جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۵:۱۱Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید گندم»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گرگان : رئیس اتاق بازرگانی گرگان در نشست با محسن زنگنه نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی که با حضور نماینده گرگان در مجلس همراه بود، با اشاره به اینکه فقر در پشت نام این استان، پنهان شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال آینده، ایران در تولید محصول استراتژیک گندم به خودکفایی می رسد و از واردات این محصول بی نیاز خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی میزان تولید گندم در کشور را بالای 12 میلیون تن عنوان کرد و افزود: پیش بینی این است که 8.5 میلیون تن خرید گندم در کشور داشته باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۲    
خشکسالی سبب کاهش 55 درصدی سطح زیر کشت گندم در آق قلا شده است.
وارک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از اجرای طرح جهش تولید گندم کشور در 2003 روستای این استان در سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیش بینی می شود امسال بالای 12 میلیون تن تولید گندم داریم و پیش بینی ما این است حداقل 8 و نیم میلیون تن خرید گندم داشته باشیم.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تحلیل شرایط بازار و قیمت محصولات و خدمات، نرخ تمام شده تولید گندم را 17 هزار تومان در هر کیلو اعلام کرد اما این قیمت مورد پذیرش واقع نشد و مبلغ 15 هزار تومان پیشنهاد شد و در نهایت از سوی رئیس شورا و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت خرید تضمینی گندم باید تجدیدنظر شود در غیر اینصورت کشاورزان انگیزه ای برای تولید گندم و حتی تحویل گندم به دولت ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهرگفت: با توجه به سامانه هوشمندسازی آرد و نان و تخصیص گندم برای امسال 96 هزار تن گندم نیاز بود که برای استان 123 هزار تن گندم خریداری کردیم و در تامین گندم شرایط خوبی داریم و بی نیاز شده ایم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۱۲    
مدیر جهادکشاورزی گچساران گفت:امسال تولید گندم در این شهرستان نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش پیدا کرده است
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۸    
ایسنا/زنجان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: پیش بینی می شود امسال شاهد افزایش تولید گندم در استان باشیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، وزارت کشاورزی آمریکا در گزارشی از وضعیت تولید و تجارت غلات در دنیا پیش بینی کرده است تولید گندم ایران در سال زراعی جاری با رشد 10 درصدی نسبت به سال قبل مواجه شود و به 14 میلیون و 500 هزار تن برسد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در سال زراعی جاری 310 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیرکشت گندم است، گفت: تولید گندم 25 تا 30 درصد افزایش خواهد داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
کرج- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: متوسط تولید گندم در کشور 3.5 تن در هکتار است اما کشاورز خبره 13 تن در هکتار برداشت می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزانِ جنوب استان کرمان با برداشتِ بیش از 160 هزار تن گندم، میزان تولید این محصولِ مهم را 60 درصد افزایش دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران می گوید: با افزایش 40 درصدی خرید گندم نسبت به مدت مشابه پارسال و با توجه به بارش های اردیبهشت، پیش بینی می شود امسال، 12 میلیون تن گندم در کشور تولید شود.
پیش بینی رشد 65 درصدی تولید گندم در استان زنجان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از پیش بینی رشد 65 درصدی تولید گندم کشاورزان عزیز زنجانی در سال زراعی 1402 خبر داد. ...
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه جهت گیری و هدف گذاری برنامه های مان در سال 1402، حرکت در مسیر به حداقل رساندن وابستگی به واردات و تحقق خودکفایی در زمینه تولید گندم است، گفت: رشد تولید و خرید گندم از محل منابع داخلی که به عنوان اصلی ترین کالای اساسی کشور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از حمل 72 هزار تن اضافه تولید گندم کشاورزان استان به سیلو ها و مراکز خرید بوشهر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
بوشهر- معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از حمل 72 هزار تن اضافه تولید گندم کشاورزان استان به سیلوها و مراکز خرید بوشهر یا استان های دیگر خبرداد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سوادکوه- عزیزوند، کارآفرین و مجری طرح گندم دیم در مازندران سهم استان را در تولید گندم کشور یک درصد اعلام کرد و گفت: سال دیگر این سهم به پنج درصد افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری مازندران با بیان اینکه استان 50 هزار هکتار اراضی گندمکاری دارد، گفت: با این میزان سطح زیرکشت نهایتا 150 هزار تن تولید گندم در سطح استان داریم که باید افزایش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون استاندار مازندران با بیان اینکه در سطح مازندران 50 هزار هکتار اراضی گندم کاری داریم، گفت: تولید گندم در مازندران باید به 400 هزار تن برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۴۸    
مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر از افزایش 20 درصدی تولید گندم در این شهرستان خبرداد.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ توجه به بخش کشاورزی در استان خوزستان به عنوان یکی از استان های مهم در این حوزه از جمله اولویت های دولت سیزدهم و سفرهای متعدد رییس جمهور بوده است ...
دیار جنوب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت بیش از 129 هزار تن گندم از اراضی کشاورزی استان خبر داد و گفت: این میزان تولید گندم تاکنون نسبت به سال گذشته حدود 3 برابر افزایش یافته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از برداشت بیش از 129 هزار تن گندم از اراضی کشاورزی استان خبر داد و گفت: این میزان تولید گندم تاکنون نسبت به سال گذشته حدود 3 برابر افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۵    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان گفت: پیش بینی می شود در سال زارعی جاری (1402-1401) یک میلیون تن گندم در استان کردستان تولید شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش بینی می شود تولید گندم طی سال جاری در این استان به 430 هزار تن برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی همدان از وضعیت مطلوب همدان در تولید گندم خبر داد و گفت: امسال پیش بینی می شود 600 هزار تن تولید داشته باشیم.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
آمار تولید گندم بر اساس میزان اراضی زیرکشت این محصول و پیش بینی رشدتولید گندم در 4 استان موردبررسیِ بوشهر، مرکزی، قزوین و تهران حاکی از برآورد افزایش 57درصدی میزان خرید تضمینی این محصول است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در جلسه پرسش و پاسخ با طلاب مرکز تخصصی اخلاق و معنویت در قم با اشاره به رشد تولید گندم و کالا های اساسی در کشور گفت: تولید کالا های اساسی در کشور 15 درصد رشد یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی استان یزد: 250 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خاتم به کشت گندم بذری اختصاص دارد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
آمار تولید گندم بر اساس میزان اراضی زیر کشت این محصول و پیش بینی رشد تولید گندم در 4 استان مورد بررسیِ بوشهر ، مرکزی، قزوین و تهران، حاکی از برآورد افزایش 57 درصدی میزان خرید تضمینی این محصول استراتژیک در استان های مورد بررسی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۸    
مدیر جهاد کشاورزی خنج از افزایش 2 برابری تولید گندم آبی در این شهرستان خبرداد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۱:۴۴    
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از افزایش بیش از 48 درصدی تولید گندم نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: تاکنون بیش از یک میلیون و 500 هزار تن گندم خریداری شده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از افزایش بیش از 48 درصدی تولید گندم نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تا کنون بیش از یک و نیم میلیون تن گندم خریداری شده است. ...
اوشیدا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۰:۵۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زابل گفت: به دلیل تداوم خشکسالی و بحران آب تولید گندم در کل مزارع این شهرستان 95 درصد کاهش یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف کشاورزی ایران خاطر نشان کرد: شرکت بازرگانی دولتی برای تنظیم بازار اقدام به واردات می کند و ارز نیز برای این مهم دارد از این رو مانور خوبی می تواند در زمینه واردات انجام دهد این در حالیست که اگر 50 درصد از ارزی که برای واردات تخصیص داده می شود به تولید می دادند می توانستیم نیاز کشور ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
در حالی امروز نرخ خرید تضمینی گندم 15هزار تومان تصویب و اعلام شد که هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران می گوید: دولت نرخ 17هزار تومان پیشنهادی ما را قبول داشت اما به بهانه تامین اعتبار زیر بار آن نرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از 350 هزار تن محصول گندم از مزارع گندم کار استان برداشت شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 هزار تن افزایش داشته باشد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل کشت و صنعت مغان با اشاره به تامین نشدن 55 درصد حقابه مزارع و باغات کشت و صنعت مغان و اقدامات انجام شده برای کنترل تبعات کم آبی پیش بینی کرد: امسال در این مجموعه رکورد تولید گندم جابجا شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به کمبود بارش ها و خشکسالی های چند سال اخیر، گنبدکاووس به زودی در عرصه های مختلف با بحران مواجه خواهد بود.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
جهش قیمت دلار در نیمه دوم سال 1401 مشکلاتی را در بازارهای مختلف کشور از جمله بخش کشاورزی به وجود آورد؛ به طوری که گندمکاران افزایش قیمت گندم پیش از سال زراعی جدید را خواستار شدند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۵۷    
زمان برداشت گندم در برخی نقاط گرمسیر کشور فرا رسیده است، اما هنوز نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت اعلام نشده است. یکسری گمانه زنی ها مبنی بر اینکه نرخ خرید تضمینی به ازای هر کیلوگرم 15 هزار تومان است، مطرح شده و کشاورزان این نرخ را عادلانه نمی دانند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دهگلان یکی از قطب های تولید گندم در استان کردستان و کشور است که افزایش راندمان در هکتار و نیز رونق تولید این محصول استراتژیک در این منطقه نیازمند سمپاشی به موقع برای جلوگیری از آفت است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۸:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اولویت اول و آخر ما تولید گندم در داخل کشور است، گفت: به منظور ایجاد اشتغال و عشق به تولید محصولات کشاورزی، اجازه واردات گندم را نخواهیم داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۸:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
دشت آزادگان- سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، حمایت از تولید را خط قرمز این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: اولویت اول و آخر ما تولید گندم در داخل کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۸:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، حمایت از تولید را خط قرمز این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: اولویت اول و آخر ما تولید گندم در داخل کشور است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۰۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: فرماندار گناوه گفت: میزان برداشت و تولید گندم در اراضی کشاورزی این شهرستان به لطف بارندگی های خوب و تلاش کشاورزان، 80 درصد در مقایسه با سال قبل رشد یافته است. ...