یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۰۷:۰۸Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روستایی»

جهانی پرس   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
بررسی آمارهای بودجه خانوار در دهه 90 چند نکته قابل توجه را نشان می دهد. نخست اینکه هزینه واقعی (هزینه اسمی منهای تورم) خانوارهای شهری در یک دهه به میزان 20درصد کاهش یافته که این رقم برای خانوار روستایی 31درصد بوده است.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
ملون طلایی یکی از میوه های تابستانی و پرخواص است که برای بدن فوایدی دارد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس پلیس راه استان سمنان از جاده روستایی و فرعی نظامی سمنان به عنوان یک بمب ساعتی در حاشیه شهر سمنان به سمت کویر نام برد و بر لزوم ایمن سازی آن به عنوان یک ضرورت تاکید کرد.
راک نیوز   ۶ ساعت پیش    
به گزارش راک نیوز؛معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر حمایت از صنایع تبدیلی مرتبط با ظرفیت های استان تاکید کرد.
دانستنی آنلاین   ۷ ساعت پیش    
برچسب ها تامین آب بدن فرآیند انقباض عضلانی ملون طلایی میوه تابستانی شیرین برچسب ها
خبرگزاری تسنیم   ۸ ساعت پیش    
گروه استان ها- رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: تأمین مسکن مددجویان و تملک زمین برای احداث مسکن شهری و روستایی باید در اولویت قرار بگیرد تا بر اساس برنامه زمان بندی مسکن جامعه هدف تحویل شود.
تابا خبر   ۹ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ مهندس احمد محمدی در این خصوص بیان داشت: باتوجه به کمبود شدید آب در برخی روستاهای استان خوزستان، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با همکاری شرکتهای بهره برداری تابعه و برخی از پیمانکاران طرح 28مخزن، چندین دستگاه تانکر جهت آبرسانی به مناطق تحت تنش آبی استان خوزستان، اختصاص داد. ...
اخبار ملکان   ۹ ساعت پیش    
رئیس بیمه سلامت ملکان گفت: صدور دفترچه همگانی برای ساکنین شهری و روستایی شهرستان ملکان بدون اخذ هزینه صادر می شود.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
خمین - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان خمین گفت: 900 زن و دختر روستایی این شهرستان سنجش قامت شدند و برای مشارکت جویان این طرح حرکت های اصلاحی ارایه شد.
نجف آباد نگار   ۹ ساعت پیش    
جلسه هیات ورزش روستایی و وزنه برداری شهرستان نجف آباد به گزارش نجف آباد نگار از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان نجف آباد جلسه هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و هیات وزنه برداری شهرستان نجف آباد در روز چهارشنبه 23 تیر ماه 1400 در دهیاری حاجی آباد برگزار شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش    
گروه استان ها - رئیس سازمان تعاون روستایی ایران گفت: به دنبال تامین انواع سموم کشاورزی و ارگانیک هستیم تا هر چه سریع تر در اختیار کشاورزان قرار بگیرد و مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سپاه پاسداران شهرستان بوکان به مناطق روستایی این شهرستان آبرسانی انجام داد.
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۳۴    
به گزارش سبلان ما ،صدیف بدری عضو هیات رئیسه و دبیر کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس در جریان بازدید از مرکز خرید تضمینی گندم شرکت تعاونی روستایی نیار در اردبیل، با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر بهره وری کشاورزی استان، تغییر الگوی کشت در منطقه برای کاستن از آسیب ها را خواستار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۲۰    
اهواز-ایرنا- مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: شبکه ارتباطات سیار در مناطق و روستاهای شهرستان بهبهان با نصب و ارتقای تکنولوژی سایت های پرسرعت روستایی دره نی و کارخانه سیمان توسعه یافت.
متوسط هزینه کل خالص سالانه یک خانوار شهری و روستایی در سال گذشته به ترتیب 31 و 30.5 درصد افزایش یافت. در نقطه مقابل درآمد خانوار شهری و روستایی افزایش 38 و 41.6 درصدی را تجربه کرده است. ضریب جینی کل کشور در سال گذشته به 40.06 درصد رسید که نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از مقاوم سازی سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی در استان خبرداد. محمود بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه بیش از 285 هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که 70 درصد این واحد ها در برابر حوادث و بلایایی ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج (پانا) - مشاور امور بانوان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد سومین طرح آموزش مهارت های گفتگو در 24 مدرسه استان برای دانش آموزان دختر مدارس آسیب پذیر روستایی و حاشیه شهر ها برگزار شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
گزارش جدید مرکز آمار ایران نشان می دهد، هزینه خانوار های شهری و روستایی در سال 99 در مقایسه با سال 98 به ترتیب 31 و 30.5 درصد رشد داشته است. بررسی ها نشان می دهند که تقریبا نیمی از هزینه خانوار های شهری در سال 99 صرف نان، گوشت و مسکن شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار کنگاور گفت: 222 میلیارد ریال اعتبار از محل تملک دارایی، توازن و سه درصد درآمد نفت و گاز برای توسعه و عمران شهری و روستایی به این شهرستان اختصاص یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- تاکنون بیش از 6 هزار لیتر آب شرب به روستاهای محروم و بی آب شهرستان بوکان توسط جهادگران سپاه ارسال شده است؛ این کار تا پایان مرداد و به صورت روزانه ادامه خواهد داشت و سپاه در روستاهایی که با کمبود آب شرب رو به رو هستند آب سالم بهداشتی توزیع خواهد کرد.
دولت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات ارزشمندی در حوزه ورزش و جوانان انجام گرفته است، گفت: ساخت 7هزار خانه ورزش روستایی در این دولت به اتمام رسیده است. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان زنجان ؛ مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان زنجان از ارسال 25 تن کود اوره جهت توزیع میان کشاورزان به شرکت اتحادیه تعاونی روستایی ابهر خبر داد .
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بررسی آمار های بودجه خانوار در دهه 90 چند نکته قابل توجه را نشان می دهد. نخست اینکه هزینه واقعی (هزینه اسمی منهای تورم) خانوار های شهری در یک دهه به میزان 20درصد کاهش یافته که این رقم برای خانوار روستایی 31درصد بوده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: با بهینه سازی زیرساخت های مخابراتی،شبکه اپراتور همراه اول در روستای دهسور از توابع شهرستان فریدون شهر توسعه یافت. به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان،در راستای ارتقاء ارتباطات روستایی و برخورداری مناطق غیر شهری از زیرساختهای مخابراتی، به همت تلاشگران مخابرات منطقه اصفهان ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۱۷    
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: تکمیل خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامتی که در دست ساخت هستند باید سریع تر انجام شود تا مناطق روستایی از خدمات درمانی و بهداشتی بیشتری برخوردار شوند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۱۶    
در این بسته خبری از اجرای 119 پروژه در بوشهر تا حمایت از 656 پروژه خردگردشگری روستایی و تقدیر از پاکبان پاکدست شهرداری بجنورد را بخوانید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۵۵    
نماینده، ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی بر نقش چشمگیر جهاد کشاورزی در فعالیت های فرهنگی در محیط های روستایی تاکید کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
پلنگ دره، روستایی از توابع بخش رحمت آباد و بلوکات شهرستان رودبار در استان گیلان است. روستایی در دهستان دشتویل و در همسایگی روستاهای دفراز و استخرگاه. روستایی که آبش جیره بندی است و برقش بارها قطع می شود اما سه سالی هست که گازرسانی شده و تنور خانه هایشان گرم است.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
بودجه متوسط درآمد اظهار شده سالانه یک خانوار شهری 764،746 هزار ریال بوده ولی متوسط هزینه ی کل خالص سالانه یک خانوار شهری 621،392 هزار ریال بوده است یعنی حدود 18 درصد درآمد این خانوارها پس انداز می شود ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۵۰    
حسینی گفت: ادغام غیرکارشناسی آبفای روستایی و شهری باعث شد که کارگران بیش از 6 ماه حقوق دریافت نکنند، با این اوصاف نباید از این کارگران انتظار کار داشته باشیم، بنابراین ضرورت دارد تصمیمات جدی گرفته شود.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: به گفته معاون بهره برداری و توسعه منابع آب شرکت آب و فاضلاب استان قزوین با روند فعلی مصرف آب، طی 10 سال آینده دشت آبرفتی قزوین بی آب شده و به کویر تبدیل خواهد شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا های استانداری قزوین گفت: براساس مفاد تبصره 16 قانون بودجه سال 1400، تسهیلات قرض الحسنه توانمندسازی به روستائیان اعطا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۳۶    
شهرکرد- معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: اولین تصفیه خانه فاضلاب روستایی استان واقع در روستای 'هوره' شهرستان شهرکرد با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با خبرنگاران استان گفت: در پی بارش های اخیر و وقوع سیل در برخی مناطق روستایی استان راه های بسیاری از این روستا ها به علت شدن بارش و جاری شدن سیل مسدود شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۵۶    
مدیر تعاون روستایی استان قزوین از خرید و تامین بیش از یک هزار و 600 تن بذر گندم و جو توسط شبکه تعاون روستایی استان قزوین خبر داد .
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس با اشاره به نشست های نظارتی خود در استان خراسان رضوی، گفت: در این جلسات مقرر شد، میزان 1000 تن جو به صورت ویژه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان به دامداران شهرستان خواف اختصاص یافت.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای جیرفت از تیغ زنی 147 کیلومتر راه روستایی و بازگشایی راه ارتباطی 21 روستا و آبادی در بخش جبالبارز این شهرستان خبر داد.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی بیان کرد: جریان توزیع نهاده های دامی در این استان به صورت برنامه ریزی شده است تا با تامین به موقع این اقلام به عنوان مواد اولیه مورد نیاز دامداران خراسان رضوی، هیچ گونه وقفه ای در جریان فعالیت تولیدی آن ها ایجاد نشود.
پیک هشت رود   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۳    
سعید فلاحی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان چاراویماق بهمراه مهندس شاهی مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان چاراویماق (بنیاد علوی ) با دکتر بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان دیدار کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: امسال 135 کیلومتر شبکه گذاری در بخش های مختلف شهری، روستایی و صنعتی و گازرسانی به 258 واحد صنعتی انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا-معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت: با هدف توسعه و رونق اشتغال در مناطق روستایی نواحی صنعتی در روستاهای محروم کشور ایجاد می شود.
معدن نامه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان شرقی گفت: بهره مندی از حقوق دولتی مرتبط با معادن در مسیر بهسازی و ایجاد راه های روستایی مجاور معادن ادامه دارد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران در روز های اخیر گزارش هزینه-درآمد خانوار های شهری و روستایی کشور در سال 1399 را منتشر کرده است. از جمله اعداد و ارقام مهم گزارش مرکز آمار، افزایش 31 درصدی هزینه های خانوار های شهری و روستایی در سال گذشته ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۴    
زنجان- نجفی، رئیس اتحادیه فرش بافان زنجان با بیان اینکه تامین اجتماعی استان در حق بیمه قالی بافان ظلم کرده است، گفت: متاسفانه قالی بافان تمایلی هم به بیمه عشایری و روستایی ندارند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
علی قربانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای کمک به توانمندسازی دهیاری های در روستاهای دارای ظرفیت گردشگری با توجه به انعقاد تفاهمنامه با وزارت میراث فرهنگی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه اهر با بیان این که خشکسالی از مهمترین دغدغه های جامعه روستایی و عشایری این شهرستان است، گفت: مسئولان ارشد استانی و شهرستانی باید با مدیریت صحیح و اتخاذ تدابیر لازم از هرگونه ضرر و زیان مالی به جامعه عشایری و روستایی جلوگیری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: 5 هزار و 600 تن سیب زمینی از کشاورزان استان گلستان توسط 10 مرکز خرید به قیمت کیلویی هزار و 700 تومان خریداری شد.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
مستند گزارشی آیش با موضوع معرفی روستاهای سراسر کشور و سبک زندگی روستایی به همت گروه تولید و تامین از رادیو فرهنگ پخش می شود . شنوندگان در برنامه شنبه این هفته با استان گلستان و دیدنی های روستای یلمه خندان از توابع آق قلا آشنا می شوند. ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، وحید ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: پیرو کاهش شدید نزولات آسمانی و تشدید خشکسالی های چندین ساله اخیر در سال جاری و متعاقب آن فقر شدید مراتع ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به گرمای هوا و فساد تخم مرغ به عنوان یک فرآورده خام دامی به افراد توصیه می شود که از خرید تخم مرغ بیرون یخچال اجتناب کنند.