چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۵:۳۹Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسلیحات»

فردا نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری دولتی سوریه در گزارشی رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح را بازنشر داد و نوشت: این موشک ها جدیدترین تسلیحات و تجهیزات نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران هستند.
کیهان   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گفت: رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح بدجوری آمریکا و اروپا و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است. گفتم: یادت هست که هواپیماهای اهدایی غرب به صدام مناطق مسکونی کشورمان را بمباران می کردند و ما تسلیحات موثری برای مقابله نداشتیم؟ حالا اما، تمامی منطقه و فرامنطقه ...
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش    
رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد: ارتش این کشور از تسلیحات نظامی پیشرفته غرب در نبرد استفاده می کند.
فارس : مقامات دفاعی آمریکا هشدار داده اند که تسلیحات هایپرسونیک توسط سامانه های زمینی و فضایی موجود قابل شناسایی و ردیابی نیستند.
خرداد نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
موشک هایپرسونیک فتاح هزار و 400 کیلومتر برد دارد و قادر است از تمامی سامانه های سپر موشکی عبور کند و این سامانه ها را منهدم کند. این نوع موشک جزو جدیدترین تسلیحات و تجهیزات هستند که امروزه توسط کشورهای همچون آمریکا، روسیه و چین تولید و به کارگرفته می شوند. منبع: فارس کد ویدیو دانلود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا فروش تامین امنیت منطقه خاورمیانه را مستلزم فروش تسلیحات نظامی به عربستان دانست.
سلام نو / ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده اتحادیه اروپا در سازمان های بین المللی در وین در بیانیه ای اعلام کرد که خطر اشاعه تسلیحات هسته ای در منطقه در نتیجه پیشرفت هسته ای ایران افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
علی رغم هشدارهای پیاپی پکن، مقام های آمریکا و تایوان قصد دارند ماه آینده در خصوص فروش تسلیحات واشنگتن به این جزیره در آمریکا گفت وگو کنند.
موشک هایپرسونیک فتاح در مراسمی با حضور رئیس جمهور و جمعی از فرماندهان نظامی از جمله " سردار سرلشکر حسین سلامی" فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و "سردار امیرعلی حاجی زاده " فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۱۶   + ۵۲ سایت دیگر  
موشک هایپرسونیک فتاح در مراسمی با حضور رئیس جمهور و جمعی از فرماندهان نظامی از جمله "سردار سرلشکر حسین سلامی" فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و "سردار امیرعلی حاجی زاده " فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
موشک هایپرسونیک فتاح جدیدترین دستاورد راهبردی نیروی هوافضای سپاه است که هزار و 400 کیلومتر برد دارد و قادر است از تمامی سامانه های سپر موشکی عبور کند و این سامانه ها را منهدم کند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نامزد انتخابات 2024 ریاست جمهوری آمریکا اذعان کرد که این کشور آزمایش های بیولوژیکی در اوکراین دارد و در آنجا انواع سلاح های بیولوژیکی تولید می کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: به گفته چهار منبع آگاه، ریاض برای ساخت پروژه مشترک برنامه هسته ای غیرنظامی خود، به آمریکایی ها پیشنهاد داده است. این پروژه که از آن به عنوان آرامکوی اتمی یاد می شود ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه: با رونمایی از موشک هایپرسونیک سپاه دکان فروش تسلیحات آمریکا بسته خواهد شد. واکنش ها به خبر رونمایی موشک هایپرسونیک سپاه خیلی معنادار بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۵    
موشک های هایپرسونیک جزو جدیدترین تسلیحات و تجهیزات هستند که امروزه توسط کشورهای همچون آمریکا، روسیه و چین تولید و به کارگرفته می شوند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۲   + ۳۱ سایت دیگر  
موشک هایپرسونیک فتاح که توسط متخصصان نیروی هوافضای سپاه تولید شده است صبح امروز با حضور رئیس جمهور رونمایی شد. سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: با رونمایی از موشک هایپرسونیک سپاه دکان فروش تسلیحات آمریکا بسته خواهد شد. واکنش ها به خبر رونمایی موشک هایپرسونیک سپاه خیلی معنادار بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
سردار حاجی زاده چندی پیش خبر از رونمایی موشکی داده بود که بساط فروش تسلیحات آمریکایی را تعطیل خواهد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا : سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه در یک پایگاه نظامی در دوشنبه تاجیکستان گفت: ما باید در نظر داشته باشیم که یکی از مدل های اصلاح شده جنگنده اف-16 می تواند تسلیحات هسته ای را در خود جای دهد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مقام های سعودی در ازای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از واشنگتن سه خواسته تضمین امنیتی مشابه ناتو، حمایت از توسعه برنامه انرژی هسته ای صلح آمیز و غیرنظامی و کاهش محدودیت در زمینه فروش تسلیحات را مطرح کرده اند. در این میان اقناع کنگره برای موافقت با خواسته های عربستان بسیار دشوار است.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۶:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
همشهری آنلاین نوشت: روز دوشنبه 15 خرداد 1402 سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: موشک هایپرسونیک ایرانی دکان فروش سلاح آمریکا را خواهد بست. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
در این راستا یک منبع بلندپایه صهیونیستی نیز به روزنامه هاآرتص گفت: در تماس ها بین عربستان سعودی و دولت آمریکا دو مشکل اساسی وجود دارد که یکی مربوط به درخواست عربستان برای دستیابی به تسلیحات پیشرفته آمریکایی از جمله هواپیماهای F-35 و دیگری تایید برنامه هسته ای غیرنظامی عربستان سعودی است .
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۳۸    
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی: اسرائیل با احتمال موافقت آمریکا با درخواست عربستان سعودی برای ایجاد تاسیسات غنی سازی اورانیوم در خاک خود به شرط عادی سازی روابط با اسرائیل مخالف است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا : سفر رئیس پنتاگون در حالی انجام می شود که هند در حال تقویت صنعت دفاعی داخلی از طریق دستیابی به فناوری های جدید و کاهش اتکا به واردات، به ویژه از روسیه، بزرگترین تامین کننده تسلیحات نظامی خود است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۴۷    
وزیر دفاع لهستان اعلام کرد این کشور به زودی سامانه پرتاب موشکی از کره جنوبی دریافت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه موضع مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص مذاکرات تسلیحات هسته ای را مثبت ارزیابی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۰۵    
بنابر اعلام برخی رسانه های غربی بخش زیادی از تسلیحات آمریکایی که به اوکراین ارسال شده معیوب هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) اظهارات اخیر مشاور امنیت ملی آمریکا را درباره آمادگی واشنگتن برای مذاکرات تسلیحات هسته ای "مهم و مثبت" خواند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا چند روز پیش طی نشست سالانه انجمن کنترل تسلیحات 2023 از تمایل ایالات متحده برای مشارکت در گفت وگوهای دوجانبه کنترل تسلیحات با روسیه و چین بدون هیچ پیش شرطی خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین ضمن مثبت ارزیابی کردن اظهارات مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره مذاکرات کنترل تسلیحاتی، گفت با این حال واشنگتن و مسکو دچار کمبود شدید اعتماد متقابل هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر بلژیک امروز (دوشنبه) گفت که به سرویس های ویژه این کشور دستور داده تا موضوع استفاده از تسلیحات بلژیکی را توسط یک گروه خرابکار اوکراینی در حمله به منطقه بلگورود روسیه بررسی کنند.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
روزنامه فیگارو گزارش داد مأمور اسرائیلی کشته شده در دریاچه "ماژور" برای تفریح به ایتالیا سفر نکرده بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در حمله موشکی شب گذشته ارتش، بانک اهدافی از پایگاه های نظامی اوکراین را هدف قرار داده و مراکز فرماندهی، سکوهای موشکی و انبارهای تسلیحات غربی را منهدم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد وزیر دفاع این کشور هرگز درباره ارسال مهمات به اوکراین با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صحبت نکرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین می گوید که سلاح های ارسالی غرب برای اوکراین هر روز پیشرفته تر شده و این موضوع تنش را وارد مرحله تازه ای خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین در ادامه درخواست های کی یف از حامیان غربی اش، گفت که اوکراین برای موفقیت ضدحملات علیه روسیه، به مهمات و تسلیحات بیشتری نیاز دارد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / امام جمعه بهار با بیان اینکه امام خمینی(ره) عزت ملی و هویت ایرانی ها را زنده کردند، گفت: ایران از نظر تسلیحات و تجهیزات نظامی جز رتبه های برتر دنیا است و با نگاه امام خمینی(ره) امروز ما تغییر دهنده معادلات منطقه هستیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۴:۰۳    
ابعاد تسلیحات مایکروویو رایج تقریبا به اندازه یک اتاق است، اما دانشمندان ابعاد این دستگاه را که در واقع یک منبع انرژی فشرده است، به میزان قابل توجهی کاهش داده اند و آن را در اندازه یک قفسه کتاب طراحی کرده اند ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
فرستادن کودکان به تعطیلات، ادامه گلوله باران مناطق مسکونی مرزی روسیه، اعتراف به کمبود تسلیحات برای آغاز ضدحمله اوکراین و اعتراض کی یف به بوداپست برای نشان دادن نقشه اوکراین بدون کریمه، از مهمترین رویدادها درباره جنگ هستند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع آلمان تصریح کرد که دو سال پیش تصور ارسال تسلیحات به منطقه جنگ برایش ممکن نبوده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع مرتبط به اطلاعات آمریکا نوشت، تجهیزات نظامی و تسلیحات سبک کشورهای ناتو از جمله آمریکا که به اوکراین ارسال شده از سوی این کشور در ماه مه 2023 در حمله ای به منطقه بلگورود روسیه مورد استفاده قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه می گوید: روسیه هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه آمریکا آماده است از هدف خود برای تحمیل "شکست استراتژیک" به روسیه دست بردارد و روسیه را به عنوان یک بازیگر مستقل و برابر سیاسی به رسمیت بشناسد تا بتواند معاهده کنترل تسلیحات را حفظ کند، نمی بیند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نحولات جهان اسلام نوشت:پهپاد کرار یک پهپاد چند منظوره ایرانی با موتور توربوجت است که در خدمت بسیاری از یگان ها و رده های نظامی ارتش و سپاه از جمله نیروی هوایی، نیروی دریایی، نیروی پدافند هوایی و نیروی هوافضای سپاه قرار دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۳:۵۷    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان دیدار با وزیر دفاع کره جنوبی، سئول را برای ارسال مهمات و تجهیزات نظامی به اوکراین تحت فشار گذاشت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به تصمیم واشنگتن برای توقف اطلاع رسانی به مسکو درباره وضعیت و مکان نگهداری تسلیحات راهبردی خود، تاکید کرد: مواضع روسیه در خصوص تعلیق پیمان استارت تزلزل ناپذیر خواهد ماند.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۲۳    
نماینده ویژه دولت چین در امور اوراسیا امروز جمعه خواستار توقف ارسال تسلیحات از سوی دولتهای غربی به میدان جنگ اوکراین و برگزاری مذاکرات صلح برای این جنگ شد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
اظهارات مشاور امنیت ملی آمریکا درحالی است که کارشناسان و مقامات هشدار داده اند که خطر یک درگیری هسته ای در خطرناک ترین نقطه خود از زمان جنگ سرد تاکنون است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۲۳   + ۲۱ سایت دیگر  
پیش از این هم ترامپ از عقب نشینی عجولانه و پشت سر گذاشتن تجهیزات نظامی مدرن در افغانستان انتقاد کرده بود و حال افزود که افغانستان اکنون به یکی از فروشندگان عمده تجهیزات نظامی در جهان تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۷:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه از نابودی شمار دیگری از تسلیحات ارسالی غرب به اوکراین خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
نورنیوز نوشت: مقامات آمریکایی که خود ناقض اصلی معاهدات تسلیحاتی و هسته ای در جهان هستند، مدعی اند درصورت پای بندی روسیه به معاهده کنترل تسلیحات هسته ای که تا فوریه 2026 اعتبار دارد، آمریکا نیز به این معاهده متعهد خواهد ماند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا پس از خروج از افغانستان نزدیک به 85 میلیارد دلار تسلیحات آمریکایی برای طالبان جا گذاشت.