چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۴:۰۳May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رشد اقتصادی»

ایستا نیوز   ۲۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:یکی از سوالات پرتکرار این است که چرا رشد اقتصادی تغییری در وضعیت عمومی مردم و جامعه ایجاد نمی کند؟ آیا این مساله به معنای دستکاری دولت در داده های آماری است یا نشان از رشد بی کیفیت اقتصادی دارد؟
روز نو   ۲ ساعت پیش   + ۶۱ سایت دیگر  
بیش از دو ماه از تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 می گذرد اما کماکان انتقادات نسبت به آن باقی است؛ آن هم در شرایطی که رشد اقتصادی پایین و تورم بالا محتمل ترین سناریوی سال 1402 است که همین پیش بینی ها به نگرانی ها بابت عقب ماندن دستمزد از هزینه های زندگی دامن می زند.
ایبنا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
جیم اونیل، اقتصاددان برجسته خاطرنشان کرد: در حال حاضر پنج کشور نوظهور عضو بریکس در رشد اقتصادی از جی هفت پیشی گرفته اند.
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ساری- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران توجه به اقتصاد دیجیتال و حمایت از تولید دانش بنیان را برای رشد اقتصادی در استان لازم دانست.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: سازمان ها و دستگاه های مختلف در استان موظف هستند نقشه سرمایه گذاری و اشتغالزایی خود را مشخص کنند تا بتوان انتظار رشد اقتصادی خوزستان را داشت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: حمایت از تولید، صنعت و تجارت را وظیفه خود می دانیم براین اساس کشور در سال 1401 رشد اقتصادی 4 درصدی داشت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مطالعات نشان داده است که کشورهایی که از نظر اقتصادی آزادتر هستند، نرخ سرمایه گذاری بیشتر، رشد اقتصادی سریع تر و درآمد سرانه بالاتری نیز خواهند داشت.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
هادی حق شناس، اقتصاددان معتقد است: تحقق تورم تک رقمی مورد نظر برنامه هفتم الزاماتی دارد که مهمترین آن خروج اقتصاد ایران از تنش خارجی و عادی شدن تجارت خارجی است. ...
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پتروشیمی مسجدسلیمان از جمله طرح های مهم اشتغال زا در این شهرستان محسوب می شود که در گام بعدی؛ این پروژه احداث پتروپالایش مسجدسلیمان است که می تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری به آبادانی و رشد اقتصادی منطقه کمک کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی کشور با توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات رقم می خورد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- قدرت ارز متأثر از عوامل داخلی و جهانی بسیاری از جمله عرضه و تقاضا در بازارهای ارز، نرخ های بهره مصوب بانک مرکزی، نرخ تورم، نرخ رشد اقتصادی و حرکت تراز تجاری است. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصاد چین پس از سه سال محدودیت های سختگیرانه کووید-19 در حال بهبود و در سه ماهه اول 4.5 درصد رشد کرده، با این حال، داده های آوریل نشان می دهد که این روند رشد در حال تضعیف است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
میزان رشد اقتصادی ترکیه در سه ماهه اول، 3.74 درصد پیش بینی شده است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۸    
خبرگزاری میزان - ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی عصر روز دوشنبه 8 خرداد ماه در ابتدای سفر یک روزه کاری خود به حوزه قضایی میاندوآب از دو مجموعه تولیدی شرکت روان خودرو و فرش افشار زرینه میاندوآب بازدید کرد. ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
برنامه هفتم توسعه در راستای تحقق اهداف خود با موضوعیت کاهش تورم و رشد اقتصادی برای هر یک از سازمان ها وظایف خاصی تعیین کرده و در بخشی از این برنامه، نقش بیمه مرکزی در الزام به تدوین دستورالعمل ورود بیمه های تجاری های به بخش کشاورزی مطرح است.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۱:۰۷    
پتروشیمی مسجدسلیمان از جمله طرح های مهم اشتغال زا در این شهرستان محسوب می شود که در گام بعدی؛ این پروژه احداث پتروپالایش مسجدسلیمان است که می تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری به آبادانی و رشد اقتصادی منطقه کمک کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، حمید امانی همدانی دوشنبه شب در چهاردهمین گردهمایی صنعت احداث در نظام فنی و اجرایی کشور اظهار داشت: صنعت احداث 70 سال است که سابقه دارد و پیچیده ترین طرح ها به مرحله اجرا می رسد. ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، احمدرضا دالوند امروز دوشنبه در جلسه ساماندهی دریاچه گهر ، گردشگری را از اولویت های استان برشمرد و اظهار داشت: گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین و متنوع ترین صنایع دنیا می تواند باعث تحول و رشد اقتصادی در منطقه شود ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
به بهانه وعده ی اخیر رییس مجلس درباره کنترل تورم در بازه زمانی 5ساله، خبرآنلاین به سراغ ابراهیم نکو نماینده سابق و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم رفته است تا نظر او را درباره ی وعده ی تازه ی قالیباف جویا شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
پتروشیمی مسجدسلیمان از جمله طرح های مهم اشتغال زا در این شهرستان محسوب می شود که در گام بعدی؛ این پروژه احداث پتروپالایش مسجدسلیمان است که می تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری به آبادانی و رشد اقتصادی منطقه کمک کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: برای تعامل با کشور های منطقه باید تغییری اساسی در رویکرد ها و سیاست های تجاری و حتی دیپلماسی اقتصادی صورت دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس اتاق بین المللی جوانان اهواز گفت: ورود قشر با استعداد و جوان به فعالیت های تجاری، رشد اقتصادی خوزستان را با شتاب بیشتری همراه خواهد کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
برای دلارزدایی یا به عبارت دقیق تر و صحیح تر، ارززدایی از اقتصاد باید فکری به حال شوک های ارزی و تورمی و در نهایت اصل تورم و همچنین رشد اقتصادی کرد.
امروزه از بهره وری به عنوان موتور محرک رشد اقتصادی نام می برند؛ کارشناسان زیادی بر این گزاره هم نظر هستند که ارتقای بهره وری خود در گرو تقویت اقتصاد دانش بنیان است. به گزارش پایگاه خبری به نقل از گسترش صمت، ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: استراتژی توسعه و طرح آمایش در استان ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان دیده شده است که هدف گذاری توسعه تحقق رشد اقتصادی 8.2 درصدی است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۱۰    
روزنامه حزب کارگزاران می گوید مجلس چهارم، برنامه دوم توسعه را که در دولت هاشمی نوشته شده بود، از تعدیل به تثبیت تغییر داد وگرنه در رشد اقتصادی از همه کشورهای منطقه جلو افتاده بودیم.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
کارگزاران می خواست رکورد تورم بالاتر از 49 درصد را هم بزند؟! روزنامه حزب کارگزاران می گوید مجلس چهارم، برنامه دوم توسعه را که در دولت هاشمی نوشته شده بود، از تعدیل به تثبیت تغییر داد وگرنه در رشد اقتصادی از همه کشورهای منطقه جلو افتاده بودیم. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن سرمایه گذاری خارجی ایران معتقد است که در برنامه هفتم توسعه، دولت درگیر حل مسئله کسری بودجه خود بوده و به جذب سرمایه گذاری خارجی به عنوان شاه کلید رشد اقتصادی و کنترل تورم، توجه نکرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: کاهش تورم 10 درصدی و رشد اقتصادی 8درصدی برای هر سال از مسائلی است که در لایحه برنامه هفتم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر شبکه آموزش سیما در بازدید از خطوط تولید شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه به معنای واقعی کلمه خط مقدم جبهه اقتصادی است و این در حالی است که شاید حدود 80 میلیون نفر از جمعیت 86 میلیون نفری مردم ایران اطلاعی از تأثیر این صنعت بر رشد اقتصادی کشور ندارند.
دولت در حالی لایحه برنامه هفتم توسعه را رونمایی کرد که در آن، رشد اقتصادی 8 درصد، ایجاد سالانه یک میلیون شغل و هدف گذاری تورم 9.5 درصدی از مهم ترین اهداف این لایحه به شمار می رود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
هدف اصلی از ابلاغ قانون سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی کمک به رشد اقتصادی و توسعه اقتصاد غیردولتی است. توسعه در کشور زمانی در مسیر اصلی خود قرار می گیرد که تمامی ابعاد آن اعم از توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به رشد واقعی برسد. ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
حالا دوباره دولت لایحه برنامه هفتم توسعه را با اعداد اعجاب انگیز دیگری رونمایی کرده است که بر اساس آن، از سال 1402 تا 1406 رشد اقتصادی هشت درصد، ایجاد سالانه یک میلیون شغل و تورم 9.5 درصدی هدف گذاری شده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: ابتدای هفته جاری بود که دولت سیزدهم پس از کش و قوس های فراوان از سند لایحه برنامه هفتم توسعه رونمایی کرد. این سند که پیش از این نیز به دلیل تاخیر زیاد برای رونمایی از آن، درگیر حواشی بسیار بود، پس از انتشار نیز با انتقادات بسیاری همراه شد؛ چرا که به زعم بسیاری از کارشناسان ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس کشاورزی گفت: تغییر رویکرد دولت چین در مساله قیمت گذاری منجر به معجزه در اقتصاد این کشور شده و امروز شاهد رشد اقتصادی بسیار چین در جهان هستیم.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۵۳   + ۲۴ سایت دیگر  
در سال 1400 در حدود 25.6 میلیون نفر در ایران زیر خط فقر بودند. هر چند به دلیل رشد مثبت اقتصادی در سال 1400، هفتصد هزار نفر از جمعیت فقیر ایران کاسته شد اما بررسی کیفی این عدد نشان می دهد رشد اقتصادی بر طبقه متوسط اثرگذاری بالاتری داشته و فقرا را کمتر تحت تاثیر خود قرار داده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
غلامرضا پناهی* مطابق ادبیات علمی بانکداری مرکزی، ثبات قیمت ها و مهار تورم در راستای تضمین رشد اقتصادی در بلندمدت از جمله اهداف و وظایف اصلی بانک های مرکزی دنیاست که برای تحقق آن، ابزارهای سیاست پولی و ارزی و همچنین نظارت بر شبکه بانکی را به کار می گیرند ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
سرویس خارجی- موسسه ملی آمار آلمان اعلام کرد فعالیت اقتصادی این کشور به عنوان پیشگام اقتصاد اروپا در سه ماهه اول سال جاری میلادی پس از کاهش های متوالی وارد رکود شده است و رشد اقتصادی نیز به عدد صفر رسیده است. ...
بهره وری سبز میزان تولید کالا و رشد اقتصادی را متعادل می کند و اجازه نمی دهد افزایش تولید پس از بهره وری به گونه دیگری به محیط زیست آسیب برساند. آیا این موضوع در کشور ما مورد توجه است؟ ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار مازندران با بیان این مطلب که با مردمی سازی امور و مدیریت انقلابی، شکوفایی اقتصادی در دسترس است، یادآور شد: استان مازندران ده سال رشد اقتصادی صفر را تجربه نمود، اما به برکت تلاش های دولت سیزدهم طی 20 ماه اخیر رشد اقتصادی به 4 درصد رسیده است که بی نظیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
معدن محور توسعه کشور است، اما برای ایفای این نقش خود، نیاز به پیشران دارد، پیشران معادن، اکتشاف است.
وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۲:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاحیه فرودگاه گناباد به توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: فراهم کردن زیرساخت های حمل و نقل ضرورت دارد و سخن گفتن از توسعه و رشد اقتصادی یک منطقه مستلزم برپایی زیرساخت های حمل و نقلی است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
تجربه کشوری مانند چین نشان می دهد به دلیل سرکوب قیمت های کشاورزی، کمبود مواد غذایی در تمام سال هایی که چین درگیر برنامه ریزی متمرکز بود، فراگیر شده و انحراف قیمت ها مانع رشد اقتصادی شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کردستان با اشاره به وجود 230 کیلومتر مرز مشترک کردستان با اقلیم عراق گفت: این استان به دلیل همجواری با کشور عراق و نزدیکی فرهنگی با این کشور ظرفیت خوبی برای رشد اقتصادی و تبادلات فرهنگی است.
نبأپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس ، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد پیش ازظهر امروز در جریان سفر خود به استان کردستان در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه 10 بندی کوتاه مدت دولت برای مهار تورم اظهار داشت: جزئیات این بسته و وظایف دستگاه های متولی ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: اقتصاد آلمان در دو بازه زمانی سه ماهه اخیر کوچک شده و به این ترتیب این کشور وارد رکود اقتصادی شده است. نرخ بالای تورم موجب کاهش قدرت خرید مردم و کند شدن تولید اقتصادی شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: در سال گذشته سمنان در زمینه رشد اقتصادی استان سوم کشور بود و نرخ بیکاری این استان نیز به 5.7 درصد رسید.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۱   + ۲۹ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد پیش ازظهر امروز در جریان سفر خود به استان کردستان در جمع خبرنگاران درباره اینکه به تازگی اعلام شده که دولت برای مهار تورم یک برنامه 10 بندی کوتاه مدت تدوین کرده است، جزئیات آن را تشریح بفرمائید؟ اظهار داشت: جزئیات این بسته و وظایف دستگاه های متولی ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور اخیرا رشد 1.5 درصدی در حوزه اقتصاد دیجیتال را قابل قبول اما ناکافی دانسته و معتقد است با توجه به ظرفیت های موجود در کشور و نیروی جوان و مستعدی که وجود دارند قطعا رشد اقتصادی ما در بخش اقتصاد دیجیتال می تواند بالاتر و برتر از این باشد
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: نیویورک تایمز با اشاره به گشاده دستی دولت ترکیه و سیاست های بانک مرکزی و تهدید رشد اقتصادی و اینکه این کشور پس از انتخابات ریاست جمهوری به سمت رکود سوق خواهد یافت، به نقل از براد دابلیو ...