دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۲:۵۴Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باروری»

موج رسا   ۱ ساعت پیش    
دبیر جایزه ملی جمعیت کشور با اشاره به اینکه نرخ باروری استان زنجان با نرخ جانشینی چهاردهم فاصله دارد گفت: با این شرایط نرخ باروری در استان زنجان وضعیت خوبی ندارد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فارس_ با حضور مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و اعضای کمیته رسانه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خدمات کلینیک سلامت باروری در درمانگاه امام رضا(ع) معرفی و در زمینه راهکارهای اطلاع رسانی این خدمات در سطح جامعه، تبادل نظر شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
بیش از 50 درصد از مشکلات زوج های نابارور، مربوط به ناباروری مردان است. کورکومین، ماده غذایی اصلی در زردچوبه است که دارای خواص تغذیه ای فراوان است و باعث کاهش التهاب و بهبود سطح عوامل آنتی اکسیدانی در افراد مصرف کننده می شود.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۳۰ سایت دیگر  
ویتامین D محلول در چربی است و بیماری های دیابت، ام اس، آلزایمر و بروز برخی موارد سقط جنین نیز با کمبود این ویتامین در بدن ارتباط مستقیم دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
فرزندآوری یکی از مهم ترین مراحل زندگی زوجین به شمار می رود و بنابراین زوجین باید بدانند که بهترین زمان برای باروری و فرزندآوری چه زمانی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: کارآمدی خانواده بر باروری اثرگذار است؛ به نحوی که همبستگی زناشویی، تعداد فرزندان بیشتر را به دنبال دارد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه گفت: نرخ باروری واقعی و تمایل به فرزندآوری در خانواده های مذهبی بیشتر است و دلیل این که چرا مذهب و باورهای دینی به فرزندآوری کمک می کند و نگرش خانواده ها را به فرزندآوری اصلاح می کند این است که خانواده های مذهبی به توصیه هایی که قرآن کریم ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خوراسگان گفت: تأخیر در سن ازدواج در کشورهای توسعه یافته در کاهش باروری بی تأثیر نبوده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۱:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک بیماری چندوجهی در زنان مبتلا به ناباروری است که دارای عوامل اتیولوژیک (سبب شناسی) متنوعی است که با توجه به زندگی ماشینی و نداشتن فعالیت به اندازه کافی؛ امروزه زنان زیادی به آن مبتلا هستند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: استرس در شرایط کنونی مهم ترین عامل برای کاهش نرخ باروری در زوج ها شناخته شده است و باید سطح رفاه و آرامش برای زوج های جوان افزایش یابد. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
طب ایرانی به عنوان یکی از طب های قدیمی در جهان از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است؛ به طوری که همواره مورد توجه متخصصان رشته های مختلف قرار گرفته است.مهمترین مولفه در طب ایرانی که از اهمیت زیادی در نزد پزشکان و حکمای طب ایرانی برخوردار است اصلاح سبک زندگی و تصحیح روش های زندگی نامطلوب است ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
شایع ترین علامت پیشایائسگی قاعدگی ها و سیکل های قاعدگی نامنظم است. یائسگی بخشی طبیعی از روند بالا رفتن سن و نمایانگر پایان سال های باروری در زنان است؛ با این حال بسیاری از زنان تا زمانی که درگیر آن نشوند، نمی دانند چه تغییراتی پیش روی آن ها است ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
قاعدگی دردناک(دیسمنوره)، شایع ترین بیماری بانوان در سنین باروری است. ازطرفی اسید چرب اولئوئیل اتانول آمید، یک اسید چرب فعال زیستی است که در طیف وسیعی از فرآیندهای بدن ازجمله تعادل انرژی، التهاب و استرس اکسیداتیو نقش دارد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۰    
اگر امیدوارید باردار شوید، ممکن است در مورد باروری خود و اینکه آیا می توانید آن را بهبود ببخشید تعجب کنید. برخی از عوامل ممکن است خارج از کنترل شما باشند، مانند مسائل پزشکی که بر توانایی باردار شدن تأثیر می گذارد. اما انتخاب های سبک زندگی شما می تواند بر باروری شما نیز تأثیر بگذارد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۹    
درمان ناباروری امروزه در دنیا به یکی از مسائل مهم سران دولتی و حکومتی تبدیل شده است. سن و جوانی جمعیت و مشکلات باروری که این روزها بعضی مردم برای فرزند آوری با آن ها درگیر هستند و هزینه های بسیار بالای درمان، بیشتر زوج ها را ممکن است از ادامه روند درمان باز دارد . ...
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۷    
تنبلی تخمدان یکی از مشکلات رایج زنان در دوره باروری است. با درک بهتر از این موضوع، می توان راه های موثرتری برای مقابله با آن پیدا کرد. در این مطلب به مواردی همچون علت تنبلی تخمدان ، علائم تنبلی تخمدان ، درمان تنبلی تخمدان و برای تنبلی تخمدان چی بخوریم اشاره شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت : تخفیف مالیاتی 15 درصدی برای تولد فرزند سوم و به بعد، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای 2.5 نباشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۲۵    
خرم آباد - ایرنا - هزاران راه رفته زوج های ناباور در مراجعه به مراکز درمانی در استان های همجوار کوله باری از تجریبات نه چندان خوشایند مراجعان مراکز ناباروری لرستان است که این بار با امیدی دوباره در این مراکز پیگیر درمان شده اند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۱:۰۰   + ۴۳ سایت دیگر  
اکوایران: سازمان امور مالیاتی شرایط معافیت و تخفیف مالیاتی برای فرزند سوم را اعلام کرد. براساس اعلام این سازمان زوجین قبل از باروری باید میزان نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند را بررسی کنند چون اگر نرخ باروری بالای 2.5 باشد؛ فرزند سوم شامل تخفیف و معافیت نمی شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
10 تا 15% زنان در سنین باروری و هنگام پریود دچار درد در ناحیه کلیه، کمر و پهلو می شوند. در صورت مشاهده این دردها باید حتما علت درد کلیه در زمان پریود و دردهای کمر و پهلو را به طور دقیق بررسی و شناسایی کرد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۲   + ۱۰۰ سایت دیگر  
استفاده از معافیت مالیاتی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای 5/2 نباشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- پزشک و متخصص طب سنتی ایرانی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی بابل یکی از عوامل موثر در قدرت باروری زوجین را کیفیت سطح زندگی خواند و گفت: امروزه در مطالعات متعدد برای سبک زندگی افراد برای ارتقاء قدرت باروری و سلامت مادر و جنین در طی بارداری تاکید بسیار می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۲۲    
همه ی افراد نام بومادران را شنیده اند اما ممکن است از خواص اعجاب انگیزش بی اطلاع باشند. بومادران با خواص دارویی متعدد جزء بهترین گیاه دارویی شناخته شده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نمناک : بومادران، یکی از گیاهان بسیار پرطرفدار است که فواید زیادی هم برای باروری خانم ها دارد .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه حرکت به سمت GIS جمعیتی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، از ارائه نرخ باروری مبتنی بر داده های ثبتی در پایگاه اطلاعات جمعیتی خبر داد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
قرص های ضد بارداری حاوی هورمونهایی هستند که مانع آزاد شدن تخمک ها از تخمدانها میشود. پروسه آزاد شدن تخمکها فرایند تخمک گذاری نامیده میشود. در بسیاری از زنان مصرف این قرص ها عوارض جانبی را در پی دارد که اغلب عوارض قرص های ضد بارداری ظرف دو تا سه ماه پس از مصرف دارو کاهش یافته و از بین می روند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۳۱    
امروزه فناوریهای هوشمند یکی از ابزارهای نوظهوری هستند که طلایه دار هدایت مراقبت های بهداشتی و توسعه اجتماعی شده و محققان فراوانی در تلاش ند تا مکانیزم های ارتقاء باروری را به خوبی درک کنند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نگرانی ها در قالب طرحی با هدف افزایش نرخ رشد باروری در سال 92 از سوی نمایندگان تهیه و اعلام وصول شد، اما بنابر دلایلی به سرانجام نرسید و حالا بعد از هشت سال از زمان تدوینش، نمایندگان تصویب کردند به مدت هفت سال به صورت آزمایشی اجرا شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی یک کارشناس ارشد مامایی گفت: اگرچه داشتن ناباروری غیرقابل توضیح، گیج کننده و ناامیدکننده است، اما خوشبختانه حتی زمانی که علت ناباروری مشخص نیست، درمان های مختلف باروری در نهایت می توانند منجر به بچه دار شدن زوجین شوند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای فروردین تا پایان تیر امسال 338 هزار و 684 نوزاد در کشور متولد شدند و ولادتشان به ثبت رسید. به گزارش سازمان ثبت احوال کشور، هاشم کارگر افزود: باروری اصلی ترین مؤلفه تغییرات جمعیتی در جهان و هر محدوده جغرافیایی است ...
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۹:۱۲    
سه شنبه 02/6/21 ، (اخبار رسمی) : مصرف روغن سیاه دانه به هزاران سال قبل برمیگردد که مورد علاقه ملکه نفرتیتی بوده است. فواید روغن سیاه دانه برای زنان بسیار زیاد است ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نتیجه مطالعه ای تازه نشان می دهد که اثرات مضر سیگارهای الکترونیکی بر سلامت باروری مردان را آشکار می سازد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۶   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای فروردین تا پایان تیر امسال 338 هزار و 684 نوزاد در کشور متولد شدند و ولادتشان به ثبت رسید. به گزارش خبرگزاری مهر، هاشم کارگر، رئیس سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: باروری اصلی ترین مؤلفه تغییرات جمعیتی در جهان و هر محدوده جغرافیایی است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۳:۵۵   + ۲۷ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد که رژیم کتوژنیک ممکن است علائم مرتبط با سندرم تخمدان پلی کیستیک را بهبود بخشد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
بهداشت نیوز به نقل از مدیکال نت نوشت: نتایج تحقیقات پیشرفته بر عوامل احتمالی اولیه زندگی ازجمله فقر، سوءاستفاده جسمانی یا روانی که ممکن است بر میزان از دست دادن تخمک تأثیر بگذارد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را در زنان یائسه افزایش دهد، تاکید کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: 3735 نفر از بیمه شدگان استفاده کننده از داروهای باروری در استان نشاندار شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس بیمارستان امام حسین (ع) اهرم گفت: برای اولین بار در شهرستان تنگستان، آزمایش های سلامت باروری در زنان و مردان در بیمارستان امام حسین (ع) اهرم انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی از فعال بودن واحد تخصصی سلامت جنسی مردان با ارائه خدمات متنوع در این مرکز و استفاده از روش های نوین برای افزایش قدرت باروری مردان خبرداد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۳۱    
زگیل تناسلی در مردان فقط یک نگرانی ظاهری یا یک ناراحتی جزئی نیست. آنها به طور بالقوه می توانند منجر به مشکلات باروری شوند و رسیدگی سریع برای پیشگیری و درمان قطعی ضروری می باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: 3735 نفر از بیمه شدگان استفاده کننده از داروهای باروری در استان نشاندار شده اند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۹    
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری خبر داد: 90 درصد از گاوهای کشور با استفاده از تکنیک تلقیح مصنوعی بارور می شوند. حدود 100 درصد تخم چشم زده ماهیان پرورشی نیز با استفاده از تکنیک های زیست فناوری تولید مثل در ایران تولید می شوند ...
برترین ها / فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان گفت: هم زنان با کمبود وزن و هم زنان دارای اضافه وزن، دچار سیکل های قاعدگی نامنظم هستند و تخمک گذاری در آن ها رخ نمی دهد یا به اندازه کافی نیست.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۴۷    
مریم محسنی: با هرس کردن شاخه های درختان نه تنها به باروری آنها کمک می شود بلکه باعث می شود که خیابان ها زیباتر دیده شوند و خطری هم برای عابرانی که از زیر این درختان عبور می کنند ایجاد نشود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
نداشتن فرزند یک وضعیت بحرانی و استرس زا برای زوجین در سنین باروری است که می تواند باعث احساس گناه و شرم در زوجین نابارور شود. این احساسات منجر به تغییر در برنامه هویت خانوادگی، ثبات زناشویی و وضعیت تأهل آن ها می شود و بر سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و اقتصادی زوجین تأثیر می گذارد.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شاید نام عارضه زخم دهانه رحم یا سرویسیت به گوشتان خورده باشد اما اطلاع زیادی درباره آن نداشته باشید. به عنوان یک زن آگاهی از این عارضه و علائم آن می تواند امری ضروری در حفظ سلامت جنسی و باروری شما محسوب شود. پس در این مقاله با ما همراه شوید.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود با بیان اینکه فاز اول طرح پرورش گوسفند داشتی شهرستان ایجرود به افتتاح رسید گفت: ارتقاء طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری، تولید ژن و بره چندقلوزایی در دام ها، همزمان سازی میش ها جهت باروری از جمله نوآوری های بکار رفته در طرح پرورش گوسفند داشتی می باشد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
آیا می دانید چسبندگی رحم چیست و چطور می تواند بر سلامت زنان و باروری آن ها اثر بگذارد؟ با دانستن علل و علائم این مشکل می توان بسیاری از مشکلات زناشویی و مشکلاتی که زندگی زنان را به خطر می اندازد را پیش گیری کرد. این بیماری شاید در وهله اول به نظر همه ساده برسد.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
تمدن مایا که به قربانی کردن انسان ها و ساخت اهرام در دل جنگل مشهور است، هنوز رازهای زیادی برای کشف شدن دارد؛ به تازگی یک جواهر مخصوص بینی در یکی از محوطه های مربوط به این تمدن کشف شده که از استخوان انسان ساخته شده است.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
بخشی از گزارش روزنامه ایران درباره وضعیت خانم هایی که در پیاده روی اربعین شرکت کرده اند را میخوانید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
این عارضه شایعترین عفونت واژن در خانم های سنین باروری است.