پنجشنبه ۰۷ مردادساعت ۰۴:۱۹Jul 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بلوط»

خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
با وجودی که حدود 65 هکتار جنگل بلوط در استان اصفهان است، اما از این مناطق هیچ چوبی قاچاق نمی شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۹ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ؛ تغییرات آب و هوایی و در پی آن خشکسالی پدیده ای است اقلیمی که تاثیرات زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی ناگواری را با خود به همراه دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۳۱    
جنگل های بلوط سرسختی شازند در استان مرکزی ، در معرض خشک شدن قرار دارند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۷    
سلم طوری گفت: شرکت شاه بلوط تولید کننده شامپو،کرم و روغن های پوست و مو است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
41 تن چوب جنگلی و 7 تن زغال بلوط قاچاق در استان اصفهان در چهارماهه امسال کشف و ضبط شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: جزییات جدید و شنیده نشده از شهادت دو محیط بان در زنجان
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از کشف و ضبط 41 تن چوب جنگلی و هفت تن زغال بلوط قاچاق در استان طی چهارماه نخست امسال خبر داد.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۵۸    
به گزارش راک نیوز ؛ اسفندیار برخه مدیرعامل آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از رسیدن آب بعد از چهل سال به روستای بلوط بنگان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۱۰    
خبرهایی از کشف و ضبط چوب جنگلی بلوط در جهرم، نجات جان درختان جنگلی بنه از دست سودجویان و ایجاد کمربند حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی را در این بسته مرور خواهیم کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۸    
یاسوج- تراژدی آتش سوزی جنگلها در کهگیلویه و بویراحمد با خاکستر شدن هزاران بلوط همراه است که بر اساس تحقیقات کارشناسان ارزش ریالی هر درخت 6 میلیارد ریال بوده و در هر آتش سوزی صدها درخت در آتش می سوزد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۵    
رکنا - فرمانده انتظامی دلفان از 46 کیسه زغال بلوط جنگلی در این شهرستان خبر داد.
آسوده نباشید. این خبر می تواند همه مردم ایران را نگران کند. تیرماه است و تیر آتش به قلب مراتع و جنگل های ایران خورده. در ماه جاری ده ها آتش سوزی در جنگل های کشور اتفاق افتاد. در یک مورد از آن 423 هکتار از درختان بلوط زاگرس ذغال شدند. تعجب نکنید. هر سال هزاران هکتار می سوزد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۱۷    
یاسوج - ایرنا - قصه تلخ و تکراری خاکستر شدن جنگل های سرسبز بلوط زاگرس بخصوص در مناطقی از کهگیلویه و بویراحمدکه این روزها قلب هر انسانی را به درد آورده، ضرورت راهکارهای پیشگیرانه حاصل از تجربه های گذشته را برای آیندگان گوشزد می کند تا در مقابله با اتفاقات احتمالی اینچنینی با آمادگی بیشتری ظاهر شوند.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
برداشت محصول شاه بلوط آبی در چین.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مرضیه موسوی| جنگل های بلوط بیش از دوهفته است که در آتش می سوزند. درست وقتی به نظر می رسد شعله ها در منطقه ای از کوهستان زاگرس خاموش شده، شعله و دود دوباره زبانه می کشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بادام ها جیغ می زدند طبیعت بادام وقت آتش گرفتن مثل یک زن هنگام سوختن است بادام در خود آب ذخیره دارد و حین سوختن صداهای جیغ واره دارد دوستانم هنگام خاموش کردن آتش ،کبک، مار و تخم پرنده دیده بودند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۰:۱۸    
حوزه/حجم انبوهی از درختان، مراتع و مزارع در آتش هایی که عمدتا ناشی از عوامل انسانی است خاکستر می شود و این روال نگران کننده در جنگل های زاگرس، این روزها بیشتر از هر جایی جریان دارد.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۹:۰۸    
به گزارش راک نیوز ورزشی ؛ پهنه رویشی زاگرس آنقدر گسترده و زیباست که چشم هر بیننده ای را به خود محو این همه سبزی بی نظیر می کند. رویشگاه زاگرس که از شمال غربی ایران در آذربایجان غربی شروع می شود در غرب کردستان،کرمانشاه، ایلام،چهارمحال و بختیاری ...
ملیت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
با آغاز فصل گرما رویشگاه های زاگرس بار دیگر دچار آتش سوزی شده اند اما همچنان آمادگی و امکانات کافی جهت اطفای حریق در این رویشگاه مهم و با ارزش کشور - که منزلگاه درختان بلوط است - وجود ندارد.
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از پیام ما، سوختن زاگرس و بلوط هایش ماجرای یک سال و دو سال اخیر نیست که بگوییم فرصت برای مدیریت و برنامه ریزی کم بوده. سال هاست مسئولان با معضل حریق در این مناطق مواجهند، سال هاست دانشجویان با موضوع مدل سازی حریق در زاگرس از پایان نامه هایشان دفاع می کنند ...
بویر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۰:۰۹    
قصه آتش سوزی های مداوم جنگل های ارزشمند بلوط کهگیلویه و بویراحمد همواره یکی از ترادژی های غم بار فصل گرم سال به شمار می رود. پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز : نارک و خامی؛ کوه های پوشیده از بلوط زاگرس که 7 روزی در آتش ندانم کاری و دست درازی انسان های بی فکر سوختند و خاکستر شدند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سید محمد فخار- روزنامه نگار آتش بر درختان گچساران سایه انداخته و تا روزگار منابع طبیعی این منطقه را سیاه نکند، قصد رفتن ندارد. بیش از 170ساعت پس از روشن شدن نخستین شعله ها در جنگل های ارتفاعات نارک استان کهگیلویه و بویراحمد گذشته و هنوز از هر گوشه، زبانه ای نو سر می کشد ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
100 اصله چوب قاچاق در بازرسی از 5 کامیون در لوشان کشف شد. عصر کاسپین/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودبار گفت : ماموران یگان حفاظت این شهرستان ، 100 اصله چوب قاچاق به میزان بیش از 5/2 مترکعب را در بازرسی از 5 کامیون در ایست و بازرسی لوشان کشف و ضبط کردند. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۴    
رئیس ستاد بحران گچساران گفت: بخش زیادی از جنگل های بلوط در این شهرستان طعمه حریق شده است هرچند امیدواریم با توجه به شب مانی نیروهای امدادی در کوه خامی و هلی برن نیروهای تازه نفس، آتش سوزی ها تا عصر امروز هم به طور کامل مهار شوند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه جام جم نوشت: اگر از بلوط های نارک بپرسید، اگر از درخت های خامی سوال کنید، حالشان بد است؛ خیلی بد، چون روزهاست دارند می سوزند، از 17 تیر تا امروز، زیر این آفتاب سوزان، پیش چشم مردمی که شعله های آتش جنگل های زاگرس را می بینند، ولی دست شان خالی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۲۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - ریی س اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: جنگل های روستاهای هنجیران و قامیشله که در 2 نوبت دچار آتش سوزی شده بود پس از چند ساعت تلاش مهار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۹:۳۴    
ایرنا - گچساران- عملیات خاموش کردن آتش سوزی در جنگل های بلوط کوه نارک و منطقه حفاظت شده خامی گچساران پس از پنج شبانه روز تلاش مردم، مسئولان ، نیروهای امدادی و نظامی همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۸:۱۸    
آتش سوزی جنگل های بلوط محدوده روستا های هنجیران و قامیشله مریوان مهارشد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :تنها طی 100ساعت 500هکتار از بلوط زارهای گچساران سوخته تا سال سیاه زاگرس همچنان ادامه داشته باشد. هشتگ زاگرس_در_آتش طی روزهای اخیر به پرکاربردترین دغدغه محیط زیست کشور تبدیل شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- عملیات خاموش کردن آتش سوزی در جنگل های بلوط کوه نارک و منطقه حفاظت شده خامی گچساران پس از پنج شبانه روز تلاش مردم، مسئولان ، نیروهای امدادی و نظامی همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: 2 فقره آتش سوزی در جنگل های بلوط روستای هنجیران مریوان اتفاق افتاده که از ساعاتی قبل شعله ور شده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سخت گذر بودن، وزش باد و گرمای شدید ، مهار آتش در ارتفاعات نارک و خامی در شهرستان گچساران را دشوارتر کرده است و برای روز پنجم نیز آتش سوزی درختان بلوط این منطقه همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۲۰:۵۱    
مبارزه بیولوژیکی با آفتِ پروانه سفید برگ خوار بلوط در جنگل های شهرستان باشت آغاز شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۳۱    
بهمن ایزدی معتقد است که مدیریت غلط وزارت کشاورزی و وزارت نیرو منجر به جابه جا شدن 250 کیلومتری دریاچه بختگان در استان فارس شده است و آبی که باید به دریاچه برسد در جلگه کامفیروز و مزارع برنجکاری حبس می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها 17 تیرماه مراتع و جنگل های نارک گچساران طعمه حریق شد و بعد از 5 روز همچنان شعله های آتش گسترده می شود و درختان بلوط را ایستاده می سوزاند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دولت ها خواسته و ناخواسته در از بین رفتن درختان بلوط و جنگل های چشم نواز استان نقش موثری داشته اند زیرا مماشات در برابر سودجویان و اجازه دادن برای دست بردن در جنگل ها باعث شده که امروزه کار از قطع درختان به آتش زدن جنگلها برسد.
بویر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۸:۲۴    
داستان تلخ آتش سوزی ها در کهگیلویه و بویراحمد شروع شده و حالا مناطقی جنگلی در گچساران (نارک و منطقه حفاظت شده خومی) در حال سوختن است. پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز، ...
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
دیجی کالا در راستای کمک به مهار آتش سوزی جنگل های زاگرس طرح یاری نگهبانان زاگرس را آغاز کرد. از این رو کاربران برای تهیه لوازم مورد نیاز جهت مهار آتش سوزی های گسترده در جنگل های زاگرس می توانند با امتیازهای دیجی کلاب خود در این طرح مشارکت کنند.
برترین ها / ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۲:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
میزان: رئیس کل دادگستری گلستان از تکلیف راننده متخلف برای کاشت 500 اصله نهال جنگلی به جای رفتن به زندان خبر داد. هادی هاشمیان، از تکلیف راننده متخلف برای کاشت 500 اصله نهال جنگلی به جای رفتن به زندان خبر داد و عنوان کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۴۷    
ایسنا/لرستان ورزش لرستان از گذشته تاکنون در بخش های مختلف ازجمله زیرساخت ها با مشکل های عدیده ای روبرو بوده و دولت های مختلف کار خیلی خاصی انجام نداده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۴۶    
گروه استان ها- آتش بعد از گذشت 100 ساعت همچنان در نارک گچساران می تازاد و ایستاده درختان بلوط و زالزاک را به قربانگاه می برد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- رئیس اداره جنگلداری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 220 هزار هکتار از جنگل های بلوط این استان بر اثر تغییرات اقلیمی، خشکسالی های پی در پی، نفوذ ریزگردها و شیوع آفت دچار خشکیدگی شده است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۰:۱۹    
مرصاد نیوز: پس از انهدام شبکه گسترده قاچاق در اسلام آباد غرب توسط سازمان اطلاعات سپاه، درخواست اشد مجازات برای نابودگران جنگل های بلوط در اسلام آبادغرب مطرح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۹:۵۱    
مبارزه بیولوژیکی با آفتِ پروانه سفید برگ خوار بلوط در جنگل های شهرستان باشت آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۵:۰۶    
ایرنا -گچساران- 10 هزار هکتار از جنگل های بلوط مناطق مختلف شهرستان باشت امسال به آفت پروانه برگ خوار سفید مبتلا شدند که هم اکنون مبارزه با این آفت به وسیله هفت دستگاه تراکتور تانکردار آغاز شده و تا مرداد ماه ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سقوط درخت بلوط در نزدیکی تختخواب نوزاد 5 ماهه، صحنه ای وحشتناک را رقم زد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
گچساران-ایرنا -رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: مبارزه با آفت پروانه برگ خوار سفیددر 10هزار هکتار از جنگل های بلوط باشت آغاز شد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت مرکزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، گفت: قاچاق چوب از چوب درختان بلوط است که از استان های زاگرسی به سمت اصفهان قاچاق می شوند و خاستگاه این درختان قاچاق شده، شهرستان های خمینی شهر، نجف آباد، فلاورجان و اصفهان هستند ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۲۳:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
شهردار دهدشت گفت: عملیات مسقف کردن سیل بند جنوبی شهر دهدشت محدوده گلزار از پارک بلوط واقع در پشت تعاون روستایی آغاز و تا پارک خاییز واقع در جلوی استخر شنای دهدشت خاتمه می یابد.
نورآباد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۲۳:۴۰    
پس از آتش سوزی گسترده در شمال روستای مشایخ دشمن زیاری که 220 هکتار از اراضی، مراتع و منابع طبیعی این روستا را به کام مرگ کشاند و همگان را به بهت عجیبی فرو برد، امروز 18 تیرماه 1400 با ایجاد آتش بر در پوشش جنگلی جنوب این بخش از وقوع فجایع احتمالی بر اثر آتش سوزی ها کاسته شد ...