جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۶:۴۳Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «برنامه ششم توسعه»

نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، پرداختن ریشه ای و واقع بینانه به مشکلات نظام بانکی از طریق تمهید اجازه های قانونی لازم برای اجرای موثر برنامه اصلاح نظام بانکی، از نکات ممتاز برنامه هفتم نسبت به برنامه ششم توسعه کشور است. ...
ایثار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در ارزیابی برنامه ششم توسعه در ابعاد فرهنگی و اجتماعی موفق به کسب رتبه برتر شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حمایت ناکافی از بخش خصوصی یکی از دلایل عدم تحقق احکام قانون برنامه ششم توسعه است. براساس ارزیابی ها، این عامل سهم 8درصدی در ناکامی احکام برنامه ششم توسعه داشته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده سرخس و فریمان در مجلس درباره نتایج اجرای برنامه ششم توسعه گفت: نمی خواهم بگویم برنامه ششم توسعه به کل اهدافش رسید؛ اما حداقل توجه و سرمایه گذاری ها و نگاه ها را به حوزه توسعه اقتصاد دریامحور و همچنین توجه به سواحل مکران را بیشتر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمتر از 30 درصد برنامه توسعه کشور در ابعاد و حوزه های مختلف تحققی عینی پیدا کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه تشکیل وزارت بازرگانی مغایر بند الف ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه اختیارات شورای معادن کشور را چند سال در استان تجربه کردیم؛ اما توقع نداشتیم که معاون غیرمتخصص معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت کل تفویض اختیار استان ها را سلب کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۴    
آزادیخواه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: موارد 31 یا 32 برنامه ششم توسعه در حوزه کشاورزی و موارد مربوط به محیط زیست بودو موضوع پیوست زیست محیطی پروژه های عمرانی رادر برنامه هفتم توسعه خواهیم داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه از موضوع زیارت غفلت شده بود، انتظار می رود که در لایحه برنامه هفتم توسعه به آن پرداخته شود، چراکه درحال حاضر بندی هم برای آن در لایحه برنامه هفتم ذکر نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته حقوقی و قضایی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در بازدید از زندان بندرعباس، از کمک مجلس برای رفع مشکل زندانهای کشور خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وبگاه وزارت راه وشهرسازی، سیدمیعاد صالحی در هشتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن و هفتمین بزرگداشت روز ایمنی در حمل و نقل ریلی به همراه آیین نکوداشت سردار شهید علیرضا نوری که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۴    
بررسی عملکرد دولت در اجرای سیاست های حمایتی مسکن در برنامه ششم توسعه
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن گلایه از تفویض اختیاراتی که صورت سلیقه ای از استان ها لغو شده است، گفت: در برنامه ششم توسعه ما اختیارات به شورای معادن استانی دادیم ولی یک معاون معدنی در وزارت صمت که همه چیز ، غیر از معدن بلد است این اختیارات را سلب کرد.
مدیر عامل شرکت راه آهن گفت: مطابق برنامه ششم توسعه سهم بار ریلی به 30 درصد و سهم مسافر به 20 درصد افزایش یابد.
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۳۰    
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ،به نقل از اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی ، ماده1 در راستای اجرای سیاست های کلی جمعیت و خانواده و بندهای (45) ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بررسی در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین یکی از تکالیف دولت در ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه 1400-1396 است که با هدف برقراری عدالت در نظام پرداخت و رفع تبعیض مورد تاکید قرار گرفته است.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مانع تحقق برنامه توسعه هفتم چیست؟ ستاره صبح - پارسا سپهری: شش برنامه توسعه که تاکنون تصویب شده، به درستی اجرانشده و اهدافش نیز محقق نشده است. اهداف برنامه ششم توسعه دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصد و تورم تک رقمی بوده است که تاکنون محقق نشده است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۲۱    
اقتصاد ایران: طبق ماده 60 برنامه هفتم توسعه ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار نسبت به برنامه ششم توسعه تغییرات چشم گیری را داشته است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه زنجیره ای اعتماد، بدون اشاره به نقش سوء مدیریت دولت متبوعش می گوید: تورم مسکن در دوره اجرای برنامه ششم توسعه 274 درصد رشد داشت و این برنامه در اهداف خود در زمینه مسکن ناکام ماند.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۱۷    
فکرشهر: طبق اعلام شرکت ملی گاز در وضعیت فعلی با ناترازی 300 میلیون مترمکعب در حوزه گاز مواجهیم. این در حالیست که قرار بود طبق برنامه ششم توسعه به تزریق روزانه یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب گاز سبک برسیم، اما اکنون روزانه در بیشترین مقدار 850 میلیون مترمکعب گاز سبک به شبکه تزریق می شود ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
روز گذشته خبری مبنی بر ممنوعیت ساخت فرودگاه جدید در کشور براساس پیش نویس برنامه هفتم توسعه اعلام شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
در لایحه برنامه هفتم توسعه، متوسط نرخ رشد اقتصادی هشت درصد پیش بینی شده که همسان میزان رشد اقتصادی درنظر گرفته شده در برنامه ششم توسعه است که البته در دولت های قبل محقق نشد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۳:۱۷    
سرانجام و پس از مدت ها بحث و گمانه زنی، متن لایحه برنامه هفتم توسعه از سوی دولت سیزدهم منتشر شد، برنامه ای که مانند طرح های پنج ساله قبلی در آن اهداف کلانی در نظر گرفته شده و البته این سوال را به وجود می آورد که آیا اساسا امکان دسترسی به آنها وجود دارد یا خیر ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اعتبار برنامه ششم توسعه از ابتدای سال 96 تا پایان سال 1400 بوده است. بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، دولت باید تا پایان خردادماه 1400 لایحه برنامه هفتم توسعه را تقدیم مجلس می کرد؛ کارشناسان دلیل اصلی این تاخیر را اهمال کاری می دانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۵۷   + ۴۱ سایت دیگر  
طبق ماده 60 برنامه هفتم توسعه ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار نسبت به برنامه ششم توسعه تغییرات چشم گیری را داشته است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اتحادخبر - احمدکرمی: در اجرای برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ساخت مسکن مناسب برای معلولان ، افراد تحت پوشش بهزیستی و اقشار کم درآمد ، جلسه ای با حضور آرزو منوچهری مدیر بهزیستی ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۲۱    
مدیرکل امور مراتع سازمان منابع طبیعی کشور گفت: طبق ماده 38 قانون برنامه ششم توسعه قرار بود به میزان 250 هزار هکتار توسعه گیاهان دارویی در کشور داشته باشیم؛ که این توسعه در 363 هزار و 116 هکتار انجام شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
قرار بود در برنامه ششم توسعه به تزریق روزانه یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب گاز سبک به شبکه برسیم که اکنون روزانه در بیشترین مقدار 850 میلیون مترمکعب گاز سبک به شبکه سراسری تزریق می شود و این کسری 400 میلیون مترمکعبی در بخش بالادستی اگر نبود، امروز ناترازی نداشتیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ملی گاز با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: ما بر اساس این برنامه باید حداقل یک میلیارد و 250 میلیون متر مکعب گاز سبک به شبکه سراسری تزریق می کردیم در حالی که با تمام ظرفیت تولید سال گذشته 850 میلیون متر مکعب گاز وارد شبکه کردیم که 400 میلیون متر مکعب ناترازی را نشان می دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت:طبق سیاست های اصلاح الگوی مصرف باید تا پایان برنامه ششم توسعه شدت انرژی ایران به نصف می رسید اما این امر محقق نشد و روند فعلی به گونه ای است که ما در تمامی سال با ناترازی انرژی مواجه خواهیم شد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
توسعه سواحل مکران در بیانات مقام معظم رهبری از سال 1391 تا 1402 و احکام دائمی برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته است. دولت دوازدهم تشکیل شورای توسعه سواحل مکران و سازمان توسعه ای آن را در سال 1399 به تصویب رساند اما پیشرفت چشم گیری تا پایان دولت برای توسعه این منطقه رخ نداد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگو و قائم مقام سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب از فروش 119 میلیاردی نمایشگاه در مجموع دو بخش حضوری و مجازی نمایشگاه تا پایان روز پنجم آن خبر داد و گفت ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حاج علی زاده، مدیر مرکز مطالعات شهری و روستایی جهاد دانشگاهی گفت: در نگارش آمایش سرزمین در برنامه هفتم، عملکرد برنامه ششم توسعه مورد نقد قرار می گیرد و کمیته توسعه دریا محور در دبیرخانه مجمع تشکیل شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: درحوزه توسعه حمل بار ریلی فاصله بسیار زیادی با هدفگذاری در این حوزه داریم و سهم حمل بار از این مسیر طی سال های 1396 الی 1401 به حدود 11 درصد رسیده است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۶    
اگر برنامه ششم توسعه کشور از منظر توجه به بازار سرمایه و تقویت نهادهای مالی مورد ارزیابی قرار گیرد، باید در ابتدا بررسی شود که در کل برنامه ششم حاوی چه نکاتی در این زمینه بوده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برنامه ششم توسعه نه رویایی بود و نه آرمانگرایانه، بلکه معتقدم پایبندی ما به اجرای برنامه بسیار کم است چراکه برخی مسئولان هنوز یاد نگرفته اند با برنامه کار کنند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۲    
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، سیاست آموزش و پرورش را تقویت رشته های فنی و مهارتی دانست و افزود: یکی از سیاست های برنامه ششم توسعه و وزارت آموزش و پرورش ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۷:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به ارزیابی عملکرد قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور در بخش حمل بار ریلی، پرداخت.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۴    
امروز یا فردا؟ اصلا چون شما هستید، پس فردا. این واژه ها باید در میان برخی مسئولان رد وبدل شده باشد، چراکه اعتبار برنامه ششم توسعه در پایان سال 1400 به اتمام می رسید ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۳۴    
دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اشاره به تفیض اختیارات به کلانشهرها، گفت: در برنامه ششم توسعه اختیاری به شهرهای بالای یک میلیون نفر داده شده و مدیریت این کلانشهرها می توانند در راستای تمرکززدایی و تفویض اختیار ...
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه کمتر از 40 درصد اجرایی شد، تاکید کرد: با این حال مواردی که در برنامه ششم قابلیت اجرایی شدن ندارد را، باید در برنامه هفتم توسعه حذف و کنار بگذاریم.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
. با این وجود مسائل استراتژیک به فراموشی رفته است. دولت و سازمان برنامه هم در اینکه ارائه طریق درست نکنند شریک هستند که این افراد به نقاط بالا دست یابند. توجه کنید به برنامه ششم توسعه که تصویب شد، اما اجرا نشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به لزوم برخورداری خدمات روانشناسی و مشاوره ای از بیمه های پایه، می گوید: سازمان بهزیستی برای اجرای بند ج ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه در سال 97 به این موضوع ورود کرد و در سال 98 بسته بیمه خدمات مشاوره و آموزشی را با مشارکت دستگاه ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۹:۲۲   + ۲۱ سایت دیگر  
شفقنا_وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید نسبت به توسعه آموزش های مهارتی در دانشگاه ها توجه ویژه شود چراکه این آموزش ها به عنوان مکمل آموزش های نظری است. ...
شوشان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۲:۲۶    
شوشان محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران راه اندازی مرحله نخست ان جی ال 3200 را از مهم ترین اقدام های این شرکت در مسیر اجرای تکالیف سیاست های کلی برنامه ششم توسعه برشمرد و گفت ...
سراج24   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، راه اندازی فاز نخست NGL 3200 را از مهم ترین اقدامات این شرکت در مسیر اجرای تکالیف سیاست های کلی برنامه ششم توسعه عنوان کرد و گفت: با اجرای فاز نخست این طرح روزانه 250 میلیون فوت مکعب از گازهای همراه با سرمایه گذاری 1.4 میلیارد دلاری جمع آوری خواهد شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۱:۴۹    
استاندار مرکزی ازمدیرکل وکارکنان اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی به دلیل مشارکت درتهیه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی استان با اهداء لوح تقدیر کرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۰:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه کشور و قانون بودجه سال 1402 طرح شفافیت قوای سه گانه در حال بررسی و نهایی شدن در مجمع تشخیص مصلحت نظام است، مفادی در خصوص لزوم طراحی سامانه های شفاف و بارگذاری اطلاعات حقوق مدیران و کارکنان نهادهای دولتی و عمومی در این سامانه ها دارند.