چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۳۰Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قرن جدید»

همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۲    
این ملک کاربری مزروعی و مسکونی دارد و نیت واقف این است که در بخشی از زمین وسیع، خانه هایی برای اسکان موقت زوج های جوان بسازد و در اختیار آنها قرار بدهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۲۸    
در سالروز یازدهم سپتامبر، بازخوانی و بازبینی دکترین و استراتژی که توسط آمریکا در ابتدای قرن جدید میلادی، برای حضور در کشورهای منطقه مورد استفاده قرار گرفت، ضروری به نظر می رسد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان بهداشت جهانی در سال 2019 گزارشی منتشر کرد که زنگ خطر را برای دنیا به صدا درآورد. بر اساس این گزارش آمار خودکشی در قرن جدید با روندی تصاعدی پیشرفت کرده است. به طوری که خودکشی چهارمین عامل مرگ و میر گروه های سنی 15 تا 24 سال در سطح دنیا به حساب می آید ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۸:۲۷    
فرانسه که در فرهنگ عامیانه نماد سهل گیری در امر دین و مذهب در اروپا تصور می شود، در دو دهه گذشته از قرن جدید به یکی از سختگیرترین جوامع غربی به ویژه در برخورد با موضوعاتی نظیر پوشش در اماکن دولتی و مدارس تبدیل شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۹:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
قرن جدید عصر اکتشافات در فضا است. در قرن بیستم آمریکا و روسیه روی ماه فرود آمدند اما اکنون چین و هند نیز ماموریت هایی به ماه انجام داده اند و به جمع کاشفان سیاره در حال گسترش پیوسته اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۶:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
ایران قصد دارد در آستانه قرن جدید با تغییر مسیر از زنجیرهایی که جلوی پرواز اقتصاد آن را گرفته رها شود؛ سرکوب بخش های سوداگرانه، تقویت تولید، افزایش اشتغال، توسعه پایدار، افزایش تعاملات بین المللی و کاهش نرخ تورم از جمله ملزومات تحقق این هدف است.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کمیته اجرائی کنفرانس ملی فیزیک ایران گفت: سی و نهمین کنفرانس ملی فیزیک ایران که به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می شود .
شادا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی در نشست خبری مشترک با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش صادرات غیر نفتی نسبت به سالهای پایانی دهه 90 و نیز کاهش نقدینگی در این بازه زمانی خبر داد. وی همچنین بر حل مشکلات بانک های ناتزار نیز تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۹:۵۳    
رئیس جامعةالمصطفی العالمیه گفت: پدیده استعمار یکی از آثار تلخ تمدن سلطه جوی غرب در عالم است که شکل این استعمار در قرن جدید تغییر یافته و امکان حضور مستقیم و نظامی در کشور ها کمتر شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شاخص لحظه ای هوای مشهد بر اثر طوفان و گردوخاک که از ساعت پایانی دیشب آغاز شد، به 300 رسیده و از وضعیت بسیار ناسالم هم عبور کرد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، مردم ایران در نخستین ماه های سال 1400 در حالی وارد قرن جدید شدند که سپهر سیاسی کشور نیز دوران جدیدی را تجربه کرد و ملت با عزم و اراده راسخ پای صندوق های رأی آمدند تا با تغییر وضعیت نابسامان آن روزها، مسیر جدیدی را در حوزه حکمرانی و مدیریت اجرایی باز کنند. ...
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت به تازگی اعلام کرده است که در راستای کاهش پینگ بازی ها و بهبود تجربه کاربری گیمرها، یک لینک پرظرفیت جدید در یکی از CDNهای منطقه ایجاد کرده اند. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
خط فقر متوسط کشوری در سال 1400 برای یک خانوار چهارنفره حدود چهار میلیون و 500 هزار تومان بود و در شهریور 1401 به هفت میلیون و 500 هزار تومان رسید. متناسب نبودن درآمد و هزینه ها سبب شده در آغاز قرن جدید بیش از 30 درصد از جمعیت کشور به زیر خط فقر سقوط کند ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مصطفی رفعت ایده های نومحافظه کارانه تغییر رژیم، منجر به جنگ فاجعه بار 2003 عراق شد و جنگ روسیه و اوکراین را برانگیخت. درواقع، رکورد ایالات متحده در جنایات، به راحتی با غیرقانونی بودن اقدامِ روسیه در اوکراین، مطابقت دارد، یا شاید بتوان گفت بسیار بدترازآن است ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۶۹ سایت دیگر  
دیپلمات پیشین کشورمان ادامه داد که این توهم آمریکا برای جهان بسیار هزینه داشت و طی آن جنگ های بی پایان آمریکا شروع شد. وی افزود: بوش پدر در مجمع عمومی ملل متحد اعلام کرد که ما وارد یک نظم نوین جهانی شدیم؛ بوش پسر نیز پس از فتح عراق بر عرشه کشتی ایستاد و گفت ماموریت به پایان رسید ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۰:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی ایران، از معماران اصلی نظم جهانی جدیدی است که در حال شکل گیری است و امثال آقای حسین مرعشی با وجود این که می دانند تغییر نقشه قرن جدید آمریکایی به قرن جدید آسیایی بدون راهبرد حکیمانه مقاومت (جمهوری اسلامی) ممکن نبود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
در قرن جدید بازی های رایانه ای به شدت توجه علاقمندان را به خود جلب کرده است و هر چند سال های زیادی از فراگیر شدن این بازی ها نگذشته ولی جای خود را بین جوانان هر نسل پیدا کرده اند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، امروزه بسیاری کشورها با عرضه و تولید خودروهای هیبریدی، ضمن استفاده بهینه از سوخت های فسیلی، در راستای کاهش آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرها گام برداشته اند ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
برنامه "ما مردم" شبکه پرس تی وی وضعیت کودکان کار در آمریکا را زیر ذره بین می برد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه این هفته "ما مردم" نگاهی دارد به استفاده از کودکان به عنوان نیروی کار در ایالات متحده که نوعی برده داری در قرن جدید به حساب می آید. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۷:۰۱    
چرا رژیم صهیونیستی و آمریکا از اینکه ایران دومین دارنده معادن لیتیوم جهان است ناراحت اند؟
برترین ها / ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه همشهری، در گزارشی به اتفاقات مراسم کیان پیرفلک پرداخته و با تیترِ کاسبان کیان منتشر کرده.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
با کشف معدن لیتیوم8/5 میلیون تنی در استان همدان علاوه بر اینکه حدود 7 درصد از ذخایر معدنی جهان در ایران است، به منزله یک گام بزرگ در معادلات ژئوپلتیکی، انرژی و فلزات در عرصه بین المللی به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
پروفسور جفری ساکس: از آغاز قرن جدید ما درگیر جنگ های بی پایان بودیم؛در افغانستان، عراق، سوریه، لیبی، یمن و اکنون اوکراین. این جنگ ها حدود 8 تریلیون دلار برای ما هزینه داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه چادگان گفت: بحث جمعیت ابر بحران و ابر چالش قرن جدید ایران به حساب می آید و مشوق های فرزندآوری لازم است اما کافی نیست.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۵    
بارسلونا فصل پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت و درنهایت در همین هفته ای که گذشت موفق شد جام قهرمانی لالیگا را بالای سر ببرد. این نخستین جام بارسا بدون حضور مسی در قرن جدید است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جهان اسلام یکی از بازیگران نظام قدرت جهانی است که در حال بازآرایی قدرت خود در قرن جدید است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۰   + ۴۵ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای در پایان بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، کتاب را موضوع مهمی خواندند و تاکید کردند: فرهنگ سازی کشور همواره احتیاج به کتاب دارد و به رغم گسترش فضای مجازی، کتاب همچنان درجایگاه بسیار والای خود قرار دارد.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: انتشارات جامعه اسلامی هنرمندان با 12 عنوان کتاب به صورت مستقل در بخش مجازی سی و چهارمین نمایشگاه کتاب حضور یافت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در قرن جدید فناوری جایگاه ویژه ای در کسب و کارها پیدا کرده است، در واقع تمامی شرکت ها تمایل دارند که همگام با تکنولوژی پیشرفت کنند و این موضوع برای ثبات و رشد فعالان اقتصادی، یک اصل مهم و کلیدی محسوب می شود.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: با تصویب طرح قانون بانک مرکزی، فصل جدیدی از سیاست گذاری و اقدام در بانک مرکزی آغاز می شود. به گزارش بانک مردم و به نقل از ایبِنا، در طول سال های دهه 90 میلادی و حتی اولین دهه قرن جدید میلادی بسیاری از کشور قوانین بانکی را مطابق با تحولات روز اصلاح کردند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۲:۳۹    
سعیدآبادی پیشرفت بسترهای فرهنگی و هنری را لازمه تحقق تمدن نوین اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: یازدهمین دوره دوسالانه ملی نگارگری را درحالی در قرن جدید جشن می گیریم که این رویداد بعد از 30 سال هنوز به اهداف اولیه خود از جمله ایجاد انجمن نگارگری و جشنواره بین المللی نگارگری نرسیده است.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
پیشکسوت قرمزها انتظار یک بازی جذاب در دربی را از سوی هر دو تیم دارد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۲۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
امیرمحمد کولانی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان: سال اول قرن جدید را درحالی پشت سر گذاشتیم که شاهد جنگی ترکیبی از جانب دشمنان خارجی و داخلی بودیم، در این مدت تبعات 8 سال مدیریت لیبرالی کشور در دهه 90 و ناتوانی برخی مدیران فعلی ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان-جانشین سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان گفت: روزجهانی قدس به عنوان معیار عزت وذلت امت اسلامی در سال جاری و نخستین سال از قرن جدید از اهمیت و حساسیت بسیار متفاوتی در مقایسه با سال های گذشته برخوردار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: آزادی قدس، کلید رمز همگرایی و وحدت ملت های اسلامی در قرن جدید است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۱:۴۶   + ۲۷ سایت دیگر  
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه آزادی قدس، کلید رمز همگرایی و وحدت ملت های اسلامی در قرن جدید است، گفت: صهیونیستها در ازای هر ماجراجویی دچار خسارت های جبران ناپذیری می شوند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ابزارهای سلامتی برای مدیریت شرایط جسمی افراد بسیار کاربردی هستند. در قرن جدید حضور ابزارهای سلامت به صورت دیجیتال تنوع جدیدی در درمان ایجاد کرده است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، جون فروش، دیوید رونی، شری لیندن، لوویا گیارکی، لسلی فلپرین و جردن مینتزر منتقدان هالیوود ریپورتر 50 فیلم برتر هزاره سوم را انتخاب کردند. آنها در این باره اعلام کردند: ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۳:۳۴    
هنگام صحبت کردن از وضع شناسی جامعه ایران امروز، سر و کار ما با مختصاتی است که در این برهه از زمان و مکان تعین یافته، لذا حتی اگر به تاریخ و وجوه ثابت هویت ایرانی نظر کنیم، برای معنادار کردن امروز آن است. ما می خواهیم بفهمیم جامعه ای که اکنون وارد قرن جدید چهاردهم میلادی شده دارای چه مختصاتی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران پس از 15 سال بلاتکلیفی، در دولت سیزدهم میدان میوه و تره بار ساری در یک اقدام جهادی 100 روزه مورد بهره برداری و به صورت رسمی در قرن جدید آغاز به کار کرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: ایران در حالی وارد دومین سال قرن جدید شده است که چالش و مانع های عدیده ای، اقتصاد را با گره های کوری مواجه کرده است.به گزارش اقتصاد 24،تورم، گرانی، بیکاری، محدودیت های بهداشتی و درمانی، کمبود های آموزشی، بالا رفتن سن ازدواج و .. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اکو ایران : نخستین سال قرن جدید را مردم با این امیدها آغاز کردند، اما همه این امیدها باز هم آرزو شد؛ سال به میانه که رسید با التهاب در عرصه های مختلف درهم آمیخت.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۰۵    
در سال 1401 شوک های بسیاری بر پیکره بازار سرمایه وارد شد و فراز و فرودهای این بازار را دوچندان کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ساعت 1402 در حالی آغاز می شود که در روز 4 فروردین می توان هلال ماه رمضان را در کنار سیاره زهره، درخشان ترین جرم آسمانی بعد از خورشید و ماه، مشاهده کرد. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۵    
سال 1401 برای کشورمون هم پر از فراز و نشیب بود. شاید وقتی گذرا بهش نگاه کنیم تلخیهاش و سختیهاش بیشتر هم بود. خوبه که ببینیم تو کارنامه یک ساله قرن جدید چه کارهایی کردیم چه کارهایی نکردیم و چه کارهایی باید در آینده انجام بدیم؟
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از دنیای اقتصاد، بازار سرمایه در حالی قدم به قرن جدید گذاشت که حال مساعدی از بهمن ماه سال گذشته داشت. این حال خوش به مدد جاماندگی بازار سرمایه از بازارهای موازی ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۹    
رکنا: رویدادهای اجتماعی ایران در سال 1401 به قدری گسترده بود که شاید تاریخ میراث دار خوبی برای روایت آن نباشد اما این ماییم ایستاده در نقطه پایانی سال و منتظر آفتاب 1402 تا افق آینده را بشکافیم و روزها و لحظات شیرین تری را برای فرزندان خود بر جای بگذاریم.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نخستین سال از قرن جدید با چالش های اقتصادی و سیاسی فراوانی همراه شد که بیم از ادامه آنها در سال جدید سبب نگرانی جدی است. در حالی که دیپلماسی فعال ترمز قیمت رو به افزایش دلار را کشیده و ازسر گیری رابطه با عربستان و بهبود رابطه با کشورهای عربی از تشدید نابسامانی اقتصادی در آخرین روزهای سال جلوگیری ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- عاطفه چوپان : بازار سرمایه در حالی قدم به قرن جدید گذاشت که حال مساعدی از بهمن ماه سال گذشته داشت. این حال خوش به مدد جاماندگی بازار سرمایه از بازارهای موازی، مصوبه 10بندی وزارت اقتصاد در حمایت از بازار سرمایه و کورسوی امید نسبت به حصول توافقات تا اردیبهشت ادامه یافت ...