یکشنبه ۱۰ مهرساعت ۰۳:۲۵Oct 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد مقاومتی»

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گسترش کاتالیست ایرانیان گفت: بومی سازی کاتالیست در نگاه کلان و طی دو دهه اخیر باعث کسب مزایای ارزشمندی مثل جلوگیری از فشارهای تحریمی، شکستن انحصار یک یا چند تولیدکننده خارجی، ایجاد شرایط رقابتی کیفی و قیمتی، عدم وابستگی به خارج، جلوگیری از خروج ارز، ایجاد اشتغال ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۲    
فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه چهارمین مؤلفه قدرت بین المللی اقتصاد مقاومتی است که در این حوزه هنوز ضعف های زیادی داریم گفت: برای اینکه ارکان ابرقدرت بودن ما در دنیا کامل شود، باید ساختار اقتصادی کشور را اصلاح کنیم.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۳    
نویسنده : غزل اسلامی ■ در شورای برنامه ریزی از همراهی کشاورزان تقدیر شد مسئله آب، کمبود مسکن، حوادث اخیر و جزئیات مصوبات سفر رئیس جمهوری به همدان، مهمترین بحث های مطرح شده در شورای برنامه ریزی و جلسه اقتصاد مقاومتی بود ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- دبیر هیات اندیشه ورز قشر بسیج کارگری و کارخانجات سیستان و بلوچستان گفت: جامعه کار و تولید از پیشقراولان عرصه نبرد با تحریم های ظالمانه استکبار علیه ملت ایران هستند و باید با نسخه اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، اقتصاد کشور را قوی کنیم.
دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
آمنه صدری گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی از دستاوردهای صنایع دستی بانوان بسیجی در حاشیه رزمایش کمک مومنانه شهرستان چهارباغ برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
استاندار یزد با اشاره به اینکه بدون حضور نیروهای بسیج امکان جمع شدن بحران سیل و خسارت های آن نبود گفت: نهادهای دولتی زیرساخت های ایجاد دهکده اقتصاد مقاومتی توسط بسیج فراهم کنند.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه -برپایه آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت معدن و تجارت، در پنج ماهه نخست امسال بابت تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد در راستای اقتصاد مقاومتی بیش از 73 هزار و 25 میلیارد ریال پرداخت شده است. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برپایه آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت معدن و تجارت، در پنج ماهه نخست امسال بابت تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد در راستای اقتصاد مقاومتی بیش از 73 هزار و 25 میلیارد ریال پرداخت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- برپایه آمارهای رسمی منتشر شده وزارت صنعت معدن و تجارت، در پنج ماهه نخست امسال بابت تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد در راستای اقتصاد مقاومتی بیش از 73 هزار و 25 میلیارد ریال پرداخت شده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۷:۱۶    
عضو شورای سیاستگذاری مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه گفت: باید در اقتصاد به مزیت های نسبی توجه شود اما باید مراقب بود تحت عنوان توجه به مزیت های نسبی، تک کالایی در اقتصاد رواج پیدا نکند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دومین نشست اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات با موضوع بازتعریف اقتصاد دانش بنیان با تمرکز بر مفهوم بهره وری توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی و با میزبانی پژوهشکده امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمان گفت: طبق بررسی های انجام شده میانگین پیشرفت طرح های اقتصاد مقاومتی کرمان 26 درصد است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۶    
در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان آخرین وضعیت پروژه های اقتصاد مقاومتی استان بررسی و مشکلات پروژه های استان چون پروژه 12 ساله پتروشیمی فجر و کارخانه احداث پالایشگاه پلاسمای خون بررسی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد مقاومتی که توسط اقتصاددانان ایرانی ایجاد شده با مبارزه با سرمایه داری موفق شد تهران را به عضویت کامل شانگهای که اکنون نور چشم اقتصاد جهان است در بیاورد. این موفقیت ایران اکنون الگویی برای ترکیه است که در معرض تهدید تحریم های آمریکا قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان به گفته رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان، 394 پروژه اقتصاد مقاومتی 35 درصد کل حجم سرمایه گذاری سال استان کرمان برای تحقق رشد اقتصادی(7.7درصد) با مبلغ 91 هزار میلیارد تومان را شامل خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - از 20 سال قبل، شهریورماه هر سال تکرار امید رونق اقتصادی برای ساکنان روستای کوهستانی و دور افتاده وامنان از توابع شهرستان آزادشهر در شرق استان گلستان است که امروز الگوی اقتصاد مقاومتی برای سایر روستاهای منطقه و حتی سایر استان های کشور تبدیل شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان از امضای قرارداد واگذاری اراضی جهت کشت و توسعه صنایع تبدیلی نساجی در شهرستان جاسک خبر داد. به گزارش صبح ساحل، مؤیدی ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۱   + ۴۸ سایت دیگر  
نشست پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع آن و بررسی مشکلات و چالش های حقوقی و قضایی گمرک جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، رئیس گمرک و تعدادی از مسئولان عالی قضایی برگزار شد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۱:۰۷    
وقتی از اقتصاد مقاومتی سخن به میان می آید، نمونه های عینی آن افرادی هستند که توانسته اند با استفاده از ظرفیت های پیرامون خود و اجرای برنامه هایی که در کمترین زمان به نتیجه می رسند، به کار و اشتغال زایی بپردازند. اسماعیل اطمینان یکی از همین افراد است
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۱:۰۷    
طرح در طرح و رج به رج هنر قالیبافی با عشق و علاقه ای که بافندگان آن دارند و با خون این هنرمندان آمیخته شده است، طرح و رنگ فرش هریس که با دست زنان و مردان زحمتکش بافته می شود، باعث آفرینش هنر زرینی می شود که چشم و دل هر بیننده ای را محو تماشا و عاشق خود می کند.
دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۴    
زهرا فردینی گفت: زنان نقش قابل توجهی در تحقق اقتصاد مقاومتی با مشاغل خانگی، پرداختن به امور خانه داری، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت اقتصادی خانواده دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
همدان- فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان از ایجاد 500 شغل ازمحل اقتصاد مقاومتی با اعتبار 7 میلیارد تومان برای جوانان تویسرکان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مسئول بسیج سازندگی استان زنجان گفت: برنامه بسیج سازندگی در قالب 3 قرارگاه محرومیت زدایی، جهاد و خدمت رسانی و اقتصاد مقاومتی فعالیت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه کربلا از برگزاری 5 هزار برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: بهره برداری 227 پروژه عمرانی محرومیت زدایی در دستور کار قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در ستاد استانی اجرای کلی سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی استان کرمان مجوز به ایمیدرو می دهیم تا وارد مذاکره جدید با پیمانکار فولاد ایرانیان شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان ستاد استانی اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی استان کرمان به شرکت فولاد زرند ایرانیان به عنوان پیمانکار معدن زغال سنگ تا پایان سال 1402 وقت دادند تا با به بهره برداری رساندن این معدن در این بازه زمانی، حق السهم دولت را پرداخت کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۵:۴۸    
مشهد- بخش کشاورزی به عنوان یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی کشور در کنار بخش صنعت و خدمات، سهم عمده ای در اقتصاد مقاومتی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۹:۲۵    
طرح های اقتصاد مقاومتی با محوریت رونق تولید و اشتغال در شهرستان رومشکان اجرا می شود
کلام تازه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کلام تازه | امام جمعه چناران گفت: مذاکره برای رفع تحریم اگر چه برای ایران مهم است اما اولویت ایران، خنثی سازی تحریم و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت تولیپس در چهارمین جشنواره حاتم، در محور داخلی سازی و بومی سازی بوردهای الکترونیکی لوازم خانگی های کوچک در راستای اقتصاد مقاومتی و مهندسی معکوس لوح تقدیر دریافت کرد.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
محمد نوری مسئول گروه های جهدی بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان گرمی در گفتگو با سبلان ما ،از برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم شهرستان گرمی خبرداد و گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری کرمانشاه یکی از اقدامات مهم و موثر دستگاه قضائی استان را در حوزه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: 35 جلسه با رسیدگی به مشکلات 154 واحد تولیدی به صورت هفتگی در ستاد اقتصاد مقاومتی برگزار شده که هدف اصلی کمک به واحدهای تولید به صورت کارشناسی است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
اتحادخبر: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تحقق سهم اشتغال استان در صنعت گفت: کاهش بیکاری در استان بوشهر نیازمند تقویت مهارت های جوانان است ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۷    
فاضلی هریکندی با اشاره به اهمیت ایجاد فرصت های اشتغالزایی برای یک هزار و 100 نفر در چهارماهه نخست سال جاری گفت: تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از چرخه تولید رویکرد دادگستری البرز است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۱:۰۵    
طی یک دهه اخیر مقام معظم رهبری روی برخی واژگان تأمل و تأکید ویژه ای داشته اند که در این میان می توان به جهاد و جهادگر و اقتصاد مقاومتی و تولید و پیشرفت اشاره کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تعاون هسته مولد در اقتصاد مقاومتی و کانون درآمدزا و اشتغال آفرین برای کشور است که باید از ظرفیت آن به درستی استفاده شود، اما باوجود تاکید بر سهم 25 درصدی در اسناد بالادستی برای بخش تعاون، سهم این حوزه در اقتصاد کشور زیر 10 درصد است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۷:۳۲    
به همت سازمان بسیج سازند گی سپاه استان قم طرح جهاد روشنایی آغاز شد. محمد علی محمد ی، مد یر اقتصاد مقاومتی بسیج سازند گی سپاه قم گفت: امسال برای سومین سال متوالی د ر قالب طرح جهاد روشنایی 3 هزار نیروگاه خورشید ی پنج کیلوواتی د ر نقاط مختلف استان راه اند ازی می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: مجتمع فرهنگی و هنری قلعه گنج با گذشت 13 سال رها شدن مجددا در دستور کار قرار گرفته و به زودی عملیات تمکیل آن آغاز می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای تحول اساسی در بخش کشاورزی، بیش از 25 هزار گلخانه در کشور ایجاد شده که از این تعداد 15 هزار گلخانه بر اساس برنامه اقتصاد مقاومتی بوده است.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۴    
اولین کنفرانس ملی بدون نفت، چگونه؟ روز پنجشنبه، 14 اردیبهشت، 1402 توسط انجمن تجارت الکترونیکی ایران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار می شود علاقه مندان می توانند جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا تاریخ 12 اردیبهشت ماه با توجه به محورهای کنفرانس اقدام نمایند محورهای کنفرانس: ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بسیج سازندگی استان زنجان با بیان اینکه تسهیلات 500 میلیون تومانی بسیج سازندگی در حوزه اقتصاد مقاومتی در دستور کار است، کفت: یکی از اهداف بسیج سازندگی حمایت از تولید و کارآفرینی است.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۰    
اقتصادتهران: ضرورت حفظ سرمایه در داخل کشور و نیز حمایت از سرمایه گذاران از چنان اهمیتی برخوردار است که در این زمینه هر کشوری، قوانینی را برای پشتیبانی از سرمایه گذارانش وضع می کند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه استان قم گفت: طرح جهاد روشنایی در استان قم با نصب نیروگاه های خورشیدی به همت سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم در مناطق کم برخوردار با شعار هرپشت بام یک نیروگاه کلید خورد.
بانک ملی   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۲۸ سایت دیگر  
بانک ملی ایران در حالی وارد نود و چهارمین سالروز تاسیس خود می شود که نظام بانکی کشور بیش از هر زمانی نیازمند نقش آفرینی این بانک پیشرو است. برنامه های دولت محترم برای اجرای اقتصاد مقاومتی و احیاء ظرفیت های تولید داخلی کشور و ایجاد زمینه های لازم برای بهبود شرایط عمومی و اقتصادی کشور ایجاب می کند ...
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
برنامه های اشتغالزایی با چالش های جدی مواجه است، زیرا در مقطع کنونی بسیاری از کسب و کارهای خرد و حتی دانش بنیان ها که طبق سیاست های اقتصاد مقاومتی باید مرود حمایت قرار بگیرند هیچگونه حمایتی نمی شوند و حتی تامین اجتماعی هیچگونه حمایتی با در نظر گرفتن شرایط کشور از کسب و کارها ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت:در حوزه اقتصادی، ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه را داریم که این ستاد در مرکز و استان ها فعال است.
آنا / دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۹   + ۴۸ سایت دیگر  
اعمال سیاست های اقتصاد مقاومتی و گام دوم انقلاب از جمله بکارگیری نخبگان اقتصادی و استفاده از ظرفیت های مردمی و فعالان اقتصادی راهکار مهم تقویت اقتصاد کشور است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۲۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان از امضای قرارداد واگذاری اراضی جهت کشت و توسعه صنایع تبدیلی نساجی در شهرستان جاسک خبر داد. به گزارش صبح ساحل ...
متالز نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۷:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با توجه به مشکلات معدن خمرود، تلاش می شود در ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، طرح مورد رسیدگی قرار گیرد و زمینه اشتغال بیش از 700 نفر فراهم شود. ارسال توسط : فاطمه یعقوبی زاده منبع : فارس