پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۵:۱۸Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «همکاری نفتی»

مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۵:۴۱    
به گزارش مشرق، یکی از فعالان رسانه ای در صفحه توئیتر خود نوشت: دنیای اقتصاد به دروغ مدعی شد، رشد اقتصادی و خروج ونزوئلا از ابرتورم به خاطر تنش زدایی و فروش چندمحموله نفت در برابر بدهی به آمریکاست. اما دیروز اویل پرایس واقعیت را گفت، تحریم ونزوئلا به دلیل همکاری نفتی با ایران شکست خورده. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
در دو دهه گذشته آمریکا، انگلیس و روسیه تلاش هایی برای استخراج نفت و گاز در تاجیکستان انجام دادند که بی نتیجه ماند. برحی تاجیک ها بر این باورند که روسیه با هدف حفظ وابستگی تاجیکستان به واردات نفت و گاز از روسیه منابع نفت و گاز شناسایی شده در تاجیکستان را استخراج نکرده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مرتضی بهروزی فر درباره زمینه های همکاری و تعامل ایران و عربستان در حوزه انرژی اظهار داشت: ابتدا اینکه هر قدر یک کشور با کشورهای همسایه و یا جهان تنش کمتری داشته باشد یک عامل مثبت برای رشد اقتصادی است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۲۱    
توسعه هم افزایی ایران و آمریکای لاتین در حوزه های نفت و پتروشیمی هم چون صدور خدمات فنی مهندسی و فن آوری داخلی، ارزآوری، دور زدن تحریم ها و به چالش کشیدن آمریکا در حیاط خلوت خود را در پی خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۹:۵۷   + ۲۱ سایت دیگر  
سفیر کشورمان در دمشق از آمادگی شرکت های ایرانی برای همکاری با سوریه در زمنیه نفت و انرژی خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۲:۴۵   + ۸۱ سایت دیگر  
وزیر نفت ایران و وزیر انرژی امارات متحده عربی در حاشیه هشتمین سمینار بین المللی اوپک دیدار و بر گسترش همکاری های نفتی 2 کشور تأکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۰۶:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در کنفرانسی اعلام کرد که همکاری نفتی روسیه و عربستان به عنوان بخشی از گروه اوپک پلاس همچنان قوی خواهد بود و هر کاری که لازم باشد، برای حمایت از بازار انجام خواهد داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۸:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان امروز با اشاره به روابط قوی ریاض و مسکو گفت، همکاری های نفتی روسیه و عربستان همچنان به عنوان بخشی از ائتلاف اوپک پلاس ادامه دارد و هر کاری که لازم باشد برای حمایت از بازار نفت انجام خواهیم داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خجسته مهر گفت: هم اکنون میدان نفتی مشترک تعیین تکلیف نشده ای بین ایران و عربستان وجود ندارد، از سوی دیگر با توجه به احیای روابط بین دو کشور کار های مقدماتی برای انجام همکاری دوجانبه آغازشده است.
بازار مشترک   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۲۲:۴۳   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: با توجه به احیا روابط بین ایران و عربستان، کارهای مقدماتی برای انجام همکاری دوجانبه آغاز شده است.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۲۱:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصاد عصر قانون به نقل از وزارت نفت، محسن خجسته مهر صبح امروز (سه شنبه ششم تیرماه) در حاشیه نشست رویداد گام معکوس بهبود بهره وری در عملیات حفاری در جمع خبرنگاران گفت ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۴:۰۴   + ۶۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: هم اکنون میدان مشترک نفتی تعیین تکلیف نشده ای بین ایران و عربستان وجود ندارد، از سوی دیگر با توجه به احیای روابط بین دو کشور کارهای مقدماتی برای انجام همکاری دوجانبه آغاز شده است.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۲:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر نفت مشارکت در تولید را یکی از رویکردهای ایران در همکاری نفتی با ونزوئلا عنوان کرد و گفت: در بحث توسعه میادین هم شرایط خوبی پیش رو داریم.
اقتصاد ایران: نقشه راه همکاری های ایران و ازبکستان در صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی هم زمان با سفر رئیس جمهوری ازبکستان و هیئت همراه به تهران و همسو با اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه وزیران نفت ایران و ازبکستان تدوین شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۴:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین محمد خطیبی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تاثیرات افزایش همکاری نفتی ایران با ونزوئلا در توسعه صنعت نفت ایران، اظهار کرد: کشور ونزوئلا نیازهایی را در صنعت نفت دارد، چراکه قبل از شروع تحریم ها علیه این کشور ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
آموزش نیروی انسانی و کارشناسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صدور خدمات فنی مهندسی و انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی نفت خام و میعانات گازی و فرآورده های نفتی از جمله محورهای سفر رئیس جمهور و وزیر نفت به آمریکای لاتین، اعلام شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی با اشاره به احتمال به توافق رسیدن برجام گفت: ممکن است در چارچوب این توافق فرصت هایی برای ایران به منظور صادرات خدمات فنی و مهندسی فراهم شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۸:۲۸    
همکاری نفتی ایران و ونزوئلا، یکی از اهداف سفر آقای رئیسی به این کشور است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۲:۴۲   + ۳۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: شرکت های توانمند روسی در 7 میدان نفتی ایران سرمایه گذاری می کند و نواک، معاون نخست وزیر این کشور توافق کرده که در توسعه 6 میدان نفتی جدید نیز، سرمایه گذاری کنند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی گفت: گام نخست مطالعات و پژوهش های دوجانبه برای تهیه نقشه راه توسعه همکاری نفتی ایران و روسیه در چارچوب منافع مشترک با برگزاری یک نشست تخصصی بین صندوق سرمایه گذاری روسیه (روس کانگرس) و مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی برداشته خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: همکاری دو کشور در حوزه نفت و گاز وارد مرحله تعیین کننده و حساس شده و پروژه های بزرگ بین شرکتهای دولتی دو کشور تعیین و در حال پیگیری است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۴۶   + ۲۱ سایت دیگر  
سه پیشنهاد همکاری نفتی دولت عراق به ایران در جریان دیدار جواد اوجی، وزیر نفت با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق و حیان عبدالغنی، وزیر نفت عراق مطرح شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تسنیم : به نظر می رسد توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا، آمریکا و هم پیمانانش را عصبانی کرده است. فروردین امسال بار دیگر وزیر نفت ایران به ونزوئلا سفری داشت تا در ادامه سفرها و مذاکرات قبلی، سندهای همکاری جدیدی بین دو کشور به امضا برسد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۲۲:۲۵   + ۴۲ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: هیئت بلندپایه روسیه به ریاست معاون نخست وزیر این کشور ضمن شرکت در نشست های B2B دو طرف، در آیین گشایش رسمی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت حضور خواهد یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۷:۰۹    
آغاز همکاری های نفتی ایران و ونزوئلا را می توان تشکیل اتحادی استراتژیک دوجانبه برای خنثی سازی تحریم های آمریکا و تضمین منافع متقابل تهران و کاراکاس به عنوان دو شریک راهبردی با ایئولوژیهای همگرا دانست.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تصمیم اوپک پلاس به رهبری روسیه و عربستان برای کاهش مجدد تولید نفت، این سازمان را به ابزاری برای تشکیل یک اتحاد جدید بین دو کشور و وارد آوردن ضربه های سخت به اقتصاد آمریکا تبدیل کرده است. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۸:۵۴   + ۷۲ سایت دیگر  
همکاری نفتی ایران و ونزوئلا در زمینه توسعه میدان ها، نوسازی پالایشگاه ها و مجتمع های پتروشیمی و تجارت نفت با امضای اسناد و تفاهم نامه های تازه همکاری کلید خورد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۸   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر نفت در رأس هیئتی به منظور تقویت همکاری انرژی با ونزوئلا، وارد کاراکاس پایتخت این کشور شد.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی گفت: عربستان همواره به ایران به عنوان یک رقیب نگاه می کند و اتفاقا ایران نیز همین نگاه را به عربستان دارد. اما اگر ارتباط درست و صحیحی باشد مطمئنا این رقابت حتی در نهایت به نفع هر دو طرف خواهد بود و به اصطلاح حتی این رقابت می تواند به بازی برد-برد بین طرفین تبدیل شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۴   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر نفت با اشاره به اینکه همکاری نزدیکی با عربستان در جلسات و تصمیم گیری های اوپک و اوپک پلاس داریم، گفت: براساس اوراق نفتی که منتشر خواهد شد، سالانه 72 میلیون بشکه گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی عرضه می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی اظهار داشت: اگر درست عمل کنیم و مذاکرات بدرستی پیش برود، افق های خوبی در آینده رابطه ایران و عربستان پیش رو است. دلیلی ندارد که نتوانیم مسئله مربوط به میدان آرش را حل کنیم، مهم این است که مباحث را چطور پیش ببریم.
وزیر نفت با یادآوری اینکه در طول یک سال و نیم گذشته چند مرحله مذاکره با طرف عمانی انجام شده است، گفت: امروز نیز در ادامه مذاکرات در بخش های بالادست و پایین دست صنعت نفت تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۶    
با توجه به اینکه تقریباً نیمی از تولید ناخالص داخلی عربستان به بخش نفت وابسته است، رکود پایدار جهانی احتمالاً بودجه عربستان را به سمت بحرانی خواهد برد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
اگر به گفته ند پرایس ، آمریکا با وجود استفاده از تمامی ابزارهای خود برای اثر بخش نمودن سیاست فشار حداکثری بر علیه ایران، موفق نشده حتی یکی از بزرگترین شرکای تجاری خود یعنی جمهوری خلق چین را از همکاری نفتی و تجاری با ایران باز دارد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۰۸:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
تغییر موضع اژدها ی زرد در شرایط تحریمی و دوستی یوآن و ریال عربستان اگر به بازنگری در همکاری نفتی با ایران بینجامد برای صادارت نفت ایران نمی تواند خبر خوبی باشد.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
عراق یکی از همراه های همیشگی ایران در حوزه انرژی بوده است اخیرا اما به طور ویژه ای روی این همکاری ها تاکید شده و با ایجاد کارگروه مشترک نفتی دو کشور عزم جدی برای افزایش تعاملات دارند، موضوعی که به گفته کارشناسان می تواند اتفاقات مثبتی را در حوزه انرژی رقم بزند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
وزارتخانه های نفت جمهوری اسلامی ایران و عراق موافقت خود را با تأسیس یک کارگروه مشترک نفتی اعلام کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۱۴   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر نفت به صورت تلفنی با معاون نخست وزیر روسیه و وزیر مشاور نفت پاکستان گفت وگو کرد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته، یک بازار پنج میلیارد دلاری برای همکاری های نفتی ایران و ونزوئلا وجود دارد که 60 الی 70 درصد آن می تواند به تامین تجهیزات مورد نیاز پروژه های نفتی ونزوئلا اختصاص یابد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، احسان ثقفی امروز در نشستی خبری با اشاره به توافقات صورت گرفته با دیگر کشورها در حوزه نفت و نیاز این توافقات برای تامین تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور گفت ...
مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان، جزئیات سند همکاری امضا شده میان این بنیاد و روس ها را برای احداث خط لوله انتقال فرآورده های نفتی تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس ارشد انرژی گفت: سوآپ نفت روسیه، خطر از دست رفتن بازار نفت ایران را در بلندمدت ایجاد می کند اما می توان با انعقاد قراردادهای کوتاه مدت، این مشکل را حل کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۰۷:۳۷    
ایران و ونزوئلا برای ایجاد اتحادهای جنوب_جنوب در دور زدن تحریم های امریکا منافع مشترکی دارند و همین مسئله موجب شده تا طرفین بتوانند از مزایای اقتصادی به خصوص در حوزه انرژی بهره مند شوند.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
به گفته مسئولان و کارشناسان اقتصادی در حال حاضر تنها راهکار حفظ درآمد نفتی با وجود ادامه تحریم ها با وجود پیشرفت مذاکرات همکاری مشترک با کشورهای هم تحریم در بخش نفت است که به صادرات دانش فنی کشور و ارزآوری حاصل از صادرات زنجیره تولید و محصولات نفتی کمک می کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کارشناس مسائل اسرائیل گفت: اینکه اخبار تداوم همکاری کردستان عراق و فروش نفت آن به اسرائیل در زمان زد و خوردهای اخیر برجسته شد نشان دهنده وجود یک سناریوی مشخص در همین خصوص است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۱:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی های ایران در حوزه صنایع پتروشیمی، نفت و گاز تصریح کرد: همکاری ایران و روسیه در حوزه نفت و گاز می تواند بازی غرب را در حوزه انرژی بر هم بزند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی و قفقاز گفت: علاوه بر مباحث مربوط به رژیم حقوقی خزر باتوجه به شرایط بحرانی منطقه و ظهور طالبان، داعش، جنگ اوکراین، قره باغ و اختلافات منطقه ای توجهات بیشتر به خاورمیانه معطوف شده ضمن اینکه مباحث هسته ای ایران هم مزید بر علت شده که به مباحث انرژی خزر کمتر پرداخته شده و این ...