جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۸:۵۳Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حجاب اجباری»

روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس پیشنهاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر، این نهاد همراه با قوه قضاییه و بسیج سپاه پاسداران، موظف شده اند ناظران و ظابطان را برای مقابله با ناقضان حجاب اجباری آموزش بدهند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۴۰    
شاید کمتر کسی فکر میکرد 8 ماه پس از آغاز جنبش زن، زندگی، آزادی و درخواست برای تجدیدنظر در مورد حجاب اجباری که حتی در بیانیه های تعدادی از احزاب اصلاح طلب هم آمده بود، شاهد ارائه لایحه ای درباره حجاب و عفاف باشیم که برای موضوع حجاب، انواع و اقسام جریمه را در نظر گرفته است.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
پانته آ بهرام، بازیگر سینما و تئاتر، بار دیگر بدون حجاب اجباری در ملاعام ظاهر شد. صفحه اینستاگرام سینما هنر تصویری از او منتشر کرده است که اینبار در مراسم تشییع جنازه رضا حداد، کارگردان، بدون حجاب حضور یافته است. وی پیشتر در اکران آخرین قسمت سریال پوست شیر بدون حجاب اجباری حاضر شده بود.
رهیاب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۴۱    
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت:حجاب اجباری در کشور نداریم بلکه پوشش اجباری است. در هیچ جای عالم سراغ ندارید که پوشش اجباری نباشد.
تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ژیلا امیرشاهی، مجری باسابقه برنامه به خانه برمی گردیم روز گذشته با انتشار ویدئویی اعلام کرد که در کانادا حضور دارد.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور و تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در شبکه های اجتماعی از تنش و برخورد بین حراست دانشگاه تهران و دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا در روز 23 اردیبهشت خبر داده اند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
با آغاز سال 1402 و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل 27، سراغ این موضوع برود و در گفتگو با صاحب نظران، چالش های فراروی جامعه را در این موضوع بررسی کند.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس تصاویری که از بیلبوردهای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی منتشر شده، وزارت ارشاد در نمایشگاه کتاب و برخی معابر، نقل قول هایی را برای ترویج حجاب اجباری به لئو تولستوی و ویکتور هوگو، دو نویسنده بزرگ تاریخ ادبیات جهان نسبت داده است.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
نظور این نیست که به کسی که کراوات زده خدمات ارائه نشود،منظور این است که سیستم دولتی و کارمندهای دولت موظف به رعایت آن شاخص ها هستند و کارمند دولت نمی تواند در مجموعه دولتی کراوات بزند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۱:۲۹    
رسول منتجب نیا، دبیرکل حزب جمهوریت در جلسه شورای مرکزی این حزب گفت در رابطه با تشدیدمجدد سخت گیری ها پیرامون مسأله حجاب گفت: مسأله دیگر طرح مجدد و گسترده حجاب اجباری است که چندین ماه است مملکت درگیر منازعات بر سر آن است و هنوز هم به جایی نرسیده و صاحب نظران هم مشخص نکرده اند و مجلس هم هنوز قانونی ...
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۸    
حجت الاسلام ابوالقاسم علیزاده گفت: واقعیت های صحنه در شرایط کنونی گویای این معناست که موضوع حجاب اجباری و بدنبال آن ترویج بی حجابی و ولنگاری، نیز بسان دیگر ادعا های کذب در فتنه های قبل، همچون ادعای تقلب در انتخابات 88 و اجحاف به زنان در فتنه ترکیبی 1401 ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
ماه های اخیر بیشتر از هر زمان دیگری در کشور، بحث حجاب مطرح بوده است، البته مخالفان و موافقان حجاب اجباری پیش از این در ماه های اول پیروزی انقلاب نیز مناقشات جدی ای دراین باره داشته اند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نویسنده در این یادداشت تلاش کرده است با عیارسنجی سخن مدافعان حجاب اجباری، آن را از مقوله قانون اساسی و حریم اسلام، خارج دانسته و دلایل حقوقی و تاریخی برای مدعای خود بیان کرده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین نوشت: افسانه بایگان بدون حجاب اجباری در مراسم نکوداشت آتیلا پسیانی شرکت کرد. انتهای پیام
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اینکه اهل کتاب را به سربازی اعزام کردن و در صورت کشته شدن آنها را شهید نامیدن و با افتخار پیکرشان را تشییع کردن و با شور و احساس خبر تشییع را منتشر کردن، چه نسبتی با نص لزوم پرداخت جزیه از سوی آنان دارد؟
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مهدی نصیری، سردبیر سابق کیهان نوشت: این برادر مسلمان ظاهرا سلفی - که در امر شریعت سخت گیر و گاه تکفیری اند - فهمیده که وظیفه مسلمان تحمیل دین و شریعت به کسی نیست، اما برخی عالمان شیعه (که مذهب عقل و عدل و اختیار است)، نفهمیده اند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
هم میهن نوشت: روز گذشته خبر ها باز هم حاکی از حجاب اختیاری و حجاب اجباری و پلمب های پیاپی بود. هنوز یک سال از درگذشت مهسا امینی نگذشته که برخورد های سلبی معیشت برخی از کسبه را نشانه گرفته است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۱:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین : رفتن به لایه های زیرین و اقیانوسی شدن، نتیجه بخش بودن نحوه عملکرد دوربین ها را به چالش می کشد. این چالش یکی در لایه اجتماعی و سطح، به راه حل های فوری و فوتی و انتظامی توجه می کند و دیگری به راه حل ها از زاویه امکان تحقق به موضوع حجاب اجباری به هر نحو ممکن می پردازد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۲    
وقتی خدا در قرآن می فرمایند: لا إکراه فی الدین ، چرا پس حجاب اجباری هستش؟!
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۱:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
روزنامه ایران نوشت: حقوق اساسی فردی شامل حقوق زنان، ساختار سیاسی مانند ساختار سیاسی کشور شامل قوانین اساسی و مسائل امنیتی مانند برخی مسائل امنیتی مانند تصمیمات درباره عملیات نظامی و افزایش بودجه دفاعی و سیاست های مالی قابل طرح برای رفراندوم نیستند! ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۶:۰۷   + ۵۲ سایت دیگر  
فارس نوشت :محمدجواد لاریجانی گفت: فتنه اخیر ... پرده ها را برداشت و نشان داد که ظاهر خواست این جریان حجاب است اما باطن آن ترور و خشونت بدون مرز است. واقعیات اجتماعی این ها است.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۸:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
کیهان در مطلبی جدید به موضوع حجاب اجباری و حجاب اختیاری پرداخته است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نویسنده در این یادداشت با نقد علمی مفهوم حجاب اجباری آن را موضوعی خارج از دایره اخلاق و حوزه عمومی می داند و معتقد است مساله حجاب اجباری، موضوعی سیاسی است نه اخلاقی و دینی.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۰:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
از زمان آغاز اعتراضات در ایران پس از درگذشت مهسا امینی تلاش زیادی برای تبیین مساله حجاب اجباری توسط مسئولان و رسانه های نزدیک به آنها صورت گرفته است؛ این تبیین به صورتی بوده که در مواردی جملاتی بیان شده که فهم منطق بیان آن نیز دشوار است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۲۳:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
آیا حجاب امری شخصی است؟ بی حجابی جرم است؟ چرا مردم بی حجابی را جرم نمی دانند؟ الزامات قانون حجاب چیست؟ آیا قانون کامل است یا خلأ وجود دارد؟ نقد افرادی که می گویند مستند قانونی برای ممانعت از ورود زنان به اماکن عمومی وجود ندارد ...
پرسش   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سی سال قبل نه دوم خردادی پیش آمده بود که دولت اصلاحات را عامل اعتراض به حجاب احباری قلمدار کنند، نه مخالفت گسترده ای در میان مردم با حجاب اجباری وجود داشت ...