جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۹:۱۴Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کالاهای ایرانی»

خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: برزیل به دلیل برخورداری از جمعیت زیاد، می تواند بازار هدف صادرات کالاهای ایرانی محسوب شود و تدوین برنامه جامع همکاری های بلندمدت نیز به افزایش روابط اقتصادی دوجانبه کمک شایانی خواهد کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اردیبهشت سال جاری، برنامه سفر منظم ماهانه به کشور سوریه را در دستور کار قرار داده و تا اسفند امسال، هر ماه یک کشتی را روانه این مقصد خواهد کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۳۸ سایت دیگر  
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اردیبهشت سال جاری، برنامه سفر منظم ماهانه به کشور سوریه را در دستور کار قرار داده است و تا اسفند امسال، هر ماه یک کشتی را روانه این مقصد خواهد کرد.
برترین ها / کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۲:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
ایران در سال گذشته بیشتر از 10 میلیارد دلار محصولات مختلف به عراق صادر کرده است.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۱۴   + ۹۰ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که با توجه به تصمیم نهایی شده از سوی دولت عراق، تا اطلاع ثانوی صادرات 9 کالا به این کشور ممنوع است.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک ایران مالیات بر ارزش افزوده کالاهای اساسی وارداتی امسال را نیز یک درصد اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار البرز گفت: فعالان اقتصادی استان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های موجود، می تواند منشا اثر در توسعه اقتصادی بخصوص در تولید و صادرات باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
عمان همواره جزو عمده مشتریان کالای ایرانی در سال های گذشته بوده است اما در سال گذشته رشد تجارت بین دو کشور سبب شد تا این کشور با رشد بیش از 50 درصدی خرید از ایران، دو پله صعود را در میان کشورهای مقصد کالاهای ایرانی تجریه کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده صادرات ایران به روسیه در سال گذشته حدود 30 درصد رشد را نسبت به سال 1400 تجربه کرده است و در این میان محصولات کشاورزی حضور پررنگی در فهرست خرید روس ها از کشورمان دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۲۳   + ۳۴ سایت دیگر  
گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: تجارت ایران و عمان در سال گذشته به حدود یک میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده که سهم صادرات کالاهای ایرانی به این کشور بیش از یک میلیارد دلار بوده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
فعالان اقتصادی در کشور میگویند: حفظ بازار عراق با سرمایه گذاری و تولید مشترک ممکن است. هم اکنون عراق در کنار چین، دو مقصد اصلی صادرات کالاهای ایرانی هستند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت گفت: با امضای توافقنامه تجارت ترجیحی ایران و اندونزی، روابط تجاری با شرق آسیا افزایش و بازارهای آن به روی کالاهای ایرانی باز خواهد شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از رشد تجارت ایران با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: مقاصد صادراتی ایران در حال تغییر است، کالاهای ایرانی به بازارهای برخی از کشورهای اروپایی به عنوان مقاصد ثالث کشور ورود پیدا کرده اند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۴۰   + ۳۳ سایت دیگر  
قائم مقام باشگاه تجار ایران و آفریقا گفت: بازار یک میلیارد و 300 میلیون نفری آفریقا کشش خرید بیش از 10 میلیارد دلار کالای ایرانی را در سال دارد. به گزارش خبرگزاری فارس سیدروح الله لطیفی درخصوص تجارت ایران با کشورهای آفریقایی در فروردین ماه امسال، خبر داد: در نخستین ماه سال جاری ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
قائم مقام باشگاه تجار ایران و آفریقا گفت: فروردین امسال، 71هزار و 87 تن کالای ایرانی به ارزش 31 میلیون و 481 هزار و 234 دلار به 23 کشور آفریقایی صادر شدکه بیش از نیمی از این آمار مربوط به محصولات آهنی و فولادی بوده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور فدراسیون روسیه در مراسم امضای سند احداث خط ریلی راهبردی رشت – آستارا، گفت: تکمیل کریدور شمال – جنوب بسیار مهم است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، ولادمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه در مراسم امضای سند احداث خط ریلی راهبردی رشت – آستارا ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تکمیل حلقه های مفقوده کریدور شمال–جنوب در داخل کشور می تواند سبب جهش تجارت تهران و مسقط به عنوان دروازه ورود کالاهای ایرانی به بازارهای آفریقایی و افزایش وابستگی اقتصادی- سیاسی دو کشور شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گفته رئیس پیشین اتاق مشترک ایران و عمان، میزان صادرات کالاهای ایرانی به عمان در سال گذشته 46 درصد افزایش داشته است و بیشتر کالاهای ایرانی ظرفیت حضور در بازار عمان را دارند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در اولین نشست تجاری و سرمایه گذاری ایران و قرقیزستان از آمادگی برای هرگونه همکاری در جهت توسعه اقتصادی و بازرگانی با این کشور خبر داد.
روزنامه البرز فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۹    
عضو چهارمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز با اشاره به نقش موثر نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اکسپو 2023 در تقویت بازار فروش محصولات ایرانی در خارج از کشور گفت ...
طبق جدیدترین گزارش گمرک از جزییات واردات و صادرات محصولات و کالاهای مختلف، در یک ماهه نخست سال 1402 میزان صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۳:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
در دیدار وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان با معاون وزیر صمت ایران، فعالان اقتصادی عمان از کالاهای ایرانی استقبال کردند و خواستار سرمایه گذاری مشترک با ایران شدند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران از صدور هزار تاییدیه استفاده از نشان حلال برای محصولات و کالاهای ایرانی طی ماه های اخیر خبر داد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
11.4 درصد رشد صادرات ایران به سوریه سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت می گوید که در سال گذشته حدود 147 هزار تن کالای غیر نفتی به ارزش 243 میلیون و 168 هزار دلار به سوریه صادر شد که از لحاظ وزنی 10.6 درصد و از لحاظ ارزش 11.4 درصد رشد داشته است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : عراق به دلیل نزدیکی مسافت و شباهت فرهنگی مدت ها است در میان مهم ترین مقاصد کالاهای صادراتی ایران قرار دارد. رویه ای که به گفته فعالان اقتصادی ممکن است در آینده نه چندان دور با چالش همراه شود. عمده کالاهای ایرانی که در عراق مزیت دارند در جهان از مزیت نسبی برخوردار نیستند ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۰:۳۳   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد عصر قانون سید روح اله لطیفی، سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، در آستانه سفر رئیس جمهور به سوریه در خصوص صادرات به این کشور اظهار داشت ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام باشگاه تجار ایران و آفریقا از تجارت دو میلیون و 545 هزار تنی ایران و قاره آفریقا به ارزش یک میلیارد و 278 میلیون و 541 هزار دلاری در سال 1401خبر داد که نسبت به سال قبل، با رشد دو درصدی همراه بوده است. ...
برنامه های فرهنگی ، آموزشی در به منظوراستفاده از کالای تولید داخلی و جلوگیری از مصرف کالای خارجی و... در کانون پرورش فکری لرستان در حال اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله حسینی همدانی گفت: مسئولین شرایطی را برای تبلیغ ارزان و حتی رایگان کالاهای ایرانی فراهم کنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۲۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله حسینی همدانی در دیدار با جمعی از کارگران و نمایندگان تشکل های کارگری و مدیران جامعه کار و کارگر استان البرز گفت: مسئولین شرایطی را برای تبلیغ ارزان و حتی رایگان کالاهای ایرانی فراهم کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
در دیدار رییس اتاق بازرگانی گیلان با همتای خود در آستراخان روسیه، بین طرفین توافق شد تا در مهرماه سال جاری نمایشگاه تولیدکنندگان کالاهای ایرانی با محوریت استان گیلان در آستراخان برپا شود.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۷:۳۲   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توافق تهران و ریاض برای از سرگیری روابط، از آغاز تجارت بین ایران و عربستان خبر داد. به گزارش روند بازار ، سید رضا فاطمی امین در گفت وگو ایرنا ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت جزئیاتی از آمار صادرات ایران به ترکیه در سال 1401 منتشر کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۲:۲۰    
آمارهای اعلامی نشان می دهد، تجارت ایران با 15 کشور همسایه در سال 1401 به 58 میلیارد و 843 میلیون دلار رسیده است. بنابر تحلیل داده ها، سهم صادرات کالاهای ایرانی 75 میلیون و 184 هزارتن به ارزش 30 میلیارد و 537 میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه بیش از 19 درصد رشد داشته است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۰۶:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، سید روح اله لطیفی عضو و سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صنعت معدن تجارت ایران در خصوص تجارت غیرنفتی کشور با کشورهای همسایه اظهار داشت ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۳۲   + ۶۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به 113 میلیارد دلار تجارت غیرنفتی کشور، گفت: صادرات غیرنفتی کشور در سال 1401 با عبور از 53 میلیارد و 166 میلیون دلار و رشد 10 درصدی، رکورد جدیدی را در تاریخ کشور به جا گذاشت.
تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۵۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت می گوید با بهبود روابط سیاسی میان ایران و عربستان سعودی، می توان چشم انداز جدیدی از روابط اقتصادی میان دو کشور را نیز متصور بود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ارزش صادرات کالاهای ایرانی به ترکیه در یک دهه اخیر سیر کاهشی داشته است. وابستگی تولید دو کشور به ارز و متهعد نبودن طرفین به قراردادهایشان از جمله مهم ترین دلایل چنین روندی شناخته می شود. با این حال کارشناسان از ظرفیت تجارت 15 میلیارد دلاری ایران با این همسایه غربی سخن به میان می آورند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۷    
عضو هیأت مدیره اتحادیه امکان دفاع از تعاونی های مصرف کارگری را یکی از راهکارهای موثر برای کاهش هزینه های مستمر زندگی کارگران عنوان کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد افغانستان بازار هدف خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی است و وجود 7 بازارچه مرزی مشترک یکی از مولفه های مهمی بوده که می تواند بر رشد و توسعه همکاری های مشترک اقتصادی تاثیر جدی بگذارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه توجه به سیاست همسایگی در دولت سیزدهم اتفاق افتاد، گفت: گام های خوبی برای استفاده از ظرفیت آفریقا برداشته شده است و آفریقا می تواند بازار مناسبی برای کالاهای ایرانی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۰:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تلاش وزارت صمت در حوزه تجارت خارجی در سال گذشته گفت: برای دستیابی به بازارهای جدید مانند آفریقا فراهم سازی زیرساخت ها ضرورت دارد.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با مدیرکل صمت استان گفت: درج عنوان ساخت ایران در کالاهای ایرانی با کیفیت را ترویج دهید.
مسئولان گمرک می گویند حجم تجارت غیرنفتی ایران تا پایان بهمن ماه سال جاری به 102.5 میلیارد دلار رسیده است. ترکیه سومین خریدار کالاهای ایرانی است که در سال جاری میلادی، ارزش مبادلات آن با ایران به نیم میلیارد دلار رسیده است. رقمی که سهم صادرات ایران در آن کاهش یافته است.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در روزهای گذشته توافق ایران و عربستان سعودی برای برقراری مجدد روابط سیاسی در صدر اخبار رسانه های منطقه و جهان قرار گرفت.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۲۱    
دوشنبه 01/12/22 ، (اخبار رسمی) : مدیر اجرایی شورای بازرگانی ایران و قطر و مدیر عامل هلدینگ ملاصدرا ، با ارزیابی مثبت از برگزاری همایش بزرگ تجاری ایران و قطر گفت: با توجه به شرایط تحریمی کشور ، قطر می تواند پل مبادلاتی و ارتباطی ما با کشورهای اروپایی و فرا منطقه ای باشد.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: ترویج فرهنگ سازی مبنی بر خرید کالاهای ایرانی در ایام نوروز از فروشگاه های استان یک ضرورت است.