جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۲:۰۱Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افروغ»

روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور 18 اسفند ماه به عنوان روز بوشهر جهت ثبت در تقویم رسمی تصویب شد. به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۱۱    
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: جوهره اندیشه مرحوم افروغ ناظر به نیازها و مسایل روز جامعه بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مراسم نکوداشت دانشمند انقلابی عماد افروغ چهارشنبه 10 خردادماه در قم برگزار می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
... و تو شکارچی لحظه ها هستی، باشد که در زندگی ما نیز لحظاتی برای شکار وجود داشته باشد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
چند روز پیش مراسم چهلم درگذشت دکتر عماد افروغ برگزار شد و سنگ مزار ایشان هم کار گذاشته شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ انجمن مطالعات اجتماعی حوزه آیین نکوداشت استاد عماد افروغ در روزچهارشنبه 10 خرداد در قم برگزار می کند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۱۵    
عکسی از سنگ مزار عماد افروغ در چهلمین روز درگذشت وی منتشر شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
جوان آنلاین عکسی از سنگ مزار عماد افروغ در چهلمین روز درگذشت وی منتشر کرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۴    
تصویری از سنگ مزار دانشمند فرزانه و انقلابی مرحوم عماد افروغ را می بینید.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته پنجم خردادماه مراسم چهلمین روز درگذشت دکتر عماد افروغ برگزار شد. افروغ که بود و چه کرد که تحمل درگذشتش برایمان سخت و دردناک است. افروغ نخبه ریاضی ای بود که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای مفید و مؤثرتر بودن قدم به علوم انسانی و رشته جامعه شناسی گذاشت. جامعه شناسی بود که فیلسوف شد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن خیری گفت: پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از آن و تقوای دینی و سیاسی از شاخصه های یک فرد انقلابی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال علمی و فرهنگی کشور ضمن برشمردن ویژگی های زیست مؤمنانه مرحوم افروغ، گفت: قبل از سالگرد فوت ایشان یک همایش ملی و علمی برای کالبد شکافی و واکاوی اندیشه های استاد افروغ برگزار می کنیم؛ باید این شخصیت را به نسل جوان دوباره معرفی کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۱۶    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تلاش مرحوم افروغ برای حضور امر دینی در جهان امروز، گفت: او خوش بین بود که بتواند سازه های نظری این جهان را درهم بشکند و در امتداد سازه های نظری جهان اسلام حضور متناسب با نقطه عطفی که از دیدگاه او در افق گشایی و انکشاف حقیقت پدید آمده بود را به نوعی استمرار ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، همزمان با چهلمین روز درگذشت دکتر عماد افروغ بعد از ظهر امروز پنجشنبه 4 خرداد 1402، آیین یادبود این اندیشمند فرزانه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۸    
نماینده تبریز به همشهری آنلاین گفت: آقای افروغ در لایه انقلاب فکر می کرد. این فاصله گرفتن از سیاست به معنای فاصله گرفتن از انقلاب نبود. یک سطح از لایه سیاسی جامعه مسائل گذرایی همچون انتخابات ها و نظرات جناح های سیاسی است؛ ایشان فراتر از این مقطع فکر می کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۳    
محمدرضا باهنر گفت: جریان موسوم به اصلاح طلب و موسوم به اصول گرا هر دو گاهی مانفیست و تفکرات استاندارد خود را به دلیل برخی مسائل زودگذر دور می زنند یا کمرنگ می کنند. بر این مبنا جناب دکتر افروغ قابل گنجایش در هیچ یک از این جریانات سیاسی نبود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۲۰    
جواد آرین منش به همشهری آنلاین گفت: افروغ معتقد بود که هم بر حوزه نقد جدی وارد است و هم بر دانشگاه؛ و ابایی هم از طرح این مسئله نداشت و در صحبت های خودش این انتقادات را بیان می کرد که گاهی به مذاق برخی دوستان خودی هم خوش نمی آمد
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۲۷    
تقی آزاد ارمکی جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت: امروز در جامعه بسیار نیاز به این روحیه و گفت وگو با یکدیگر داریم. جامعه ما پیش از این دوگانه در ستیز بود اما امروز یگانه فروخفته در خودشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
دکتر افروغ یک شخصیت اندیشمند، شخصیتی که همواره در ملتقای نظر و عمل ایستاده بود و هم به مصالح عملی توجه داشت و هم وسط میدان بود و هم پرداخت نظری و اندیشمندانه داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
چرا دغدغۀ پیوند نظر و عمل در نزد دکتر افروغ و نسل ایشان تا این حد تکرارشدنی است؟ شاید پاسخ این پرسش را بتوان ناظر به وقوع انقلاب اسلامی و نسبت آن از یک سو با جهان سنت اسلامی-ایرانی و از سوی دیگر با جهان معاصر غربی یافت.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۴    
آقای افروغ همواره به عنوان یک جامعه شناس دردمند به عنوان کسی که وقتی مشکلات را می دید، نمی توانست تحمل کند، فریاد بر می آورد و علیه وضعیت می شورید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مهدی سیاوشی گفت: مرحوم افروغ جزو کسانی است که نشان داد که با اسلام و تفکرات برآمده از این دین است که می توان ایران را به معنای حقیقی کلمه دوست داشت.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام زائری با اشاره به شخصیت مرحوم افروغ گفت: برای همین رویکرد منصفانه و متین ایشان در انتقاد درون گفتمانی بسیار راهگشا و قابل دفاع بود و شاید به همین جهت هم هیچ کس حتی مخالفان ایشان نمی توانستند این اصالت و ریشه دار بودن را نادیده بگیرند و منکر شوند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
زهرا کاظمی نژاد همسر عماد افروغ معتقد است که عماد افروغ یک چهره فراجناحی بود و مطلقا به هیچ جناحی وابسته نبود. یا همه طیف ها مراوده داشت و از همه آنها نیز انتقاد می کرد. حتی به قدری خود را می شناخت می دانست که بعد از مرگش مقام معظم رهبری پیام تسلیت خواهند گفت و مراسم ختم خود را پیش بینی کرده بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه فرهیختگان : عماد افروغ گفت: نماینده مجلس می شوید، نماینده مجلس که شدید به شما ماشین و خانه می دهند. آن موقع معلوم می شود چند مرده حلاج هستید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۷    
دکتر افروغ آن قدر دلبسته انقلاب اسلامی بود که می توان او را از گفتمان پردازان ایده ی انقلاب اسلامی دانست. حتی وقتی به بحث جدایی انقلاب اسلامی از جمهوری ورود کرد به این خاطر بود که می خواست گفتار انقلاب اسلامی را به صورت یک حرکت کاملاً ناب تحلیل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مرحوم افروغ معتقد بود: بحث من آسیب شناسی انقلاب اسلامی است، انقلابی که حضرت امام از آن به عنوان تحفه الهی و هدیه غیبی یاد کردند، سؤال این است که تا چه اندازه توانسته ایم این تحفه الهی را تبیین و از دستاوردهای آن محافظت و مراقبت کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گمشده دکتر افروغ در تبیین فلسفی انقلاب اسلامی با ورود به مباحث حکمت متعالیه اتفاق افتاد. ایشان دانش آموخته جامعه شناسی بودند ولی به نظر می رسد که این مباحث نتوانست او را قانع کند و ایشان را به سمت و سویی سوق داد که به مباحث فلسفی ورود کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مراسم چهلمین روز وفات مرحوم عماد افروغ، در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مراسم چهلمین روز درگذشت عماد افروغ طی روزهای چهارم و پنجم خردادماه برگزار می شود.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: طرح بزرگ قرآنی "بشری" به عنوان نمونه بارزی از آموزش نوین قرآن در بوشهر آغاز شد. به گزارش فکرشهر از ایرنا ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عماد افروغ - جامعه شناس و استاد دانشگاه - در طول زندگی خود و در آثاری که از خود به جای گذاشته است، اعتقاد و باور خود به انقلاب اسلامی و ایران دوستی اش را نشان داد. همسر وی نیز در نخستین حضورش در رسانه ها به مناسبت رونمایی از آخرین مصاحبه های افروغ در قالب یک کتاب، بر این باور صحه گذاشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۰:۳۹    
با حضور مدیر سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب، مدیر انتشارات عصر پیشرفت و مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و کاظمی همسر عماد افروغ کتاب ایران آینده و نبرد، معماری و نشاء پیشرفت که با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام تدوین شده رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۴۵    
همسر مرحوم عماد افروغ گفت: او نگاه می کرد که جامعه به چه چیزی نیاز دارد و وارد آن موضوع می شد و تحقیق می کرد. اکثر کتاب هایش در دسترس است و از لحاظ علمی در درجه بالایی قرار دارد. دغدغه وی برداشتن باری از روی دوش مردم بود و همواره برای ایران دلش می تپید و از تحقیر ایران ناراحت می شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: همسر عماد افروغ گفت این پژوهشگر معتقد بود در کشور ما از قدرت به ثروت می رسند درحالیکه خیلی کشورها این طور نیست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست یادبود مرحوم عماد افروغ ، همراه با رونمایی از کتاب ایران آینده در محل کوشک کتاب بخش ناشران عمومی نمایشگاه کتاب برگزار شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۵۴    
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور سابق کشورمان در پیامی درگذشت دکتر عماد افروغ، جامعه شناس و استاد دانشگاه را تسلیت گفت. متن پیام به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۴۱    
آیین رونمایی از کتاب ایران آینده به همراه یادبود دکتر عماد افروغ عصر امروز در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به همت انتشارات عصر پیشرفت ، ستاد پیشرفت جامع منطقه ای و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
زهرا کاظم پورفرد - همسر عماد افروغ، جامعه شناسِ تازه درگذشته - در مراسم رونمایی از کتاب ایران آینده که چهارشنبه (27 اردیبهشت) در سرای اهل کتاب، نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد، با اشاره به فعالیت های مستمر عماد افروغ در حوزه های مختلف مربوط به ایران ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۲۷    
زهرا کاظم پور همسر عماد افروغ در نشست یادبود این چهره شاخص عرصه تفکر از تشکیل بنیادی به نام عماد افروغ خبر داد و از خصایای اخلاقی افروغ گفت. به گفته کاظم پور، عماد افروغ اگرچه درد ملت را داشت و همین او را سیاسی می کرد اما بیشتر از سیاست مدار، او یک چهره علمی بود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
همسر مرحوم افروغ در مراسم رونمایی از کتاب ایران آینده گفت: مرحوم افروغ در طول عمرش شاهد نشر افکارش نبود، همیشه امیدوار بود بعد از مرگش این اتفاق دهد، وصیت ایشان تاسیس بنیاد ی برای نشر افکارش بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب ایران آینده به همراه یادبود عماد افروغ در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می شود.
دیار جنوب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل ارشاد استان بوشهر از اختتامیه جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان رضوی خبر داد و گفت: بیش از 500 اثر از استان های مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عبدالرحیم افروغ عنوان کرد: طراحی جهان جدید کاملاً هدفمند بوده و دنبال آن هستند که انسان مادی گر باشد و گروهی به عنوان قوم برتر بر جهان و انسان حکمفرما شوند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
عبدالرحیم افروغ با بیان اینکه اصولی ترین علمی که جایگاه وارسته ای در علوم بشری دارد، علوم انسانی است، گفت: در علوم انسانی به واسطه اینکه مخاطب آن انسان است، حساسیت ویژه ای وجود دارد.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: دبیر چهاردهمین جشنواره ملی داستان کودک و نوجوان رضوی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: بیش از 500 اثر به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است. ...