دوشنبه ۱۱ مردادساعت ۱۸:۱۱Aug 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میراث جهانی»

الف   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
توییت ظریف: در تاریخ یک اوت، یک مرکز باشکوه گردهمایی در اصفهان، شهری که میزبان یکی از اماکن میراث جهانی یونسکو است، افتتاح شد. این سازه شاهدی است بر عزم ایران برای ادامه مسیر تعامل سازنده بر اساس موضع برابر و احترام متقابل. به امید دیدار در آنجا.
وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به افتتاح مرکز همایش های بین المللی در اصفهان تاکید کرد که این پروژه نشان دهنده عزم ایران برای ادامه مسیر تعامل بر اساس احترام متقابل است. به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در پیامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ...
ایرنا   ۳ ساعت پیش    
در هشت سال گذشته در دولت های یازدهم و دوازدهم، آثار فرهنگی ملی زیادی از فرهنگ و تمدن ایران در یونسکو به ثبت رسیدند. در این گزارش مروری داریم بر موارد ثبت جهانی آثار ایرانی، از شهر سوخته در سیستان تا هورامان در کردستان.
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
انجمن یزدپژوهی شهر میراث جهانی با حضور جمعی از مسئولان و مدیران شهری، اصحاب رسانه و اساتید برجسته تاریخ، فرهنگ و هنر استان در یزد آغاز بکار کرد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- مدتهاست که منطقه هورامانات برای ثبت جهانی در یونسکو مورد بحث و بررسی است و طی دو سه روز گذشته سازمان یونسکو ثبت جهانی هورامانات را به عنوان میراث جهانی اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۰:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
چهل و چهارمین جلسه کمیته میراث جهانی یونسکو به پایان رسید و در این مدت مکان های مختلفی از نقاط گوناگون جهان به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شدند.
برترین ها / صمت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۷:۲۲   + ۶۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: راه آهن ایران به فهرست آثار جهانی یونسکو وارد و به عنوان بیست و پنجمین میراث جهانی ایران ثبت شد. ایران امسال با دو پرونده راه آهن ایران و هورامان در کمیته میراث جهانی یونسکو شرکت کرده است که راه آهن ایران در اجلاس امروز (یکشنبه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۲    
مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از آغاز عملیات استحکام بخشی و احیاء ساختمان ضلع غربی کاروانسرای مظفری مجموعه جهانی پاسارگاد، خبر داد.
نواندیش   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۷    
بسیاری از ما اسم باغ شازده ماهان یا شاهزاده ماهان به گوشمان خورده، اما چقدر درباره تاریخچه و قدمت این مکان در استان کرمان می دانیم؟ اگر شما هم کنجکاو و علاقه مند به شناخت این باغ که در میراث جهانی هم ثبت شده هستید، این مطلب اطلاعات مختصر و مفیدی را در اختیارتان خواهد گذاشت. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با اشاره به فعالیت هایی که درخصوص حفاظت پیشگیرانه و مرمت آثار این مجموعه انجام شده از ساماندهی و راه اندازی مخزن شماره دو اسناد و مرمت کاشی های آسیب دیده بخش شرقی کاخ خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه بازار تبریز یکی از بازارهای بزرگ تاریخی و زیبای ایران است که دهم مردادماه سال 1389 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید ه است که عواملی مانند سبک معماری بازار، آرایش مغازه ها، کثرت تیمچه ها، کاروانسراها، دالان ها، راسته ها همچنین انواع مشاغل و حرفه ها ...
بیست و ششمین میراث جهانی ایران به نام منظر فرهنگی هورامان/ اورامانات ثبت شد تا این منطقه به یکباره در مرکز توجه گردشگران در سراسر جهان قرار گیرد. هورامان چه پتانسیل هایی برای توسعه گردشگری دارد و چه کنیم که این پتانسیل ها از حالت بالقوه به وضعیت بالفعل تغییر پیدا کنند؟
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
اورامانات (هورامان) به عنوان بیست و ششمین اثر ایران در میراث جهانی یونسکو ثبت گردید.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۳۲    
سازمان جهانی یونسکو در تازه ترین تصمیمات خود هورامان و راه آهن ایران را به عنوان میراث جهانی به ثبت رساند. ایران به این ترتیب 26 اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد که در این گالری عکس با آن ها آشنا می شوید.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۲۰    
آیسسکو در نهمین نشست کمیته میراث جهانی پنج مکان در فلسطین را در فهرست میراث اسلامی قرار داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا، گفت: راه آهن جمهوری اسلامی ایران با عمر 85 ساله خود به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو ثبت شد.
لحظه آخر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۰    
زمان مطالعه : 4 دقیقه 31 تیر 00 پراگ، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر جمهوری چک است و هم اکنون به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.پراگ، به شهر صد مناره معروف است ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، بیابان لوت در 27 تیرماه سال 1395، به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این میراث جهانی در جنوب شرقی ایران و میان سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان مشترک است. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۴۰    
مدیر پایگاه میراث جهانی باغ فین گفت: ساخت وساز شهرداری کاشان در حریم درجه یک باغ جهانی فین غیرقانونی و بدون مجوز میراث فرهنگی است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه با اشاره به آنکه از 8 میلیارد اعتبار درخواستی فقط به اندازه حقوق کارگران اختصاص یافته، گفت: تکلیف بازنشستگی کارگران پایگاه های میراث جهانی مشخص نیست و سیاست واضح و روشنی برای کار پایگاه میراث جهانی تعریف نشده ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۸:۰۲    
یکی از مجریان گردشگری راه آهن گفت: ثبت راه آهن سراسری ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو با واکنش سریع برخی گردشگران و آژانس های خارجی مواجه شد؛ پیام هایی فرستاده شده که برای سفر در مسیر جهانی شده ابراز علاقه کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
یکی از مجریان گردشگری راه آهن گفت: ثبت راه آهن سراسری ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو با واکنش سریع برخی گردشگران و آژانس های خارجی مواجه شد؛ پیام هایی فرستاده شده که برای سفر در مسیر جهانی شده ابراز علاقه کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۸:۰۰    
تهران- ایرنا- ثبت منظر فرهنگی اورامانات/هورامان در اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان بیست و ششمین اثر میراث فرهنگی ملموس ایران و امضای طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی از سوی نمایندگان مجلس و حواشی این طرح را می توان مهمترین موضوعات خبرساز هفته گذشته عنوان کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
منظر فرهنگی اورامانات/ هورامان در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان بیست و ششمین اثر میراث فرهنگی ملموس ایران در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از مهر _ گروه جامعه؛ در این هفته دو اثر منظر فرهنگی اورامانات در استان های کردستان و کرمانشاه به جمع آثار تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو پیوست این اثر به همراه راه آهن سراسری ایران دومین اثری بودند که در این هفته جهانی شدند. ...
بام میبد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد از قرار گرفتن مجموعه کاروانسرای شاه عباسی شهرستان در آستانه ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد و از همه مردم و مسوولان خواست برای افزوده شدن قطعی این مکان باستانی شهر در میان آثار تاریخی جهان تلاش و همکاری کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۰:۵۹    
گروه استان ها- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: میراث جهانی اورامانات به عنوان یکی از بکرترین مناطق جهان در اجلاس چین ثبت جهانی شد.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایران یکی از کشور های برتر در زمینه میراث فرهنگی و آثار باستانی است. اما در میان هزاران آثار باستانی تنها 26 اثر به ثبت جهانی رسیده است در تصاویر روز عکس هایی از آثار باستانی ایران را که به ثبت جهانی رسیده اند ببینید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۳۱    
منطقه اورامانات روز گذشته در چهل و چهارمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو ثبت جهانی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
روستای اورامان تخت که در منطقه اورامانات واقع شده، یکی از زیبا ترین مناطق کوهستانی ایران و جاهای دیدنی استان کردستان است. این روستا به تازگی به عنوان بیست و ششمین میراث جهانی ایران به نام منظر فرهنگی هورامان/اورامانات ثبت شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۵۹    
شهردار اصفهان گفت: پورتو پانزدهمین شهر خواهرخوانده نصف جهان است. شهری تاریخی که یکی از مهمترین شهرهای فرهنگی اروپا است، بارها عنوان برترین مقصد گردشگری اروپا را به خود اختصاص داده و هسته مرکزی این شهر در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۴۲    
ایران زیباست؛ لوتوس هندی در آب بندان اجاک سر ایران زیباست؛ چشمه های باداب سورت ایران زیباست؛ غار علیصدر 18 تیر ماه سالگرد ثبت یزد به عنوان شهر میراث جهانی یزد شهر میراث جهانی
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست مجازی هورامان؛ میراث جهانی به مناسبت ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان به میزبانی کمیسیون ملی یونسکو- ایران برگزار می شود.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۰۱   + ۳۴ سایت دیگر  
بیست و ششمین میراث جهانی ایران به نام منظر فرهنگی هورامان/اورامانات ثبت شد. به گزارش ایسنا، در ادامه بررسی نامزدهای ثبت در فهرست میراث جهانی یونکسو، پرونده هورامان از ایران رای مثبت یونسکو را گرفت و به عنوان بیست و ششمین میراث جهانی ایران ثبت شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۵۵    
در این نشست خبری که برای اولین فیلم به کارگردانی امین زندگانی در شهر میراث جهانی یزد برگزار شد، مسئولان ارشد دارالعباده و جمعی از خبرنگاران استان حضور داشتند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
در چهل و چهارمین نشست کمیته میراث جهانی به میزبانی کشور چین، پرونده راه آهن شمال به جنوب تحت نام راه آهن سراسری ایران به طول_1394_کیلومتر که از مسیر 7 استان کشور (گلستان، مازندران، تهران، قم، مرکزی، لرستان، خوزستان) عبور می کند درفهرست آثارجهانی یونسکو به ثبت رسید
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
چهل وچهارمین جلسه کمیته میراث جهانی یونسکو پس از یک سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، امسال به صورت آنلاین برگزار شد. در این جلسه منطقه اورامانات و راه آهن سراسری از ایران مورد بررسی قرار گرفتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیا آثار میراث معنوی و طبیعی اظهار داشت: پرونده کاروان سراهای ایران سال آینده در کمیته میراث جهانی یونسکو ارائه می شود و ارزیابان شورای بین المللی بناها و محوطه های تاریخی (ایکوموس) برای بررسی مستندات این پرونده تا پایان مرداد به ایران می آیند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شهردار یزد با اشاره به تولید بخشی از فیلم عاشورایی کتاب سرخ در یزد، گفت: شهر یزد را به عنوان میراث جهانی با زبان هنر به مردم دنیا معرفی کنیم.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از مکان های تاریخی و باستانی شهر اردبیل و از آثار ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو است.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۵۷   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا: بیست و ششمین میراث جهانی ایران به نام منظر فرهنگی هورامان/اورامانات ثبت شد. در ادامه بررسی نامزدهای ثبت در فهرست میراث جهانی یونکسو، پرونده هورامان از ایران رأی مثبت یونسکو را گرفت و به عنوان بیست و ششمین میراث جهانی ایران ثبت شد ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
محموله های جدید واکسن در راه است، هورامان، میراث جهانی ایران و دهها موضوع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را در روزنامه های امروز صبح چهار شنبه بخوانید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
آرش زره تن لهونی، نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی، در قالب پیامی ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان/ اورامانات در چهل و چهارمین نشست عمومی کمیته میراث جهانی در چین را تبریک گفت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
ثبت جهانی اورامانات را اقدامی بسیار ارزشمند برای توسعه صنعت گردشگری دانست و گفت: منظر فرهنگی هورامان در اجلاس سالیانه مجمع کمیته میراث جهانی یونسکو در فهرست آثار جهانی ثبت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
منظر فرهنگی هورامان روز سه شنبه در چهل و چهارمین جلسه کمیته میراث جهانی یونسکو در شهر فوجوی چین بررسی شد و به ثبت جهانی رسید. شواهد تاریخی و قدمت بالا، سبک خاص معماری، نوع سبک زندگی روستانشینان و جاذبه های متنوع دیگر منطقه هورامان ...
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو_ایران، از ثبت جهانی چشم انداز فرهنگی هورامان (اورامانات) به عنوان بیست وششمین میراث ملموس کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۰:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: هورامان یا اورامان نام منطقه ای تاریخی بابافت پلکانی و آداب و رسوم بسیار خاص است که بخشهایی ازشهرستانهای سروآباد،سنندج وکامیاران استان کردستان شهرستانهای پاوه،جوانرود،نودشه و نوسود استان کرمانشاه را شامل میشود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
راه آهن سراسری ایران جزو میراث جهانی یونسکو قرار گرفت به این ترتیب محدوده راه آهن که زمانی بخشی از ریل های آن مهریه زنان ایرانی بوده،طبق کنوانسیون 1954 لاهه از مناطق مهم حفاظتی محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه به ثبت رسیدن اورامانات را در کمیته میراث جهانی ابتدای راه توسعه اجتماعی و فرهنگی منطقه دانست .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
راه آهن سراسری ایران در آستانه هشتادوسومین سال آغازبه کارش، در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. جزئیاتی دربارۀ این مسیرِ پرفرازونشیب را که مادرِ شبکۀ کنونی حمل ونقل ریلیِ ایران است، در این گزارش ببینید.