جمعه ۰۷ مهرساعت ۱۷:۱۹Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نوزادان»

سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۳    
مدیر کل بهزیستی استان به همراه مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی و مدیر درمان تامین اجتماعی با خانواده نوزادان سه قلوی تازه متولد شده در بیمارستان امام رضای ارومیه دیدار کردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۵۴    
شیر خشک کودک یا شیر فرمولی نوزاد ترکیب پودری شکل از شیر است که برای نوزادان و کودکانی که به هر دلیلی نمی توانند از شیر مادر تغذیه کنند، مورد استفاده قرار می گیرد ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
واکسیناسیون روشی ایمن و مؤثر برای جلوگیری از بروز بیماری و نجات جان انسان هاست که در حال حاضر بیشتر از همیشه اهمیت دارد و مراقبت عوارض نامطلوب پس از ایمن سازی به مفهوم پایش سلامت ایمن سازی است که به اعتبار برنامه ایمن سازی کمک می کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۷    
به اطلاع می رساند این فراخوان بمنظور انتخاب همکار بخش غیردولتی واجد شرایط (در شهرستانهای استان البرز) در خصوص اجرای برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران منتشر می گردد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۶   + ۳۵ سایت دیگر  
به علت وجود انواع ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، فیوتین ها و مواد مغذی در کلم بروکلی مصرف آن برای مادران باردار و شیرده توصیه می شود. البته بر اساس گفته متخصصان مادران شیرده باید به میزان متعادل از این سبزی استفاده کنند در غیر این صورت مصرف بیش از حد کلم بروکلی برای آن ها موجب ایجاد یا ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مادرانی که به تازگی فرزند خود را به دنیا آورده اند، ممکن است بسیار هیجان زده و خوشحال باشند. نوزاد به مثابه هدیه ایی از آسمان زندگی آن ها را متحول می کند و بعدی تازه از زندگی برای انان آغاز خواهد شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت گفت: در سال 1401، تعداد نوزادان متولد شده از مادران گروه سنی 40 تا 44 ساله، در مقایسه با سال 1400 افزایش 7 درصدی داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: انجام آزمایش های غربالگری نوزادان شامل فنیل کتونوری و هیپوتیروئیدی که از آنها به عنوان آزمایش های پاشنه پا نیز یاد می شود، برای نخستین بار در مراغه مسیر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
در جهان امروزی به رغم تحولات علمی و پیشرفت های مهم پزشکی، هنوز تامین خون سالم و کافی یکی از بزرگترین دغدغه های نظام سلامت و از مهمترین نیازهای مراکز بهداشتی و درمانی و بسیاری از سانحه دیدگان، مجروحین جنگی، مادران در آستانه زایمان ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۲۹ سایت دیگر  
لوسی لتبی ، پرستار انگلیسی که به جرم قتل هفت نوزاد به حبس ابد محکوم شده است، بار دیگر به اتهام تلاش برای قتل یک نوزاد دختر محاکمه خواهد شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۳۱    
پرستار بیمارستان فرقانی قم استوری قابل تاملی درباره تولد نوزادان افغانستانی در این بیمارستان منتشر کرد.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۸   + ۲۷ سایت دیگر  
بیماری های مختلف پاییزی اکثر مردم را درگیر می کند، اما نباید منجر به خوددرمانی و مصرف خودسرانه دارو شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد که پس از یک بارداری جنین سلولهای میکروسکوپی به جا بگذارد که سیستم ایمنی بدن مادر را برای بارداری بعدی آماده می کند.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۳۸ سایت دیگر  
نقدینه - بانک کارآفرین با اهدای 6ست دستگاه لارنگوسکوپ به بیمارستان کودکان مفید، امکان انجام عمل لوله گذاری داخل تراشه در بیماران نیازمند بیهوشی و یا نارسایی تنفسی برای کودکان مراجعه کننده و سایر بیماران را فراهم کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
باستان شناسان موفق به کشف گورستان کودکان و نوزادان با قدمت 1000 سال در پرو شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۷   + ۴۴ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ضمن تشریح اقدامات و خدمات این سازمان به جامعه ناشنوایان و کم شنوایان اظهار کرد: آسیب شنوایی معلولیتی پنهان و دارای تاثیرات گسترده بر جنبه های مختلف رشد مهارت های ارتباطی ...
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۱:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اکانتی که در مجازی تحت عنوان پرستار بیمارستان فرقانی قم شناخته شده، در استوری خود نوشته: از دیروز ظهر تا الان 28 تا بچه که بدنیا اومدن 19 نوزاد افغانستانی بودند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
فوق تخصص نوزادان درخصوص مصرف دخانیات بر سلامت نوزادان توضیحاتی ارائه داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
هیپوفسفاتازی یک اختلال ژنتیکی است و این بیماری ارثی می تواند باعث درد استخوان و مفاصل و از دست دادن زودرس دندان شود. علائم آن می تواند در هر سنی از تولد تا بزرگسالی ظاهر شود و بسته به شدت بیماری می تواند تاثیر خفیف تا قابل توجهی بر زندگی روزمره داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۴    
رییس مرکز بهداشت خوزستان :54 هزار و 474 نوزاد از نظر سلامت شنوایی غربالگری شدند و پوشش 85 درصدی غربالگری گوش و شنوایی نوزادان مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز در سال گذشته صورت گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: علت مرگ نوزاد در سه مرحله شامل بیمارستان نهاوند، کمیته شهرستان و کمیته مرگ و میر نوزادان در دست بررسی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-کمبود برخی انواع شیر خشک روزهای اخیر در استان فارس سبب بروز نگرانی و گلایه پدران و مادران برای تامین نیازهای ضروری نوزادان شان شده و اکنون مسئولان مربوطه در این استان از تشدید نظارت ها و بهبود روند خبر دادند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ممکن است کودک نتواند به همان معنایی که در خارج از رحم گریه می کند، گریه کند، به خصوص به این دلیل که رحم پر از مایع آمنیوتیک است اما یک نوزاد در رحم قطعا در حال واکنش و پردازش محرک ها است که شامل رفتار گریه نیز می شود.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مراقبت از نوزاد در 30 روز اول تولد کار پیچیده ای نیست، اما نوزادان در این سن به مراقبت های شبانه روزی فراوانی نیاز دارند. برای اینکه از فرزند تازه متولد شده خود مراقبت کنید، باید نکات مهم مربوط به شیردهی، آرام کردن، خواباندن و در یک کلمه جان سالم به در بردن از ماه اول تولد نوزاد را بدانید.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۴:۴۲    
روتاویروس یکی از علت های التهاب معده و روده است که اغلب به آن آنفلوانزای معده نیز می گویند. این ویروس، معده و روده ها را درگیر می کند و باعث اسهال و استفراغ، خصوصاً در بچه های کوچک می شود. واکسن روتاویروس برای بیشتر نوزادان توصیه می شود و به پیشگیری از عفونت روتاویروس کمک می کند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس شیرخشک نوزاد یکی از کالاهای اساسی بوده که همچنان ارز 4200 تومانی دریافت می کند. در چند هفته اخیر شیرخشک برخی نوزادان دچار نوسان قیمت شده بوده و داروخانه ها تعدادی محدود به فروش می رساندند؛ این در حالی است که هانی تحویل زاده ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
کمبود برخی انواع شیر خشک روزهای اخیر سبب بروز نگرانی و گلایه پدران و مادران برای تامین نیازهای ضروری نوزادان شان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
بخش نوزادان بیمارستان ولی عصر شهرستان بردسکن تجهیز و با کمک یک خیر نیک اندیش دو عدد ویلچر به این بیمارستان اهدا شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در نوزادان و کودکان خردسال، مثانه دارای رفلکس است، به این معنی که به طور خودکار می داند که چه زمانی باید به ماهیچه ها فشار آورد تا ادرار تخلیه شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
دفتر هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد افغانستان بالاترین آمار مرگ و میر مادران، نوزادان و کودکان در جهان را دارد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۱    
دکتر معاذ الحداد، اولین فارغ التحصیل بین الملل فوق تخصصی نوزادان از پایان نامه خود دفاع کرد. این دانشجوی اهل یمن با حضور در استودیو شفا و در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تحصیل خود در این دانشگاه توضیح داد و گفت ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۱:۰۳    
قانون گذاران ایالات متحده آمریکا امروز بررسی اولین آزمایش های بالینی انسانی دستگاه رحم مصنوعی را آغاز می کنند. این سیستم می تواند مرگ و میر نوزادان نارس را کاهش دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
توجه به تغذیه نوزادان در کنار شیر مادر نقش مهمی در رشد کودکان ایفا می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
شرکت جنرال الکتریک تصمیم دارد یک فناوری تصویربرداری اولتراساوند با کمک هوش مصنوعی ایجاد کند تا با مرگ و میر مادران و کودکان مقابله کند.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۵    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در چندماهه ابتدای سال نزدیک به یک هزار تولد نوزاد نارس ثبت شده که مراقبت های لازم از این نوزادان به خوبی انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز یک فوق تخصص نوزادان گفت: بسیاری از والدین نمی دانند که چگونه باید از بند ناف نوزادان مراقبت کنند و از روش های غلط و رایج سنتی مثل گذاشتن خمیر، سکه و ناف بند استفاده می کنند. در حالی که این روش ها از نظر پزشکی نادرست بوده و باعث آسیب به نوزاد، ایجاد عفونت نوزادی در بند ناف می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بخش نوزادان شامل 330 متر مربع زیربنا و 14 تخت ویژه نوزادان، توسعه دیالیز و بخش جدید تزریقات و پانسمان بیمارستان امام (ره) شیروان راه اندازی شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۱:۰۶    
نوزادان در دوران اولیه زندگیشان، بسیار حساس هستند و نیاز به مراقبت های ویژه دارند. در این میان، کالسکه، یکی از ابزارهای مهمی است که برای حمل و نقل نوزادان استفاده می شود ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سفت شدن جمجمه نوزاد یک پدیده مهم در علم پزشکی است، که در جمجمه نوزادان رخ می دهد و تاثیرات بسیاری بر رشد و توسعه آنها دارد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
زردی نوزادان در 80 درصد نوزادان نارس دیده می شود.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
، توضیحات کلی در مورد کاشت حلزون شنوایی برای کودکان و نوزادان کم شنوا و ناشنوا و مراحل انجام آن:
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا طی دوران بارداری تهدیدی خاموش برای نوزادان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به صورت میانگین نزدیک به 98 درصد نوزادان زیر یکسال کردستانی واکسن های(ب.ث.ژ، پنتاوالان، فلج اطفال و سرخک، سرخجه و اوریون) را دریافت کرده اند.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
خبرنگار اطلاعات در نائین از تولد چهار نوزاد همزمان در یک زایمان خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ارسنجان، از پوشش صد درصدی برنامه شنوایی سنجی نوزادان در شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۷    
زاهدان- ایرنا- کمبود شیرخشک در داروخانه های کلانشهر زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان بسیاری از والدین را برای پیداکردن این منبع تغذیه نوزادان خود از این داروخانه به آن داروخانه سرگردان و ناراضی کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
فوق تخصص نوزادان و مسوول بخش مراقبت های ویژه نوزادان ( NICU) بیمارستان اکبرآبادی گفت: در بخش مراقبت های ویژه نوزادان مثل هر بخش مراقبت ویژه ای، بیمارهایی داریم که نیاز به کمک دارند. نوزادهایی که نمی توانند کنار مادر باشند تا از شیر مادر تغذیه شوند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
تغذیه نوزاد به شکل فطری در ماه های اول تولد محدود به شیر مادر یا شیر خشک است و تغذیه نوزادان با سایر مواد غذایی ممنوع است؛ چراکه دستگاه گوارش نوزاد هنوز آمادگی دریافت غذاهای دیگر را ندارد. اما دقیقا از چه زمانی می توان مواد غذایی مشتق شده از شیر را به تغذیه نوزاد اضافه کرد؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کمبود برخی انواع شیر خشک روزهای اخیر در استان فارس سبب بروز نگرانی و گلایه پدران و مادران برای تامین نیازهای ضروری نوزادان شان شده است.