جمعه ۱۰ تیرساعت ۰۰:۱۶Jul 2022 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرهای مرزی»

ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۸:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه با استمرار گرد و غبار در جو استان، هوای اکثر شهرهای کرمانشاه امروز (ششم تیر) همچنان در شرایط غیراستاندارد قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دوره آموزشهای رایگان هنری ویژه مناطق محروم و مرزی استان برگزار می شود. این طرح دارای اهداف مهمی در 2 بخش توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری و کشف استعدادهای هنری در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و شهرهای مرزی است ...
لحظه آخر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۲۳:۱۱    
ماکو، یکی از شهرهای زیبای آذربایجان غربی است، که به دلیل قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی دارای آب و هوای بی نظیر و جاذبه های فراوانی است. برخی از این جاذبه ها شهرت جهانی پیدا کرده اند. این شهر مرزی در همسایگی کشورهای ارمنستان ، ترکیه و آذربایجان قرار دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- کشف انبار بزرگ داروی قاچاق دام در یکی از شهرستانهای مرزی، بازدید سرزده از کشتارگاه طیور سقز و تشدید نظارت بر کشتارگاه ها و مراکز عرضه مواد لبنی عناوین چند خبر از دامپزشکی کردستان است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
توده پر قدرت گردوخاک بعد از شهرهای مرزی مهران و دهلران، وارد شهر ایلام شدو هر لحظه بر شدتش افزوده می شود. شدت گرودخاک چندین برابر قبل است و مردم را در خانه ها کامل حبس کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
علاوه بر گردوخاک گسترده روز دوشنبه، در شهرهای مرزی تندباد شدید هم خواهیم داشت.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
چند روزی که هوای غبار آلود و طوفان های گرد و خاک برای مردم بخصوص شهرهای مرزی ایجاد مشکل کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
کتاب آتی روایتی از رشادت های مردم شهرهای مرزی کشورمان در دفاع از خاک میهمن در هشت سال دفاع مقدس توسط انتشارات منتشر شد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۴۶    
تهران (پانا) - بار دیگر گرد و خاک شدید باعث تعطیلی مدارس و دانشگاه ها شد، این بار در شهرهای مختلف این اتفاق رخ داد و ادارات را نیز به تعطیلی کشاند. ابتدا پایتخت سپس خوزستان و همدان و کرمانشاه و 5 استان دیگر نیز از شدت ریزگرد تعطیل شدند. امسال بیش از زمان مشابه، ریزگردها وارد کشور شده اند ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: به دلیل نفوذ ذرات گردوغبار در جو استان، مدارس و دانشگاه ها شهرستان های سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصرشیرین در نوبت عصر تعطیل شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۶   + ۴۵ سایت دیگر  
امیر سرکرده، کارشناس هواشناسی گفت: از ابتدای اردیبهشت نسبتا بارش های خوبی در اغلب مناطق داشتیم. امروز و فردا در نوار شمالی شاهد بارش خواهیم بود. به گزارش فرارو؛ عصر امروز هم توده گرد و غبار از عراق وارد مرز های غربی کشور می شود و تهران شهرهای مرزی باز هم درگیر گرد و غبار شدید خواهند شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۷:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس حوزه قضایی کشکوییه رفسنجان از کشف بیش از 33 هزار لیتر روغن مایع احتکار شده در این بخش خبر داد و گفت: این محموله روغن از تهران به مقصد یکی از شهرهای مرزی کشور بارگیری شده بود.
هاژه   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۸:۱۸    
اشنویه از شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی است که در قسمت غربی این استان قرار دارد. این شهر مرکز شهرستان اشنویه است. این شهر از غرب با کشور عراق، از جنوب با پیرانشهر، از شرق با نقده و از شمال با ارومیه هم مرز است.ارتفاع شهر اشنویه از سطح دریا 1470 متر و مرتفع ترین نقطه آن در جنوب شرقی 3500 متر است ...
دولت   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور در امور مجلس با تاکید بر لزوم رونق و آبادانی شهرهای مرزی از جمله شهر باجگیران گفت: دولت با تکمیل زیرساخت ها و توانمندسازی ساکنین شهرهای مرزی بدنبال ایجاد نشاط و پویایی در این شهرها است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۰۹:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
فارس نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: مدارس و دانشگاه های شهرستان های مرزی استان، امروز به علت پدیده گردو غبار تعطیل شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۰۷:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: مدارس و دانشگاه های شهرستان های مرزی استان، امروز به علت پدیده گردو غبار تعطیل شدند.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۰۹:۴۹   + ۲۲ سایت دیگر  
استان کرمانشاه در چند سال گذشته با معضل ریزگردها و آلودگی هوا درگیر بوده و این وضعیت به ویژه مردم شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب را کلافه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۰:۲۵    
ثبت نام دومین مرحله ی طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و شهرهای مرزی همزمان با عیدسعید فطر در 9 استان آغاز شد.
خبر آوا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ثبت نام دومین مرحله طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و شهرهای مرزی از دوازدهم اردیبهشت همزمان با عید سعید فطر در 9 استان جدید دیگر نیز آغاز خواهد شد. این طرح دارای اهداف مهمی در 2 [...]
هاژه   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۸    
معلمی دانش آموزی را در یکی از شهرهای مرزی مکریان تنبیه فیزیکی کرده، امری که جدای از قبح آن، تا اوایل دهەی هشتاد، هر روز شاهد مواردی از آن در هر مدرسەای بودیم ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ثبت نام دومین مرحله طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و شهرهای مرزی از 12 اردیبهشت ماه همزمان با عیدسعید فطر در 9 استان آغاز خواهد شد.
شوشان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۶:۰۵    
یقینن تغییر مداوم مطالب و محتوای کتاب های درسی مخصوصا در مقاطع پایه و در نتیجه عدم انتقال درست مطالب توسط مدرسین یکی دیگر از نقاط ضعف در سیستم آموزشی شهرهای مرزی است، که حاصل آن عدم فهم درست دانش آموزان را به دنبال داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
بررسی های میدانی جام جم از روند فعالیت های اقتصادی در شمال غرب و غرب کشور نشان می دهد تعدادی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ترجیح داده اند واحدهای خود را تعطیل کرده و سرمایه خود را به شهرهای مرزی با ایران ببرند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در معاملات پشت خطی انتهای هفته نیز دلار بیشتر تمایل به افزایش قیمت نشان می داد و توانست در مقاطعی حتی بالای محدوده 27 هزار و 800 تومان معامله شود. به باور تحلیل گران در صورتی که دلار در روز جاری بالای خط 27 هزار و 800 تومان باقی بماند، به سوی محدوده 28 هزار و 200 تومان حرکت خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه به گفته سرپرست محیط زیست استان کرمانشاه، شاخص کیفی هوا در شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب، امروز ( اول اردیبهشت) در شرایط بحران قرار دارد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۷:۱۴    
مسئول کانون مهدی یاران خراسان جنوبی گفت: به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) یکصد بسته غذایی به ارزش 700 میلیون ریال بین نیازمندان در شهرهای مرزی نهبندان و سربیشه توزیع شد.
مردم فردا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۶ - ۱۹:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه امروز جمعه پس از متهم کردن اوکراین به هدف قرار دادن شهرهای مرزی روسیه هشدار داد که در پاسخ به حملات به خاک روسیه، حملات به کی یف، پایتخت اوکراین را تشدید خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، از تدوین طرح اولیه احداث بوستان اربعین در عراق و شهرهای مرزی ایران خبر داد و گفت: امسال کانون های گرد و غبار در کرکوک و موصل بیشترین فعالیت را داشته و دلیل آن خشکسالی و کمبود پوشش گیاهی در این مناطق است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۰۸:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه به گفته سرپرست محیط زیست استان کرمانشاه، هوای شهر کرمانشاه امروز (22 فروردین) در وضعیت هشدار و هوای شهرستان های مرزی استان در شرایط بحران است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
در ایستگاه قصرشیرین و سرپل ذهاب هر دو شاخص لحظه ای و 24ساعته با عدد 500 شرایط بحران و قهوه ای را برای این دو شهرستان نشان می دهد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی اعلام کرد، چشمه های تولید گرد وخاک در عراق و شمال عربستان و سوریه شکل گرفته و سبب ورود این جریانات به کشور شده است. تهران – اقتصاد برتر – 19 فروردین 1401 ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۰۸:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: کیفیت هوای شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب در وضعیت بحران قرار دارند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
شهر مریوان، یکی از شهرهای مرزی استان کردستان با جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار زبیایی است که امسال به واسطه این زیبایی های طبیعی و گردشگری مورد استقبال میهمانان نورزی قرار گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مردم مرزنشین علاوه بر استعداد ذاتی که دارند، استعداد تبدیل شدن به پایانه صادراتی کشور را هم دارا هستند و ما پیگیر تحقق این موضوعات هستیم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش شهرداری مشهد سعید خطیب زاده شنبه شب در دیدار با شهردار مشهد افزود: یکی از اولویت های دولت و رییس جمهور، سیاست همسایگی است و در همین رابطه وزارت خارجه نیز اولویت خود را تقویت روابط با همسایگان قرار داده است و نقش استان ها و شهرهای مرزی از جمله خراسان رضوی و شهر مشهد در تحقق [...]
روز نو   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۲:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
به گفته رفیعی، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شهرهای مرزی غرب و جنوب غرب کشور به علت وزش باد شدید در کشور عراق با نفوذ گردوخاک شدید مواجه خواهند بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه به گفته سرپرست محیط زیست استان کرمانشاه، شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم اکنون از نظر آلودگی هوا در وضعیت بحران قرار دارند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سیدمحمد حسینی در توییتر نوشت: تاکنون صدها هزار اوکراینی کشورشان را ترک کرده اند و سازمان ملل احتمال داده این رقم به 4 میلیون آواره برسد! ...
جماران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - ۱۳:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ خطیب زاده گفت: بحران اولیه در مورد ایرانیان مقیم اوکراین تقریبا تمام شده و درپی این موضوع هستیم که پرواز دیگری را برای جمعه آماده کنیم. در حال حاضر فقط در لهستان بیش از 600 نفر از ایرانیان در ورشو و شهرهای مرزی پذیرایی و اسکان داده شده اند. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۰۹:۲۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی، محمد رضا جمع آورد رئیس گروه بیماری های واگیردانشگاه علوم پزشکی استان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به تزریق واکسن سرخک، سرخچه و اوریون، اظهارداشت: این واکسن ویژه کودکان براساس دستوالعمل وزارت بهداشت در شهرستانهای مرزی نهبندان، درمیان ...
شبستان   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اعزام 100 نفر از دانشجویان ایرانی به شهرهای مرزی در غرب اوکراین، مشکل اصلی تولید، کمبود سرمایه گذار و سرمایه، توضیحات قالیباف درباره مذاکرات وین، انجام همه تلاشها برای انتقال ایرانیان در اوکراین برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۵    
بسیاری از مردم اوکراین و شهروندان خارجی در این شهر در تلاش هستند تا خود را به شهرهای مرزی اوکراین به خصوص به مرزهای لهستان برسانند.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
با گذشت حدود 18 ساعت از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دنباس، مقام های اوکراینی در حال توزیع سلاح گرم بین مردم غیرنظامی هستند و درگیری های شدیدی در برخی شهرهای مرزی این کشور در جریان است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سفیر ایران اعلام کرد: روز شنبه و با تلاش همکاران سفارت، نزدیک به یکصد نفر از دانشجویان ایرانی از ایستگاه راه آهن کی یف عازم شهرهای مرزی در غرب ⁧‫اوکراین‬⁩ شدند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین اعلام کرد : روز گذشته یکصد نفر از دانشجویان ایرانی از ایستگاه راه آهن کی یف عازم شهرهای مرزی در غرب اوکراین شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۰۹:۱۵   + ۳۰ سایت دیگر  
سفیر ایران اعلام کرد روز شنبه با تلاش همکاران سفارت، نزدیک به یکصد نفر از دانشجویان ایرانی از ایستگاه راه آهن کی یف عازم شهرهای مرزی غرب ⁧‫اوکراین‬⁩ شدند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۲۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سفیر اوکراین در ایران در مصاحبه با شبکه خبر گفت می توانیم روسیه را شکست دهیم جماران سفیر اوکراین در ایران گفت: زلنسکی در کی یف است و توسط ارتش اوکراین محافظت می شود. حدود 74 کشور از اوکراین حمایت کرده اند اما انتظار حمایت عملی داریم. ...
برترین ها / قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۰۸:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
فارس: وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه از اعزام تعداد بیشتری نیروی نظامی به اروپا و جناح شرقی ناتو خبر داد. یک مقام ارشد پنتاگون در این باره گفت: نیروهای اضافی که به آلمان می روند ممکن است در سایر نقاط اروپا مستقر شوند. روسیه بیش از 160 موشک بالستیک و کروز به اهدافی در اوکراین شلیک کرد . ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مقام های اوکراینی در حال توزیع سلاح گرم بین مردم غیرنظامی هستند و درگیری های شدیدی در برخی شهرهای مرزی این کشور در جریان است.