شنبه ۲۵ اردیبهشتساعت ۱۰:۳۴May 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ای ایران»

روز نو   ۱۳ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
به طور کلی می توان گفت: در دوره ریاست جمهوری ترامپ، توان هسته ای ایران به نحو قبال توجهی گسترش یافت، نفوذ منطقه ای آن افزایش یافت، و اقتصاد ایران نیز تاب آوری خود را در برابر تحریم های آمریکا بالا برد.
الف   ۱ ساعت پیش    
"جان کری به من خبر داد که اسرائیل در سوریه دویست بار به ما حمله کرده است". این یکی از مهم ترین بخش های مکالمه اخیر افشا شده وزیر خارجه است. جایی که وی تلاش می کرد سیاست خارجی کشور در سوریه را زیر سوال برده و البته انگشت اتهام را به سمت سردار شهیدمان نشانه رود ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۴ ساعت پیش    
مقاومت باریکه غزه در برابر تهاجمات وحشیانه صهیونیست ها یادآور مقاومت جانانه ملت ایران در خرمشهر است که رویای فتح یک هفته ای ایران را برای صدامیان به یک کابوس تبدیل کرد.
پرسش   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس این گزارش که آژانس برای دیپلمات ها ارسال کرده و نسخه ای از آن به دست بلومبرگ رسیده، آژانس پارسال هر ماه سه بازرسی سرزده از فعالیت های هسته ای ایران داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۲۰:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
پرویز اسماعیلی و نینا ابولین کورژنیک درباره همکاری های دو کشور در زمینه های فرهنگی، هنری و رسانه ای گفتگو کردند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری بلومبرگ با انتشار گزارشی مدعی شد بازرسان آژانس انرژی اتمی در سال 2020 به صورت سرزده از تاسیسات هسته ای ایران بازدید کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
یک رسانه آمریکایی با استناد به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی فاش کرد که در سال گذشته میلادی 13 درصد کل بودجه پادمانی آژانس صرف بازرسی از تأسیسات هسته ای ایران شده و یک پنجم کل بازرسی های پادمانی آژانس تنها در ایران صورت گرفته است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
ایسنا: خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی مدعی شد که آژانش بین المللی انرژی اتمی سال گذشته در هر ماه سه بازدید سرزده از تاسیسات هسته ای ایران انجام می داده است. ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۱    
خبرمهم: یک رسانه آمریکایی با استناد به گزارشی که اخیراً به دستش رسیده است گزارش داد که بازرسان و کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال گذشته میلادی مجموعاً بیش از 1100 نفر-ساعت در خاک ایران حضور داشته اند و از این لحاظ یک رکورد بر جای گذاشته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۶:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری بلومبرگ مدعی شد که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال 2020 در هر ماه، حدود سه بازدید سرزده از تاسیسات اتمی ایران داشته اند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۸:۲۶    
امام جمعه بخش بهمن گفت: هدف آمریکا برای باقی ماندن بر سر برخی تحریم ها، وادار کردن ایران برای مذاکره حول محور هایی همچون حقوق بشر، قدرت موشکی و منطقه ای ایران است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۴:۱۶   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور با استقبال از مواضع قطر در محکومیت اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و حملات شدید و جنایات این رژیم علیه غزه، گفت: حوادث تلخ چند روز اخیر و جنایات رژیم صهیونیستی، بیش از گذشته ضرورت اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی برای مقابله با زورگویی و اشغالگری صهیونیست ها را یادآور می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
یک استاد روابط بین الملل احیای برجام را زمان بر دانست و گفت: بایدن می خواهد از توافق فعلی با ایران برای رسیدن به امتیازات قابل توجه تر در مورد حمایت ایران از بازیگران غیر دولتی در منطقه که نگرانی اصلی متحدان ایالات متحده در منطقه، مانند عربستان سعودی و اسرائیل است برسد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۱:۰۵    
شفقنا- سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تماس تلفنی با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا برقرار ساخت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، در این تماس دو پرونده هسته ای ایران و کره و نیز ثبات استراتژیک مورد بررسی قرار گرفت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۰:۵۵    
پل معلق هیر اولین پل تمام شیشه ای و قوسی شکل ایران است
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۷    
آژانس انرژی هسته ای اعلام کرد: ایران که پیش از این آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را اعلام کرده بود به دلیل ویژگی های فرایند تولید، اورانیم 63 درصد غنی شده بدست آورد که حداکثر سطح اورانیوم غنی شده در برنامه هسته ای ایران است. ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران در وین نوشت: از سرگیری اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران مستلزم رفع تحریم ها است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۲۰    
به ادعای روزنامه العرب، رضایی در صورت پیروزی در انتخابات، در تعامل با غرب و کاهش تنش در برنامه های منطقه ای ایران موفق خواهد بود و این فرصتی استثنایی برای ترمیم روابط با ایران است!
پرسش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
این گزارش مدعی ست از سویی دو طرف در مورد این که کدام یک از تحریم های آمریکا باید در این دور لغو شود، متوقف شده اند و از سوی دیگر در مورد این که فعالیت های هسته ای ایران باید به چه سطحی بازگردد، هنوز توافقی حاصل نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران در وین نوشت: از سرگیری اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران مستلزم رفع تحریم ها است.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۲۷   + ۴۳ سایت دیگر  
برترین ها: عراقچی، معاون وزیر خارجه در توئیتی درباره روند مذاکرات وین گزارش داد. سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در وین امروز (چهارشنبه) در توئیتر نوشت: از سرگیری اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران، مستلزم رفع تحریم هاست. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
گفته می شود گر چه مذاکرات احیای توافق هسته ای ایران در وین ادامه دارد، ولی تاکنون موافقت های اندکی حاصل شده و شاید نتیجه گیری به بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران موکول شود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۱۱    
با موشک باران تل آویو ، هیجانی نشویم. این یک بازی سیاسی است که با پوشش نظامی و امنیتی اهدافی چند وجهی را دنبال می کند. ساده اندیشی است که باور کنیم به اسرائیل با این حجم عملیات نظامی ضربه ای اساسی وارد شود ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۰۱    
جشنواره تولیدات رسانه ای ایران قوی با محوریت انتخابات و در قالب های ویدیو و گرافیک ویژه طلاب و روحانیون آغاز شد.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
مشارکت راهبردی جدید تهران با پکن به چینی ها یک جای پای راهبردی و به ایرانی ها یک اقتصاد تقویت شده و قدرت منطقه ای قوی تر خواهد داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۵:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
شبکه ماهواره ای ایران اینترنشنال، درصدد است تا به هر ترتیب که شده از شدت خسارت هایی که صهیونیست ها در ساعات گذشته متحمل شدند، بکاهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۴۷    
به نظر نمی رسد بازگشت کامل به توافق سال 2015 پاسخگوی خواسته های تهران و واشنگتن باشد.
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا: وزیران امور خارجه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) آخرین وضعیت مذاکرات وین در راستای احیای برجام را بررسی خواهند کرد. در جلسه ماهانه شورای وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا که ساعاتی دیگر در بروکسل ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۳۸    
براساس توافق ایران و آژانس، دوربین های مداربسته و تجهیزات نظارتی طی سه ماه (تا اول خردادماه) به ضبط فعالیت ها در تاسیسات هسته ای ایران ادامه می دهند و اگر در مهلت سه ماهه، مذاکرات برای لغو تحریم به نتیجه نرسد، اطلاعات ضبط شده بدون ارائه به آژانس پاک خواهد شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۵   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - یک مقام ارشد وزارت امور خارجه روز یکشنبه در یک جلسه پرسش و پاسخ، به سؤالاتی در خصوص آخرین وضعیت گفت وگوها، مواضع کشورمان در مذاکرات و چشم انداز احیای برجام پاسخ گفت. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۶    
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: توافق هسته ای ایران موسوم به برجام مانعی بر سر راه اِعمال تحریم های غیرهسته ای علیه این کشور نخواهد بود. تهران – اقتصاد برتر – 21 اردیبهشت 1400 دولت آمریکا برای بازگشت به برجام تنها لازم است تحریم هایی را که با برجام ناسازگار هستند رفع کند. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۲۵    
شفقنا-رهبران حزب دمکرات بایدن را ترغیب کردند تا به توافق هسته ای ایران بازگردد و تحریم های بدخواهانه ترامپ را بردارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ هیل نوشت: 53 رهبر ایالتی حزب دمکرات و اعضای کمیته ملی دمکرات ها، دولت بایدن را برای بازگشت به گفتگوهای غیرمستقیم با ایران با هدف بازگشت به برجام ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بایدن عموما از تفسیرهای ساده انگارانه درباره روندهای خاورمیانه پرهیز داشته، البته او همیشه نگران گسترش توان هسته ای ایران بوده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس- گروه رادیو و تلویزیون: میزگرد موج وارونه با موضوع نگاهی به بایسته های نظام رسانه ای ایران در برابر رسانه های معاند در ایام انتخابات با مشارکت خبرگزاری فارس و رادیو گفت و گو برگزار شد. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
رکنا : سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت : برنامه هسته ای ایران در سال های اخیر با فاصله گرفتن آن از توافق هسته ای، نصب سانتریفیوژهای جدید و فناوری جدید سرعت گرفته و مدت زمان گشایش هسته ای را کوتاه تر کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مقامات غربی معتقدند با توجه به روند مذاکرات وین احتمال تعلیق همه تحریمهای غیرهسته ای ایران از سوی امریکا وجود ندارد و برخی از آنها تعلیق خواهند شد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۷   + ۲۶ سایت دیگر  
فارس: میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش با تأکید بر این که طرف های برجام در شرایط کنونی بر احیای توافق هسته ای ایران و گروه 1+4 (انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) تمرکز دارند، گفت احتمالاً توافق ماه فوریه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تمدید خواهد شد ...
رفتار کشور ظرف چند دهه اخیر در قبال مناطق آزاد مبین این واقعیت است که چشم انداز مشخص و مورد توافقی در خصوص کارویژه و کارکردهای مناطق آزاد در اقتصاد ملی و همکاری های منطقه ای ایران اسلامی وجود ندارد و این امر خطرناکی است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در نشست مشترک توسعه همکاری های حوزه آموزش های فنی و حرفه ای ایران و چین که با حضور سفیر جمهوری خلق چین برگزار شد، گفت: آموزش های فنی و حرفه ای می تواند پیشتاز اجرای برنامه های همکاری بلند مدت بین دو کشور باشد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
یک وبگاه تحلیلی آمریکایی با اشاره به روند کند پیشرفت ها در مذاکرات احیای برجام در وین گزارش کرد در صورتی که توافق هسته ای ایران در حال حاضر احیا نشود، احتمال می رود هرگز این توافق ابقا نشود.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از انتظار این کشور برای چندین دوره ای بودن مذاکرات وین سخن گفت و افزود: هنوز فاصله قابل توجهی باقی است.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه هیل در گزارشی اعلام کرد سران حزب دموکرات آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور خواسته اند با پیوستن دوباره به توافق هسته ای، تحریم های بدخواهانه ایران را بردارد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۶:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان به برخی ادعاهای اسرائیل درباره اسناد سرقت رفته از شورآباد پاسخ داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۵:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در سخنانی مدعی شد که بازگشت واشنگتن به برجام با اِعمال تحریم های غیرهسته ای علیه ایران منافاتی ندارد!
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ایلنا به نقل از رویترز: جوسب بوررل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به مذاکرات طرف های برجام که در وین در حال برگزاری است، گفت که این مذاکرات به سمت مرحله ای حساس حرکت می کند. وی افزود که هفته ها ی آینده مقطع زمانی حساس و حیاتی برای نجات برجام است. ...
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۲۷    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از حساس شدن مذاکرات هسته ای ایران در وین خبر داد.