یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۱۴:۱۲Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروی کار»

تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
ساری- مهاجر، رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به مشکل کمبود نیروی کار متخصص در واحدهای تولیدی، مهارت آموزی کارجویان را برای رفع نیازها ضروری دانست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در سال 1402، افرادی که نیروی کار خارجی غیر مجاز بکار بگمارند، برای هر روز هشت میلیون و 847 هزار و 140 ریال جریمه می شوند.
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
منابع محلی اعلام کردند که اتحادیه بین المللی کارکنان خدمات آمریکا، با پشتیبانی ده ها هزار نفر نیروی کار معترض در این اعتصاب توانسته در حوزه کارگران خدمات و پشتیبانی به موفقیت هایی برسد.
سلام نو / مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: در پایانِ سال به اسم حمایت از کارفرما از جیبِ کارگران می زنند و دستمزد را فریز می کنند.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۰    
هر ساله شماری از افراد شاغل در معادن جانشان را به دلیل ضعف ایمنی در محیط کار از دست می دهند. جریانی که تقاضای روزافزون صنایع به مواد معدنی آن را تقویت می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: براساس پیگیری های انجام شده در ستاد استانی اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی استان، ضمن جلوگیری از بیکار شدن هفت هزار و 500 نیروی متخصص و کارگر، زمینه اشتغال 840 نیروی کار جدید نیز فراهم شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سایت کاریابی ایندید در ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد حدود 2200 کارمند یا 15 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سه سال پس از شیوع بیماری همه گیر کووید-19، گر چه شاید زنان پس از ترک مشاغل شان به علت کرونا، در تعداد بی سابقه ای به نیروی کار بازگشته باشند، اما در حال حاضر فشار فزاینده ای را احساس می کنند و مشتاق به استفاده از فرصت های بهتر هستند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۱۶   + ۳۰ سایت دیگر  
سازمان بین المللی کار اعلام کرد که مشاغل و دستمزد زنان در 20 سال گذشته تغییر چندانی نکرده است.
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ماسک تنها کسی نیست که 1:1 شدن نسبت ربات به انسان را تئوریزه کرده است. برت ادکاک، بنیانگذار و مدیر اجرایی فیگر، اساساً سخنان ماسک را تکرار کرده و گفته است که به ازای هر انسان روی کره زمین یک ربات وجود خواهد داشت .
سلام نو / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
یاسمن پریشان مدیر ارشد منابع انسانی، درباره درگیری نیروهای کار این استارت آپ با موضوع مهاجرت آمار وحشتناکی را اعلام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۶:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا : طرح یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و به منظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصت های شغلی و حمایت از بنگاه های خصوصی و تعاونی در کشور به اجرا درآمده و مناطق کم برخوردار از اشتغال در اولویت اجرای این طرح قرار دارند.
زومیت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
سم آلتمن، مدیرعامل شرکت OpenAI، می گوید هوش مصنوعی باعث می شود بسیاری از مردم شغل خود را از دست بدهند. سم آلتمن ، مدیرعامل OpenAI ، در مصاحبه ی جدیدی می گوید از هوش مصنوعی و نحوه ی اثرگذاری این فناوری بر نیروی کار و انتخابات و دروغ پراکنی کمی می ترسد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حمایت از معیشت نیروی کار و همچنین حفظ اشتغال، ضروری است که حداقل دستمزد به صورت منطقه ای تعیین شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بوشهر- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تمامی نیروی های کار و متخصص شرکت های استان بوشهر را تأمین خواهیم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: امروز در استان با کمبود نیروی کار در بخش صنعت و تولید مواجهیم و ضروری است به سمت مشاغل دانش بنیان و فناوری محور حرکت کنیم.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۱۱    
مجتبی معین وزیری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان اظهار داشت : واحد اشتغال اتباع خارجی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای اجرای مصوبه هفدهمین نشست کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی برنامه تحولی با موضوع بهبود فرآیند مهاجرت نیروی کار خارجی به کشور در قالب تعیین وضعیت اشتغال اتباع ...
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۴    
کشور آلمان یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان است که همواره با کمبود نیروی کار مواجه بوده است. دولت این کشور برای اینکه مشکل کمبود نیروی کار متخصص و ماهر را رفع کند؛ شرایط را برای حضور مهاجران فراهم کرده است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
شمارش معکوس برای تعیین دستمزد 1402 کارگران (نیروی کار تحت پوشش قانون کار) آغاز شد. چانه زنی برای میزان افزایش دستمزد در وزارت کار بین نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت ادامه دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- استاندار سمنان با بیان اینکه مشکل 80 واحد 100 درصد راکد استان به طور کامل رفع شده است، گفت: کمبود نیروی کار مهمترین معضل برخی واحدهای تولیدی است.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۳   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از استاتیستا، اختلاف زیادی در مشارکت نیروی کار در میان افراد بالای 65 سال در کشورهای مختلف وجود دارد. بر اساس داده های سازمان OECD، ژاپن و کره مکان هایی هستند که افراد 65 ساله و بالاتر بیشترین سهم را از نیروی کار – بین 13 تا 14 درصد – تشکیل می دهند ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
با مسئله ی مهم کمبود نیروی پرستار، منفعل برخورد می شود. برخی به جای آنکه این مشکل را با استخدامِ هر ساله ی نیرو جبران کنند و حواسشان به برقراری تعادل بین ورودی و خروجی باشد، رویه ی همیشگیِ به کارگیریِ نیروی کار ارزان و افزایشِ شیفت های کاریِ نیرو های موجود را پیاده می کنند.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خوزستان ، علی مهدی پور ؛ با اشاره بر اینکه از روش های مهم در مدیریت مصرف و ذخیره سازی آب استفاده از شبکه آبیاری قطره ای است ، گفت ؛ 24 کیلومتر شبکه آبیاری قطره ای در سطح شهرک ها ونواحی صنعتی استان در سال جاری احداث شده است . ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۱:۰۳    
کمبود نیروی کار در کانادا باعث شده است که مهاجران در این کشور بتوانند درآمدهای بالایی داشته باشند. در این میان یکی از مهم ترین دغدغه ها برای زنانی که قصد مهاجرت به کانادا و اشتغال در این کشور را دارند، اطلاع از میزان درآمد مشاغل مختلف است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به کاهش دو درصدی نرخ بیکاری استان، اضافه کرد: سال گذشته نرخ بیکاری گیلان 8.7 و امسال 6.7 است؛ البته شاهد کمبود نیروی کار برای خط تولید بسیاری از صنایع و کارخانجات هستیم.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) گفت: بسیاری از اقدامات خطرساز با نام عدالت صورت می گیرد. چقدر غم انگیز است که کسانی با ژست های خاص می آیند و می گویند مگر آدم عاقل با مولدسازی مخالف می کند؟ مگر شما تاکنون به قاعده آدم عاقل عمل کرده اید که بر اساس آن تصمیم جدیدتان را حمل بر صحت کنیم؟ ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۵۳    
بیش از 65 درصد جمعیت استان اصفهان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و حالا چشم به نتیجه تصمیم شورای عالی کار برای افزایش حقوق دوخته اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۳۵    
یک رسانه آلمانی با استناد به اظهارات مقامات آموزشی به وضعیت اسفبار مدارس در آلمان و مشکلاتی از قبیل کمبود نیروی کار ماهر، خرابی ساختمان های مدارس و وضعیت بد دیجیتالی شدن پرداخت.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۲    
یک کارگر اخراجی شرکت متا به تازگی ویدیویی منتشر و عنوان کرده که شرکت متا کارگران خود پول میدهد تا کاری انجام ندهند. او از این کار به عنوان احتکار نیروی کار نام برده است. برای دسترسی سریع تر به اخبار داغ، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید. ...
سخت افزار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۱۰    
متا با ادامه تلاش های خود با عنوان “تجدید ساختار” هزاران کارمند دیگر را اخراج می کند . در نوامبر (آبان) گذشته بود که مارک زاکربرگ اقدام به اخراج هزاران نیروی کاری کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها، از ابلاغ دستورالعمل هماهنگی و وحدت رویه هیئت های استانی در خصوص نحوه رسیدگی به تخلفات و شکایات از دفاتر کاریابی داخلی و خارجی به ادارات کل اجرایی استان ها خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به دانش انباشته شده در ایران و در دسترس بودن نیروی کار متخصص و ماهر در کشور، همکاری ایران و قطر می تواند در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالا نیز توسعه یابد. این گزاره ای است که مرکز پژوهش های اتاق ایران در گزارشی بدان اشاره دارد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : با توجه به دانش انباشته شده در ایران و در دسترس بودن نیروی کار متخصص و ماهر در کشور، همکاری ایران و قطر می تواند در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالا نیز توسعه یابد. این گزاره ای است که مرکز پژوهش های اتاق ایران در گزارشی بدان اشاره دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۹    
امروزه فضای رسانه ای مانند یوتیوب مخاطبان خود را علاوه بر کشاندن در ورطه شهرت، با امکان درآمدزایی، جزء اصلی ترین نیروی کار نیابتی و نامحسوس قرار می دهند که در کنار تلاش برای کسب جایگاهی اجتماعی، افراد بیشتر دیده شوند، سازمان رسانه ای در این فضا مستحکم تر خواهد شد.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۳۵    
در راستای اجرای مصوبه هفدهمین نشست کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی، نشستی با حضور اعضای هیأت فنی اشتغال اتباع خارجی و انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تشکیل گردید.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۶    
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آسیب به دست، صورت، تخلیه چشم و آسیب شنوایی، بالاترین نوع آسیب های چهارشنبه سوری است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سه تن از بازماندگان نیروی کار اجباری کره ای کمپانی های ژاپنی در دوران جنگ دوم جهانی با طرح دولت سئول در پرداخت غرامت به آنها از محل درآمدهای دولتی کره جنوبی مخالفت کرده اند.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل بیدود از تعطیلی این استارتاپ دوچرخه های اشتراکی خبر داده و گفته است که شهرداری های تهران و شیراز به هیچ عنوان پاسخگوی آنها نیستند تا مشکلات را حل کنند. حسین قاسمی همچنین اعلام کرده که به دنبال عدم پاسخگویی شهرداری آنها مجبور به تعدیل 150 نفر از 500 نفر نیروی کار خود شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۴    
در نشست ویدئویی چهارجانبه مسکو - مینسک - بیشکک- آستانه با موضوع مهاجرت نیروی کار و اقدامات حمایتی اجتماعی از مهاجران در اتحادیه اروپا برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شاخص نرخ بیکاری نمادی از عملکرد بازار کار و ناهماهنگی بین عرضه و تقاضای نیروی کار است که تا حدی چرخه کسب وکار و وضعیت اقتصادی و اجتماعی افراد را منعکس می کند، اما تحلیل تحولات بازار کار اگر متکی به نرخ بیکاری باشد ممکن است منجر به قضاوت نادرست و انحراف از تصمیم گیری درست شود ...
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۴    
مهاجرت به استرالیا استرالیا به دلیل اقتصادی پیشرفته، ارائه خدمات و امکانات رفاهی به عموم و شهرتش به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان، به گزینه مناسبی برای مهاجرت تبدیل شده است. برای مهاجرت به استرالیا انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که یکی از آنها ویزای مهارتی استرالیا است ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
برنامه پاکار یکشنبه 21 اسفند، نگاهی به موضوع آموزش نیروی کار خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، از موضوعات مهم که می تواند در پیشرفت و رشد سازمان ها تاثیر بسزایی بگذارد، آموزش نیروی انسانی است ...
برترین ها / هاژه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
ایالات متحده همیشه مکانی دشوار برای ساختن کالا ها خواهد بود. نوآوری های فناوری چین در کارخانه و نه در آزمایشگاه ها ساخته شده اند. چین اکنون با ژاپن، کره جنوبی و تایوان در تسلط بر زنجیره تامین کالا های الکترونیک رقابت می کند.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۴۷    
معاون امور اقتصادی استانداری البرز گفت: تحصیلات آکادمیک باید به مهارت منجر شود زیرا در شهرک های صنعتی مهارت حرف اول را می زند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به حوادث چهارشنبه سوری، گفت: اهمیت مأموریت های چهارشنبه سوری از این جهت است که درصد قابل توجهی از مصدومان زیر 20 سال هستند که نیروی کار و جوان آینده خواهند بود و ممکن است این حادثه برای آینده این افراد مشکل ایجاد کند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت مادر فیس بوک تصمیم دارد طی چند ماه آینده مرحله جدیدی از اخراج کارمندان را انجام دهد. حجم نیروی کار اخراجی در مرحله جدید احتمالا به اندازه 13 درصد نیروی انسانی است که سال گذشته اجرا شد. ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۴    
به گفته نایب رئیس انجمن قطعه سازان خودرو، یکی از علل بیکاری در این بخش، عدم وجود نیروی ماهر و نیمه ماهر است.
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۵    
بهره وری از مفاهیم علم اقتصاد و به معنای مقدار کالا یا خدمات تولید شده در مقایسه با هر واحد از انرژی یا کار هزینه شده بدون کاهش کیفیت اثربخشی آن است که به واسطه آن می توان با صرف کمترین میزان منابع بهترین و با کیفیت ترین محصول را تولید کرد، که پیشرفت آن می تواند بر جنبه های مختلف اقتصادی ...