یکشنبه ۲۳ خردادساعت ۰۳:۱۸Jun 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق تهران»

ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با اشاره به وعده های غیرواقع بینانه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: هر اقدامی بدون تامین مالی مناسب و مشخص نبودن منبع آن منجر به کوچک تر شدن سفره مردم شده و فشار اقتصادی بیشتری را به جامعه تحمیل می کند.
امیرحسن کاکایی، تحلیلگر صنعت خودرو در گفت وگو با سایت خبری اتاق تهران کاهش قابل توجه تولید خودرو در خودروسازی های بزرگ کشور در ماه های گذشته از سال 1400 را نسیم یک سونامی می داند. سونامی فاجعه بار که اقتصاد کشور را در سطح ملی درگیر می کند.
در مراسمی که چهارشنبه گذشته برگزار شد، حمیدرضا علومی یزدی به عنوان رئیس جدید مرکز داوری اتاق تهران معرفی و از تلاش های ولی رستمی قدردانی شد.
الگوی مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی و احیای مسئولیت اجتماعی شرکتی و نهادی که پیش از این در کرمان و خراسان رضوی به اجرا گذاشته شده است، در اتاق تهران تشریح شد و آن طور که متولیان این طرح تبیین کردند، این مدل به دنبال توانمندسازی روستاها با محوریت بخش خصوصی و نیز بهبود سرانه درآمدی مردم ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۶    
فرصتی طلایی برای خرید واکسن کرونا برای بخش خصوصی ایران فراهم شده است. قرار است بخش خصوصی نزدیک به شش میلیون دز واکسن کرونا به کشور وارد کند. ناصر ریاحی، رییس اتحادیه وارکنندگان دارو و عضو هیئت رییسه اتاق تهران در گفت وگو با آینده نگر از لزوم عمل شرکت ها به مسئولیت اجتماعی شان در این زمانه می گوید ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار سال گذشته با همکاری اتاق بازرگانی تهران، وزارت اقتصاد و سازمان های دخیل از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان ثبت شرکت ها، تأمین اجتماعی، روزنامه رسمی و.. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
احمدرضا فرشچیان، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: در وهله اول امیدواریم رییس دولت آینده معاون اول خود را از بین افرادی انتخاب کند که تجربه فعالیت اقتصادی و درک مشکلات تولید را دارند.
مدرسه کسب و کار اتاق تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر (تکاپو)، برای نخستین بار دوره مدیریت عالی کسب و کارهای صنعت سلامت را با حضور مدرسان و مربیان نخبه از ایران و جهان را برگزار می کند.
یک فعال بخش خصوصی گفت: بانک مرکزی باید از ارز پاشی و کاهش نرخ ارز به صورت دستوری در انتهای کار دولت پرهیز کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری، تحول دیجیتال اتاق تهران گفت: برای عملیاتی شدن طرح تحول دیجیتال، نیاز است که تمام اجزا واحد صنعتی نظیر شرکت فولاد مبارکه در ترکیبی پیوسته هوشمندسازی شوند که لازمه آن تامین بستر پهنای وسیع باند 5G است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۰:۱۷    
دنیای اقتصاد : این روزها در پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار اتاق تهران هفت سازمان و اداره دولتی میز خدمت قرار دادند تا ظرف مدت چهار روز فعالان اقتصادی بتوانند یک شرکت را با مسوولیت محدود و سهامی خاص ثبت و تاسیس کنند ...
مهرادعباد،عضو هیات نمایندگان اتاق تهران برقراری ثبات اقتصادی ، تقویت روابط بین المللی ، توجه به نظرات بخش خصوصی و انتخاب تیم اقتصادی مورد اعتماد بخش خصوصی را به عنوان مهمترین خواسته های فعالان اقتصادی از دولت سیزدهم عنوان کرد.
این روزها، ثبت و تاسیس شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص با مراجعه به پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در اتاق بازرگانی تهران، در کمتر از چهار روز کاری ممکن شده و متقاضیان تنها با حضور در طبقه همکف ساختمان اتاق تهران برای انجام امور مربوط به تاسیس شرکت خود به تمامی سازمان ها و اداره های دولتی مرتبط ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران آن طور که فضای انتخابات نشان می دهد، هنوز خبرچندانی از برنامه، ایده و دیدگاه منسجم برای اداره اقتصاد ایران توسط کاندیداها نیست، بلکه همچنان استفاده از شعارهایی مانند شوق خدمت در ذهن آنان برجسته تر از تلاش در جهت نگارش برنامه های منسجم و کارآمد است.
مهدی سلطان محمدی، تحلیل گر بازار مسکن در گفت وگو با سایت خبری اتاق تهران از پیامدهای منفی مالیات بر عایدی سرمایه در بازار مسکن می گوید. به گفته این تحلیل گر بازار مسکن، مهم ترین راه حل برای پایان بخشیدن به بی تعادلی بازار، تقویت عرضه و سرمایه گذاری در این بازار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۴:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین نقاط قوت قانون جدید چک، نقد شوندگی بهتر و بیشتر چک های صادر شده است، گفت: یکی دیگر از مزیت های قانون جدید، شفافیتی است که در معاملات ایجاد می شود که این امر می تواند جلو بسیاری از فسادها را بگیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
فریال مستوفی رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران ساختار تامین مالی بنگاه های اقتصادی در کشور ما بانک محور است و بانک ها نقش برجسته ای در تامین سرمایه ثابت و همچنین سرمایه در گردش شرکت ها ایفا می کنند ...
دستیابی به ثبات اقتصادی و اقتصاد رقابتی با چه اولویت هایی محقق می شود؟ اتاق تهران در گزارشی به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری پیشنهاد کرد به جای تمرکز بر پول پاشی که نماد اداره نادرست اقتصادی است، راه اصلاحات ساختاری اقتصاد را که برای افراد و دولت ها نیک نامی به همراه می آورد، در پیش گیرند.
محمود نجفی عرب، رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران می گوید، به دلیل مشکلاتی که در تخصیص ارز ایجاد شد، موجودی انبارهای مواد اولیه دارو، رو به کاهش گذاشته و چند ماهی است که فعالان صنعت دارو هشدار می دهند، وضعیت مواد اولیه در وضعیت مناسبی قرار ندارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: با توجه به اینکه تعدادی از مردم برای سرمایه گذاری به سمت بازار رمزارزها رفته اند و طبیعتا مقداری از سرمایه کشور هم به این بخش سرازیر شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سفارت پاکستان در ایران در پاسخ به استعلام اتاق تهران در مورد موانع تعرفه ای و غیرتعرفه ای صادرات سیب به پاکستان اعلام کرد که هیچ ممنوعیتی برای صادرات سیب و انگور ایران به پاکستان وجود ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۸:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
سفیر جمهوری ارمنستان در تهران و رئیس گمرک این کشور، با رئیس اتاق تهران ملاقات کردند و در مورد راه های گسترش مناسبات روابط تجاری و اقتصادی دو کشور همسایه به گفت وگو نشستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : برنامه های وزارت صمت در بوته نقد صنعتگران قرار گرفت. در یک نشست تخصصی، سیاست های صنعتی از فعالان بخش خصوصی نمره پایینی دریافت کرد. فعالان صنعتی در اتاق تهران اعلام کردند کسب نمره پایین توسط سیاستگذار به این دلیل است که وزارتخانه در برنامه های خود توجهی به مشکلات صنعت نداشته و مسائل ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۰    
برخی منابع خبری میزان صادرات نفت ایران را یک میلیون بشکه میدانند اما رییس کمیسیون انرژی اتاق تهران می گوید تولید نفت ایران حدود 2.3 میلیون بشکه است که 1.6 میلیون آن مصرف داخلی بود و مابقی صادر می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : برنامه راهبردی جدید وزارت صمت در گردهمایی کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران از سوی فعالان بخش خصوصی به بحث و بررسی گذاشته شد و اغلب اعضای این کمیسیون معتقد بودند این برنامه نیز همانند برنامه های پیشین بوده و موانع اصلی تولید از جمله ضعف روابط بین الملل و دخالت دولت در اقتصاد را برطرف نمی ...
در نشست مشترک دو کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید و حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران نقاط ضعف و قوت قانون جدید چک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مهراد عباد، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در یادداشتی به محتوای نامه رئیس مجلس به نهادهای دولتی درباره رمزارزها پرداخته و در ادامه خواستار سیاستگذاری صحیح و به موقع برای جلوگیری از فرصت سوزی در حوزه ارزهای دیجیتال شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۶:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران و ایران گفت: توصیه جدی من آقای جهانگیری این است که فرصت سوزی نکند و فرصت سازی کند.
نایب رییس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: تولید برق توسط بخش خصوصی، یکی از معقول ترین روش ها برای کاهش بار سرمایه گذاری از روی دوش دولت است.
حسن فروزان فرد رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران و عضو هیات مدیره مرکز مدیریت بهره وری ایران بر این باور است که به دلیل گشوده شدن پنجره انقلاب صنعتی چهارم، ایران می تواند کاستی ها و عقب ماندگی تاریخی خود را در زمینه بهره وری جبران کند.
فریال مستوفی، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران طی یادداشتی، به انتظارات بخش خصوصی از رئیس جمهور آینده پرداخته و ثبات بخشی به اقتصاد کلان از طریق به رسمیت شناختن کارکرد اصلی بانک مرکزی یعنی کنترل تورم را به عنوان یکی از این مهمترین مطالبات مطرح کرده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۱    
نائب رئیس اتاق تهران گفت: در دین اسلام بر مسئولیت اجتماعی تاکید شده است و صنایع با الگوگیری از شرکت فولاد مبارکه نسبت به رسالت اجتماعی متعهد باشند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: با تورم بالایی که در کشور داریم و هر روز ارزش پول پایین تر می رود مردم از روی ناچاری به سمت سرمایه گذاری های غیرمولد روی می آورند که یکی از آنها رمزارزهاست.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : در بیست و سومین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران آنچه شاید بتوان گفت بیش از تمام موارد مطرح شد مورد توجه قرار گرفت به موضوع صدرو بخشنامه و دستورالعمل پی در پی در حوزه تجارت باز می گردد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۰۸:۱۳   + ۳۰ سایت دیگر  
مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران، گفت: شرکت های خصوصی فرصت واردات 6 میلیون دوز واکسن را داشتند که این فرصت از دست رفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روز گذشته در نشست اتاق تهران طرح بنای ایران ارائه شد. پنج هدف این طرح ایجاد رشد و اشتغال ، مهار پایدار تورم ، فقرزدایی غیرتورمی ، مقابله با فساد و ارتقای جایگاه بین المللی اقتصاد کشور عنوان شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۷:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
" بسته نجات اقتصاد ایران از چالش ها و بحران ها" در برنامه رونمایی از طرح بنای ایران که در اتاق تهران صورت گرفت تشریح شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران از ورود 12 میلیون ایرانی به بازار رمز ارز ها خبر داد. موضوعی که سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
اقتصاد آنلاین / ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۲۳ سایت دیگر  
وزارت صمت روز گذشته اعلام کرد که صادرات شمش فولاد آزاد شده است و حالا بخش خصوصی به دنبال پیدا کردن بازارهای بین المللی برای فروش این محصول است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
فرزین فردیس، نایب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران می گوید: 77 درصد از دارندگان رمز ارز اعلام کرده اند که به قصد سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول وارد این بازار شده اند.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۶:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش نشان می دهد که معاملات روزانه در بازار رمز ارزها 5 تا 10 هزار میلیارد تومان است که تا سه برابر حجم معاملات بورس در ماه های اخیر محسوب می شود؛ تکرار اشتباه ورود بدون آگاهی به بورس در بازار رمزارز چه خطراتی دارد؟
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران با اشاره به بررسی های صورت گرفته در حوزه رمزارزها تخمین زد که حدود 12 میلیون نفر در ایران رمزارز دارند و ارزش مبادلات روزانه آن در پایان اسفند 99 چیزی بین 5 تا 10 هزار میلیارد تومان بوده است ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
12 میلیون ایرانی وارد بازار رمز ارز ها شده اند؛ 77 درصد آن ها با هدف حفظ ارزش پول پا به بازاری گذاشته اند که معاملات روزانه آن 5 تا 10 هزار میلیارد تومان است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا : بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی این اتاق، این بسته در قالب طرح بنای ایران که محصول مشترک اتاق تهران و پژوهشکده سیستگذاری شریف و اندیشکده کسب وکار شریف است، تدوین شده و طی رویدادی که روز دوشنبه (فردا) در اتاق تهران و به صورت مجازی برگزار می شود، از جزئیات آن رونمایی می شود.
وحید تقی خانی از برپایی دوره عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار با گرایش حسابداری، از روز 30 اردیبهشت ماه امسال به مدت یک سال تحصیلی در موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران آغاز می شود و شرکت کنندگان در این دوره پس از موفقیت در آزمون پایانی، گواهی نامه DBA دریافت خواهند کرد.
نشست مشترک دو کمیسیون بازار پول و سرمایه و اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران به بررسی موضوع رمزارزها در کشور اختصاص پیدا کرد. در این جلسه براساس یک گزارش آماری اعلام شد که احتمالا حدود 12 میلیون ایرانی صاحب رمز ارز هستند.
نمایندگان بخش خصوصی در اتاق تهران در دیدار با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به مشکلات جدی بنگاه ها در این حوزه از شروع و راه اندازی کسب وکار گرفته تا ثبت برند و مالکیت معنوی و پرونده های تلمبار شده در حوزه علائم تجاری گفتند و ذبیح الله خدائیان نیز با تاکید بر تداوم ارتباط مستقیم سازمان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۰   + ۳۵ سایت دیگر  
واردکنندگان نهاده های دامی در نامه ای به رئیس اتاق تهران اعلام کردند که سهم دولت از واردات کالاهای اساسی 50 درصد افزایش یافت.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:یک عضو هیات نمایندگان اتاق تهران بر این باور است که مبادله رمز ارزها در ایران، به دلیل شرایط تحریمی ، سرمایه گذاران را در معرض ریسک نامحدودی قرار می دهد و این حوزه نیازمند ساماندهی است.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق تهران گفت: شرکت فولاد مبارکه مایه مباهات و افتخار کشور است چراکه علیرغم تمام محدودیت های تحریمی و شیوع کرونا توانست به رکوردهای متعددی در تولید دست یابد. ...