یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۴:۳۷Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه کشاورزی»

استانداری گلستان   ۱۰ ساعت پیش    
صبح روز شنبه 13 خرداد 1402، حمزه کرایلو مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان به منظور توسعه و گسترش آموزش های مهارتی در حوزه کشاورزی و ایجاد مراکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی با برزعلی رئیس جهاد کشاورزی استان دیدار و گفتگو کرد. ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: برگزاری جشنواره های آئینی به معرفی ظرفیت ها و توانمندی حوزه کشاورزی گیلان کمک می کند. صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان سرزمین فرصت ها و قابلیت ها در بخش های مختلف است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر رسانه های آموزشی ترویجی معاونت آموزش و ترویج سازمان تات گفت: مهمترین اقدام سال جاری، راه اندازی تلویزیون اینترنتی برای آموزش به تمام گروه های هدف حوزه کشاورزی است.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رشت- معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه گیلان سرآمد تولید برنج با کیفیت در کشور است، گفت: با افزایش تولید، بهره وری و کیفی سازی محصول برنج می توان سد راه واردات شد. علیرضا مهاجر در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان، استان توسعه مند و با قابلیت در حوزه کشاورزی و [...] ...
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۰:۵۸    
این بانک سال گذشته در استان همدان 49 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده و 19 هزار میلیارد معادل 38 درصد اضافه پرداخت داشته است | ما موثرترین بانک در تولید و حمایت از تولید هستیم | تامین منابع برای حوزه کشاورزی جز نقشه راه است و اولویت استان اولویت ماست.
فرمانداری نجف آباد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۳۴    
با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر رشد تولید و لزوم تحقق شعار سال در جهت رشد تولیدات بخش کشاورزی و دامپروری در روز پنجشنبه 11 خرداد ماه 1402 قرارگاه امنیت غذایی شهرستان نجف آباد با حضور موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد و جمعی از مسئولین شهرستان در محل [...]
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۴۵    
اقتصاد ایران: دبیرکل حزب اتحاد ملّی ایران و نایب رئیس خانه احزاب ایران طی نامه ای که رونوشت آن در اختیار رسانه های گروهی قرار گرفته ، از آیت الله رئیسی درخواست نموده ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ارائه خدمات بیمه در محل کار و زندگی کشاورزان، پرداخت غرامت کشاورزان در کوتاه ترین زمان ممکن و ایجاد رقابت در حوزه بیمه محصولات کشاورزی از مواردی است که می تواند سطح پوشش بیمه در حوزه کشاورزی استان را افزایش دهد.
فرمانداری نجف آباد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۱۴    
جلسه کارگروه آب, کشاورزی و منابع طبیعی در روز چهارشنبه 10 خرداد ماه 1402 به ریاست موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد تشکیل شد در این جلسه مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی و حقابه ها در نجف آباد و بخش مهردشت مورد بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. در این جلسه [...]
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۴۶    
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با انعقاد تفاهم نامه ما بین معاونین توسعه مدیریت و منابع، بهبود تولیدات گیاهی و برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ...
فرمانداری شهرستان گلپایگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۱۸    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری روز چهارشنبه مورخ 1402/03/10 فرماندار گلپایگان با مهندس مرادمند رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان و مهندس فرهادی رئیس امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی در راستای تسهیل در مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی و دامداری شهرستان گلپایگان دیدار کردند .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
در حوزه کشاورزی و دامپروری مشکل جدی وجود دارد زیرا اولویت وزارت جهاد کشاورزی تولید محصولات رقابتی و توسعه صنایع تبدیلی نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
16 حلقه چاه در شهرستان های قائمشهر، ساری، میاندورود و بابل در راستای مقابله با بحران کم آبی حوزه کشاورزی تجهیز و برقدار شد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، سید عماد شاهرخی امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از پایگاه های نوآوری منطقه گریت شهرستان خرم آباد، اظهار داشت: پایگاه های نوآوری یکی از ارکان طرح جهش تولید در دیمزارها برای انتقال جدیدترین دستاوردهای علمی به مزارع کشاورزان است ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، سیروس ابراهیمی امروز سه شنبه در همایش جهش تولید کشور، اظهار داشت: در دو سال اخیر با حرکت های رو به جلو در سازمان جهاد کشاورزی لرستان باور توسعه و تغییرات در حوزه کشاورزی استان محسوس است. وی تصریح کرد: در لرستان این ظرفیت وجود [...]
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۱۶    
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: 80 درصد مشترکان از نوع خانگی هستند که 40 درصد مصرف برق مربوط به این حوزه بوده و 23 درصد در حوزه کشاورزی و 18 درصد در حوزه صنعت مصرف می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه اگرچه در زمینه نفوذ فناوری در بخش های کشاورزی و امنیت غذایی اتفاقات خوبی افتاده است، اما همچنان فاصله زیادی تا نقطه مطلوب داریم، گفت: بر اساس آمار نزدیک به 5 درصد از شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی فعالیت می کنند ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
انتشارت جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب ژرم پلاسم فندق ایران: خصوصیات فیتوشیمیایی و تنوع ژنتیکی را با رویکردی به حوزه کشاورزی و منابع طبیعی منتشر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت نوپا تانزانیایی نوفید (NovFeed) فعال در حوزه زیست فناوری، به عنوان برنده جایزه اول و کمک مالی یک میلیون دلاری موسسه میلکن-موتسپه در حوزه فناوری های مرتبط با کشاورزی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس صندوق نوآوری گفت: تنها 5 درصد (400 شرکت دانش بنیان) در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی فعالیت می کنند و به اعتقاد من با توجه به ظرفیتی که داریم، عدد کمی محسوب می شود و فاصله زیاد است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لرستان ، فرهاد نامداری اظهارداشت: نهمین دوره از رویدادهای ایده شو از دانایی تا دارایی پارک علم و فناوری لرستان با موضوع کشاوورزی مدرن در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری لرستان به صورت حضوری برگزار شد . ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار با بیان اینکه به طور تقریبی 80 درصد منابع درآمدی مردم شهرستان گرگان در حوزه کشاورزی تأمین می شود به لزوم هم افزایی همه دستگاه ها در شورای کشاورزی تاکید کرد.
کاوش اخبار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
اجرای طرح ها و پروژه ها در استان به ویژه در حوزه کشاورزی باید بر اساس سند آمایش سرزمینی خوزستان باشد تا در ادامه با مشکل مواجه نشویم.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۹    
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه طرح توزیع عادلانه یارانه ها در حوزه کشاورزی خصوصا حوزه دام و طیور مشکلات بسیاری را ایجاد کرد گفت: هزینه های تولید خصوصا در تامین نهاده های مورد نیاز و بخشی که وابستگی شدید به واردات داشت افزایش قیمت یافت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در کال کشف سالانه بیش از 80 میلیون متر مکعب آب هدر می رود، اما مسئولان این آب را تصفیه نمی کنند تا بتوان برای کشاورزی استفاده کرد. در ازای این آب شرب در حوزه کشاورزی استفاده می شود.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایرسا- استاندار کرمانشاه گفت: : در کنار تولید محصولات با کیفیت کشاورزی باید صنایع فرآوری هم راه اندازی شود و از این طریق شاهد ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این حوزه باشیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۶:۲۴    
خبرنگارعلم و فناوری از جهرم این بار به سراغ جوان مخترع و کارآفرین موفق در حوزه کشاورزی رفت. کسی که با تلفیق علم دانشگاهی و دانش بومی موفق شده چندین اختراع مهم در این عرصه داشته باشد. درادامه گفتگویی با مدیرجوان کلینیک تخصصی و مرکز مشاوره کشاورزی دانشگاه جهرم خواهیم داشت. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۰:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
ساوه- رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به سهم 4 درصدی بخش کشاورزی از شرکت های دانش بنیان گفت: باید از ظرفیت این شرکت ها برای حوزه کشاورزی استفاده شود. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری خوزستان گفت: اجرای مصوبه سفردوم رییس جمهور به استان برای تامین اعتبار در حوزه تکمیل طرح 550 هزارهکتاری مقام معظم رهبری علاوه بر ایجاد ظرفیت های مطلوب تولیدی و اشتغالزا، تحول حوزه کشاورزی با محوریت دانش بنیان ها را درپی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی در موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گفت: با چالش نبود برنامه ریزی در حوزه کشاورزی مواجه هستیم
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اشنویه در حوزه کشاورزی ظرفیت بسیار قابل توجهی دارد، گفت: این بخش به همراه صنایع وابسته، پیشران توسعه شهرستان است که باید از همه ظرفیت ها برای این منظور استفاده شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۵۹    
مدیرعامل صندوق توسعه نهال وزارت جهاد کشاورزی گفت: بزرگترین چالش در حوزه کشاورزی تولید نهال های غیرمجاز است که باید نهال های سالم جایگزین این نهال های غیر مجاز شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: دانشگاه ها از نگاه مردم به عنوان یک کشاورز شناخته شده هستند که نقش موثری در رفع چالش های حوزه کشاورزی دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سهم بخش کشاورزی از شرکت های دانش بنیان تنها چهار درصد است، گفت: این سهم با توجه به ظرفیت های اقلیمی و نیروی متخصص کشور در حوزه کشاورزی بسیار اندک است که باید تلاش کرد که این میزان رشد پیدا کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۱۵    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس گفت: هدف دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد یک پلتفرم برای مدیریت هوشمند چالش های موجود در حوزه کشاورزی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۶    
بنیان گذار اقلیم شناسی سینوپتیک گفت: بخش اعظمی از منابع آبی کشور صرف کشاورزی می شود و با توجه به اینکه تبخیر آب در این حوزه کنترل نمی شود و روش های آبیاری نیز مناسب نیست با مشکلات عدیده مواجه می شویم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۵    
تخصیص نیافتن ارز برای تامین نهاده های کشاورزی طی 4 ماه گذشته، واکنش های مختلفی را از سوی فعالان حوزه کشاورزی در پی داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: 40 درصد اشتغال این استان مربوط به حوزه کشاورزی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۴    
آزادیخواه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: موارد 31 یا 32 برنامه ششم توسعه در حوزه کشاورزی و موارد مربوط به محیط زیست بودو موضوع پیوست زیست محیطی پروژه های عمرانی رادر برنامه هفتم توسعه خواهیم داشت.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استان های شمالی کشور ظرفیت و قابلیت خوبی برای جذب دانشجویان و علاقمندان به کشاورزی دارد و دانشجو می تواند در کنار آموزش مباحث تئوری، نکات عملی و مهارتی را در زمین کشاورزی یاد بگیرد.
معاونت امور کمیسیون ها و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران طی گزارشی به تشریح اقدامات اتاق بازرگانی و کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی به عنوان یکی از 9 کمیسیون تخصصی اتاق در دوره نهم پرداخت؛ اقداماتی که با هدف ارتقای امنیت غذایی جامعه، توسعه پایدار کشاورزی کشور و حفظ منابع طبیعی ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۰    
یک دکترای تخصصی زراعت گفت: در حوزه کشاورزی محصولاتی داریم که برای رشد نیاز آبی بسیار کمی دارند و از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه هستند، بنابراین باید این نوع از محصولات را به کشاورزان معرفی کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۱    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی ،به همت سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه انصارالرضا(ع) اولین جلسه اندیشه ورزی با حضور کارشناسانی از سازمانها و ادارات استان خراسان جنوبی به موضوع راهکارهای علمی و عملی در حوزه کشاورزی و دامپروری استان باهدف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در شعار ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد برکت گفت: امسال برای طرح های آبزی پروری و کشاورزی بنیاد برکت برنامه ریزی جدی داشته و در قالب زنجیره های ویژه آن ها را دنبال خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۱۵    
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: اقتصادی شدن کشاورزی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۱    
زنجان-مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: رسیدن به امنیت غذایی پایدار باید از کشاورز و محصولات کشاورزی حمایت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در قانون بودجه امسال 300 هزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18 و ماده 16 تصویب شده که 100 هزار میلیارد تومان آن مربوط به تبصره 18 و بخش عمده آن مربوط به حوزه کشاورزی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: با اقتصادی شدن کشاورزی، سرمایه گذاران آمادگی سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی را خواهند داشت.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: اقتصادی شدن کشاورزی از اهداف این وزارتخانه است زیرا با اقتصادی شدن کشاورزی، سرمایه گذاران آمادگی سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی را خواهند داشت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: زنجان-مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: رسیدن به امنیت غذایی پایدار باید از کشاورز و محصولات کشاورزی حمایت شود.