دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۲۰:۲۱Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارگران فصلی»

برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۷:۳۶   + ۳۳ سایت دیگر  
چنانچه بیمه شده شمول قانون کار و تامین اجتماعی بدون میل و اراده خود بیکار شود درصورت معرفی توسط واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و احراز شرایط قانونی به نسبت سوابق پرداخت حق بیمه می تواند از حمایت بیمه بیکاری برخوردار شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان از بی توجهی به طرح پلاک دار کردن احشام، بهره گیری دامداران از کارگران فصلی غیربومی و اتباع، مشکلات اقتصادی و معیشتی و...به عنوان مهمترین عوامل موثر در افزایش سرقت احشام دامداران و سرقت از باغداران در این شهرستان و استان نام برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۴    
میوه های خوش آب و رنگ بهاری و تابستانه علاوه بر این که سبد غذایی مردم را رنگین تر می کند ، زمینه ساز اشتغالزایی برای کارگران فصلی هم است.
مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: سال 1401 اهدای خون جامعه کارگری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 87 درصد افزایش داشته است. به گزارش روابط عمومی انتقال خون لرستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری بیرجند از راه اندازی مرکز استقرار کارگران فصلی در این شهر خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
واژگونی یک خودروی مینی بوس حامل کارگران فصلی در بابل منجر به کشته شدن یک نفر و مصدومیت 5 نفر از سرنشینان آن شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۹:۰۷    
فرماندار قزوین با اشاره به اینکه کارگران فصلی در قزوین مکانی برای استقرار ندارند، گفت: اینکه کارگران برای پیدا کردن در سر میدان ها و مناطق خاصی می ایستند و در سرما و گرما عذاب می کشند، در شأن این قشر مولد نیست.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۴۵    
در این میان ضعف و خلأ قوانین حمایتی از کارگران فصلی ایرانی و همینطور ضعف قوانین حمایتی از کارفرمایان عامل مهمی در ایجاد چنین بلبشویی است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
در این میان ضعف و خلأ قوانین حمایتی از کارگران فصلی ایرانی و همینطور ضعف قوانین حمایتی از کارفرمایان عامل مهمی در ایجاد چنین بلبشویی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۲:۱۵    
این بار و در آستانه روز کارگر قرار شد تا در تریبون مردم صدای کارگران ساختمانی شهر باشیم، اما باز هم نداشتن بیمه، قطع چندین باره بیمه در سال، بیکاری، دغدغه های مالی و خانوادگی، درک نشدن از سوی مسئولان ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با بیان اینکه هیچ اعتصابی در پالایشگاه های گاز و پتروشیمی های تولیدی این منطقه اتفاق نیفتاده است، گفت: در 8 طرح پتروشیمی این منطقه تعدادی از کارگران فصلی به دلیل مشکلات معیشتی اعتصاب کردند که با پایان مهلت قانونی، 4 هزار نفر از آن ها با کارگران جدید جایگزین می شوند.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۰:۰۵   + ۴۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: برخی از کارگران فصلی در 8 طرح پتروشیمی این منطقه اعتصاب کردند که 4 هزار نفر از آنها با کارگران جدید جایگزین می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی در پانزدهمین نشست کارگری و کارفرمایی استان بر بهره مندی حداکثری از آیین نامه های اجرایی و قوانین در راستای تسهیل مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی و ضرورت ساماندهی کارگران فصلی در تمام شهرستانهای استان تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از برنامه ریزی برای بیمه کارگران فصلی و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ کشور در چهارمحال و بختیاری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۴:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان از پرداخت دیه کامل 17 نفر از جان باختگان سانحه تصادف کارگران فصلی شهر شرافت شوشتر خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۸:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
کمتر کسی هست که با کارگران فصلی یا کارگران روزمزد آشنا نباشد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۲۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
اواخر دوره قاجار و حتی در دوره پهلوی هم هنوز خانواده هایی در آن قلعه زندگی می کردند که شماری از آن ها از اهالی محله چیذر بودند. در دوره پهلوی، به جز کارگران فصلی که گذرشان به شمیران می افتاد باغ دار هایی هم برای سکونت به این قلعه می آمدند تا در فصل گرم سال با چیدن میوه باغ های آبادی های اطراف از ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگری خوی گفت: 6 هزار و 500 نفر از کارگران و افراد تحت پوشش تامین اجتماعی، کارگران فصلی و واحد های تولیدی و صنعتی در خوی عضو خانه کارگر هستند.
خوزپرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی، محمد کعب عمیر در دیدار با مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به منظور بررسی مطالبات کارگران فصلی، توسعه و رشد تولید این شرکت اظهار کرد: مشکلات معیشتی کارگران فصلی باید برطرف شود. ...
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۷   + ۳۰ سایت دیگر  
به گفته محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، علاوه بر جاماندگان سهام عدالت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، 15 میلیون نفر دیگر سهام عدالت می گیرند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۲    
ثبت نام برای دریافت سهام عدالت در حال حاضر متوقف است و در شرایط فعلی مراجعه به مراکزی مانند دفاتر پیشخوان در انجام این ثبت نام بی فایده خواهد بود.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از تازه نیوز، حمید طبسی نژاد فرماندار نرماشیر گفت: دو دختر پنج ساله هنگام بازی با وارد شدن به محوطه استخر یک گلخانه کشاورزی در روستای بدرآباد نرماشیر به داخل آن سقوط کردند و غرق شدند ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
دو دختر پنج ساله به همراه پدران شان در استخر یک گلخانه کشاورزی در روستای بدرآباد نرماشیر غرق شدند. حمید طبسی نژاد، فرماندار نرماشیر با اعلام اینکه دو دختر پنج ساله هنگام بازی با وارد شدن به محوطه استخر یک گلخانه کشاورزی در روستای بدرآباد نرماشیر به داخل آن سقوط کردند و غرق شدند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۷    
نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور خواهان نهایی شدن بیمه کارگران فصلی ساختمانی سپیدان و بیضا و پیگیری مطالبات دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه فاصله بین خط معیشت و دستمزد کارگران زیاد شده است، پیشنهاد فصلی شدن حقوق و دستمزدها را مطرح کرد و گفت: به جای آنکه چانه زنی های فشرده مزد هر سال به اسفندماه موکول شود، دستمزد را به شکل فصلی نسبت به تورم بررسی و در شش ماهه دوم ترمیم کنیم.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۱:۵۷   + ۴۷ سایت دیگر  
میثم لطیفی: پیشنهاد ما در لایحه بودجه سال آینده برای کارمندان ، 900 هزار تومان حق عائله مندی و 400 هزار تومان حق اولاد خواهد بود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کارگران فصلی اگر در سه دهک پایین باشند به صورت رایگان تحت پوشش قرار می گیرند، اما چنانچه در دیگر دهک ها قرار داشته باشند تعیین وسع شده و تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۰    
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان درصدد است که ساکنان شهرهای گرمه، جاجرم، فاروج و راز همچنین قالی بافان و کارگران فصلی و ساختمانی که فاقد بیمه هستند را تحت پوشش بیمه ای خود قرار دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
حدود یک ساعت است که کارگران فصلی سر چهارراه کار را به تکیه گاه غیاث آورده اند، به این بهانه که می خواهیم برای مان کار کنید و به شما پول بدهیم، حالا می گویند ببخشید امروز از کار خبری نیست، تصور می کنم الان یک مشت محکم حواله صورتش می کنند، اما صدای چند نفرشان را می شنوم که می گویند، اشکال ندارد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
منابع کارگری در معدن سنگ تراورتن آق دره از بیکاری شماری از کارگران فصلی این واحد معدنی از ابتدای بهمن ماه جاری خبر می دهند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۹:۱۸    
دریا قدرتی پور: تعدادشان هر زمستان بیشتر می شود؛ اما در آمارها شمارش نمی شوند؛ جزئی از جمعیت کارگران نامرئی هستند که تنها می توانی آنها را سر چهارراه ها یا میدان های اصلی شهر ببینی. آنها پدرند، همسرند و یا برادر و پسر خانواده، زندگیشان با سختی می گذرد و کمتر به چشم می آیند. ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۰۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
بیمه تامین اجتماعی، گسترده ترین پوشش بیمه ای کشورمان است و گروه های مختلف اعم از دانشجویان، کارگران فصلی و ساختمانی، زنان خانه دار و ... می توانند با پرداخت حق بیمه ماهیانه به سازمان تأمین اجتماعی از خدمات بازنشستگی و... تامین اجتماعی بهره ببرند.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
“زنان خانه دار” نیز همانند سایر اقشار می توانند با پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی از خدمات بازنشستگی و ... استفاده کنند و این در حالی است که زنان مجرد هم می توانند پدر و مادر خود را تحت پوشش این بیمه قرار بدهند. ...
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی در نشست کمیسیون کارگری استان اظهار داشت :بررسی مشکلات ومسائل مرتبط با کارگران در دستور کار کمیسیون کارگری استان قرار گرفته وبجد پیگیر استقرار کارگران در مکان مناسب با حمایت شهرداری هستیم.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۸:۴۷   + ۲۳ سایت دیگر  
یکی از طرح هایی که سازمان تامین اجتماعی پوشش بیمه زنان خانه دار در سن های مختلف است که جزئیات و مبلغ حق بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار در ادامه مطلب زیر آمده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۱:۵۱    
کارگران فصلی منطقه جنوب با ارسال پیامی از مشکلات خود برای فروش گوجه فرنگی خبر دادند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۲۳:۵۳    
ارائه طرح ساماندهی کارگران فصلی به صحن علنی مجلس و در نهایت تصویب آن می تواند کمک زیادی به کارگران زحمتکش کند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی کارگران فصلی باید با جدیت دنبال شود، گفت: تلاش می کنیم در جلسات مجلس شورای اسلامی، طرح ساماندهی کارگران فصلی را پیگیری کنیم و به کمک نمایندگان مجلس آن را به صحن علنی بیاوریم.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۲    
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور: 17 هزار پرستار طرحی، اخراج شده اند. نباید با آنها مانند کارگران فصلی برخورد شود و بازگشت آنها به کارشان ضروری است چهارشنبه، نهم آذرماه را روز پرستار نامگذاری کرده اند؛ روزی برای پاسداشت زحمات نیروهای خدومی که فداکارانه در خط مقدم خدمت به بیماران قرار دارند ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۳:۳۶    
نصر: رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: 17 هزار پرستار که در قالب نیروهای طرحی در اوج دوران کرونا در مراکز درمانی مشغول بکار بودند و چند وقتی است که اخراج شده اند، نباید با آنها مانند کارگران فصلی برخورد شود و بازگشت آنها به کارشان ضروری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری قزوین گفت: در طرح ارائه شده توسط سازمان خدمات طراحی چهار نقطه از شهر جهت استقرار کارگران مکان یابی شده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۶    
به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛امیر هاشمی،گفت:این سازمان نسبت به تسطیح و شن ریزی دو زمین در میدان سرآسیاب در منطقه چهار و محدوده اطراف پل کوثر در منطقه دو شهری،جهت نصب ایستگاه و نیمکت ویژه کارگران فصلی و ساختمانی اقدام کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمان گفت: به زودی کارگران فصلی شهر کرمان ساماندهی و از حمایت های لازم برخورد می شوند.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: ساماندهی کارگران فصلی که در خیابان ها، معابر و پارک ها بیتوته کرده اند، نیازمند عزم جدی مسئولان شهرداری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۳:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان در تذکرات شفاهی خود خواستار جلوگیری از افزایش قیمت کالاها تا تعیین تکلیف بیمه کارگران فصلی شدند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۲    
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به فصل سرد سال نزدیک می شویم، باید نسبت به مشکلات عدیده کارگران فصلی اقدام شود. در این زمینه باید به سمتی برویم که لایحه ای برای ارتقای مهارت و حفظ کرامت این افراد و بیمه آنها آماده شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر امور شرکت های سازمان خصوصی گفت: سهام عدالت در دو مرحله و حدود 6 دهک اول جامعه را به صورت کامل پوشش می دهد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمانشاه از جانمایی ایستگاه موقت کارگران فصلی در پارک فدک کرمانشاه خبر داد.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۰ - ۰۸:۵۵    
دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ضمن اشاره به بهبود اشتغال کارگران فصلی در نیمه نخست سال 1401، از رسیدن مراحل پایانی بررسی طرح بیمه کارگران ساختمانی و اعلام وصول آن در صحن علنی مجلس، طی یک الی دو ماه آینده خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک حادثه منجر به فوت و مصدومیت برای 22 نفر از کارگران فصلی مزرعه در محور جاده رشتخوار به خواف در استان خراسان رضوی رخ داد.