ها به اندازه کافی برای مقابله با این نوع جهش یافته از ویروس کرونا موثر هستند زیرا توانایی مقاومت در برابر آنتی بادی ها تغییر اساسی نکرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۲:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
طبق گزارش جدید محققان، واکسن قابل استنشاق کووید 19 چین، با افزایش 250 تا 300 برابری سطح آنتی بادی به عنوان تزریق تقویت کننده (بوستر) بسیار موثر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۱    
با انجام تست آنتی بادی کرونا می توان میزان مقاومت بدن را در برابر تهاجم ویروس کرونا پس از دریافت واکسن سنجید. در این آزمایش با اندازه گیری میزان آنتی بادی های خنثی کننده در خون، اثربخشی واکسن در تقویت سیستم ایمنی ارزیابی می شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
نتایج مطالعات منتشر شده در نشریه Science Translational Medicine نشان داد زنان باردار در برابر علائم کووید آسیب پذیر هستند. برخی از افراد به دلیل نگرانی هایی که تا حد زیادی با نتایج تحقیقات در مورد تاثیر واکسن بر باروری و شیر مادر ایجاد شده از دریافت واکسن اجتناب کرده اند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
محققان بیمارستان ماساچوست در نتیجه مطالعات خود تاکید کردند زنان باردار برای حفاظت از آنتی بادی ایجاد شده، حتما دوز دوم و سوم واکسن کرونا را نیز دریافت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مطالعه منتشر شده توسط دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) بیش از 8000 آزمایش مثبت کروناویروس در سراسر انگلیس را بین ماه های مه و اوت، زمانی که دلتا نوع غالب بود، مورد بررسی قرار داده است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۳۲    
پروتئین ها مواد مغذی اصلی هر سلول زنده و مسئول انجام اعمال گوناگونی هستند، نقش آن ها از تشکیل ماده انقباضی عضلات گرفته تا ساختن بعضی از هورمون ها، آنزیم ها و آنتی بادی ها متنوع می باشد. همچنین می توانند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۶    
شرکت داروسازی انگلیسی آسترازنکا، نتایج مثبت بیشتری را در مورد آزمایش مخلوطی از آنتی بادی های ویروس کرونا بدست آورده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
دانشمندان در جریان مطالعات خود این موضوع را مورد بررسی قرار دادند که آیا تقویت کننده های متفاوت می تواند میزان آنتی بادی های قبلی را افزایش دهد.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون اجرایی حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: وجود برخی از عوارض واکسیناسیون در تمام گروه های سنی امری طبیعی و ناشی از تولید آنتی بادی در بدن است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۵۷   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: طبق تحقیقات انجام شده گروه خونی با ابتلا به بیماری قلبی ارتباط دارد. این گروه های خونی باید بدانند بیماری های قلبی بیشتر به سراغشان می روند. ...
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تیمی از محققان در تحقیقات اخیر خود به بررسی و مقایسه اثربخشی و پاسخ ایمنی سه واکسن کرونا پرداختند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
بازیکنان تیم نساجی پیش از شروع مسابقات لیگ برتر تست کرونا را پشت سر گذاشتند. به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران، طبق پروتکل برای چهارمین بار در فصل جدید، اعضای تیم نساجی و عوامل، زیر نظر مقامات ذی ربط با کیت های استاندارد، توسط آزمایشگاه مورد تایید ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۴   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک متخصص ویروس شناسی با بیان اینکه دو تا چهار هفته پس از تزریق دوز دوم واکسن، بدن به بالاترین حد ایمنی می رسد، گفت: آنتی بادی ناشی از واکسن ها معمولا تا 6 ماه دوام دارد و پس از آن به تدریج میزان آنتی بادی در بدن کاهش می یابد. ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۲۲    
آرزو کاوه ئی رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آزمایش های انجام شده درباره تغذیه بر روی اثربخشی واکسن گویای این است که بعد از تزریق واکسن سطح آنتی بادی در همه افراد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
متخصصان سازمان غذا و دارو آمریکا می گویند دز یادآور واکسن کرونا آنتی بادی محافظتی بدن را افزایش می دهد، اما تفاوت سطح آنتی بادی قبل و بعد از تزریق این دز ناچیز است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
متخصصان سوئیسی در بررسی های خود به نوعی آنتی بادی دست پیدا کردند که می تواند در خنثی ساختن سویه دلتا و دیگر سویه های کروناویروس موفق عمل کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۳۰ سایت دیگر  
پوتین که معمولا ترس از بیماری را کم اهمیت نشان داده و اصرار داشته که از آنتی بادی و ایمنی بالایی برخوردار است، ادعا کرد که تداخل برنامه های روزانه اش باعث شده تا در نشست گروه 20 شرکت نکند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دانشمندان بیمارستان دانشگاهی لوزان و دانشکده پلی تکنیک فدرال سوئیس از کشف نوعی آنتی بادی مونوکلونال با قابلیت خنثی سازی انواع گونه های ویروس کرونا از جمله دلتا خبر دادند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : داروساز بریتانیایی اعلام کرد که داروی تجربی کووید-19 استرازنکا به کاهش خطر ابتلا به بیماری شدید و مرگ ومیر کمک خواهد کرد و تلاش های خود را برای تولید داروهایی فراتر از واکسن افزایش داده است. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۲۱    
شرکت آسترازنکا نوعی آنتی بادی درمانی را توسعه داده که علاوه بر جلوگیری از ابتلا به نوع شدید کووید 19 در درمان نیز موثر است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اطلاعات ارائه شده نشان می دهد که داروی حاوی آنتی بادی ساخت شرکت آسترازنکا خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-19 و مرگ و میر ناشی از آن را به میزان 50 درصد کاهش می دهد.
داروی آنتی بادی شرکت آسترازنکا که به صورت عضلانی تزریق می شود، توانسته خطر نمونه های وخیم یا مرگ ناشی از کرونا را در بیماران تا 67 درصد کاهش دهد.
بهرام عین اللهی در اولین روز از افتتاح ششمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما از غرفه پادزا پاتن پژوه یکی از شرکتهای زیر مجموعه کروز که در راستای مسئولیت های اجتماعی این گروه برای تحقیقات در موضع سرطان و پزشکی تاسیس شده بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های شرکت قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۲    
دانشمندان دانشگاه کیوتو در تازه ترین مطالعات خود به فناوری تحویل آنتی بادی برای تقویت سیستم ایمنی بدن دست یافتند.
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، نوع دلتا نه تنها کودکان را بیمارتر نمی کند، بلکه پاسخ ایمنی ثانویه بعد از عفونت قوی تر از بعد از تزریق واکسن است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
شرکت داروسازی آسترازنکا اعلام کرد که داروی حاوی آنتی بادی تولید این شرکت میتواند خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-19 را به نصف کاهش دهد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
داروی تجربی ساخت شرکت آسترازنکا حاوی آنتی بادی های ضد ویروس کرونا در یک کارآزمایی مرحله نهایی باعث کاهش خطر بیماری شدید یا مرگ در افراد شده است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
برای تعیین میزان محافظت از فرد در برابر ویروس نیاز به مجموعه ای از آزمایش ها از جمله اندازه گیری سایر اجزای سیستم ایمنی بدن به غیر از آنتی بادی هاست.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۲:۳۰    
طبق نتایج مطالعات مختلف، عفونت کووید 19 اندکی مصونیت حاصل می کند؛ اما درمقایسه با واکسن مطمئن نیست و همه باید واکسن تزریق کنند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اگر در مورد علت بروز علائم خود احساس سردرگمی می کنید و نمی دانید که مصرف کدام دارو برای شما مشکلی ایجاد نمی کند، حتماً با پزشک متخصص آلرژی تماس بگیرید. علائم حساسیت دارویی ...
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۱۶   + ۳۶ سایت دیگر  
محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی_استرالیایی "اسپایکوژن"، آخرین اخبار از روند کارآزمایی بالینی این واکسن را تشریح کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۷:۲۲    
محققان معتقدند پاسخ ایمنی تولید شده به واسطه واکسن های تأیید شده کووید-19 بسیار هدفمندتر و مطمئن تر از عفونتی است که با ابتلا به ویروس ایجاد می شود.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۴:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایلنا: احسان مصطفوی ، مدیرپروژه کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکووک در نشست گزارش پیشرفت مطالعه و تولید واکسن پاستوکووک در ایران گفت: گزارش نتایج کارآزمایی فاز سه سوبرانا دو در ایران است و مروری بر روند اجرا که از اردیبهشت تا به الان طی شده است، خواهیم داشت. ...
مازنی نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
به تازگی محققان انگلیسی تنوع ایمنی را پس از بررسی آنتی بادی در خون افراد کشف کردند. این کشف می تواند توضیح دهد که چرا تاثیر واکسن برای برخی افراد کمتر و برای برخی دیگر بیشتر است یا تعداد کمی بعد از تزریق واکسن فوت می کند که البته آمار زیادی ندارد. ادامه مطلب را برای آشنایی [...]
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ؛ مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد آنتی بادی های واکسن "فایزر بیوان تک" بعد از 6 تا 7 ماه به طور کلی از بین می روند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس شبکه بیماری های ویروسی ایران گفت: هموطنان بدانند اولا لازم نیست سطح آنتی بادی را بعد از تزریق واکسن کرونا ارزیابی کنند، ثانیا، در صورت پایین بودن سطح آنتی بادی هم نباید نگران باشند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۷:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
یکی از آن ها پروتئین ضد ویروسی به نام "اینترفرون نوع یک" است و دیگری نوعی آنتی بادی است که به اشتباه به سلول ها و بافت های بیمار و نه فقط به ویروس مهاجم، حمله می کند.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
افراد باردار در مقایسه با افراد غیر باردار بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های شدید و عوارض ناشی از کووید19 هستند. در مقایسه با افراد باردار که واکسینه شده اند، افراد بارداری که واکسینه نشده اند، بیشتر در معرض زایمان زودرس قرار دارند و پیامدهای بدتری در زایمان دارند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
شرکت آسترازنکا از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) خواسته است یک مجوز اضطراری برای درمان به روش آنتی بادی این شرکت برای افرادی که شدیدا در خطر ابتلا به این بیماری هستند، صادر کند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
سلامت نیوز : محققان بین الملل در پژوهش جدیدی که در حوزه تشخیص و درمان کووید 19 انجام داده اند، به اهمیت بالای سطوح آنتی بادی در بدن شخص بیمار برای مقابله با مرگ ناشی از این بیماری اشاره کرده اند. ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ به نظر می رسد هر فردی دارای سیستم ایمنی منحصربه فردی است و به تازگی محققان این تنوع ایمنی را پس از ترسیم آنتی بادی در خون افراد سالم و بیمار کشف کردند.