دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۱:۰۹May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دفاع مقدس»

خبرگزاری فارس   ۲ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: مردان میدان همگی در پادگان ها تربیت شدند و با حکم شرعی در مقابل دشمنان ایستادگی کردند اما سیاسیون می گویند سیاست فدای میدان شده است.
اتاقش پر از عکس شهدای دفاع مقدس بود؛ به خصوص عکس هایی از شهید همت. برای شهادت خودش هم عکس هایی کنار گذاشته بود و حالا نوبت مادرش بود تا عکس شهیدش را در اتاق پسرش نصب کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱ ساعت پیش    
27 اردیبهشت 1400 هجری شمسی برابر با 5 شوال 1442 هجری قمری و 17 می 2021 میلادی
روزنامه جوان آنلاین   ۱ ساعت پیش    
حدود 33 سال از اتمام جنگ می گذرد. خیلی از رزمندگان دفاع مقدس پا به سن گذاشته اند و متأسفانه بسیاری از والدین شهدا از دنیا رفته اند. هر روز که می گذرد، حفظ، ثبت و نشر خاطرات دفاع مقدس سخت تر می شود ...
ایثار   ۱ ساعت پیش    
مدیرکل بنیاد کهگیلویه بویراحمد گفت: حماسه خرمشهر همچون نگینی تابناک در دفاع مقدس، سالهای سال بر تارک مقاومت مردم سربلند این مرزوبوم می درخشد و با بازخوانی وقایع این حماسه، قلب ها از شور و ایمان سرشار خواهد شد.
معاونت هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بوشهر، طرح دنباله روی خون شهدا باشید را برگرفته از وصیت نامه شهید علی قنبری منتشر کرد.
بسیج   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه ناحیه بردسکن ویژگی اخلاص را وجه مشترک گروه های جهادی با رزمندگان دفاع مقدس دانست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۳ ساعت پیش    
اولین جلسه هماهنگی برنامه های کمیته آموزش، پژوهش و استاد دفاع مقدس با حضور مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس همدان و مدبرکل سازمان اسناد و کتابخانه ملی همدان در سالن اجتماعات سازمان اسناد و کتابخانه ملی همدان برگزار شد.
ایثار   ۴ ساعت پیش    
محمد زرینی جانباز 70 درصد از یادگاران دفاع مقدس بر اثر جراحات ناشی از مجروحیت صبح امروز یکشنبه به جمع هم رزمان شهیدش پیوست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۴ ساعت پیش    
جلسه هم اندیشی ستاد بزرگداشت سالروز عملیات های حاج عمران و بیت المقدس (آزاد سازی خرمشهر) با حضور سرهنگ پاسدار محسن رشیدی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان، محمود زرینجویی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان و سرهنگ پاسدار محمد محمودوند دبیر کنگره ملی شهدای لرستان برگزار شد.
در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وبینار مقدماتی دومین همایش بازنمایی گفتمان انقلاب اسلامی در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران امروز به یادمان 2 شهید گمنام دفاع مقدس کلار آباد ادای احترام کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران امروز به یادمان 2 شهید گمنام دفاع مقدس کلار آباد ادای احترام کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۵ ساعت پیش    
سردار ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران امروز در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم حسین بواس از والدین این شهید قدردانی بعمل آورد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران امروز با خانواده شهید مدافع وطن رضا قربانی در چالوس دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
گروه استان ها- تدوین نقش استان مرکزی در دوران دفاع مقدس درحالی انجام می شود که به گفته مسئولان حوزه ایثار، شهادت و دفاع مقدس استان، رویکرد دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی بومی سازی مسائل است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۶ ساعت پیش    
عزیز کرم علی نژاد ، از رزمندگان دوران دفاع مقدس یک جلد کتاب مفاتیح الجنان را که در سال 1365 توسط امیدعلی نظری به رزمندگان حاضر در مناطق عملیاتی تقدیم شده بود، به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تقدیم کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۶ ساعت پیش    
مسئول نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس استان یزد گفت: در جهت ثبت سیره اخلاق آیت الله سید جواد آیت اللهی ، سازمان روحانیون اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد در نظر دارد کتابی از خاطرات آن عزیز فقید تنظیم و چاپ کند.
بسیج   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کریمی گفت: آشنایی کامل جوانان استان مرکزی با تاریخ و نقش استان مرکزی در دفاع مقدس می تواند مهمترین دستاورد دانشنامه باشد و این دستاورد قطعا می تواند در ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۷ ساعت پیش    
سرهنگ علیرضا غریبی با بیان اینکه اگر در حوزه نشر و تبلیغات تولیدات آثار فرهنگی و هنری دفاع مقدس، خوب عمل نشود به مثابه این است که هیچ گونه کاری در این راستا صورت نگرفته گفت: حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس نیاز به تبلیغات گسترده و تاثیرگذار دارد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی بسیج عشایر گفت: انقلاب اسلامی به همه گروه ها و اقشار مردم تعلق دارد و بر همین اساس در دوران دفاع مقدس همه مردم برای حفظ نظام در مقابل دشمن متجاوز به دفاع روی آوردند و عشایر پیش قراول این حرکت عظیم مردمی بودند و شهدای گرانقدری در این راه تقدیم انقلاب کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۷ ساعت پیش    
شصت و نهمین عکس از رزمندگان استان تهران در جبهه های حق علیه باطل، به همت دفتر خبرگزاری دفاع مقدس در فضای مجازی به صورت گویاسازی منتشر شد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: برای آشنا کردن نسل جوان امروز با دوران دفاع مقدس، باید برنامه های متنوع و به روزی در استان برگزار شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۸ ساعت پیش    
سردار سرتیپ بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس صبح امروز (26 اردیبهشت) در نشست صمیمی با خبرنگاران خبرگزاری دفاع مقدس ضمن تبیین خط مشی و سیاست های کلی این خبرگزاری، به اهمیت حفظ اخلاقیات در انتشار اخبار تاکید کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۸ ساعت پیش    
نشست هماهنگی برگزاری سومین جشنواره فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی به میزبانی استان آذربایجان شرقی، با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی، مربیان و کارشناسان فرهنگی شهرداری تبریز و معاونین اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در سالن همایش فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۸ ساعت پیش    
کتاب با این ستاره ها روایت گر زندگی نامه و خاطرات شهدای روستای ترک آباد اردکان است که توسط انتشارات خط شکنان وابسته به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد چاپ شده است.
ایثار   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران فیروزکوه در نخستین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جدید با بیان اینکه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند عزم همگانی است، افزود:شناخت سیره اخلاقی و رفتاری شهدا لازمه اغناء فرهنگی نسل امروز با دستاوردهای دوران دفاع مقدس است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۹ ساعت پیش    
سردار باباخانی گفت: توجه به فرهنگ بومی و قومی استان در خلق آثار هنری به ویژه تولیدات سینمایی، موسیقی و مستند در عرصه دفاع مقدس می تواند هم به غنای فرهنگی منطقه کمک کند و هم آداب و رسوم و فرهنگ استان ما را به کل کشور معرفی کند.
سراج24   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدوی گفت: انجمن نویسندگان دفاع مقدس در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین نقش روحانیت در انقلاب و دفاع مقدس در کرمان راه اندازی شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۹ ساعت پیش    
کارگاه تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی با حضور علاقه مندان و نویسندگان دانشنامه در سالن جلسات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برگزار شد.
تصاویری از حضور رزمندگان استان همدان در جبهه های نبرد حق علیه باطل منتشر شد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت:امام خمینی(ره) با تکیه بر معارف قرآنی جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کردند و در واقع دفاع مقدس مردم و رزمندگان در جنگ تحمیلی بر اساس مبانی قرآنی بوده است.
به گزارش روابط روابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه "روایت کتاب" از 27 اردیبهشت 1400 با مروری برکتاب" فرنگیس" مهمان مخاطبان این رسانه دینی می شود . کتاب فرنگیس روایت دلیری های خانم فرنگیس حیدرپور، شیرزن خطه ی گیلان غرب ...
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش    
ایسنا/کردستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، بر ضرورت اجرای برنامه های مرتبط با هفته دفاع مقدس به صورت جذاب و متنوع تاکید کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۴:۰۱    
سرهنگ اکبری گفت: فداکاری و ایثارگری در راه وطن یک فضیلت الهی است و اگرچه دفاع مقدس بارزترین مظهر ایثارگری رزمندگان ارتش بوده، اما این جانفشانی ها محدود به دفاع مقدس نیست و تا امروز ادامه داشته است.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
کتاب سهم من از عاشقی شامل خاطرات جانباز دفاع مقدس رمضانعلی کاوسی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ دهم رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان گفت: جمع آوری اسناد و مدارک اصناف در دوران دفاع مقدس در دستور کار است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۷    
اینفوگرافی یادمان شهدای گمنام پارک شهر ایرانشهر توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان منتشر شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سردار ذبیح الله مالکی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان گفت: با همکاری فرمانداران و روسای کمیته های استانی بیش از 1000 برنامه ویژه در سطح استان برگزار گردید.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اصغر ندایی جانباز 25 درصد دوران هشت سال دفاع مقدس در اردبیل به خیل همرزمان شهیدش پیوست.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۱    
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان شمالی گفت: دفاع مقدس چشمه ای زلال با آبی شیرین است که در طول تاریخ بهره برداری شده و در آینده نیز از آن بهره برداری خواهد شد و گنجینه تمام نشدنی است که هرگز تکرار نمی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان فارس گفت: با توجه به حضور گسترده رزمندگان استان فارس در آزادسازی خرمشهر امسال 23 عنوان کتاب شامل 3 عنوان با موضوع تاریخ شفاهی و 20 عنوان هم در موضوعات دیگر رونمایی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
آزاده دفاع مقدس می گوید: مسیرمان طاقت فرسا بود. برای روحیه دادن به بچه ها، آر پی جی را برداشتم و با درپوش آن ضرب رفتم و خواندم. یکی هم شروع کرد به بشکن زدن، مثل شب عروسی می خواندیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس و ایران اسلامی است.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
قوای خودی برای تصرف و عبور از منطقه عملیاتی ماووت چندین عملیات را طی 15 ماه، از آغاز سال 1366 طراحی و اجرا کرد که آخرین آن ها عملیات بیت المقدس 6 بود. ...
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
روز شانزدهم عملیات بیت المقدس با محوریت بازپس گیری بخش هایی از خاک کشورمان انجام شد. عملیات بیت المقدس که آن را می توان یکی از عملیات های پر غرور دوران دفاع مقدس دانست، فرازوفرود های بسیاری داشته که درنهایت نیز با پیروزی ایران و بازپس گیری مجدد خرمشهر از دست دشمن بعثی همراه بود. ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۲    
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: دفاع مقدس چشمه زلال با آب شیرینی است که در طول تاریخ بهره برداری شده و در آینده نیز از آن بهره برداری خواهد شد و گنجینه تمام نشدنی است که نمی شود و هرگز به تکرار نمی رسد .
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ایسنا/قم راوی برجسته دفاع مقدس گفت: تمام آن هایی که حسرت می خورید چرا در زمان دفاع مقدس نبوده اند یا چرا مدافع حرم نشدید، انتخابات از نگاه شهدا یک عملیات است و شرکت در آن درست شبیه به شرکت در یک عملیات است.