چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۹:۱۸Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازآفرینی شهری»

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حال حاضر اقدامات بازآفرینی شهری برای یک هزار هکتار از اراضی مطابق با برنامه جامع اقدام مشترک استان در حال انجام است که در مجموع میانگین پیشرفت فیزیکی 30 درصدی دارد.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فریدونشهر از اختصاص 121 تن قیر رایگان برای بهسازی و آسفالت معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری شهرستان فریدونشهر خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
آئینی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری متوسط صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده تهران را 8 ماه دانست و گفت: مزیت احیای بافت فرسوده این است که هر واحد فرسوده یک و نیم طبقه تبدیل به پنج آپارتمان می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۶    
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: با توجه به پایش انجام شده توانستیم حدود 20 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده خراسان رضوی را شناسایی کنیم.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۵۳    
آیین افتتاح 283 واحد مسکونی فرسوده در محلات هدف بازآفرینی شهری استان گلستان، همزمان با افتتاح پنج هزار واحد مسکونی نوسازی شده مردمی در سطح کشور برگزار شد.
رئیس اداره نظارت بر اجرای طرح های مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه در استان اصفهان عمده محلات از حداقل سرانه های خدمات شهری برخوردار هستند لذا به نظر میرسد بیش از 90 درصد محلات بافت فرسوده این استان به جز محلات تاریخی مشمول بسته های تشویقی شهرسازانه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان از انجام مطالعه احیای حمام تاریخی "چاله" در محدوده میدان باباطاهر خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۶:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
در بند (ب) ماده 120 برنامه هفتم توسعه، شهرداری های مراکز استان ها مکلفند با استفاده از حداقل 50 درصد از منابع عوارض نسبت به توسعه زیرساخت ها و تأمین ناوگان حمل ونقل عمومی به نحوی اقدام کنند تا در پایان برنامه سهم حمل ونقل عمومی درون شهری نسبت به ابتدای برنامه به حداقل 5 واحد درصد افزایش پیدا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۰۷    
حدود 5 هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده 17 استان و 67 شهر به میزبانی استان تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و دیگر مسؤولان افتتاح شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: از مهرماه سال گذشته که بسته تشویقی ارایه شده تا پایان اردیبهشت امسال بیش از 18 هزار پروانه در بافت های فرسوده شهر تهران صادر شده که از افزایش حدود 80 درصد در مقایسه با سال قبل از آن حکایت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۵۰    
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: امسال با توجه به ابلاغ وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری ایران معابر خاکی 2 هزارو 800 هکتار بافت فرسوده استان گلستان آسفالت می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۱۱    
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از پروژه بازآفرینی شهری بهسازی و آسفالت بلوار کلات شیرآباد زاهدان بازدید در جریان آخرین روند پیشرفت فیزیکی آن قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۶    
تعداد واحد های اجرای طرح بازآفرینی شهری در گیلان به 964 واحد مسکونی رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۳۵    
ایسنا/مازندران به صورت وبیناری با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و دیگر مسئولان استانی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، محمد آیینی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح، 5 هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده 17 استان کشور با اشاره به راه اندازی سامانه ستاد ملی باز آفرینی شهری با هدف شناسایی بافت های فرسوده، اظهار داشت: در این سامانه تمامی اقداماتی که در بافت های فرسوده ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر بازآفرینی پایدار آذربایجان شرقی گفت: 52 پروژه بازآفرینی شهری همزمان با سراسر کشور در این استان به بهره برداری رسید.
استانداری قزوین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۵۷    
جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان البرز، به ریاست فلاح امینی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و با حضور ملکی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای ستاد، با محوریت بررسی اقدامات گذشته دستگاه ها در حوزه بازآفرینی شهری، در محل فرمانداری برگزار گردید.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ضمن تاکید بر تسریع شهرداری ها در صدور پروانه ساخت از افتتاح 30 هزار واحد جدید نوسازی شده در بافت های فرسوده طی سال جاری خبر داد و از سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری ایران برای رصد تمامی اقدامات اجرایی در محلات هدف رونمایی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: 93هزار واحد سهمیه باز آفرینی شهری در استان تهران است که به زودی عملیاتی می کنیم.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
تبریز- مدیر کل راه و شهرسازی و دبیر ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: پنج هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده سراسر کشور با حضور مهرداد بذر پاش وزیر راه و شهرسازی افتتاح خواهد شد که242واحد متعلق به استان آذربایجان شرقی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار مدیر کل و رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی آذربایجان شرقی به خاطر پویش جهادی بم سفیر نوسازی مسکن در باز آفرینی شهری تقدیر و تشکر کرد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
فردا قرار است بیش از 5هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده 17 استان و 67 شهر به میزبانی استان تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شود. ...
با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و دیگر مسئولان بیش از 5 هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده 17 استان و 67 شهر به میزبانی استان تهران افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گردهم آیی های روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی، اطلاع رسانی را به منزله ترویج، تشویق و ترغیب مردم برای حرکت جدی در حوزه نهضت ملی مسکن توصیف کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه های اجرایی خدمات رسان در ارائه خدمات در محلات هدف بازآفرینی شهری و در راستای محرومیت زدایی در این مناطق اهتمام ویژه داشته باشند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۴    
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: سه طرح بازآفرینی شهری با ارزش ریالی 350 میلیارد ریال در محله وکیل آباد و کوی سالار ارومیه اجرا شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: سه طرح بازآفرینی شهری با ارزش ریالی 350 میلیارد ریال در محله وکیل آباد و کوی سالار ارومیه اجرا شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
تاکنون 235 فقره تسهیلات 350 میلیون تومانی بازآفرینی شهری در یزد پرداخت شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از تخصیص و تحویل50 تن قیر رایگان به شهرداری بیله سوار جهت آسفالت معابر هدف بازآفرینی شهری خبر داد.
معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از تخصیص و اجرای 200 تن قیر در راستای عملیات اجرای آسفالت معابر در محلات کم برخوردار پیشوا خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۳    
در این بسته خبری از آغاز جمع آوری سگ های بی پناه از قشم تا اجرای فاز نخست طرح لکه گیری خیابان ها در بوشهر و بازسازی بیش از 25 طرح بازآفرینی شهری در اردبیل را بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: 600 میلیارد ریال اعتبار برای احداث مراکز جامع سلامت در مناطق هدف بازآفرینی شهری صرف می شود.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد به همراه معاونان و مدیران شهرداری با حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفت وگو کرد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
شهردار خوانسار گفت: طرح مطالعاتی احیای بازار در دستور کار ستاد بازآفرینی شهری قرار دارد و امید است بتوانیم مطالبه دیرین اصناف و بازاریان را محقق و این بازار قدیمی را مرمت کنیم.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; مسعود میلانی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به بسته های تشویقی برای بافت فرسوده در قم اظهار داشت: بافت فرسوده به لحاظ پیگیری از کمیسیون ماده 5 که در مصوبات شورای عالی در سال 1401 ابلاغیه آن ارسال شده به 4 گروه تقسیم بندی شده است. ...
با هدف توسعه خدمات تحقیقاتی و مطالعاتی و استفاده حدّاکثری از پتانسیلهای موجود طرفین و ایجاد ارتباط مؤثّر بین صنعت و دانشگاه؛ میان شرکت باز آفرینی شهری با دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تفاهم نامه همکاری به امضا رسید.
رییس اداره نظارت بر طرح های مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در راستای تعیین و تکلیف طرح های باقی مانده مسکن مهر در استان، ساکنان این واحدها یک ماه فرصت دارند نسبت به تکمیل آورده و تقسیط اقساط خود اقدام کنند.
رییس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر 9 طرح بازآفرینی شهری در راستای محرومیت زدایی از محلات هدف بازآفرینی شهری در سطح استان در حال اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
وام 350 میلیون تومانی با هدف تولید و عرضه واحد های مسکونی در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی شهری آذربایجان غربی پرداخت می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: اجرای طرح تحول حاشیه شهر مشهد با دریافت منابع ویژه از محل مواد سازی املاک و اراضی شرکت بازآفرینی شهری ایران سرعت می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
با هدف تولید و عرضه واحدهای مسکونی در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی شهری آذربایجان غربی؛ ارائه تخفیفات, تسهیلات بانکی و بسته های تشویقی در این محدوده ها تصویب و ابلاغ شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهر سازی چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون دو هزار و 200هکتار در 27 شهر استان در محدوده بافت فرسوده تعریف شده اند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۴۹    
داعی مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در جلسه قرارگاه تحول حاشیه شهر مشهد گفت: نتایج اقدامات موثر شهرداری ها در حوزه بازآفرینی به ویژه اقداماتی که منجر به نوسازی مسکن در محلات هدف می شود و همچنین تامین خدمات 7 گانه و ... مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با حضور در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار خراسان رضوی، مقاوم سازی و ایمن سازی سقف های لرزان را حلقه مفقوده بافت های فرسوده برشمرد و خواستار توجه ویژه تمام متولیان امر جهت حفظ جان مردم ساکن در این بافت ها شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: امسال برای نخستین بار شهرداری ها و همه متولیان بازآفرینی در سطح کشور، بر اساس شاخص های معین توسط این شرکت ارزیابی می شوند.
وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست با شهردار ارومیه بر اهتمام آن شهرداری نسبت به معرفی محلات مشمول بازآفرینی شهری تا پایان خرداد تاکید کرد و گفت: انتقال پادگان لشکر 64 در قالب طرح بازآفرینی شهری در دستور کار است که با اینکار در صدد هستیم تا از ظرفیت اراضی برای احیای کاربری های عمومی و به خصوص فضای ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
شهردار شهرکرد گفت: معاونت عمرانی و سازمان عمران و بازآفرینی شهری ازجمله واحدهای تأثیرگذار می باشد و خروجی آن ویترین شهر هستند
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی به عنوان مرجع سیاست گذاری های بخشی و فضایی و تسریع کننده اجرای برنامه جامع اقدام مشترک طرح های بازآفرینی شهری و کاهش بدمسکنی به تصویب هیات وزیران رسید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر احیای بافت های تاریخی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهرداری اصفهان گفت: با تشکیل کارگروه احیای بافت تاریخی و بافت مستعد بازآفرینی در شورای اسلامی این کلان شهر، دو شورای عالی احیای بافت و ابنیه تاریخی و قرارگاه مسکن و بازآفرینی شهری در شهرداری به ریاست شهردار اصفهان تشکیل شد.