پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۴:۳۹Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قاچاق دام»

سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دکتر سید محمد حسینی رئیس اداره دامپزشکی قائم شهر از توقیف خودروی ایسوزو حامل 18 راس گوسفند زنده و جریمه 800 میلیون ریال متخلف حمل غیر مجاز این محموله خبر داد.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
بازار قاچاق دام زنده نیز هر روز بیشتر از روز قبل توجیه اقتصادی پیدا می کند. شیخ نشین های حاشیه جنوب خلیج فارس علاقه زیادی به گوسفند ایرانی ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مشاهدات میدانی از برخی نقاط شهر تهران حاکی از افزایش قیمت گوشت گوسفندی به بیش از 500 هزار تومان است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ایلام با اشاره به چالش های حوزه دام و طیور در ایلام، گفت: کمبود نهاده ها، عدم حمایت بیمه ها، خشکسالی، صادرات و... از چالش های حوزه دام و طیور در ایلام است.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۳:۵۲   + ۳۵ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک متاسفانه آمار دقیقی از میزان قاچاق دام زنده ی ایرانی وجود ندارد اما شنیده ها حاکی از آن است که روزانه حتی تا پنج هزار راس دام زنده از ایران قاچاق می شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی ضمن انتقاد از قاچاق دام بر صادرات مدیریت شده این مسئه تاکید کرد و گفت: می توان برای حل این مسئله، صادرات یک واحد دام در ازای عددی بیشتر از آن برای واردات گوشت را در دستور کار قرار داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- سعیده نبی زاده : آخرین آمار منتشر شده از تورم کشور در تیر ماه سال جاری نشان می دهد نرخ تورم نقطه به نقطه گوشت قرمز در این ماه به بیش از 78 درصد رسیده و این در حالی است که پیش از آن یعنی در اسفندماه در پی افزایش قاچاق دام زنده و خشکسالی های سال قبل زنگ خطر گرانی گوشت به صدا درآمده بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کاشان ضمن اشاره به انهدام باند 9 نفره قاچاق دام در کاشان گفت: متخلفان توسط تعزیرات حکومتی کاشان 150 میلیارد ریال جریمه شدند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: اقدامات در حال پیگیری برای تأمین بازار گوشت قرمز نخست واردات گوساله پایه پروار و دیگری تأمین نهاده های دامی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۲۱   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از اجرای ششمین مرحله طرح سراسری مبارزه قاچاق کالا و ارز با اولویت جمع آوری و توقیف خودروهای شوتی خبر داد.
شبکه مجازی میبدما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در پی بازرسی های شبانه روزی اکیپ نظارت بر فراورده های خام دامی شهرستان میبد تعداد سه واحد متخلف که اقدام به کشتار دام در شرایط غیر بهداشتی و غیر مجاز در مزارع و باغات می کردند کشف و به مراجع قضایی معرفی شدند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رکنا:با توجه به مشاهده بیماری تب برفکی در ترکیه و عراق و احتمال سرایت به علت تبادلات دامی یا قاچاق دام باید نسبت به ایمن سازی دام های سبک و سنگین آذربایجان شرقی اقدام شود که برای تحقق این هدف واکسیناسیون دام های سبک و سنگین در این استان آغاز شد و تا پایان شهریور ماه ادامه می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
خبرهای مهمی در هفته جاری در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهمترین آنها می توان به ترخیص گوشت های وارداتی، قیمت مرغ و قاچاق دام اشاره کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، مخاطبان ایران اکونومیست با ثبت پویشی با عنوان گرانی گوشت قرمز را مهار کنید خواستار کنترل قیمت گوشت شده اند. ثبت کنندگان پویش نوشته اند: به تازگی شاهد افزایش بی منطق و انفجاری قیمت گوشت قرمز و مرغ در بازار هستیم ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
با افزایش بی رویه قیمت گوشت قرمز و کاهش عرضه دام به کشتارگاه ها از اردیبهشت ماه جاری و ترجیح تولیدکنندگان به قاچاق دام به کشورهای همسایه، قیمت گوشت قرمز به صورت روزانه و کنترل نشده در حال افزایش است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس تعزیرات حکومتی قشم از تشکیل 171 پرونده مربوط به قاچاق دام در این شهرستان از ابتدای امسال تا پایان تیرماه خبر داد و گفت: پرونده های قاچاق دام از نظر تعداد در صدر پرونده های وارد شده به این نهاد قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۰۹:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور فعالسازی دامدار کارت و ارائه تسهیلات به دامداران، خرید داخلی دام با قیمت منصفانه، تحویل نهاده مدت دار و در نهایت تقویت صادرات را راهکارهایی برای جلوگیری از قاچاق دام از کشور عنوان کرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
با وجود اظهارات مسئولان اتحادیه های صنفی دامداران مبنی بر رشد تولید، افزایش عرضه و افت قیمت دام زنده در ماه های اخیر، نوسان در بازار گوشت تمامی ندارد و بنا بر گزارش ها ظرف یک ماه اخیر گوشت گوسفندی 35 تا 40 هزار تومان گرا ن تر شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس مسئول اداره قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه استان های مرزی کشور، هدف قاچاق دام از خراسان شمالی هستند، از کاهش 51 درصدی قاچاق دام در این استان خبر داد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اظهار نگرانی درباره قاچاق دام از کشور گفت : روزانه حدود 5 هزار راس دام سبک فقط به کشور عمان قاچاق می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۷:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به قاچاق دام در کشور و استان بر ضرورت جانمایی قرنطینه دامی با هماهنگی نیروهای انتظامی در استان و خصوصا مبادی ورودی و مناطق مرزی با هفت استان همسایه تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- کارشناس مسوول اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی خراسان شمالی گفت: بهار امسال 349 راس دام قاچاق در استان کشف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال 51 درصد کاهش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
مقابله با قاچاق کالا و ارز از اولویت های مهم پلیس امنیت اقتصادی فراجا است و بر همین اساس طی شبانه روز گذشته اقدامات زیادی در این راستا صورت گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از انسداد فیزیکی مرز چذابه در اربعین حسینی به منظور جلوگیری از قاچاق دام و کالا خبر داد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۴:۱۶   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در مورد دلایل گرانی اخیر گوشت گوسفندی گفت: بارش و رویش خوبی در مناطق غرب کشور داریم و علوفه در صحرا به صورت رایگان موجود است اما مناسبت هایی مانند عید قربان در پیش است، دامداران دام خود را نگه داشته اند تا منافع بیشتری کسب کنند. البته قاچاق دام نیز در افزایش قیمت موثر است.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۲۲:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
شرکت پشتیبانی امور دام واقعا چه نقشی در تنظیم بازار گوشت کشور دارد؟ نظارت موثره بر این شرکت کجاست؟ چرا جریان تحقیق و تفحص از این شرکت با مخالفت بعضی ها مواجه می شود؟ و .. ...
فودنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۶    
علی اصغر ملکی گفت: اکنون قاچاق دام به عراق و امارات در حال انجام است به طوریکه عرضه دام از غرب به تهران به سبب نگهداری دام از سوی دامداران برای افزایش وزن یا فروش به دلار به تجار عراق و امارات انجام نمی شود.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
علی اصغر ملکی گفت: اکنون قاچاق دام به عراق و امارات در حال انجام است به طوریکه عرضه دام از غرب به تهران به سبب نگهداری دام از سوی دامداران برای افزایش وزن یا فروش به دلار به تجار عراق و امارات انجام نمی شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
درحالی که قیمت دام زنده گوسفندی در بازار کاهش یافته است، اما گوشت قرمز همچنان گران است، کارشناسان معتقدند چندین عامل در نابسامانی بازار گوشت مؤثر است که در این باره می توان به نبود نظارت بر قیمت گوشت، دلالی دام زنده و قاچاق دام اشاره کرد که رفع این مشکلات، ورود دولت را می طلبد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف چهار فروند قایق تندرو حامل دام زنده قاچاق در 24 ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب های این شهرستان مرزی خبر داد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۰۴    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه دکتر شاهرخ یارویسی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گفت: جلسه قاچاق دام در مورخه 27 اردیبهشت ماه سال جاری در محل سالن جلسات اداره کل با حضور نمایندگانی از ادارات ، دبیرخانه کمیسیون کالای قاچاق ، نهاد های امنیتی ، دستگاه های نظامی و انتظامی ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۳۲   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس اتحادیه دام سبک کشور خاطر نشان کرد: اگر دولت طی سال های اخیر نتواند برای تثبیت بازار گوشت قرمز با وجود همه تمهیدات و سیاست هایی که در پیش گرفته است موفق عمل کند، بدون تردید نباید دامداران و تولیدکنندگان چوب بی برنامگی و عملکرد پر از اشتباه مسئولین را بخورند ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- یک فعال حوزه دامپروری خاطر نشان کرد: سال گذشته خرید تضمینی از مهر شروع شد و دولت حدود 700هزار راس دام خریداری کرد و بازار را از دام خالی کرد از این رو تاکید می کنم که باید خریدهای تضمینی دام در فصل خود انجام شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
از قاچاق یک محموله دام سبک زنده در بخش صمصامی شهرستان کوهرنگ پیشگیری به عمل آمد و محموله توقیف شد.
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
وی ارزش تقریبی این دام ها را 3 میلیارد و 450 میلیون ریال دانست و ابراز داشت: در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع قضائی تحویل و خودرو نیز به پارکینگ منتقل شد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی تربت حیدریه؛ در راستای اقدامات پیشگیرانه از قاچاق دام کارشناسان شبکه از بازار دام شهرستان بازدید نمود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۲۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ملکی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی پیرامون چالش های موجود در این افزار افزود: چالش اساسی در این بخش گرانی دام است. 6 ماهه اول 1401 دامداران بسیاری از دام های خود را ذبح کردند زیرا توانایی نگهداری آن ها را نداشتند. چالش بعدی به قاچاق دام زنده از مرزهای غرب و جنوب کشور مربوط می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر استان گفت: با توجه به قانون سخت گیرانه قاچاق دام سبک و سنگین هرگونه جابجایی دام قبل از 20 اردیبهشت ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر استان گفت: با توجه به قانون سخت گیرانه قاچاق دام سبک و سنگین هرگونه جابجایی دام قبل از 20 اردیبهشت ممنوع است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۲:۱۰    
بیش 105هزارلیتر گازوئیل قاچاق و محموله بزرگ قاچاق دام در شهرستان لامرد توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در ناحیه مقاومت بسیج سپاه لامرد کشف و ضبط شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در چند سال اخیر قاچاق معکوس و تعداد پرونده های قاچاق خروج کالا از کشور افزایش یافته است، گفت: در سال 1401 سه هزار و 430 فقره پرونده قاچاق معکوس به ارزش 17 هزار و 899 میلیارد ریال در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شده است.
صبح الوند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از عواملی که این روزها موجب افزایش قیمت گوشت در کشور شده است، طبق اذعان کارشناسان، قاچاق دام است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
روابط عمومی شبکه دامپزشکی سبزوار از اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی بازرسین دامپزشکی با مامورین مبارزه با قاچاق کالای نیروی انتظامی در جهت مبارزه با قاچاق دام خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گفته فعالان حوزه دام، یکی از دلایل رشد قیمت گوشت قرمز رشد قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه است، با افزایش قیمت ارز و فاصله زیاد قیمت گوشت قرمز در داخل و کشورهای همسایه، عده ای در راستای کسب منافع و سودجویی، دنبال جمع آوری دام از برخی استان ها و انتقال به کشورهای همسایه هستند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
نابسامانی داده ای ، عدم توانی منتقدین به بیان رسمی انتقادات ، ضعف رسانه ها ، سو استفاده برخی از مدیران ارشد اجرایی( بخوانید خائنین در گام دوم انقلاب) و ..، فضای مسمومی را برای تحلیل و تبیین اخبار ایجاد کرده و زمینه را برای برخی تحلیل های نادرست ، هموار ساخته است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه: دکتر فرهاد شمسیان کارشناس مسئول اداره قرنطینه و امنیت زیستی گفت : روز گذشته هفتم اسفند ماه راس ساعت 9 صبح جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق دام زنده استان در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل گردید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد از جریمه چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی متهم پرونده قاچاق دام سبک خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی یزد از جریمه چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی پرونده قاچاق دام سبک خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۰:۰۴    
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 171 پرونده در حوزه قاچاق دام در تعزیرات حکومتی کردستان تشکیل شده است.