دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۲۳:۱۲May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطعنامه»

تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
هادی خسروشاهین، پژوهشگر مسائل بین الملل درباره موانع احیای برنامه جامع اقدام مشترک می گوید: حتی اگر برجام امروز طی فرایندی احیا شود، رسیدن بند غروب اکتبر 2025 و تاریخ انقضای قطعنامه 2231 به منزله به پایان رسیدن مکانیزم ماشه است. ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
فاش نیوز - مواضع ضدایرانی زلنسکی در حالی است که برخی رسانه های داخلی در گذشته ای نه چندان دور از او قهرمانی بی بدیل ساخته بودند. در ادامه اتهام زنی ها و اقدامات ضدایرانی کی یف، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین پیشنهاد اعمال تحریم های 50 ساله علیه ایران را داده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۰:۵۱    
شورای امنیت سایبری پرتغال با صدور قطعنامه ای به طور رسمی استفاده از تجهیزات چینی در شبکه های تلفن همراه پرسرعت 5G و همچنین برخی پلتفرم های 4G را ممنوع کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۰۰   + ۴۹ سایت دیگر  
آخرین خبر : بر اساس پیش نویس قطعنامه ای که روز شنبه به مجلس عالی اوکراین ارائه شد، ولادیمیر زلنسکی پیشنهاد اعمال تحریم های 50 ساله علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
گفت: یادت هست خانم کلینتون بعد از صدور قطعنامه تحریمی 1921 علیه ایران به خبرنگار واشنگتن پست که گفته بود این قطعنامه علیه نظام ایران نیست بلکه علیه مردم ایران است چه پاسخی داده بود؟! گفتم: در جواب گفته بود؛ این مردم ایران هستند که از نظام دینی حمایت می کنند و باید تحت فشار قرار بگیرند! ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
شورای امنیت سایبری پرتغال، قطعنامه ای صادر کرد که ممکن است استفاده از تجهیزات ساخت شرکت های چینی در شبکه های پرسرعت نسل پنجم (5G) و همچنین شبکه های نسل چهارم (4G) را برای اپراتورهای مخابراتی این کشور رسما ممنوع کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۵۲    
پاسخ مثبت ایران به دبیرکل سازمان ملل 6 خرداد 1367- ایران به پیشنهاد خاویر پرز دکوئیار دبیرکل سازمان ملل متحد برای ازسرگیری گفت و گوها برای اجرای قطعنامه 598 پاسخ مثبت داد. مخالفت آمریکا با فروش هواپیما به حکومت پهلوی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نماینده ویژه چین، بر تعهد مسکو به راه حل سیاسی-دیپلماتیک در مناقشه اوکراین تأکید کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: براساس پیش نویس قطعنامه ای که دولت ورشو تهیه کرده است، لهستان خواستار ممنوعیت ورود هرگونه کامیون باری است که در روسیه یا بلاروس ثبت بار آنها انجام شده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در واکنش به رونمایی از موشک خرمشهر4 تلاش کرد این دستاورد دفاعی ایران را مغایر با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل و محدودیت های فعالیت های موشکی گنجانده شده در آن جلوه دهد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
درگیری فلسطینیان با نظامیان صهیونیست در کرانه باختری، تصویب قطعنامه در سازمان جهانی بهداشت به نفع فلسطین و تدارک اسرای جبهه خلق برای آزادی فلسطین برای اعتصاب نامحدود غذا از آخرین اخبار مربوط به تحولات فلسطین است.
برترین ها / صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۰۵   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در واکنش به رونمایی از موشک خرمشهر4 تلاش کرد این دستاورد دفاعی ایران را مغایر با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل و محدودیت های فعالیت های موشکی گنجانده شده در آن جلوه دهد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
پس از رونمایی از موشک خرمشهر4 (خیبر) توسط وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در اقدامی مداخله جویانه مدعی شد آزمایش موشک بالستیک دوربرد ایران ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است که در سال 2015 تصویب شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه مدعی شد که آزمایش موشک خرمشهر 4 توسط ایران نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با تکرار اتهامات مداخله جویانه آزمایش موشک بالستیک دوربرد (خیبر) توسط ایران را ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل خواند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۱۸   + ۳۲ سایت دیگر  
فارس : فرانسه مدعی شد آزمایش موشک بالستیک دوربرد ایران ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است که در سال 2015 تصویب شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۲    
کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در نشست اضطراری خود درمورد مسجدالاقصی، ضمن محکوم کردن جنایات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و این مسجد مبارک، قطعنامه ای صادر کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه قطعنامه ای درباره وضعیت سلامتی در فلسطین اشغالی و مسئولیت رژیم صهیونیستی تصویب کرد که در آن از رژیم اشغالگر تل آویو خواسته شده است سلامت فلسطینیان را تضمین کند.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
در حالیکه در پیش نویس بیانیه، بیش از 30 موضوع مرتبط با امور جهان عرب از موضوع فلسطین و بحران سوریه گرفته تا وضعیت لبنان را در بر داشت، اما متن نهایی با یازده بند به تصویب رسید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
کاخ سفید امروز بی اشاره به نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل از سوی واشنگتن در سال 2018 میلادی اعلام کرد که دیپلماسی بهترین راه در قبال ایران به شمار می آید.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه الجزائر در بیانیه ای حضور غیرقانونی ایتمار بن گویر وزیر امنیت قومی رژیم صهیونیستی در مسجدالأقصی تحت حمایت نظامیان این رژیم را محکوم کرد و آن را نقض آشکار و مکرر قانون و قطعنامه های بین المللی دانست.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۲۴   + ۵۰ سایت دیگر  
کنعانی فراخوان رهبران گروه هفت در دعوت از همه کشور ها برای حمایت از اجرای قطعنامه2231 شورای امنیت را بسیار عجیب و نشانه سیاست های متناقض این کشور ها دانست، زیرا آن ها خود ناقض اصلی قطعنامه یاد شده و اعمال تحریم های غیرقانونی حداکثری علیه ملت ایران هستند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۲۲    
در حالی که در بیانیه نشست سران عرب به موضوع ایران و جزایر سه گانه اشاره ای نشد، ولی قطعنامه های صادر شده در این نشست باز هم ادعاهایی بی اساس را متوجه ایران کرد که با واکنش کنعانی مواجه شد. مفاد قطعنامه ها چیست و چرا با بیانیه لحنی متفاوت دارد؟
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۳:۲۳    
امیدها نسبت به رویکرد سازنده منطقه ای اتحادیه عرب خیلی زود رنگ باخت چرا که مشخص شد اعضای این اتحادیه گرچه در بیانیه پایانی نشست 32جده از اشاره به ادعاهای ضدایرانی همیشگی خود ازجمله ادعای مالکیت امارات متحده عربی بر جزایر سه گانه ایرانی گذشتند ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا از برجام خارج شده و هیچ تعهدی به آن ندارد لذا حق موضع گیری درخصوص آن راهم ندارد و قطعنامه 2231 هم ذیل برجام است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۲    
اقتصاد ایران: در حالی که در بیانیه سی و دومین نشست سران اتحادیه عرب در جده به موضوع ایران و جزایر سه گانه ایرانی اشاره ای نشد، ولی قطعنامه های صادره در این نشست باز هم ادعاهایی بی اساس را متوجه ایران کرد که با واکنش کنعانی مواجه شد و طرح این ادعاها را حرکت در مسیر نافرجام گذشته اتحادیه خواند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که در بیانیه سی و دومین نشست سران اتحادیه عرب در جده به موضوع ایران و جزایر سه گانه ایرانی اشاره ای نشد، ولی قطعنامه های صادره در این نشست باز هم ادعاهایی بی اساس را متوجه ایران کرد که با واکنش کنعانی مواجه شد و طرح این ادعاها را حرکت در مسیر نافرجام گذشته اتحادیه خواند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
بانوی اول ترکیه، حمایت خود را از گنجاندن واژه اسلام هراسی در قطعنامه سازمان یونسکو ابراز کرد و آن را گامی مثبت برای جوامع مسلمان و بشریت خواند.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهامات وارده و ادعاهای واهی در برخی قطعنامه های صادره نشست 32 سران اتحادیه عرب در جده، ضمن ابراز تأسف عمیق، طرح ادعاهای مذکور را حرکت در مسیر نافرجام گذشته توسط اتحادیه دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۵:۰۴   + ۸۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات وارده و ادعاهای واهی در برخی قطعنامه های صادره نشست سران اتحادیه عرب را حرکت در مسیر نافرجام گذشته توسط اتحادیه دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: آمریکا با خروج از برجام بیشترین لطمه را به نظم جهانی و اصول حقوق بین الملل وارد کرد و قطعنامه 2231 نیز با اقدام آمریکا لطمات زیادی دیده است
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۷:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که مشارکت بشار اسد در نشست سران جده در پیشبرد روند سیاسی و اجرای قطعنامه شورای امنیت درمورد حل بحران سوریه نقش داشته باشد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
آمریکا در حال حاضر تحریم هایی را علیه کره شمالی اعمال کرده و پیش تر نیز تهدید کرد که به خاطر آزمایشات تسلیحاتی مجازات های جدیدی را علیه این کشور منزوی اعمال خواهد کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس گروه پارلمانی ایران در APA ضمن تشکر از پاکستان برا ی رأی منفی این کشور به قطعنامه غربی ها با ادعای حقوق بشری، گفت: آنها مسائل حقوق بشری را به ابزاری برای اعمال فشار حداکثری علیه ایران تبدیل کرده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اعضای سازمان ملل متحد اکتبر گذشته با اکثریت قاطع به درخواست از نیروهای روسیه برای خروج فوری از اوکراین رای مثبت دادند، اما ده ها کشور یا با این قطعنامه مخالفت کردند یا به آن رای ممتنع دادند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان_ محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی که در یک مراسم سازمان ملل در هفتاد و پنجمین سالگرد روز نکبت داشت، گفت: سازماندهی این کنفرانس در سازمان ملل به منزله اعتراف این سازمان به بی عدالتی است که از سال 1948 بر مردم فلسطین وارد شده است. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مستند احفاد النکبة یا اولاد نکبت از شبکه الکوثر پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در مستند احفاد النکبة موضوع ایجاد رژیم صهیونیستی، مشکلات فلسطینیان، توافق و حمایت های غرب، حقوق بشر، راه های برون رفت از بحران برای فلسطینی ها و .... مورد واکاوی قرار می گیرد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۲:۵۶    
در هر رویداد اعتراضی یا انقلابی در جهان امروز، قطعنامه ها آیینه تمام نمای خواسته های معترضین و انقلابیون هستند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
خروج آمریکا از برجام، درهای تعامل ایران با غرب را به نفع گسترش مناسبات تهران با روسیه و چین، بست. ضمن آنکه اگر ترامپ نبود هم واشنگتن خروج از برجام را احتمالا در آستانه انقضای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل کلید می زد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۶:۵۹    
به گزارش جام جم آنلاین ، بحرین پیش از اسلام جزو قلمرو امپراتوری ایران بود و بعد از تسلط خلفای اموی و عباسی این منطقه به تصرف اعراب درآمد. از اوایل قرن هفتم هجری بود که بار دیگر بحرین ضمیمه خاک ایران شد ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مفتی مصر با محکوم کردن حمله شهرک نشینان صهیونیستی به مسجد الاقصی بر لزوم فعال سازی قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل متحد و احترام به جایگاه تاریخی و حقوقی قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی تاکید کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۸    
شفقنا- رشیده طلیب، نماینده کنگره ایالات متحده، قطعنامه ای را برای به رسمیت شناختن نکبت فلسطینی ارائه کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، روز نکبت اصطلاحی است که برای توصیف آوارگی اجباری صدها هزار فلسطینی قبل و در طول تشکیل رژیم اسرائیل در سال 1948 استفاده می شود ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۳    
گروه بین الملل: پارلمان فرانسه با اکثریت آراء، قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن از اتحادیه اروپا خواسته شده گروه شبه نظامی روسی واگنر را به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین و آفریقا در لیست گروه های تروریستی اتحادیه قرار دهد. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۱:۲۵   + ۳۰ سایت دیگر  
پیش از این پارلمان اروپا هم قطعنامه ای غیرالزام آور را به تصویب رساند که از اتحادیه اروپا می خواست نام سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی این اتحادیه قرار دهد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
در طرح صلح هرمز که در سال 1398 در مجمع عمومی سازمان ملل توسط دولت ایران مطرح شد، پیشنهاد به کشورهای همسایه این بود که مذاکرات منطقه ای تحت لوای این بند از قطعنامه 598 - یعنی در بستر حقوقی آن - صورت پذیرد. اعلام آمادگی برجامی ایران برای پذیرش متن مورد توافق سال گذشته ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
محمود فاضلی/ پژوهشگر مسائل بین الملل پیشنهاد قطعنامه ای که اخیرا از سوی نمایندگان حزب کمونیست فرانسه پیشنهاد و درخواست شده بود آپارتاید در اسرائیل به رسمیت شناخته شود، مورد پذیرش قرار نگرفت ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۳:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: با نظر به قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل و بیانیه های رسمی در روند آستانه، شرکت کنندگان بر تعهد خود نسبت به تمامیت ارضی سوریه، عدم دخالت در امور داخلی و مبارزه با تمام اشکال تروریسم، تجزیه طلبی و افراط گرایی در این کشور تاکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: هر چند انتقاداتی به چند جانبه گرایی و اجرای آن در برخی زمینه ها وجود دارد اما معتقدم باید به جنبه های مثبت آن بیشتر پرداخته شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۸:۰۳   + ۵۸ سایت دیگر  
در بیانیه مشترک نشست چهارجانبه وزرای امور خارجه در مسکو آمده: با نظر به قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل و بیانیه های رسمی در روند آستانه، شرکت کنندگان بر تعهد خود نسبت به تمامیت ارضی سوریه، عدم دخالت در امور داخلی و مبارزه با تمام اشکال تروریسم، تجزیه طلبی و افراط گرایی در این کشور تاکید کردند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را برای تحریم فعالیت های موشکی و پهپادی ایران قبل از انقضای محدویت های اعمال شده در قطعنامه 2231 سازمان ملل علیه برنامه موشکی ایران در اکتبر(مهرماه)٬ ارائه کردند.