دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۳:۳۰Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نخبگان ایرانی»

ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۲۸    
تصویری از مهاجرت 13 دانشجوی دانشگاه شریف در یک پرواز در فضای مجازی خبرساز شده است. البته روزنامه شریف نوشته است که از این جمع سه نفر به آمریکا رفته اند و افراد دیگر در ایران مانده اند و تنها برای بدرقه این سه نفر به فرودگاه رفته بودند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
امروز در بسته خبرخوب قرار است برایتان افتخار درو کنیم. قرار است دست تان را بگیریم و از بیت رهبری شروع کنیم. بعد برویم روی سکوی قهرمانی ورزشکار ایرانی. طبق قول و قرار همیشگی مان یک سری هم می زنیم به زندان و در آخر هم بهتان می گوییم که نخبگان ایرانی چطوری گل کاشتند برای سرافرازی ایران و ایرانی.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۷:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
پهپادها، از جمله ابزارهای مفید هستند که می توانند با اهداف مختلف از جمله غیرنظامی استفاده شوند. ساخت این ابزارها، یکی از دستاوردهای جدید و پیشرفته زیست بوم دانش بنیان در ایران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
برنامه نگین شنبه 18 شهریور، مروری بر زندگی و کارنامه درخشان دکتر مهری باقری استاد زبان شناسی دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
تیم 24 نفره ایران با کسب رتبه اول در رقابت با 11 کشور، در مسابقات محاسبات ذهنی چرتکه، امروز شنبه 18 شهریور از دهلی نو به ایران بازگشتند.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
بانوی ویلچرنشین قطع نخاعی با کمک دستگاهی که نخبگان ایرانی تولید کرده اند موفق به قدم زدن در مسیر پیاده روی اربعین شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: فناوران شرکت ما سکوی گردشگری ارتباط مترجم با مسافر را با به روزترین فناوری روز دنیا بومی کرده اند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
var ; if (!document.getElementById(cssId)) { var head = document.getElementsByTagName('head')[0]; var link = document.createElement('link'); link.id = cssId; link.; link.; link.; link.; head.appendChild(link); } ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
قدیمی ترین عضو گروه نخبگان مازندرانی از جزئیات کسب مدال نقره در مسابقات جهانی سوئیس و رونمایی از بیست و پنجمین اختراع در شانزدهمین سال از فعالیت گروه می گوید.
داروی انسولین، از داروهایی است که مصرف بالایی را در کشور دارد و از طرفی، به علت تحریم ها دچار کمبود شدید شدیم. نخبگان دست به کار شدند و حالا اولین خط تولید آن راه اندازی شده است .
مشکلات خرد و کلان مردم به ویژه جوانان روزبه روز بیشتر می شود و دست اندرکاران حکومتی هم درگذشته و حال نه تنها نتوانسته اند از بار مشکلات بکاهند، آنها یا توجه ندارند یا اینکه توجه دارند ولی از پذیرش واقعیت ها امتناع می ورزند. جهان امروز نسبت به دهه های قبل تفاوت اساسی و معنادار کرده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر علوم با اشاره به علاقمندی نخبگان ایرانی مقیم خارج برای خدمت به کشورشان، بر ضرورت حفظ و تقویت ارتباط با این نخبگان تأکید کرد.
چرخان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رضا کاشی، کارشناس واحد قوای محرکه شرکت کروز می گوید: شرکت کروز در ساخت سنسورهای اکسیژن موفق بوده و این پروژه به مرحله تولید انبوه رسیده است. وی در پاسخ به پروژه های آینده کروز در بخش قوای محرکه گفت: پدال گاز برقی و دریچه گاز برقی و سوخت CNG در حال اجرا است. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۵:۳۲    
جلیل بیات، پژوهشگر روابط بین الملل در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت: اخیراً یک کارشناس سعودی به نام دکتر محمد السلمی که رئیس اندیشکده “موسسه بین المللی مطالعات ایران” (رسانه) نیز است در یادداشتی ادعا کرده است ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در ابتدای نشست خبری هفتگی با نمایندگان رسانه ها با تسلیت حمله تروریستی به حرم شاهچراغ در شیراز، اظهار کرد: بزودی شاهد افتتاح آخرین فاز پارس جنوبی یعنی فاز 11 خواهیم بود که بعد از سال ها و به دست و توان نخبگان ایرانی شکل گرفت. ...
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۳۴ سایت دیگر  
بیش از یک و نیم میلیون از کسانی که سابقه فعالیت نظامی در افغانستان داشته اند پس از روی کار آمدن مجدد طالبان به ایران آمده اند
ساعت24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۱۵    
ساعت24-درحالی که نخبگان ایرانی هوادار تعامل با غرب و آمریکا باوردارند تنگناهای اقتصادی و سیاست خارجی ایران با بازشدن گره یادشده به کمترین حد می رسد تحلیلگران روسی و نیز بقایای کمونیست هایی که به زیر پرچم پوتین سینه می زنند انها را باعنوان غربگرا در وضعیت سخت قرامی دهند ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۹:۴۴    
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: کسانی که در طرف عرضه فناوری و دانش بنیان ایستاده اند، نخبگانی هستند که در همین اطراف فرش قرمز برای شان پهن شده و این غیرقابل انکار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی تاکید کرد: برنامه هفتم توسعه نگاه ویژه ای به موضوع بکارگیری نخبگان ایرانی و غیر ایرانی دارد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۴   + ۲۲ سایت دیگر  
به نوشته دکتر محمد السلمی، ایرانی ها باید بپذیرند که الگوی توسعه و حکمرانی سعودی برتر از الگوی آنهاست چون بسیاری از جوانان و نخبگان آنها حسرت جایگاه و پیشرفت عربستان را می خورند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۵:۱۹   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشکده زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی در اصفهان در گفت وگویی رسانه ای عنوان کرد: طی سال های اخیر با توجه به ارزیابی های علمی(ساینتومتریکس)، پژوهشگاه رویان در این حوزه ها جزء برترین مراکز در دنیا قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۸:۴۱    
رئیس جمهور، نخبگان ایرانی غیرمقیم را سرمایه های انسانی ایران اسلامی در خارج از مرزها دانست و از رسانه ها و به ویژه رسانه ملی خواست ظرفیت های بزرگ ایران را بیش از گذشته به تصویر بکشند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
هلدینگ کشاورزی کوثر در نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته و نمایش توانمندی ها و دستاوردهای نخبگان ایرانی با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۲۱:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
فعالان یک شرکت دانش بنیان با فعالیت در زمینه ارتقای کیفیت مواد شیمیایی مورد استفاده در آب های صنعتی، موفق شدند نیاز کشور به واردات این مواد را برطرف کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۷:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تهران در طرحی با حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور موفق به طراحی و ساخت زیست حسگر نوری میکرو فلوئیدی برای تشخیص زودهنگام سرطان پروستات شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۶:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان سلامت با تاکید بر این که واکسیناسیون در کشور باید همپای کشورهای پیشرفته باشد از تولید سه واکسن سینه پهلو، روتاویروس اسهال کودکان و واکسن چهار ظرفیتی سرطان رحم با همکاری بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۰:۲۴    
خبرنگاران قزوینی با بازدید از شرکت پهپاد سازی فرابُرد پیشرفت نخبگان ایرانی در صنعت ساخت پهپاد را روایت خواهند کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مسافرت نخبگان ایرانی به خصوص بازرگانان، فرماند هان نظامی، سفرا و دیپلمات ها به اروپا و کشور های همسایه به ویژه روسیه، عثمانی و هند، یکی از عوامل زمینه ساز در انقلاب مشروطه بود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
محققان دانشکده فناوری کشاورزی دانشگاه تهران موفق به طراحی و ساخت رباتی شدند که ضمن ماشینی کردن عملیات برداشت خرما، به کیفیت و سرعت برداشت آن نیز کمک می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۲:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان هوش پرداز پارستک با به کارگیری هوش مصنوعی توانسته محصول دانش بنیان "دستیار هوشمند نظارت تصویری " با قابلیت مانیتورینگ طراحی و راه اندازی کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۱:۰۰    
ساوه - ایرنا - یک شرکت تعاونی و دانش بنیان در شهر صنعتی کاوه که هم اکنون با تولید 600 میلیون قطعه 70 درصد نیاز سالانه ایران به انواع پوکه های شیشه ای آمپول را تامین می کند هم اکنون با اتکا به توان نخبگان ایرانی به دنبال بکارگیری یکی از دانش های روز دنیا یعنی هوش مصنوعی در خط تولید خود برای افزایش ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۸:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری از اعطای کارت پایان خدمت جایگزین سربازی به نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور در ازای انجام موفق طرح های پژوهشی یا فناورانه کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۵:۰۹   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون مرکز تعاملات علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: نخبگان ایرانی خارج از کشور از 25پروژه علمی جایگزین سربازی دفاع کردند و اکنون در مرحله دریافت کارت پایان خدمت هستند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دانشگاهیان و صاحب نظران ایران و روسیه می توانند با همکاری راهبردی و استراتژیک خود، مبنای جدیدی را برای جهان در حال گذار در حوزه علوم انسانی بنا نهند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۸:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
دپوستیوا ( برای کاهش درد استئوآرتریت زانو)، پادینکس ( برای درمان سرطان پستان)، پاکلینب ( برای توقف تقسیم سلول های سرطانی) و سینادوکسوزوم ( ضد تومور) چهار نانوداروی ساخت ایران هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۲۲:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : تحولات اخیر دیدگاه های متفاوتی را از رابطه ایران با روسیه در میان اقشار مختلف مردم و نخبگان ایرانی برانگیخته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان نخبه ایرانی خارج از کشور در نشست با معاون علمی مطالباتی را پیرامون خدمت سربازی، دوره پست داک و اشتغال نخبگان پس از بازگشت مطرح کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۴:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
با اعلام فراخوان پلتفرم کانکت پلاس ، ایده های فناورانه متخصصان ایرانی با تجربه فعالیت در خارج از کشور حمایت می شوند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۱:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با اعلام این خبر که دولت با ارسال لایحه ای به مجلس برای حمایت ایرانیان خارج از کشور موافقت کرد، اظهار کرد: حمایت از نخبگان ایرانی خارج از کشور در لایحه دیده شده است.
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
بهادری جهرمی گفت: آیین نامه مشوق های مالیاتی کسب وکارهای فعال در سکوهای داخلی در هیئت دولت تصویب شد. با تصمیم هیئت دولت، شرایط نقل وانتقال کارمندان و دستگاه های اجرایی به خصوص در کلانشهرها و شهر تهران تسهیل شد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۰:۰۰   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: اتفاق خوبی که در بروکسل افتاد دیدار با سفیر و بخشی از ایرانیان، تجار و نخبگان ایرانی حاضر در بروکسل بود و مباحث خوبی در این دیدار ها مطرح شد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فیروز نادری، یکی از دانشمندان و نخبگان ایرانی که برای به فعلیت درآوردن توانمندی های خود از ایران مهاجرت کرده بود، در آمریکا درگذشت. به گزارش مردم سالاری آنلاین ،مردم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۷:۴۴   + ۷۶ سایت دیگر  
بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح در باره طرح سربازی مشمولان نخبه ایرانی مقیم خارج از کشور اطلاعیه ای صادر کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۶:۵۸    
محمد جعفر پور رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار ویراستی در صفحۀ شخصی خود و روایت نحوۀ شروع به کار سامانۀ بومی مقابله با حملات منع خدمت از چگونگی تبدیل یک تهدید بزرگ به فرصت سخن گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۸:۰۷    
نخبگان ایرانی داخل و خارج کشور در رویداد توسعه بازار فناوری، راهکارهای توسعه بازار محصولات دانش بنیان نوپا را بررسی کردند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۲:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
فیروز نادری، یکی از دانشمندان و نخبگان ایرانی که برای به فعلیت درآوردن توانمندی های خود از ایران مهاجرت کرده بود، شامگاه جمعه در آمریکا درگذشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۸:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
با راه اندازی سامانه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با عنوان کانکت ، نخبگان دانشگاه های برتر دنیا در پروژه های حل مسائل کشور مشارکت می کنند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان به دنبال این هستند که هر روز به جوانان ما احساس ناامیدی و یأس تزریق کنند چون از دستاورد های بزرگ نخبگان ایرانی بیم و ترس دارند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۰۵    
وزارت خزانه داری آمریکا هفتۀ گذشته شرکت ابر آروان ایران را به بهانۀ واهی کمک به محدودیت اینترنت در ایران تحریم کرد، در حالی که اساساً این شرکت در لایۀ سوم زیرساختی کشور قرار دارد و مشتریان اصلی آن نیز کسب و کارها هستند.