پنجشنبه ۰۱ مهرساعت ۲۰:۴۷Sep 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هوای سرد»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۰:۴۲    
کارشناس اداره کل هواشناسی استان از نفوذ توده هوایی سرد درروز های آغازین هفته آینده خبر داد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۲    
تازه ترین الگوهای تراز میانی و نزدیک به زمین وضعیت ترسیمی در پیش آگاهی های قبل مبنی بر نفوذ زودتر از معمول هوای سرد پاییزی را به منطقه تایید می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی تغییرات آب وهوایی به آینده مرتبط نیست و اثرات آن در حال حاضر نیز مشاهده می شود؛ اقیانوس های گرمتر به معنای رطوبت بیشتر در جو و برخورد رطوبت با هوای سرد است که می تواند عامل حوادثی مانند سیل باشد.
یک متخصص طب سنتی گفت: بیماری روماتیسم ازجمله بیماری های التهابی است که افراد سرد مزاج بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۴    
انتخاب مقصد گردشگری مناسب در فصول مختلف سال از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ سفر به شهرهایی با آب و هوای سرد در سپتامبر نمی تواند برای گردشگران خیلی لذت بخش باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۲۲    
لب های ترک خورده می توانند در هر زمانی از سال مشکل باشند. اگر هوای سرد و یا خشک نیست که باعث ترک خوردن و پوسته پوسته شدن لب های شما می شود، این اثرات سخت خورشید و یا محصولات آرایشی است که لب های شما را خشک می کنند ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۲:۳۲    
پیرو پیش آگاهی ها ؛ بارشها و هوای سرد ناشی از موج دوم ناوه اسکاندیناوی از سپیده دم 16 شهریور در نیمهء غرب خزر و شرق استان اردبیل آغاز میشوند.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۷:۳۲    
انجام نمونه گیری در منزل یک راه حل بسیار مناسب برای کاهش خروج از خانه و قرار گرفتن در معرض هوای آلوده می باشد. با صنعتی شدن شهر روز به روز شاهد آلوده شدن هوا می باشیم. آلودگی که در هوای سرد سال به علت وارونگی هوا بیشتر نیز می شود ...
شهرخوان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۵۱    
هوای سرد و بارشی که از اوایل دههء میانی شهریور بر سواحل خزر و استان اردبیل حاکم شده است طی بسیاری از روزهای مانده از تابستان تکرار میشود.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۳:۴۶    
نقشه های سینوپتیک ترازهای میانی و نزدیک به سطح زمین همچنان هوای ترسیم شده در پیش آگاهی قبل برای یک دوم شمالی ایران مبنی بر نقوذ گرمای زودگذر و سپس هوای سرد و بارشی از حوالی 12 شهریور را تایید میکنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۲:۰۵    
ارومیه-ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با نفوذ توده هوای سرد از عرض های شمالی به کشور، از روز شنبه افت محسوس دما به میزان سه تا هفت درجه برای اغلب نقاط استان پیش بینی می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۴۳    
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: از روز شنبه تا صبح دوشنبه کاهش محسوس دما را پیش رو خواهیم داشت و در ارتفاعات شمالی احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۷:۴۵    
خرید یک دستگاه بخور سرد برای کمک به تولید رطوبت هوا تا میزان بسیار بالایی مصرف انرژی را برای شما کاهش میدهد و در نهایت از ارائه هوای سرد و خشک کولر گازی جلوگیری میکند.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۲:۵۵    
هوای پایدار و تا اندازه ای گرم ناشی از استقرار پرارتفاع جنب حاره در پهنه گسترده ای از ایران تا اواسط این هفته ادامه دارد ولی با گذشت زمان بر احتمال در پیش بودن هوای سرد و بارشی از حوالی 12 شهریور در کرانه خزر ؛ شمالغرب و نقاطی از رشته کوه البرز افزوده میشود.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در سرما باتری گوشی برای حفظ کارایی خود به شارژ بیشتری نیاز دارد؛ بنابراین، قراردادن گوشی در معرض هوای سرد برای عمر باتری مضر است.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۸:۲۲   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه قیمت هویج در بازار روند نزولی دارد، گفت: تا یکماه آینده قیمت این صیفی به زیر 10 هزار تومان خواهد رسید.
پدال نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
پدال نیوز: شاید شما هم شنیده باشید که بهتر است در هوای سرد خودرویتان را روشن کنید تا درجا کار کند و اصطلاحا گرم شود. در این مطلب به بررسی این باور عمومی خواهیم پرداخت.
مجله علم ورزش   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۹:۲۶    
آنچه در این مقاله می خوانید: مدت زمان زیادی است که ورزش نکرده اید گرفتگی عضلات سینه افزایش ضربان قلب، فشار خون + تنفس سوزش سر دل و درد قفسه سینه مشکلات ریوی و درد قفسه سینه هنگام دویدن تنفس هوای سرد مشکلات قلبی – عروقی تغییر تنفس برای مقابله با درد قفسه سینه در ورزش ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ارشد چمن در فاصله 10 کیلومتری روستای کندوان و در دامنه کوه سلطان داغی از سلسله قله سهند، منطقه ای چمنزار با آب و هوای سرد به نام ارشد چمن و یا ارشد سلطان وجود دارد که در این منطقه تا اواسط تابستان برف دیده می شود و می توان در اردیبهشت و خرداد ماه و به دور از هوای گرم و هیاهوی شهر از سرسره بازی در ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
عبور یک جبهه هوای سرد از جنوب برزیل باعث شد تا ساکنان بیش از 30 شهر در ایالت ریو گرانده جنوبی شاهد بارش برف باشند. به گزارش فرارو، دمای هوا در بسیاری از شهر های این ایالت پنجشنبه صبح همچنان زیر صفر درجه سانتیگراد بود ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۱۱    
جمعه تا سه شنبه بارش و هوای سرد به ویژه در ساعات عصرگاهی و شبانگاهی در سواحل خزر و شمالغرب و ازجمله اردبیل ادامه می یابد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : ریه یکی از مهمترین اندام های داخلی است که درست کار کردن آن نقش مهمی در سلامت دارد، با نزدیک شدن به هوای سرد احتمال آلودگی هوا و سرماخوردگی افزایش پیدا می کند، در اینجا چند دمنوش مفید برای پاکسازی ریه معرفی می شوند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ در اوج خشکسالی و گرما و با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه ،دمای هوای خلخال 25 درجه نسبت به هوای 2 روز قبل کاهش یافته و خنک شد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شمال شرق استان سمنان و در نزدیکی های شهرستان شاهرود روستاهای کویری مناظر بسیار زیبایی وجود دارد که به علت همجواری با ارتفاعات البرز و مناطق شمال کشور از آب و هوای فوق العاده ای برخوردار هستند ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
آب و هوای سرد کشور روسیه باعث شده است که این کشور نتواند بسیاری از محصولات را تولید کند و در بخش مواد غذایی به واردات وابسته است.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۱۱    
الگوهای کنونی وضع هوای ترسیم شده در پیش آگاهی های قبل مبنی بر در پیش بودن هوای سرد و بارشی طی اغلب روزهای نیمهء اول مرداد را تایید میکنند.
حادثه 24   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۷:۲۷    
حادثه 24 - مادری که پسر 7 ساله خود را در هوای سرد بیرون از خانه نگه داشته بود تا تنبیه شود به جرم قتل پسرش بازداشت شد. به نقل از کرایم، قربانی حکیم 7 ساله از مهاجرانی بود که به همراه خانواده اش به بریتانیا آمده و در این کشور اقامت داشته اند این کودک بی گناه بر اثر سرما و یخ زدگی مقابل خانه مادرش ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۸    
اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: با ورود وفعالیت جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه هوای این شهر بارانی و خنک شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۲:۵۰    
اردبیل _ ایرنا _ در اوج خشکسالی و گرما و با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه ،دمای هوای خلخال 24 درجه نسبت به هوای گرم ترین روز هفته قبل کاهش یافت.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد گفت: سردرد بستنی بلافاصله بعد از تماس قسمت خلفی حلق با مواد خوراکی سرد یا حتی هوای سرد ایجاد شده و در افراد مبتلا به میگرن شایع تر است.
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۸:۳۵    
برای مردمانی که بیشتر سال را در آب و هوای سرد و برفی زندگی می کنند، شاید دوچرخه سواری بیش از آنکه یک تفریح و ورزش باشد به یک چالش و آرزو تبدیل شود. اما مثل همیشه خلاقیت می تواند چاره کار باشد. در این ویدیو می بینیم که چگونه کی دوچرخه تابستانی برای سواری روی برف و یخ آماده می شود. ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۲:۱۴    
در پاسخ به بخش نخست سوال شما باید گفت تاخیر در روشن شدن موتور آن هم در هوای سرد و در اوایل روشن شدن، به عوامل زیادی بستگی دارد که باید تمام آن ها بررسی شود.
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن پیش بینی دمای 41 درجه در تهران برای امروز( سه شنبه)، گفت: از 15 تیر تا 15 مرداد اوج هوای گرم در کشور است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۲:۳۹    
وجود مبارک پیغمبر(صلی الله علیه و آله) فرمود:من یک نور چشمی دارم و آن نماز است: قرّهًْ عینی فی الصلاهًْ (1) قُرّه به خنکی و سردی می گویند، هوای سرد را می گویندهوای قارّ یعنی سرد. اینکه می گویند فرزند، قرّهًْ عین است نه یعنی نور چشم. ...
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۱:۳۳    
مصطفی- بنده اهل شهرستان سردشت هستم. اولین شهر قربانی سلاح های شیمیایی در جهان زمانی که رژیم بعث صدام بی پدر به شهر ماشیمیایی زد، 13سال داشتم. ما هیچ تجربه ای از شیمیایی و این بوی سیب ممنوعه نداشتیم. ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
فنلاند، امسال نیز برای چهارمین سال متوالی در گزارش سالانه شادی در جهان که از سوی شبکه توسعه پایدار سازمان ملل متحد منتشر می شود، به عنوان شادترین کشور جهان انتخاب شد؛ عنوانی که با توجه به آب وهوای سرد این کشور، تعجب مردم جهان و حتی خود فنلاندی ها را به دنبال داشته است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت کمینه دمای زاهدان در نخستین روز تیرماه به 13.7 درجه سلسیوس رسید که خنک ترین دمای تیر ماه این شهر در 12 سال اخیر است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۴:۲۳    
گروه بین الملل:وانت برقی Rivian R1T و کراس اوور R1S ، احتمالاً برای آخرین آزمایش در هوای سرد قبل از آغاز تحویل به مشتری در اواخر سال جاری در نیوزیلند مشاهده شده اند .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۱۶    
ایسنا/خراسان شمالی گلخانه را یکی از راه حل های مُدرن برای مبارزه با سرما، گرما و کم آبی می دانند و در بسیاری از کشور های قطبی یا کشور های استوایی که دارای آب و هوای سرد یا گرم هستند و یا با مشکل کم آبی رو به رو هستند، احداث گلخانه می تواند بهترین گزینه برای تولید میوه و سبزیجات در این مناطق باشد.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
الاخره آفتاب به آلمان روی خوش نشان داد و بعد از ماه ها هوای سرد دما به 30 درجه سانتی گراد رسید. حالا یک نگرانی دیگر به وجود آمده: آیا همه طاقت گرمای بیش از حد را دارند؟ چه باید کرد تا هوای خانه مطلوب شود. ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۹    
خلیج فارس: تبلیغات نامزدهای شوراها تا حدودی حال و هوای سرد انتخاباتی شهرها از جمله بوشهر را تبلیغاتی تر کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
متقاضیانی که قصد دارند، در یکی از دانشگاه های کشور سوئد تحصیل کنند، در ابتدا می توانند اقامت موقت این کشور را بدست آورند و پس از فارغ التحصیلی و یافتن شغل مورد نظر خود پس از گذشت 3 الی 4 سال و پرداخت بیمه و مالیات به این کشور می توانند اقامت دائم کشور سوئد را اخذ نمایند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۴:۳۴    
کفش کوهنوردی اصل کفش کوهنوردی جزو اصلی ترین و البته گران ترین وسایل کوهنوردی است. بنابراین اولین چیزی که یک کوهنورد به آن احتیاج دارد، خرید کفشی است که به سلامت پای آسیبی نرساند؛ چرا که سلامت خودش هم به کیفت کفش بستگی دارد ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وقتی درباره کوهستان ها صحبت می کنیم معمولا هوای سرد و برفی آن ها را به یاد می آوریم و خوب می دانیم که در کوه ها هر چه از زمین فاصله می گیریم و به قله کوه نزدیک تر می شویم هوا سردتر می شود. ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۵:۳۷    
پیرو پیش آگاهی های قبل زبانهء ناوهء عمیق اطلسی از حوالی ظهر امروز به مرزهای شمالغرب رسیده و شواهد میدانی نشانگر ریزش هوای سرد و مرطوب سیستم به درون هوای گرم مستقر در منطقهء اردبیل و شکل گیری ابرهای همرفتی کومولونیمبوس در کرانه های آسمان منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان از تدوام هوای سرد در استان خبرداد و گفت: ناپایداری های جوی تا روز یکشنبه در ساعات بعدازظهر به صورت رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد ادامه خواهد داشت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق کانال تلگرامی تبیان نوشت: اگه نوشیدنی های گرم و سرد نمی تونید بخورید چون می دونین دندون درد می گیرین، پس احتمالاً دندونای حساسی دارین که بهتره با یک دندان پزشک مشورت کنید. گاهی هم خوردن شیرینی و هوای سرد دندان های حساس رو دردناک کنن. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
پیش بینی می شود در سال 2021 به طور متوسط هر نفر از جمعیت روسیه بیش از 3 کیلو بستنی در هوای سرد این کشور بخورد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۰:۰۸    
ایسنا/اردبیل با حاکم شدن هوای سرد در شهرهای مختلف استان اردبیل، شرایط جوی این استان حال و هوایی پاییزی به خود گرفت.