شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۷:۳۳Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب دریا»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۲۶    
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت:آب دریا منبع پایداری است، موضوعی که استفاده از آن در کشور های مختلف هم رایج است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان خواستار ورود شرکت های دانش بنیان برای ورود به صنعت شیرین سازی آب دریا و کاهش هزینه های این حوزه شد.
برترین ها / دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۱   + ۵۷ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران گیلان گفت: براساس آخرین گزارش ها، 271 میلیمتر باران در آستارا باریده که در 100 سال اخیر سابقه نداشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۸    
تهران – ایرنا - وزیر اقیانوس های سئول گفت که کره جنوبی برای کاهش نگرانی های عمومی در مورد رهاسازی آب های آلوده ژاپن از نیروگاه هسته ای فوکوشیما به اقیانوس، آزمایش های تشعشعات خطرناک آب دریا را با افزودن نقاط بیشتر، افزایش می دهد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از صدور اخطاریه برای 6 پتروشیمی آلوده کننده آب و هوا در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در شهرستان ماهشهر خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی فروچاله را تهدیدی برای مناطق مسکونی و حتی غیر مسکونی این استان دانست و گفت: انتقال آب در شرایط پیش بینی شده برای اصفهان یک ضرورت است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تعداد کشته شدگان سیل لیبی بین 18 تا 20 هزار نفر تخمین زده می شود. با این حال تاکنون تعداد زیادی همچنان مفقود هستند و بسیاری از اجساد توسط آب دریا به سواحل دورتر برده شده است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۸:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
استاندار بوشهر از شیرین سازی روزانه 104 هزار متر مکعب آب دریا در بوشهر خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۸:۰۶    
کارشناسان علت بروز پدیده ریزگرد در استان گلستان را برداشت غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی، خشکی تالاب ها، پسروی آب دریا و خشکسالی می دانند و معتقدند در این مقطع می توان گلستان را نجات داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
با تکمیل طرح های شیرین سازی آّب دریا در نوار ساحلی جنوب، ظرفیت شیرین سازی آب دریا با رشد 1.5 برابری به 752 هزار مترمکعب در شبانه روز ارتقا پیدا می کند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سطح تراز آب دریای مازندران به منفی 28 متر رسیده است و بسیاری از کشتی های بزرگ بخش قابل توجهی از ظرفیت بارگیری خود را از دست دادند و در صورت تداوم کاهش سطح تراز قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
نماینده شیراز و زرقان در مجلس با انتقاد از اینکه هیچ کدام از مجموعه های خصولتی استان به موضوع انتقال آب نه ورود کرده اند و نه مشارکت داشته اند، تاکید کرد: اقدام اصفهان در موضوع انتقال آب با استان فارس بسیار متفاوت است و آن ها اقدامات دیگری برای این انتقال انجام می دهند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
دریاچه خزر با وسعت 5/3 میلیون کیلومتر مربع به سواحل 9کشور محدود می شود و از این تعداد پنج کشور تحت تأثیر مستقیم نوسانات تراز آب دریا هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
در حال حاضر پنج ابرپروژه انتقال آب دریا برای تامین آب مورد نیاز فعال است که حدود یک میلیارد مترمکعب آب را تا پایان دولت سیزدهم منتقل می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
زنگ خطری بزرگ که مدت هاست به صدا درآمده و اکنون مدتی است، آثار شوم بی توجهی به آن هویدا گشته و موجب نگرانی بسیاری را فراهم آورده است؛ خطری که مسئولان راه برون رفت از آن را طرح هایی یافته اند که به خودی خود مخرب و آسیب زا هستند؛ اما با تبصره تامین آب شرب مردم ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۰    
قشم - ایرنا - جزایر سه گانه ناز جلوه ای زیبا از طبیعت بکر و زیبای قشم نگین خلیج فارس است که هر شب با بالا آمدن آب دریا از این جزیره جدا و صبح ها با عقب نشینی آب، بار دیگر به این جزیره ملحق می شوند و به گفته بومیان ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
عطاالله مهاجرانی نوشت: دین نبایست بر جان انسان تحمیل شود و سنگینی کند. مثل اسب ناهمواری که انسان را به مقصد نمی رساند. افراط انسان را به سرانجام نمی رساند. ماهی در دریا، احساس سبکی می کند. اگر آب دریا آلوده یا مسموم باشد، ماهیان یا حتی نهنگ ها به سمت ساحل می آیند تا فرصتی برای زندگی پیدا کنند!
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۰:۱۵    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، نوراله ادبی فیروزجائی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با بیان این مطلب، افزود: در شرایط سخت مردادماه امسال و با توجه به چالش ها و محدودیت ها بویژه کاهش سطح آب دریا ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد در دیدار نماینده ولی فقیه در استان ضمن گرامیداشت هفته دولت با اشاره به بیانات مقام معظم در راستای حمایت و تمجید دولت سیزدهم اظهار داشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
یزد- استاندار یزد از تکمیل پروژه انتقال آب دریا به یزد تا سه سال آینده خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۰:۲۴    
یادداشت های اسدالله علم: ناهار مهمان داشتم. رئیس شرکت مهندسی بکتل آمریکایی که می خواهد آب دریا را در جنوب برای ما شیرین کند و همچنین لوله نفت بین جنوب [ایران] و بندر اسکندرون ترکیه بکشد، مهمان من بود. چند نفر وزرا هم بودند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۳:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد استاندار یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای خط انتقال آب به استان از خلیج فارس،گفت: با تدابیر اندیشیده شده امیدواریم تا پایان امسال انتقال 30 میلیون مترمکعب از آب دریا را با کمک ظرفیت خالی خط واسکو به یزد برسانیم.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۶:۱۶    
زمانی که دولت ژاپن پنجشنبه هفته گذشته عملا تخلیه پساب هسته ای نیروگاه فوکوشیما به آب دریا را آغاز کرد، با مشاهده هجوم این آب آلوده با رنگ متفاوت از آب دریا، همگان متوجه شدند که این روز در تاریخ احتمالا به عنوان روز بلایای محیط زیست دریایی یاد خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در یک اقدامی نمادین برای رفع نگرانی افکار عمومی از احتمال آلوده بودن غذاهای دریایی به دلیل انتقال پساب تصفیه شده نیروگاه اتمی فوکوشیما به آب دریا و ایجاد مسمومیت احتمالی، ناهار امروز خود را از غذاهای دریایی تهیه شده از آبهای ساحلی فوکوشیما انتخاب کرد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق نکا، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با اعلام این خبر افزود: در شرایط سخت مرداد ماه امسال و با توجه به چالشها و محدودیت ها بویژه کاهش سطح آب دریا ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس حفاظت محیط زیست گفت: لوله انتقال نفت آسیب دیدۀ گناوه بسته شده است دو لکۀ بزرگ روی آب دریا وجود دارد که در حال پاک سازی هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی آب کشور گفت: با طرح های در دست اقدام، میزان بهره برداری از منابع دریا برای مصارف شرب و صنعتی به 1 میلیارد مترمکعب تا پایان دولت سیزدهم می رسد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، عیسی بزرگ زاده در نمایشگاه روایت خدمات دولت سیزدهم، با بیان اینکه اکنون پنج ابرپروژه انتقال آب دریا برای تامین آب مورد نیاز فعال است، اظهار داشت: این پروژه های بزرگ بخشی از نیازهای آبی مناطقی از کشور را تامین خواهد کرد و توسعه این ابرپروژه ها با کمک صنایع انجام می شود. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۹:۲۱    
ساری- ایرنا- اگر طرح احیاء تالاب میانکاله که شامل لایروبی کانال خزینی، انتقال آب دریا و جلوگیری از سد شدن آب در بالا دست اجرایی نشود، با خشک شدن تالاب میانکاله این منطقه به عنوان انتشار دهنده ریزگردها در استان مازندران تبدیل می شود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه در یک دهه اخیر شاهد کاهش 180 سانتیمتری تراز آب دریای خزر هستیم، تصریح کرد: این کاهش حجم و تراز آب دریا ریشه های مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها عدم تامین حق آبه خزر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۸:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
استاندار یزد مهمترین برنامه ها، راهبرد ها و اقدامات دولت در زمینه های مختلف در این استان را تشریح کرد و گفت: اخذ مصوبه 150 هزار میلیارد تومانی انتقال آب دریا به استان مهمترین مساله استان یزد در چنددهه اخیر است که در دولت سیزدهم انجام شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
دکتر حمید قنبری از قدیم گفته اند آب دریا را اگر نتوان کشید/ هم به قدر تشنگی باید چشید اما طنز قضیه اینجاست که آب دریا شور است و چشیدن و نوشیدن آن باعث رفع تشنگی نمی شود، بلکه انسان را تشنه تر می کند. در ادبیات حقوق و اقتصاد، نظریه ای تحت عنوان بهینه دوم ، دومین مطلوب یا Second best وجود دارد ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۶:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
عصر ایران نوشت: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز دوشنبه با سفر به استان سیل زده " پیونگان جنوبی" از نزدیک خسارت های گسترده ناشی از سیل به مزارع و زیر ساخت های این استان را مورد بررسی قرار داده و انتقادات تندی را متوجه مقامات اجرایی این کشور کرد. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
هفته سوم مردادماه خبری به نقل از رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در رسانه های کشور منتشر شد با این عنوان که روسیه مدتی است ولگا را به روی خزر بسته است؛ در این خبر، علی سلاجقه ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۴۸    
وزیر نیرو گفت: در زمینه انتقال آب دریا، فلات مرکزی و شرق کشور در برنامه اجرایی قرار دارند و عملیات اجرایی طبق برنامه در حال انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۰:۲۵    
محدودیت منابع آبی، توجه به بحث آب های نامتعارف را مضاعف کرده به طوریکه وزارت نیرو افزایش 6 برابری از منابع آب دریا را در نقشه راه خود تعیین کرده است.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
با همکاری گروهی از ماهیگیران روس 5 نهنگ بلوگای سفیداز جان باختن روی شن های ساحل در خاور دور نجات پیدا کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۴:۰۶    
یک سوم از اتاق های هتل های کپنهاگ دانمارک با آب دریا خنک می شود که عنصر کلیدی مورد استفاده در سیستم های سرمایش منطقه ای پایتخت دانمارک است؛ این شهر با استفاده از یک سیستم حلقه بسته، فرآیند خنک سازی را انجام می دهد. علاوه بر هتل ها، چندین بانک، موزه و فروشگاه بزرگ نیز از این رویکرد بهره می برند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی آب گفت: با اجرای 5 ابرپروژه، یک میلیارد مترمکعب به ظرفیت کشور در بهره برداری از منابع آب دریا اضافه خواهد شد.
پاون   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۸:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از عبور استان از بحران و تنش کم آبی خبر داد و گفت: از 400 هزار مترمکعب آب مصرفی استان بوشهر در شبانه روز 100 هزار مترمکعب آن از محل شیرین سازی آب دریا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
یونسی بابیان اینکه هیچ راهکاری جز لایروبی برای کاهش تراز آب دریای خزر نداریم گفت: با پدیده کاهش آب دریا از طریق لایروبی می توان مقابله کرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به ثبت دما های فوق العاده بالا در منطقه خلیج فارس، پیش بینی کرده است که این ناحیه غیرقابل سکونت می شود. با رسیدن دمای آب دریا به 30 درجه سلسیوس، منطقه خلیج فارس با وجود دما و رطوبت بسیار بالای خود به محیطی تبدیل شده است که زندگی در آن کم کم غیرقابل تحمل می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: یکی از مهم ترین اقدامات طرح علاج بخشی خلیج گرگان، پمپاژ آب از دریا به خلیج بوده که هم اکنون فاز یک مطالعات آن به پایان رسیده است.
ایمیدرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۵:۳۸   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن (ایمواسکو) خبر داد: صنایع معدنی 7 استان کشور (سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، کرمان، اصفهان و فارس) به مرور تا 2.5 سال آینده از آب دریا بهره مند می شوند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۳    
تا امروز در کشور 80 پروژه آب شیرین کن با ظرفیت 502 هزار و 655 مترمکعب درشبانه روز اجرایی شده و 20 پروژه آب شیرین کن با ظرفیت 143 هزار و 650 مترمکعب درشبانه روز در حال ساخت است، اما چرا چنین رویکردی در کشور اتخاذ شده است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان خراسان رضوی صحبت های پیشین خود درباره زمان رسیدن آب دریا به مشهد را تکذیب و تحقق این پروژه را به سال 1406 موکول کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صمت: پیشرفت 12 درصدی پروژه شیرین سازی و نمک زدایی آب دریای مکران و انتقال آن به تمام شهرهای سیستان و بلوچستان و استانهای شرقی کشور با اعتبار 160 هزار میلیارد تومان را شاهد هستیم و جای خوشحالی است که بزودی کام مردم تشنه با آب دریا شرین خواهد شد.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۲:۵۰    
ایرنا: همایش علمی و عملی دریای خزر - دریای صلح و دوستی به مناسبت روز دریای خزر در منطقه ملی گردشگری آوازه ترکمنستان با حضور روسای و نمایندگان نمایندگی های دیپلماتیک، دفاتر نمایندگی سازمان های بین المللی و رسانه های خارجی معتبر در ترکمنستان برگزار شد ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۵:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم کلنگ زنی خط لوله گذاری، انتقال آب دریای عمان از سمت زاهدان گفت : تلاشها براین است تا آب دریای عمان تا پایان سال آینده به زاهدان برسد .