یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۲۲:۵۸Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گندم»

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به خرید 47 هزار تن گندم مازار بر نیاز کشاورزان در استان، گفت: خرید تضمینی گندم تا 15 مهرماه ادامه دارد و به ازای هر یک کیلوگرم از این محصول 15 هزار تومان به کشاورز پرداخت می شود.
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به وضعیت برنج کاران شمال کشور به ویژه گیلان تاکید کرد. به گزارش نخست نیوز محمدرضا احمدی در جلسه علنی نوبت صبح امروز در تذکری گفت: بارها در مجلس از ندادن پول گندم کاران و قیمت گذاری گندم صحبت شده است اما صحبتی درباره وضعیت برنج کاران نمی شود ...
جهان اقتصاد   ۵ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
کمال علیپور خنکداری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: ما خوشحالیم که دولت مطالبات گندمکاران را پرداخت می کند اما بیش از یک میلیون تن برنج در انبارها مانده است و هیچ اقدامی انجام نمی شود. نمی توان کشور را در قالب یک بام و دو هوا مدیریت کرد. ...
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: نباید اجازه دهیم قیمت گذاری گندم دیر تر از تیرماه انجام شود تا کشاورزان تکلیف خود برای کاشت محصول در سال زراعی آینده را بدانند و مطالبات کشاورزان نیز باید به موقع پرداخت شود.
مدیرعامل بنیاد گندمکاران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون 10 میلیون و 341 هزارتن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد رشد داشته است.
افکار نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
آزادیخواه گفت: مسئله خودکفایی گندم تنها جلوگیری از خروج ارز نیست، بلکه غذا در جهان امروز به یک ابزار اعمال فشار و سلطه تبدیل شده است بر سیاست کشورها تاثیر گذاشته است.
جهان اقتصاد   ۹ ساعت پیش   + ۲۶ سایت دیگر  
چندی پیش عطالله هاشمی – رئیس بنیاد ملی گندمکاران – اعلام کرد که در تبصره 2 قانون خرید تضمینی صراحتا آمده که دولت 24 ساعت بعد از تحویل گرفتن گندم از کشاورزان موظف است بهای گندم را به آنها پرداخت کند ...
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که روسیه پول زیادی از محل صادرات غلات در غیاب اوکراین در بازار جهانی به دست می آورد.
ایفنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- گندم به سمت بدترین زیان سه ماهه در 14 سال گذشته رو به رو شد، زیرا برداشت های عظیم در بخش هایی از نیمکره شمالی تنش های جاری در دریای سیاه پس از فروپاشی توافق غلات را خنثی کرد. ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون روستایی لرستان گفت: 2 هزار و 300 تن گندم بذری امسال توسط این نهاد تولید شده و آماده توزیع بین کشاورزان استان است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
زنجان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده گفت: 75 درصد از مطالبات گندم کاران خدابنده ای که محصول خود را به صورت خرید تضمینی به مراکز تعیین شده تحویل دادند، پرداخت شد.
وقت صبح   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک مرد زمانی که شماره را برای هوسرانی از دوستش می گیرد صدای زن را که می شنود دنیای روی سرش خراب می شود. به گزارش وقت صبح ، وقتی فهمیدم زنی که گوشی را جواب می دهد همسر خودم است تا چند ساعت به بالای پشت بام رفتم و فقط گریه کردم ...
ایسکانیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بارها در مجلس صحبت از قیمت گندم و ندادن پول گندمکاران مطرح شده است، اما چرا درخصوص برنج کاران شمال به ویژه گیلان سخنی گفته نمی شود؟ گفت: مجلس به موضوع برنج کاران شمال ورود کند.
مدیرعامل موسسه جهاد نصر :یکی از دستاورد های مهم طرح 550 هزار هکتاری رکورد خرید گندم در سال زراعی 1402-1401 می باشد که بخش عظیمی از مزارع گندم استان در این طرح قرار گرفته و احیا شده است.
خانه ملت   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بارها در مجلس صحبت از قیمت گندم و ندادن پول گندمکاران مطرح شده است، اما چرا درخصوص برنج کاران شمال به ویژه گیلان سخنی گفته نمی شود؟ گفت: مجلس به موضوع برنج کاران شمال ورود کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: دولت و مسئولین این اراده را دارند تا مطالبات گندمکاران در اسرع وقت پرداخت شود و فشار به وجود آمده برداشته شود.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۰    
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: گندمکاران استان طی نیمه نخست امسال 99 هزار و 100 تن گندم در قالب خرید تضمینی به مراکز غله استان تحویل داده اند.
پیک هشت رود   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
بازرس کل آذربایجان شرقی از سیلوهای گندم هشترود بازدید و بر لزوم پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۲    
بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه کشت پاییزه در سطح 234 هزار هکتار از اراضی این استان آغاز شده است گفت: هفت هزار و 750 تُن بذر کشت پاییزه گندم و جو آبی و دیم کشاورزان تامین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
توجه به مسائل اساسی در کشت گندم نظیر کشت در زمان مناسب و استفاده از فناوری ها در کشاورزی، از موارد ضروری است که خودکفایی کشور در تولید گندم را پایدار می کند و ما برای حفظ خودکفایی گندم و سپس صادرات این محصول، هیچ راهی جز حرکت به سمت این راهبردها نداریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: 31 میلیارد بدهی دولت تا پایان مهرماه به حساب کشاورزان گندم کار واریز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۲۰    
اراک - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کشت محصول گندم در سال زراعی 1402-1403 در 243 هزار هکتار از زمین های زراعی این استان هدفگذاری شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۶:۱۳    
تاکو یک غذای سنتی مکزیکی است که از یک تورتیلای کوچک ذرت یا گندم به اندازه دست تشکیل شده است. سپس تورتیلا را دور مواد می پیچیند و با دست می خورند. تاکو را می توان با انواع پرکننده ها، از جمله گوشت گاو، مرغ، غذاهای دریایی، لوبیا ...
زمانیان در دیدار با هیئت عالی رتبه آکادمی علوم کشاورزی یانان چین : زمانیان در دیدار با هیئت عالی رتبه آکادمی علوم کشاورزی یانان چین از به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، محمد زمانیان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۳    
جشن شکرانه پایان برداشت گندم در بیارجمند از توابع شهرستان شاهرود برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
گناوه- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه از آغاز توزیع بذرهای اصلاح شده گندم و سایر نهاده های کشاورزی برای سال زارعی 1403_1402 خبر داد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۲:۲۰    
تعبیر خواب گندم از نظر امام صادق را در زیر بخوانید.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۱:۲۲    
شما می توانید با مطالعه این رسپی یک نان ترتیلا گندم فوق العاده را بصورت حرفه ای در منزل برای عزیزانتان آماده نمایید. 2 فنجان (283 گرم) آرد کامل سبوس دار نصف قاشق چای خوری بیکینگ پودر نصف قاشق چای خوری نمک یک چهارم فنجان روغن نباتی سه چهارم فنجان آب گرم ...
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
با گذشت چند روز از آغاز سال زراعی هنوز وزیر جهاد کشاورزی به عنوان رئیس شورای قیمت گذاری نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی آینده را اعلام رسمی نکرده است. هرچند شنیده ها حاکی است که نرخ گندم برای سال زراعی جدید 19 هزار و 500 تومان است، اما بسیاری به این قیمت نیز معترض هستند.
وارک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مجموع خرید گندم از بهره برداران 7 هزار و 437 میلیارد تومان بوده که تاکنون 5 هزار و 244 میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی مطالبات نیز به زودی پرداخت می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مهرداد روشن، مدیرعامل شرکت توکا کشش در نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: شرکت توکا کشش از شرکت های زیرمجموعه توکاریل است و در زمینه حمل مواد فله علی الخصوص در حوزه غلات، دانه های روغنی و کالاهای اساسی فعالیت می کند ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از افزایش قابل توجه ذخایر کالاهای اساسی کشور خبر داد و گفت: موجودی ذخایر اساسی در پایان سال 1401 نسبت به آغاز سال 1401، بیش از 45 درصد افزایش یافت و این افزایش در ذخایر روغن خام 110 درصد، گندم 71 درصد، برنج پنج درصد و شکر خام 2 درصد بود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: گندم وارداتی دارای کیفیت پایین تری بوده و درآن رانت و فساد وجود دارد از سوی دیگر با توجه به مسائل رخ داده در بازار این محصول ممکن است کشورها حاضر به فروش آن نباشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه ، انتخابات 1402 ، مطالبات گندم کاران و پرونده متروپل از موضوعات مهم خبری هشتم مهر 1402 حوزه سیاست بود که می توانید در گزارش زیر مشروح آنها را بخوانید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایران به عنوان کشوری با پیشینه غنی در بخش کشاورزی، باید تلاش کند با تزریق علم نوین و دانش روز به کشاورزی دیم، ضمن رفع نیازهای خود و جلوگیری از خروج ارز، گام های بلند خود را برای درآمدزایی ارزی از این راه فراهم کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بوی تعفن ناشی از وجود آب های آلوده در اطراف روستای گردخون باعث آزار اهالی این روستا گشته و برداشت از این آب ها برای مصارف کشاورزی خود معضلی است که بارها و بارها از طریق رسانه ها به گوش مسئولین امر رسیده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۵۰    
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از 10 میلیون و 350 هزار تن گندم به ارزش 155.5 همت از کشاورزان خریداری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۵    
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان کرمان از توزیع 1401 تن انواع کود ازته، پتاسه و فسفاته برای کشاورزان فهرج از ابتدای سال زراعی خبر داد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف کشاورزی گفت: با توجه به میزان خرید تضمینی، نیازی به واردات گندم در بخش آرد و نان نداریم. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ قاسم پیشه ور گفت: با توجه به رشد میزان تولید و خرید تضمینی گندم ...
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز شنبه مجلس و در پاسخ به تذکر چندین نماینده درباره عدم پرداخت مطالبات گندم کاران، بیان کرد: در خصوص پرداخت مطالبات گندم کاران جلسه ای برگزار شده و در آن جلسه دکتر منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در توئیتی به تاکیدات مجلس و همراهی دولت در پرداخت مطالبات گندم کاران اشاره کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
جعفری بروجنی گفت: قیمت های جهانی گندم و سایر محصولات درحال افزایش است و ما باید درتمام ابعاد تولید گندم خودکفا شویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: بیش از 5 هزار و 244 میلیارد و 193 میلیون تومان تاکنون از مطالبات خرید گندم در این استان پرداخت شده است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس در جلسه علنی امروز قوه مقننه از پرداخت بدهی گندمکاران تا 10 روز آینده خبر داد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه هشتم مهرماه) قوه مقننه گفت ...
دولت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
علی رغم محدودیت های منابع آبی در سه سال اخیر، مدیریت بهینه منابع و مصارف آب و استفاده حداکثری از آب های به هنگام به گونه ای رقم خورد که در سال جاری شاهد افزایش تولید محصولات کشاورزی و حتی خودکفایی در تولید گندم بوده ایم.
بویر نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۷۴ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز شنبه مجلس و در پاسخ به تذکر چندین نماینده درباره عدم پرداخت مطالبات گندم کاران، بیان کرد: در خصوص پرداخت مطالبات گندم کاران جلسه ای برگزار شده و در آن جلسه دکتر منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند. ...
انقلاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده حداکثر ظرف 10 روز آینده کل بدهی دولت به گندم کاران پرداخت خواهد شد