سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۹:۳۷Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری آنفلوانزا»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۱۶    
کودکان نیز مانند بزرگسالان به بیماری آنفلوانزا مبتلا می شوند، اما شناسایی علائم آن در این گروه سنی ممکن است از سایر بیماری های ویروسی دستگاه تنفسی قابل تشخیص نباشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار گفت: هیچ مورد مشکوکی از بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در چابهار مشاهده نشده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان کوه سرخ؛ دکتر رسول شفیقی سرپرست شبکه دامپزشکی کوه سرخ از برگزاری گشت مشترک با اداره محیط زیست شهرستان جهت پایش بیماری آنفلوانزا خبر داد.
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۰۶    
واکسن آنفلوانزا یک واکسن است که برای پیشگیری از عفونت و بیماری آنفلوانزا استفاده می شود.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری از بیماری های واگیر و غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: مراجعه بیماران با مشکلات تنفسی به بیمارستان ها و مراکز درمانی جنوب غرب خوزستان افزایش یافته است. ...
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۹۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه اوج شیوع بیماری آنفلوانزا در کشور آبان ماه اتفاق می افتد، گفت: به همین دلیل تأکید ما به افراد به ویژه گروه های پرخطر، واکسیناسیون علیه بیماری در شهریورماه است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۱:۲۶    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در راستای آمادگی لازم در کشتارگاه طیور استان جهت پیشگیری از بیماری های طیور به ویژه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان جلسه ای با حضور معاون سلامت، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۵۸    
یک اپیدمیولوژیست گفت: بهترین زمان برای واکسینه شدن مقابل بیماری آنفلوانزا از اواخر ماه شهریور تا اواسط مهر است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر علیرضا حیدری رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور گفت: اولین جلسه کمیته فنی اجرایی پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه به منظور هماهنگی بیشتر و آمادگی لازم با حضور مدیر کل معاونین ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی کاشمر گفت: با توجه به رصد و پایش مستمر بیماریهای طیور توسط سازمان دامپزشکی کشور، نمونه گیری های لازم از طیور بومی سه واحد روستایی درکاشمر به منظور پایش بیماری آنفلوآنزا انجام شد.
هزار ماسوله   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۲    
با توجه به اینکه طی روزهای اخیر مراجعه زیادی به مراکز درمانی ومطبها بخش خصوصی شهرستان انجام شده به نکات زیر توجه شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سویه جدید ویروس تب برفکی در کشورهای همسایه خساراتی را به دامداران آن مناطق وارد کرده و همچنین معمولا در فصول سرد سال احتمال شیوع بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان محتمل می باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک از روند نزولی پیک هشتم کرونا در استان مرکزی خبر داد و گفت: بیماری آنفلوانزا بیشترین مراجعین را به مراکز درمانی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۴۰    
تاکنون مرگ 18 هزار نفر بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزا در آمریکا ثبت شده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۰۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شیوع بیماری آنفلوانزا در روزهایی که هوای کلانشهرهای کشور به شدت آلوده شده است، می تواند منجر به تشدید این بیماری شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۷:۴۳   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، محمدرضا هاشمیان، با اشاره به اینکه کرونا یک بیماری تنفسی است که عامل ایجاد آن ویروس SARS-OV2 است، افزود: سرعت بالای سرایت این ویروس، درگیری شدید دستگاه تنفسی و نداشتن شناخت کافی از آن تاکنون باعث مرگ و میر زیادی در سطح دنیا شده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان خوزستان گفت: از ابتدای سال تا کنون هیچ مورد بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در خوزستان مشاهده نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۱۱    
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه تاکنون موردی از آنفلوانزا در بین جمعیت طیور استان مشاهده نشده است، گفت: طرح پایش، مراقبت و پیشگیری از بروز احتمالی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از سوی ادارات شهرستانی روزانه انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۰:۲۷    
ایسنا/گلستان مدیرکل دامپزشکی گلستان با بیان اینکه همه ساله با سرد شدن تدریجی هوا شاهد مهاجرت پرندگان به تالاب ها و آب بندان های استان هستیم، هشدار داد: پرندگان مهاجر، استان گلستان را در خطر شیوع بیماری آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان قرار داده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۵:۰۵    
خانواده ها در صورت مشاهده علائم بیماری آنفلوانزا در کودکان به مراکز درمانی مراجعه کنند.
اقتصاد ایران: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به عاری بودن واحدهای مرغداری کشور از بیماری آنفلوانزا مشکلی در صادرات محصولات طیور نداریم.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
یک متخصص بیماریهای عفونی در خصوص بیماری آنفلوانزا و راههای درمان آن توضیح داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۲۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
قطع گاز مشترکان بد مصرف، تصویب پیشنهاد وزارت اقتصاد برای تامین مالی نهضت ملی مسکن و گزارشی از شیوع بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان نداشتیم از اخبار اقتصادی امروز است.
بر اساس اعلام سازمان دامپزشکی کشور تاکنون مواردی از ابتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور گزارش نشده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۷:۰۱    
شناخت بیماری حاد ویروسی آنفلوانزا، چگونگی ابتلا به این عارضه، نشانه های بروز این بیمار در کودکان، تفاوت آنفلوانزا با سرماخوردگی و درمان های خانگی این بیماری را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۰:۱۶    
رییس بیمارستان سینا شهرستان کارون گفت: طی دو ماه گذشته شاهد پیک بیماری های تنفسی به خصوص بیماری آنفلوانزا بودیم و همزمان با این پیک، تغییرهای اقلیمی و آلودگی های هوا باعث تشدید این بیماری ها شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی بجستان؛ در راستای پایش بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان، گشت مشترکی با حضور کارشناسان شبکه دامپزشکی و محیط بانان اداره محیط زیست این شهرستان از سد سریده صورت گرفت.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۲:۳۱    
گزارش ها حاکی از آن است که مقامات عربستان سعودی نتوانسته اند شیوع آنفولانزای فصلی را مهار کنند.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۴:۳۲    
آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، معروف به آنفلوانزای مرغی یک بیماری ویروسی همه گیر بین پرندگان است که قابلیت سرایت بالایی دارد و در صورت شیوع، نه تنها خسارت فراوانی به صنعت مرغداری وارد می کند بلکه قابل انتقال به انسان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از ابتدای آذر ماه شمار جان باختگان آنفلوانزا در استان از 2 به 5 نفر افزایش یافته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از گذشت پنج تا هفت روز از شروع علائم بیماری آنفلوانزا احتمال انتقال بیماری از فرد مبتلا به سایرین وجود دارد؛ بنابراین توصیه می شود افراد در این مدت زمان فاصله اجتماعی و مراقبت های لازم را رعایت کرده و از تماس مستقیم و بدون داشتن ماسک با دیگران خودداری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: متاسفانه امسال از ابتدای شیوع بیماری آنفلوانزا تاکنون، 5 بیمار مبتلا به آنفلوانزا جان خود را از دست دادند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۷:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان امام حسین(ع) با بیان اینکه تظاهرات بیماری آنفلوانزا منجر شده تا با بیمار ان بسیاری مواجه شویم که در پی آن ظرفیت بیمارستان امام حسین(ع) اشباع شده است، گفت: بیشترین کمبود در اسپری های تنفسی کودکان است. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از افزایش آمار بستری کودکان مبتلا به آنفلوآنزا در استان مرکزی خبر داد و گفت: بیشترین مراجعین بیماری آنفلوانزا در استان مرکزی را کودکان تشکیل می دهند که با عارضه مراجعه می کنند و همین امر سبب افزایش آمار بستری این بیماری شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۶    
متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه بیماری آنفلوانزا در کودکان شیوع بیشتری نسبت به بزرگسالان دارد، گفت: کودکانی که در مدرسه، مهد کودک و محیط های بسته حضور دارند، ازجمله افرادی هستند که علائم بیماری در آن ها ظاهر شده و نیاز به بستری دارند.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش میرملاس معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان از افزایش 60 درصدی مراجعه بیماران مبتلا به آنفلوانزا به مراکز درمانی این استان خبر داد. علی بختیاری اظهار داشت: در یک تا دو ماه اخیر شاهد شیوع و پیک بیماری آنفلوانزا در استان بودیم. وی از افزایش 60 درصدی مراجعه بیماران مبتلا به آنفلوانزا به [...]
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: زیستگاه های پرندگان آبزی و کنارآبزی این استان، به دقت از سوی محیط بانان این اداره کل رصد و پایش می شود که در حال حاضر عاری از هر گونه بیماری آنفلوانزا پرندگان (آنفلوآنزای مرغی) است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
روزانه به طور متوسط 30 نمونه تست آنفلوانزا به آزمایشگاه کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارجاع می شود که نتیجه 10 تا 15 درصد از نمونه ها مثبت است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تغییرات رقم خورده در نقشه رنگ بندی موجب شده، شمار شهر هایی که در وضعیت عادی قرار دارند، افزایش بیابد و از 331 شهرستان در هفته گذشته به 351 شهرستان برسد و در نتیجه اوضاع کرونایی کشورمان بهتر شود؛ تغییری که موجب شده بالغ بر 78 درصد شهرستان های کشورمان در وضعیت آبی کرونایی باشند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: روند بیماری آنفلوانزا نسبت به یک ماه گذشته که با شدت آغاز شده بود، بسیار کاهش یافته است، به گونه ای که تعداد بیماران آنفلوانزا به یک سوم ماه گذشته رسیده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر کامران شفائی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: بیماری آنفلوانزا تب نزله ای حاد و بشدت واگیردار در انسان و حیوانات می باشد.این بیماری تنفسی توسط ویروسی از خانواده اورتو میکسو ویریده ایجاد می شود ...
روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی اصفهان افزود: نوزادان، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و بیماران زمینه ای می توانند مدت زمان طولانی تری ناقل بیماری آنفلوانزا باشند، در آنفلوانزا فرد پس از 24 ساعت از قطع تب، بدون دخالت دارو می تواند به محیط کار یا تحصیل بازگردد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۸:۰۱   + ۲۶ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه گفت: از مصرف غذاهای سرخ شده، غذاهای شیرین، پر ادویه و تند در هنگام ابتلا به بیماری آنفولانزا به دلیل کاهش سیستم ایمنی بدن و تحریک گلو پرهیز شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان عسلویه :موردی از بیماری آنفلوانزا در پرندگان مهاجر تالاب حفاظت شده نایبند مشاهده نشده است .
سلام نو / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۱   + ۷۲ سایت دیگر  
دکتر فاطمه فتوحی رییس آزمایشگاه همکار مرجع کشوری آنفلوآنزا انستیتو پاستور ایران، از شیوع گونه H3N2 آنفلوآنزا در کشور خبر داد و گفت: از منابع مهم شیوع آنفلوآنزا مدارس هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان مفید گفت: طی روز های اخیر با وارونگی هوایی مشکلات تنفسی مثل آسم و سایر بیماری ها بیشتر شده است. ما کماکان بیماری آنفلوانزا را هم داریم که این دو دست به دست هم داده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: بیماری آنفلوانزا که با شروع فصل پاییز در این استان شدت گرفته بود طی روزهای اخیر روند کاهشی به خود گرفته و عقب نشینی کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: امسال 2 نفر "بزرگسال" در این استان بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزا جان خود را از دست دادند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دکتر وزیری مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان رابر اظهار داشت: این پایش مشترک با توجه به آغاز فصل مهاجرت و ورود پرندگان مهاجر به شهرستان و به منظور بررسی و پیشگیری وضعیت بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان با حضور رئیس اداره محیط زیست شهرستان انجام شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دکتر کامران شفائی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: بیماری آنفلوانزا تب نزله ای حاد و بشدت واگیردار در انسان و حیوانات می باشد.این بیماری تنفسی توسط ویروسی از خانواده اورتو میکسو ویریده ایجاد می شود ...