دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۰۶:۲۰Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روز جهانی»

شبستان   ۴ ساعت پیش    
همزمان با هفتم فروردین ماه سال جاری و روز جهانی تئاتر از سه هنرمند فعال و تاثیرگذار حوزه هنرهای نمایشی در شهرستان خوی تجلیل بعمل خواهد آمد.
دیار میرزا   ۵ ساعت پیش    
هفتم فروردین مطابق با 27 مارس، روز جهانی تئاتر، از سال 96 به عنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسید.
پیام احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری به مناسبت 7 فروردین روز جهانی تئاترپیامی به شرح ذیل صادر کرد
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
ویژه برنامه های روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی در سال 1402 به همت اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۴۳    
متن تبریک روز جهانی تئاتر 2023 با مسیج، استوری، عکس نوشته و پیام در 7 فروردین ارسال می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۴۹    
تقی صادقی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان خراسان شمالی با صدور پیامی به مناسبت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی، تئاتر را به عنوان هنری متعالی و با ارزش برای انتقال مفاهیم انسانی یاد کرد و از تلاش های قابل تحسین هنرمندان تئاتر در ارتقا و شکوفایی تئاتر و توسعه فرهنگی استان قدردانی کرد.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایلنا/ براساس خبرهای منتشر شده، عنوان و موضوع روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی در سال 2023 مشخص شد. ایکوموس ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی 2021 ایکوموس گذشته های پیچیده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت روز جهانی "ساعت زمین"تمام نورپردازی های المان مینودر قزوین خاموش شد.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
فکرشهر: ساعت زمین یک رویداد جهانی است که توسط صندوق جهانی طبیعت (WWF) هرساله به آخرین شنبه ماه مارس اطلاق می شود. در این روز خانواده ها و کسب و کارها با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت این رویداد را یادآوری می کنند. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
دکتر محسن سوهانی، مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش در پیامی به مناسبت روز جهانی تئاتر، تئاتر را زبانی زیبا، به وسعت جهان و اندیشه دانست. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این پیان آمده است: هنر خیال انگیز “نمایش” از دیرباز رساترین، زیباترین و اثرگذارترین زبان بدون مرز انسانی بوده است ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۱۶    
به مناسبت روز جهانی هواشناسی، دکتر علی محمد زنگانه استاندار، با همراهی دکتر مهدی رهنما رئیس پژوهشکده هواشناسی کشور و اعضای شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی در گلستان از اداره کل هواشناسی استان بازدید کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۷:۰۰    
روز جهانی ساعت زمین با هدف بهینه سازی مصرف انرژی، مقابله با تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از گرمایش زمین برگزار می شود، همچنین براساس اطلاعات موجود، این اقدام نمادین جهانی با رویکردی نجات بخش برای حفظ سرمایه های محیط زیستی و طبیعت برای آیندگان انجام می گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت سوم فروردین، روز جهانی هواشناسی، بر اهمیت مساله اقلیم و آب وهوا برای نسل هاب حاضر و آینده تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مبارزه برای ریشه کن کردن بیماری سل قدمت زیادی دارد، اما هنوز از 10 علت مرگ و میر در جهان است. 24 مارس، روز جهانی مبارزه با بیماری سل فرصتی برای افزایش آگاهی عمومی، پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان موثرتر با هدف ریشه کن کردن آن در جهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۲۸    
تقدیر از کارشناسان هواشناسی به مناسبت روز جهانی هواشناسی
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۰۲    
سل یک بیماری نام آشنای قدیمی است که در ظاهر تمام شده به نظر می رسد اما این میکروب عفونی کننده ریه ها، هنوز هم در صورت عدم تشخیص به موقع می تواند کشنده باشد. به مناسبت روز جهانی سل به بررسی و معرفی این بیماری پرداختیم با ما همراه باشید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۲:۰۰    
23 مارس مصادف با سوم فروردین به نام روز جهانی هواشناسی نامگذاری شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۱:۳۵    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. گران ترین ساعت های مچی ورزشکاران از شکستن رکورد طولانی ترین موج سواری تا روز جهانی خواب 7 عنصر مهم در طراحی داخلی و نحوه استفاده از آن ها عیدی ویژه به خوش خوراک ها با یک سالاد خفن! ...
رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو همچنین با صدور پیامی فرارسیدن بیست و سوم مارس (سوم فروردین) روز جهانی هواشناسی را به همه زحمتکشان این عرصه تبریک گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۰:۱۶    
همزمان با 23 مارس مصادف با سوم فروردین، روز جهانی هواشناسی استاندار از بخش های مختلف اداره کل هواشناسی استان بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۰:۰۰    
شعار امسال از طرف سازمان جهانی هواشناسی "آینده هوا اقلیم آب در گذر نسل ها" تعیین شده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با روز جهانی هواشناسی شناسنامه اقلیمی گیلان رونمایی شد.
وزیر راه و شهرسازی با صدور پیامی ضمن تبریک روز جهانی هواشناسی، نقش اطلاعات بهنگام جوی و دانش هواشناسی در فعالیت ها و تصمیمات عمومی و تخصصی را مهم و تعیین کننده دانست.
رئیس سازمان هواشناسی کشور طی پیامی به مناسبت 23 مارس، روز جهانی هواشناسی را تبریک گفت و بر لزوم تقویت سازگاری و تاب آوری برای مواجهه مناسب با شرایط اقلیمی جدید تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- همزمان با روز جهانی هواشناسی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از سایت و تجهیزات هواشناسی بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۰۰    
در مراسم تجلیل از کارشناسان هواشناسی استان اردبیل به مناسبت روز جهانی هواشناسی، بر به روز رسانی تجهیزات هواشناسی استان در سالِ پیشِ رو تأکید شد.
کاشان نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۷    
دکتر حسین خراسانی زاده* یادداشت زیر را در خصوص بحران آب برای کاشان نیوز ارسال نموده است: در سال 1372 هجری شمسی روز 22 مارس و یا دوم فروردین توسط سازمان ملل به عنوان روز جهانی آب نامگذاری شد تا توجه جهانیان به این منبع مهم حیات بصورت موثرتری جلب شود و برای حفاظت از آن بیشتر و بهتر تلاش شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۱۳    
در تقویم جهانی 23مارس برابر با سوم فروردین به عنوان روز جهانی هواشناسی نامگذاری شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون آب و آبفای وزیر نیرو به مناسبت انتخاب شعار شتاب در تغییر برای حل بحران آب برای روز جهانی آب امسال (دوم فروردین)، طی یادداشتی بر ضرورت مشارکت همگانی در شتاب دهی به مدیریت بهینه منابع و مصارف آبی تاکید کرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: گزارش تازه سازمان ملل می گوید آب به طور فزاینده ای در حال تبدیل به یک کالای کمیاب است. دو میلیارد نفر در سراسر جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس سازمان داوطلبان با اشاره به مناسبت امروز 22 مارس،شعار روز جهانی آب در سال 2023 میلادی "شتاب در تغییر برای حل بحران آب"، را همسو و هم راستا با اهداف طرح ملی نذر آب جمعیت هلال احمر در طول 5 سال اخیر دانست. ...
سازمان جهانی هواشناسی امروز 23 مارس روز جهانی هواشناسی را گرامی داشته و شعار امسال را آینده وضع هوا، اقلیم و آب در طول نسل ها اعلام کرد.
استانداری تهران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
استاندار تهران بمناسبت روز جهانی هواشناسی (سوم فروردین 23 مارس ) پیامی صادر کرد.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
سالروز تاسیس سازمان جهانی هواشناسی در 23 مارس 1950 (3 فروردین) به عنوان روز جهانی هواشناسی نامگذاری شده است. این سازمان هر سال یک شعار برای روز جهانی هواشناسی را اعلام می کند که شعار سال 2023 آینده هوا، اقلیم و آب در گذر نسل ها اعلام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
23 مارس در سال 1950 توسط سازمان جهانی هواشناسی (WMO)، روز جهانی هواشناسی نام گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
روز جهانی هواشناسی فرصت منحصربه فرد و جالبی برای افزایش آگاهی و توجه به اهمیت آب وهوا است که در سال جاری با تمرکز بر آینده نسل های ساکن روی کره زمین، برگزار می شود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۱۱    
استاندار گلستان در پیامی بیست و سوم مارچ مصادف با سوم فروردین روز جهانی هواشناسی را به تمامی فعالان این عرصه تبریک گفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان متن کامل پیام دکتر علی محمد زنگانه به شرح زیر است؛ بسم الله الرحمن الرحیم ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
آب در ایران که کشوری با اقلیم خشک و نیمه خشک است همیشه از ارزش ویژه ای برخوردار بوده است. امروز 2 فروردین ماه مصادف با 22 مارس روز جهانی آب است. موضوع امسال به آب های زیرزمینی اختصاص داده شده است چراکه مصرف بی رویه آن باعث کاهش شدید این منبع مهم شده است این در حالیست که آب های زیرزمینی گنجینه پنهان ...
تدبیر 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۰۱    
تدبیر24 بحران خشکسالی و کمبود آب ، زمین را با چالش جدی مواجه کرده است و به همین دلیل امسال و در روز جهانی آب (22 مارس مصادف با 2 فروردین) شتاب در تغییر برای حل بحران آب به عنوان شعار اصلی مورد نظر قرار گرفته است . ...
راه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۲:۱۹    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد با صدور پیامی، روز جهانی آب در سال جدید(دوم فروردین 1402 مصادف با 23 مارس 2023) که شعار”شتاب در تغییر برای حل بحران آب” برای آن انتخاب شده را گرامی داشت.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نصر: اکثریت کشورهای جهان امروزه درگیر چالش جدی به نام کم آبی هستند و در این میان خطر کمبود منابع آب زیرزمینی بیشتر از همه چیز به چشم می خورد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بحران خشکسالی همواره زمین را تهدید می کند. نام گذاری 22 مارس (2 فروردین) به عنوان روزجهانی آب و تعیین شعار شعار شتاب در تغییر برای حل بحران آب برای امسال تلاشی برای جلب توجه همگان برای عبور از این بحران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۳۵    
مدیر عامل آب و فاضلاب گلستان با اشاره به دوم فروردین، روز جهانی آب گفت: غلبه بر تنش های آبی، فقط با مدیریت مصرف امکان پذیر خواهد بود.
هاژه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۰۹    
به گزارش هاژه، مدیر امور آب شهرستان مهاباد گفت: به مناسبت روز جهانی آب و ایام نوروز، تاج سد مهاباد برای بازدید مسافران و بازدیدکنندگان آماده میزبانی است. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
بحران خشکسالی همواره زمین را تهدید می کند. نام گذاری 22 مارس (2 فروردین) به عنوان روزجهانی آب و تعیین شعار شعار شتاب در تغییر برای حل بحران آب برای امسال تلاشی برای جلب توجه همگان برای عبور از این بحران است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
شعار امسال روز جهانی آب، بیشتر برگرفته از نگرانی جهانی از پیامدهای کمبود آب در دنیاست که می تواند ضمن اختلال در زندگی و بهداشت عمومی جوامع دنیا، باعث برهم خوردن توازن اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دولت ها شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۰۳    
اسلامشهر(پانا) - دبیرآموزش و پرورش اسلامشهر به مناسبت روز جهانی آب گفت در بسیاری ار نقاط کشور ایران آب و هوای خشک و نیمه خشک را داریم و از سوی دیگر افزایش جمعیت و کمبود بارش ها را شاهدهستیم و با توجه به این موضوعات، مدیریت مصرف آب در کشور جهت کمک به زندگی آیندگان از نقش به سزایی برخوردار است. ...