دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۲۲:۳۲May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان غذا و دارو»

خانه ملت   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو اعلام کرده بود که مصرف محموله گندم وارداتی از روسیه باید پس از آزمایش نهایی انجام شود،گفت: برای جلوگیری از دپو گندم در بنادر مقرر شده بود این محموله ها جدا از سایر گندم های سالم نگهداری شوند تا آزمایشات بر روی آن انجام گیرد ...
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات سازمان غذا و دارو به سرعت رشد کشورهای منطقه مانند امارات اشاره کرد و گفت: سرعت رشد علمی کشورهایی مثل امارات 5 تا 6 برابر ماست و اگر تلاش بیشتری نکنیم، عقب می افتیم. این کشورها یک برنامه آینده پژوهانه در پیش گرفتند و امروز در حال شتاب گرفتن هستند.
رئیس سازمان غذا و دارو هشدار داد: امسال بودجه طرح دارویار ذیل حوزه هدفمندی قرار گرفته است و در صورت عدم اصلاح این رویه، کمبود دارو قطعی است؛ تأمین ارز دارو از طریق "شرکت نیکو" یکی دیگر از مشکلات این حوزه است.
مدیرکل آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی از تجهیز آزمایشگاه های غذا و داروی سراسر کشور با دستگاه های جدید خبر داد و گفت: اولین دستگاه در اختیار آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو قرار گرفته و 67 دستگاه دیگر به مرور در اختیار معاونت های غذا و داروی سراسر کشور قرار می گیرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مریم سرخوش- روزنامه نگار بازار دارو با وجود مطرح شدن اخبار متعدد از کمبودها، در وضعیت بحرانی نیست، هر چند که به تأکید خود مسئولان سازمان غذا و دارو هنوز به وضعیت پایداری هم نرسیده، اما شرایط نسبت به 5 ، 6 ماه گذشته مناسب تر است ...
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سالم خبر: دبیر کمیته علمی کشوری کرونا، گفت: این دارو اخیرا توسط سازمان غذا و دارو آمریکا، تایید شده و توصیه کمیته علمی تسریع روند اداری و اجرایی ورود به فهرست دارویی و تولید این دارو در کشور است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
دبیر انجمن افزودنی های صنایع غذایی ایران ضمن انتقاد از حضور طعم دهنده های قاچاق در بازار، گفت: یکی از علل ظهور این چالش، سخت گیری های بی مورد و بی جایی است که از سوی سازمان غذا و دارو برای تولیدکنندگان این محصول اعمال می شود.
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به برگزاری بیست و چهارمین دوره نمایشگاه ایران هلث، گفت: بازار ارزی تجهیزات پزشکی کشور سالانه حدود یک میلیارد دلار است و بخش زیادی از ارز تخصیص یافته به تجهیزات پزشکی، ارز ترجیحی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به بررسی اثربخشی و پیشنهاد کمیته علمی کشوری کرونا به سازمان غذا و دارو در مورد لزوم ورود داروی پکسلووید به فهرست دارویی کشور، یادآور شد: این دارو اخیرا توسط سازمان غذا و دارو آمریکا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۰    
رئیس سازمان غذا و دارو نمایشگاه تجهیزات پزشکی و دارویی صنعت سلامت را فرصتی برای مراکز درمانی دانست که با جدیدترین فن آور ها آشنا شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۲۷   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از اقدامات این سازمان به منظور تسهیل تهیه داروهای تک نسخه ای خبر داد و در عین حال تاکید کرد که پزشکان جهت جلوگیری از تحمیل مشکلات تامین و هزینه های سنگین به بیماران، داروهای فهرست رسمی کشور را تجویز کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۰۴    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: درصدد هستیم تا مشکلات دارویی را برطرف کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۴    
مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: برای مجوز تولید باید استانداردهای بین المللی لازم را حفظ کنیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران، دسترسی به موقع به دارو را مهم ترین چالش بیماران نادر دانست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
شرکت نورالینک متعلق به ایلان ماسک برای انجام آزمایش ایمپلنت مغزی در انسان از سازمان غذا و دارو تاییدیه دریافت کرده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
شرکت تولیدکننده ایمپلنت مغز ایلان ماسک اعلام کرد که از سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) چراغ سبز دریافت کرده است تا اولین مطالعه بالینی انسانی خود را آغاز کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
همایش روسای دانشگاه های علوم پزشکی و معاونان غذا و دارو کلان منطقه 8 کشور، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۳۹    
کرمان امروز میزبان همایش غذا و داروی منطقه 8 کشور با حضور رئیس سازمان غذا و دارو بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به امکان دسترسی معاونین غذا و داروی سراسر کشور به داروهای توزیع شده در بستر سامانه تیتک، گفت: علاوه بر تحقق شفافیت، معاونین غذا و دارو می توانند موجودی دارویی سایر استان ها را رصد و اقلام مورد نیاز خود را تامین کنند.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۳۸    
نشست مشترک مسئولین سازمان غذا و دارو و مدیران غذا و داروی سازمان های مناطق آزاد کشور به میزبانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویزه اقتصادی برگزار شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
در مردادماه سال گذشته ورود نخستین محموله داروی بیماران اس ام ای توسط سازمان غذا و دارو اعلام شد
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دو شرکت داروئی حاضر در فرابورسی، مجوز افزایش 11 و 50 درصدی نرخ فروش محصولات را از سازمان غذا و دارو گرفتند.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سالم خبر: شرکت داروسازی اسوه از سازمان غذا و دارو خواست تا قیمت یکی از محصولات دارویی این داروسازی را افزایش دهد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از اکوایران، در سامانه کدال، شرکت داروسازی کوثر اعلام کرد؛ نرخ فروش 10 قلم از محصولات این شرکت به جهت پوشش هزینه های ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه و بر اساس مجوز سازمان غذا و دارو افزایش یافته است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو معمولا نسبت به تعرفه های دریافتی و مبالغ مورد اخذ ابراز بی اطلاعی می کند اما تمامی هزینه های ناظرین ازجمله ایاب و ذهاب و بیمه آن ها نیز برعهده ماست. اداره کار استان نیز در زمینه مبلغ دریافتی از سوی نهادهای معرفی شده ابراز بی اطلاعی می کند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ا توجه به ضرورت و اهمیت استفاده به موقع این بیماران از اینگونه داروها، معاونت غذا و دارو و در راس آن سازمان غذا و دارو تمام تلاش خود را به کارگرفته اند تا نگرانی ها و کمبود های احتمالی دارویی این بیماران مرتفع شود.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۴:۵۴    
مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران گفت: تغییرات مدیران سازمان غذا و دارو در کنار تحریم ها آسیب بزرگی به بیماران تالاسمی وارد کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
105همت، بودجه ای است که از سوی سازمان غذا و دارو برای مدیریت بازار دارویی 1402 پیشنهاد شده بود، ولی درنهایت 69 همت برای دارو و تجهیزات پزشکی تصویب شد
میگنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مصرف آنتی سایکوتیک ها می تواند خطرناک باشد، به ویژه در افراد سالمند. برای هشدار به مردم در مورد این خطرها، سازمان غذا و دارو (FDA) هشدار جعبۀ سیاه را برای همۀ داروهای ضد روان پریشی صادر کرده است
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۰۶    
به گزارش سیناپرس همدان، محققی در راتگرز که سرپرستی یک کارآزمایی را برعهده داشت، دریافت که ترکیب جدید آنتی بیوتیک سولباکتام-دورلوباکتام حداقل و همچنین بهترین درمان تایید شده در حال حاضر با پنومونی خطرناک مبارزه می کند. ...
سیزدهمین جلسه کارگروه میز سوئیس با حضور خانم لوزانو سفیر سوئیس در تهران و نمایندگان شرکتهای سوئیسی، مسئول میز سوئیس وزارت امور خارجه، نماینده بانک مرکزی و مدیران سازمان غذا و دارو و مدیرکل و کارشناسان حوزه بین الملل برگزار شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
براساس اعلام سازمان غذا و دارو مقرر شده است معاونین غذا و دارو با توجه به تذکرات متعدد به داروخانه های دولتی و خصوصی که ثبت انسولین قلمی را در سامانه تیتک انجام نداده اند، به قید فوریت تعیین تکلیف کرده و نتایج را ظرف 2 هفته به اطلاع اداره کل دارو برسانند. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۸    
اقتصاد ایران: اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو مجددا بر ثبت تمامی انسولین های قلمی عرضه شده در داروخانه های دولتی و خصوصی در "سامانه تی تک" تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۳:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: با ایجاد بانک آلوژن سلول NK ما می توانیم برای سلول درمانی تومور های مغزی گام برداریم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۱:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو بر ثبت همه انسولین های قلمی عرضه شده در داروخانه های دولتی و خصوصی در سامانه تیتک به عنوان یک الزام تاکید کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شرکت دارویی حاضر در بورس، مجوز افزایش 13 تا 73 درصدی نرخ فروش 34 قلم از محصولات را از سازمان غذا و دارو گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: کاهش هزینه یکی از ویژگی های طرح پزشک خانواده است که باید به درستی اجرا شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از نیمه اردیبهشت امسال ثبت اطلاعات شیرخشک شرکت های پخش در سامانه تیتک اجباری است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل نظارت و پایش فرآورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سالانه 7000 تا 9000 نفر از هموطنان مان بر اثر بروز انواع مسمومیت ها جان باخته اند، گفت: بیشترین مسمومیتی که سال های اخیر منجر به فوت شده، مسمومیت ناشی از مواد مخدر و محرک و الکل بوده است.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۵۲   + ۳۱ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو اعلام کرد که از ابتدای سال، بر اساس نتایج بازرسی هدفمند، دستور پلمب موقت هشت شرکت پخش دارو به علت عدم تطابق موجودی انبار فیزیکی با موجودی سامانه تی تک و همچنین مهلت اصلاح اطلاعات سامانه به دو شرکت صادر شده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: سازمان غذا و دارو در زمینه تامین دارو به صورت خواسته یا ناخواسته و به درستی در حال اجرای مدلی است که روسیه برای تامین داروی خود اجرا کرده و تاکنون موفق نیز بوده است.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو در تلاش است تا از هر طریق ممکن نیازهای دارویی بیماران تالاسمی را تأمین کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو اعلام کرد که شیر خشک موجود در داروخانه ها و کارخانه ها در سامانه تیتک ثبت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از تکمیل سامانه رصد شیرخشک از کارخانه تا داروخانه برای جلوگیری از قاچاق معکوس و نشت به بازار سیاه از ابتدای تابستان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۹:۱۷   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به کاهش کمبود اقلام دارویی از 400 به 70 قلم در یکسال گذشته گفت: هدف ما، افزایش ذخایر دارویی در کشور است؛ هر کجا کمبود دارو وجود داشته باشد، از طریق اعلام به سازمان غذا و دارو و از محل ذخایر دارویی، برطرف می شود.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۳    
به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت،دکتر اندرزی معاون مرکز بودجه و پایش عملکرد گفت:در راستای شفاف سازی و پایش منابع مالی دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی سراسر کشور جهت ارایه بازخورد نتایج پایش جلسه مشترکی با حضور رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: باید از مسوولان سازمان غذا و دارو گله گذاری کنم که اینقدر راحت مصاحبه می کنند و می گویند که شیرخشک کامل وجود دارد و تامین شده و کمبودی نداریم.
برترین ها / عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو صرفا برای 9 آلرژن اصلی تولیدکنندگان محصولات را ملزم به استفاده از برچسب آلرژی غذایی برای آگاهی بخشی مصرف کنندگان ساخته است. اگر آلرژی غذایی نادری دارید ممکن است لازم باشد به فهرست مواد تشکیل دهنده توجه بیش تری داشته باشید.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو جزئیات توافق نامه با بانک مرکزی درمورد تامین نقدینگی مورد نیاز شرکت های فعال حوزه دارو را اعلام کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو نسبت به توزیع فرآورده تقلبی بوتولینوم توکسین A تزریقی در سطح عرضه هشدار داد.