دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۱۳:۲۳May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تخصیص ارز»

اقتصاد 24   ۳۴ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
مشکل تامین ارز برای صنعت خودرو روز گذشته با انتشار نامه منوچهر منطقی به سازمان توسعه تجارت رونمایی شد و منطقی در این نامه ضمن هشدار در مورد توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان؛ خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.
بازار نیوز   ۱ ساعت پیش    
یک فعال اقتصادی با اشاره به گشایش های ارزی اخیر در خصوص تخصیص ارز برای کالا های اساسی، سفر همزمان سلطان عمان و مشاور امنیت ملی عراق به ایران را نشانه ای مهم برای بازار ارز دانست که منجر به نزولی شدن قیمت دلار شده است.
بلاغ مازندران   ۵ ساعت پیش    
معاون صنایع حمل ونقل وزارت صمت در نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت نسبت به توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان هشدار داد و خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.
ایلنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
علی بابایی کارنامی گفت: کسانی که به دنبال حذف تخصیص ارز توسط دولت هستند هیچ چیزی از حکمرانی و مدیریت اقتصاد در صحنه عمل نمی دانند.
علی شریعتی عضو اتاق بازرگانی در گفت وگو با ایلنا، با بیان اینکه فعالان اقتصادی و مصرف کنندگان ارز نمی توانند درباره گشایش های ارزی صحبت کنند، گفت: دولتمردان باید اخبار در زمینه تعاملات و گشایش های ارزی را رسانه ای کنند و من به عنوان فعال اقتصادی چندان نمی توانم در این زمینه سخن بگویم ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، منوچهر منطقی در نامه ای خطاب به رئیس سازمان توسعه تجارت، ضمن هشدار نسبت به توقف تولید و بحران ناشی از آن، خواستار لغو محدودیت های سیستمی در تخصیص ارز شد و به تشریح تبعات ناشی پرداخت. در این نامه آمده است: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۵۲   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت ضمن هشدار در مورد توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان؛ خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، جلسه شورای اقتصاد امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. محمد مخبر در این جلسه بر ضرورت مدیریت دقیق منابع و مصارف ارزی کشور از سوی بانک مرکزی تاکید کرد و گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
3 پروژه وزارت نفت امروز در سومین جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رییس جمهور مورد تایید قرار گرفت و بر ضرورت مدیریت و نظارت بر ثبت سفارش ها و تخصیص ارز برای ساماندهی بازار تاکید شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۲۳    
اقتصاد ایران: دولت پیشنهاد داد کمیته تخصیص ارز و کمیته تأمین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شود و ریاست کمیته جدید به عهده بانک مرکزی قرار بگیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- چالش ها و مشکلات تاخیر در تخصیص ارز نیمایی به واحدهای تولیدی و تجاری با حضور نمایندگانی از بخش خصوصی و دولتی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز بررسی شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
دولت پیشنهاد کرده تا کمیته تخصیص ارز و کمیته تامین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شده و ریاست کمیته جدید برعهده بانک مرکزی قرار بگیرد.به نظر می رسد این تغییر به دلیل مشکلات در تخصیص ارز واردات و تداوم رویه واردات از محل صادرات خود بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : صدوسومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی به بررسی موضوع مسدودسازی منابع مالی بنگاه های اقتصادی در بانک ها به بهانه تخصیص ارز لازم برای واردات مواد اولیه، کالاهای واسطه ای و ماشین آلات اختصاص داشت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
پس از بازدید از خطوط تولید شرکت پاکسان و نشست خبری با مدیریت مجموعه که به همت روابط عمومی سازمان بورس اتفاق افتاد، مسائل مهمی در ارتباط با مسیر و آینده شرکت، نحوه مدیریت، مشکلات تخصیص ارز و... مطرح شد که اهم آنرا با هم میخوانیم.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش تخصیص ارز برای تامین کالا توسط بانک مرکزی خبر داد و همچنین اعلام کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدارک اصلاحیه ای روی بسته یارانه سال گذشته است که هر وقت نهایی شود توسط وزیر تعاون یا بنده اعلام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۷۱ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش تخصیص ارز برای تامین کالا توسط بانک مرکزی خبر داد و همچنین اعلام کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدارک اصلاحیه ای روی بسته یارانه سال گذشته است که هر وقت نهایی شود توسط وزیر تعاون یا بنده اعلام خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رویه ترخیص کالا با استفاده از پته گمرکی بدون ثبت سفارش و بدون تخصیص ارز (از محل بند یک ماده 38 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات) علاوه بر ایجاد التهاب در بازار غیر رسمی ارز، امکان پولشویی را هم تسهیل می کند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۲    
اقتصاد غذا - دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران از همکاری نزدیک این انجمن با وزارت جهاد کشاورزی به منظور حل مشکل تخصیص ارز واردکنندگان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: الزام تولیدکنندگان به سپرده گذاری برای تخصیص ارز واردات مواد اولیه، به معنای حبس سرمایه در گردش بخش تولید در بانک هاست، آن هم در بزنگاهی که تامین مالی بنگاه های اقتصادی به یک چالش برای فعالان این حوزه تبدیل شده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
پیش تر در سال های گذشته فرآیند تخصیص ارز سهمیه ای با مشکلاتی نظیر فعالیت های سودجویانه همراه بود، اما به مرور با افزایش سطح قوانین محدود کننده این مشکلات برطرف شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور دستور رسیدگی به مسئله تخصیص ارز را سال گذشته صادر کرد و بانک مرکزی از یک ماه گذشته، سیاست تخصیص مستقیم ارز را در دستور کار قرار داد، اما هنوز ارز کالا های اساسی نرسیده است. ...
فود پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصاد غذا - دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران از همکاری نزدیک این انجمن با وزارت جهاد کشاورزی به منظور حل مشکل تخصیص ارز واردکنندگان خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج ایران گفت: ما در مقایسه با سال قبل شاید هم بیشتر از 50 درصد کاهش واردات داشتیم که از نظر ما یک تهدید خارجی و داخلی است که این موضوع را به دولت و جهادکشاورزی اعلام کردیم و منتظر تخصیص ارز برای واردات هستیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی گفت: تعداد درخواست تخصیص ارز بسیار زیاد است و محدودیت ارز نیز وجود دارد. بانک مرکزی قبلا 20 روزه درباره تخصیص ارز پاسخگو بود که اکنون مدت پاسخگویی دو برابر شده است و علت این مساله نیز افزایش ثبت سفارش است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن قطعه سازان خودرو خراسان رضوی گفت: پیشنهاد واحدهای تولیدی قطعه سازی استان لغو بخشنامه شماره 261654/01 بانک مرکزی برای جلوگیری از ایجاد درخواست های غیرواقعی ارز است.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۳    
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو کشور تامین ارز را از بزرگترین چالش های تولیدکنندگان داخل برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه بانک های عامل همکاری لازم با تولیدکننده برای تامین ارز را ندارند و بانک مرکزی نیز پس از تخصیص ارز شرایط اجرایی لازم برای تامین را فراهم نمی کند.
خبرگزاری نمایشگاهی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۶    
به گزارش ایفنا، سرپرست وزارت صمت در این زمینه گفت: نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امسال در ابعاد گسترده تر و با کیفیت بهتری برگزار شد و با استقبال خوب واحدهای تولیدی و صنعتگران مواجه شده است ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت در مورد مشکل تخصیص ارز گفت: مذاکرات و نشست های بسیاری را با بانک مرکزی انجام دادیم و برخی از اولویت های تخصیص ارز را به نفع تولید تغییر داده ایم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سرپرست وزارت صمت گفت: نمایشگاه نفت امسال با ابعاد وسیع تری برگزار و با استقبال خوب واحدهای تولید و صنعتگران روبه رو شد که نشان دهنده آن است که تولید داخلی به لحاظ فنی و زیرساختی، آمادگی کامل را برای تامین نیازهای کشور در حوزه های مختلف دارد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اصرار دولت و بانک مرکزی بر رانت پاشی ارزی مانع از ترخیص خودروهای اندک وارداتی شده است! زیرا برخی شرکت های واردکننده خودرو، اقدام به خرید خودرو از بازارهای بین المللی و انتقال آن به گمرک کرده اند، اما اصرار دولت و بانک مرکزی بر تخصیص ارز دولتی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت با اشاره به اینکه با مذاکرات صورت گرفته توانستیم برخی از اولویت ها در تخصیص ارز به واحدهای تولیدی را تغییر دهیم، گفت: به دنبال این هستیم تا از روش های ساده تری در تأمین ارز مورد نیاز واحدهای تولید داخلی بهره ببریم تا عموما صنعت گران و تولیدکننده گان داخلی بتوانند مواد اولیه واحدهای ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 2.5 میلیارد دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج و کود تامین ارز با نرخ مصوب انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسات متعدد مسائل مختلفی در زمینه تخصیص ارز برای واحدهای قطعه ساز مطرح می شود که کارشناسان این موارد را پیگیری می کنند امیدواریم این موارد به زودی حل شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۰   + ۴۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد، در راستای تامین کالاهای اساسی موردنیاز کشور در سال جاری، با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و تحت توافقات به عمل آمده، از ابتدای سال تا کنون بالغ بر 5/ 2میلیارد دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج، کود و .. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۰:۵۹    
متاسفانه بعد از تغییر رئیس بانک مرکزی هنوز بهانه های قبلی درباره تخصیص ارز خودروی وارداتی ادامه داشته و فرزین نیز همانند صالح آبادی دنبال دلار برای واردات خودرو است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اتحادیه خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد از افزایش 38 درصدی قیمت تلفن های همراه زیر 600 دلار تحت تاثیر تغییر نرخ ارز خبر داد و گفت ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
بانک مرکزی از یک سو فرایند تخصیص ارز را کوتاه تر کرده و از طرفی برخورد جدی با فساد های احتمالی را در دستور کار قرار داده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۳۱ سایت دیگر  
معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه سیاست شفاف سازی مراودات و قرارداد های دولتی، در دومین اطلاعیه خود فهرست منتخبان و اولویت دهی (نظر دستگاه) تخصیص ارز کالا های کشاورزی را منتشر کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۹   + ۲۵ سایت دیگر  
انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در نامه ای به بانک مرکزی اعلام کرد، هیچ ارزی به 200 هزار روغن خام رسوبی در بنادر کشور تعلق نگرفته و واردکنندگان در انتظار تخصیص ارز برای ترخیص آن ها هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
از اردیبهشت ماه سال 1397، دولت قبل تصمیم گرفت تا با طرحی به نام تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، جلوی افزایش قیمت و تورم را گرفته و بازار را کنترل کند اما ارز 4200 تومانی در تخصیص، اجرا و نظارت کارایی لازم را نداشت و نهایتا حذف شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
دولت سیزدهم چند ماه پس از حذف ارز 4200 تومانی، از تخصیص ارز 28500 تومانی برای تامین نیازهای اساسی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۶   + ۱۸ سایت دیگر  
کارشناس ارزی گفت: با ایجاد یک بازار رسمی در مرکز مبادله، بانک مرکزی معاملات ارزی را به این بازار منتقل کرد تا هسته اصلی معاملات ارز در این مرکز شکل بگیرد و با سیاست پرداخت ارز در حساب ارزی و تخصیص ارز از طریق حراج هلندی ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سخنگوی وزارت بهداشت از تولید 70 میلیون قوطی شیر خشک تا پایان سال در کشور خبر داد و گفت: تخصیص ارز ترجیحی به شیر خشک مورد نیاز بر حسب تعداد قوطی تولیدی ادامه یافته و با توجه به اختلاف قیمت عرضه آن با بازار جهانی ...
598   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت از تولید 70 میلیون قوطی شیر خشک تا پایان سال در کشور خبر داد و گفت: تخصیص ارز ترجیحی به شیرخشک مورد نیاز بر حسب تعداد قوطی تولیدی ادامه یافته و باتوجه به اختلاف قیمت عرضه آن با بازار جهانی، نسبت به نظارت هوشمند بر زنجیره تأمین شیر خشک از کارخانه تا داروخانه اقدام می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۱    
تولیدات صنف لوازم تحریر در دوران کرونا تا 70 درصد کاهش داشت. درحال حاضر این صنف توقع دارد که دولت برای تخصیص ارز فرصت سوزی نکند تا آنها بتوانند در فرصت کوتاهی که دارند محصولات را به مدارس برسانند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی در نشست با فعالان اقتصادی خواستار ارائه گزارش تخلفات صرافی های بانکی و غیربانکی در زمینه تخصیص ارز شد و در این جلسه با مسئول یک بانک متخلف برخورد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: یکی از علل اختلاف نرخ ها، اختلاف در کیفیت و کارایی ارز است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۹:۳۰   + ۴۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تولید 70 میلیون قوطی شیر خشک تا پایان سال در کشور خبر داد و گفت: تخصیص ارز ترجیحی به شیرخشک مورد نیاز بر حسب تعداد قوطی تولیدی ادامه یافته و باتوجه به اختلاف قیمت عرضه آن با بازار جهانی، نظارت هوشمند از کارخانه تا داروخانه انجام خواهد شد.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۹:۱۸   + ۱۵۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: از این به بعد بانک مرکزی ارز را به طور مستقیم از صادرکننده ها خریداری کرده و به وارد کننده ها خواهد فروخت تا هم هزینه ها کمتر شده و هم، زمان تامین ارز کوتاه تر شود.