دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۲:۴۷Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سوانح جاده ای»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۱۶    
موکب شهدای غیاث آباد گرمسار در حاشیه جاده تهران- مشهد برپا شده و در بیشتر روزهایی که این جاده شاهد شلوغی ترددهاست، فعال است. محور کویری تهران- مشهد همواره شاهد واژگونی خودروهای عبوری بوده و برپایی این موکب ها کمک شایانی به استراحت رانندگان و رفع خستگی آنها و کاهش سوانح جاده ای خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه کشور گفت: کاهش آمار سوانح جاده ای در استان سمنان ناشی از اقدامی جهادی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۲۶    
رییس پلیس راه استان همدان گفت: فوتی های ناشی از سوانح جاده ای استان همدان در اربعین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد کاهش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۸    
سمنان- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از وقوع 62 مورد حادثه طی یک هفته گذشته در استان خبر داد و گفت: از این تعداد بیشترین سوانح با 32 مورد مربوط به حوادث جاده ای است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: سه نفر در 2 سانحه جداگانه شب گذشته در مسیرهای ارتباطی همدان جان خود را از دست دادند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۰:۴۷    
مشهد- ایرنا- مسوول روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سه حادثه واژگونی و تصادف جاده ای در محورهای قوچان و فریمان این استان یک کشته و 9 مصدوم برجا گذاشت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سه حادثه واژگونی و تصادف جاده ای در محورهای قوچان و فریمان این استان یک کشته و 9 مصدوم برجا گذاشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۱:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: بسیاری از زائرین استان های دورتر همانند خراسان شمالی و خراسان رضوی با خودروی شخصی سفر می کنند، اگر ما بتوانیم آنها را برای ماندگاری ترغیب کنیم، زائر امام حسین (ع) با سوانح جاده ای کمتری به مقصد خود خواهد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
دو دستگاه خودرو در یکی از جاده های استان زنجان باهم برخورد کردند که یکی از سرنشین خودرو ها جان باخت و 7 نفر دیگر راهی بیمارستان شدند.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری خوزستان خواستار شناسایی کلیه عوامل موثر بر تصادفات و سوانح جاده ای درون شهری و برون شهری شد و گفت: با شناسایی این عوامل است که می توان اقدامات پیشگیرانه متناسب در حفظ جان، سلامت و مال مردم از حوادث جاده ای را به کار گرفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۹:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان خواستار شناسایی کلیه عوامل موثر بر تصادفات و سوانح جاده ای درون شهری و برون شهری شد و گفت: با شناسایی این عوامل است که می توان اقدامات پیشگیرانه متناسب در حفظ جان، سلامت و مال مردم از حوادث جاده ای را به کار گرفت.
مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان در خصوص کاهش حوادث جاده ای گفت: رسانه ها در شکل دادن به افکار عمومی به خصوص کاهش حوادث جاده ای تاثیرگذار هستند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ اطلاعیه جمعیت هلال احمر در رابطه با حوادث و سوانح کشور در هفته گذشته به شرح زیر است: 1- از هفتم لغایت سیزدهم مرداد 1402 و در سطح کشور 939 مورد عملیات و خدمات امداد و نجات به ثبت رسیده است که نسبت به هفته گذشته کاهش 4 ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اصلاح نقاط حادثه خیز یکی از اصلی ترین اقدامات در کاهش تصادفات و سوانح جاده ای به شمار می رود که به گفته مسئولان راهداری در این زمینه گام هایی برداشته شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- 2 سانحه رانندگی که امروز در جاده های شهرستانهای فریمان و بجستان استان خراسان رضوی رخ داد، در مجموع 12 مجروح بر جا گذاشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
فناوران یک مجموعه کارخانه نوآوری برای توسعه و ساخت یک سامانه دقیق برای پایش و کنترل خطاهای رانندگی و سوانح جاده ای دست به کار شدند .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
در سوانح جاده ای امروز در کارس ، ازمیر و آنکارا در مجموع 9 نفر کشته و 34 تَن زخمی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۰۸:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- سوانح جاده ای در مناطق زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی مشهد و نیشابور خراسان رضوی طی شبانه روز گذشته همزمان با تاسوعای حسینی پنج کشته و 58 مصدوم بر جا گذاشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۲۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان از افزایش جان باختن موتورسواران در جاده های استان اصفهان خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین دلایل جان باختن موتورسواران در تصادفات، عدم استفاده از کلاه ایمنی است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۶:۲۷    
سکینه مهرایی از اهم برنامه های جوامع توسعه یافته پیشگیری از تلفات انسانی است. در کشور ما افزایش آمار مرگ ومیر براثر سوانح جاده ای نگرانی هایی را ایجاد کرده است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مقام مسئول در سازمان راهداری درباره اقدامات و تدابیر موثر برای کاهش سوانح جاده ای یوز ایرانی و کنترل تردد یوز در سطح جاده ها گفت: بحث روشنایی و فنس کشی در محدوده های خاص مطرح است اما باید راهکارها و تصمیماتی اتخاذ شود که یوز خودش مجبور شود از نقاط و مسیر خاص حرکت کند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
همیشه تصادفات و سوانح جاده ای یکی از دلایل اصلی درگذشت انسان ها محسوب می شوند. این حوادث، جا و مکان خاصی ندارند و هر نقطه ای ممکن است رخ دهند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
پس از سال 98 و حدود دو سالی که آمار کاهشی سوانح جاده ای در ایران به علت شیوع کرونا همه را خوشحال کرده بود اما از ابتدای سال1400 و با افزایش سفرهای بین شهری، این آمار که بخش بزرگی از مرگ ومیر بر اثر عوامل غیرطبیعی را در ایران تشکیل می دهد، افزایش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: 73 نفر سه ماه نخست امسال در سوانح جاده ای این استان جان باختند که 19 نفر معادل 18 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به اینکه سوانح جاده ای در صدر سوانح استان قرار دارد، گفت: در فصل بهار یک هزار و 93 نفر از مصدومان حوادث مختلف استان گلستان به مراکز درمانی اعزام شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۰۰    
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی به 18 مصدوم و 6 فوتی در 12 ساعت گذشته در حوادث جاده ای استان خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۲۳:۰۶    
*جاده...ترمز...مسولان* محمدفرزامی هرچندوقوع سوانح جاده ای برای مردم قانع وصبورومظلوم استان کهگیلویه وبویراحمدغریبه نیست وتازگی ندارد،اماآمارهامی گویندکشته های ناشی ازتصادفات جاده ای دراین استان به نسبت جمعیتش غیرقابل باوراست وبرای کنترل آن بایدچاره ای اندیشیده شود ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۰:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: بروز سه سانحه رانندگی طی 24 ساعت گذشته موجب جان باختن پنج نفر در جاده های برون شهری این استان شد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۰:۵۵    
در بررسی علت سوانح جاده ای از عوامل مختلفی نام برده می شود؛ از جمله خطاهای انسانی، بی کیفیت بودن درصد بالایی از خودروها، نقص برخی از نقاط جاده ها، تاخیر در رسیدگی به وضعیت مجروحان حوادث جاده ای و حوادث ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله، که همه این عوامل درست است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۸:۰۲    
رئیس پلیس راه شهرستان شاهرود با اشاره به تعداد بالای تلفات در سوانح جاده ای محور طرود-شاهرود گفت: در سه ماهه نخست امسال آمار تصادفات فوتی در محور شاهرود-طرود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۱:۱۳    
فرماندار خوسف گفت: جذب حداکثری گردشگر، رضایت از خدمات ارائه شده در کنار کاهش حوادث و سوانح جاده ای باید مهم ترین رویکرد ستاد خدمات سفر شهرستان خوسف باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: سرعت غیرمجاز عامل اصلی و ریشه تمام سوانح جاده ای بوشهر است.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار چوار از ایجاد بلوار در جاده اصلی روستاهای گله جار، گلزار و هرکبود گلزار پیرو مطالبه مردم و به منظور کاهش سوانح جاده ای خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۳۶    
تعدادی از کارشناسان حوزه ریلی معتقدند بدون کمک دولت راهبرد توسعه بخش مسافری راه به جایی نخواهد برد و کمک های دولت به توسعه راه آهن های سریع نیز می تواند از محل کاهش سوبسید به بخش جاده و کاهش سوانح جاده ای و ... محقق گردد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون حمل ونقل وزارت راه وشهرسازی با اشاره به دستور کار این وزارتخانه برای نوسازی ناوگان، از تدوین آیین نامه اجرایی واردات خودروهای برون شهری خبر داد. ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ سردار احمدرضا رادان امروز (20 اردیبهشت) در حاشیه آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم کاهش تلفات جاده ای گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران از برنامه ریزی برای کاهش 50 درصدی حوادث وسوانح جاده ای درطی برنامه یک ساله در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۱۰    
ایسنا/اصفهان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردستان گفت: در پایگاه امداد جاده ای هلال احمر اردستان در یک سال گذشته به 222 نفر از مصدومان جاده ای امدادرسانی شده است.
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بازدید از حوزه راه های استان کرمانشاه گفت: ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه ها یکی از عوامل اصلی بروز سوانح جاده ای است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با گلایه از عدم همراهی شرکت های بیمه در همراهی با برنامه های پیشگیرانه در حوزه سوانح جاده ای خواستار فعالیت بیشتر شرکت های بیمه ای در حوزه فعالیت های آموزشی و پیشگیرانه در حوزه های مرتبط و از جمله سوانح جاده ای در ایام سفر تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۲۳    
آقای معیاری مدیر کل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: کشور هایی که در بحث کاهش سوانح جاده ای موفق بوده اند، این کار را با جلب مشارکت همگانی مردم انجام داده اند.
موج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سال هاست که سوانح جاده ای سبب مرگ شهروندان بسیاری در محورهای مواصلاتی هرمزگان به ویژه در غرب استان شده است اما مسئولان هیچ اقدام عملی محسوسی در این خصوص صورت نداده و نمی دهند تا اینکه جاده کهورستان به لار و جاده بندرلنگه به پارسیان در ردیف حادثه خیزترین جاده های کشور قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از کاهش 40 درصدی تعداد فوتی های ناشی از سوانح جاده ای استان در نوروز 1402 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نطنز گفت: در ایام نوروز امسال در سوانح جاده ای یک نفر کشته و 109 نفر مجروح شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه آذربایجان غربی از کاهش سوانح جاده ای استان در مقایسه با نوروز سال قبل خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۷:۰۱    
رییس پلیس راه خراسان رضوی گفت: 963 فقره تصادف طی نوروز امسال در جاده های استان رخ داده که نسبت به نوروز پارسال کاهشی بوده است.
برترین ها / بیتوته   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۳:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه کشور گفت: از ابتدای طرح نوروزی در 24 اسفند تا روز 12 فروردین، 462 میلیون و 348 هزار و 191 تردد جاده ای توسط دوربین ها و سامانه های تردد شمار ثبت و ضبط شده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۸:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با توجه به افزایش آمار تصادفات بویژه تصادفات زنجیره ای در استان از رانندگان خواست که با رعایت سرعت مطمئنه از وقوع تصادفات و سوانح جاده ای جلوگیری کنند. ...