پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۲۰:۳۲Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش جمعیت»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: در ادامه اقدامات دستگاه قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری و حمایت از خانواده زندانیان و همزمان با ولادت باسعادت امام هشتم (ع)، به 83 نفر از مددجویان واجد شرایط زندان جیرفت مرخصی اعطا شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: فرهنگ یکی از مسائل تاثیرگذار در افزایش یا کاهش جمعیت است که نمونه بارز مبحث فرهنگ اشاعه شعار فرزند کمتر زندگی بهتر و القای آن در بین خانواده ها بود که جامعه را به کاهش جمعیت و زادآوری سوق داد اما اکنون باید برای تغییر این نگاه و افزایش فرهنگ فرزندآوری و جوانی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
کرج- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز بر لزوم جدیت هدفمند برای جلوگیری از کاهش جمعیت تاکید کرد و گفت: باید در جهت افزایش و جوانی جمعیت در استان تلاش فرهنگی بیشتری صورت گیرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – نشست محمد رزم رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری با مدیرکل زندان های این استان برگزار شد. محمد رزم با اشاره به تعامل مطلوب اداره کل زندان های استان با دستگاه قضایی برای استفاده از مجازات های جایگزین حبس و تخصیص ارفاقات قانونی به زندانیان واجد شرایط ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: گسترش صلح و سازش در پرونده های قضایی و کاهش جمعیت زندانیان از مهمترین برنامه های امسال معاونت توسعه حل اختلاف خوزستان است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: گسترش مشارکت های مردمی در امر صلح و سازش و کاهش جمعیت زندانیان از مهمترین برنامه های امسال معاونت توسعه حل اختلاف استان می باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه همدان گفت: از دوران پهلوی تا دهه هشتاد بر کاهش فرزندآوری تأکید می شد و شعار کاهش جمعیت مطرح بوده که قطعاً ظرف دو الی سه سال نمی توان این موضوع را در جهت خلاف خود تغییر داد.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۱:۵۲    
آیا همه کارشناسی ها پیرامون نرخ کاهش جمعیت از 3/9 درصد در سال 1365 به 6/0 درصد در سال 1401 و افزایش نرخ سالمندی از...
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: مشکلات اقتصادی با اولویت اشتغال و مسکن و مسائل فرهنگی عامل اصلی کاهش فرزندآوری در جامعه است. ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۶:۳۹    
بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه کوئینز بلفاست انجام شده، جمعیت تقریباً نیمی از گونه های جانوری زمین در حال کاهش است. به گزارش ایسنا؛ در این مطالعه تراکم جمعیت بیش از 70 هزار گونه حیوانی بررسی شد که محققان می گویند به تدوین جامع ترین رکورد تا به امروز منجر شده است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز (شنبه) در حاشیه همایش فرماندهان و مسئولان عالی نیروهای مسلح که به مناسبت روز ملی جوانی جمعیت در ستاد فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۷    
بجنورد- رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: رویکرد دستگاه قضائی کاهش جمعیت کیفری زندان های استان از طرق مختلف است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرگروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بخشی از معایب تک فرزندی از بعد جامعه را برشمرد و گفت: افزایش احتمال طلاق در بزرگسالی، پیری و به دنبال آن کاهش جمعیت کشور، کاهش نسل جوان و پیرشدن جمعیت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به چالش مهم کاهش جمعیت بر لزوم ترویج فرزندآوری در کشور تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
محمودآباد- سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اقدامات این قوه در راستای سند تحول قضایی گفت:رفع اطاله دادرسی و کاهش جمعیت کیفری به عنوان ویژگی های خاص سند تحول قضائی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان با اشاره به آمار کاهش جمعیت در استان گفت: آمار جمعیتی استان همدان باید اصلاح شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۳۵    
همدان- کارشناس مرکز بهداشت و درمان شهرستان بهار گفت: تک فرزندی نیز عامل دیگری از عوامل کاهش جمعیت است که باید خانواده ها به این موضوع توجه کنند چراکه بر روی سلامت جسمانی و روانی فرزندشان تاثیر مستقیم دارد
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
خطراتی در پی سالمندی جمعیت کشور وجود دارد اعم از هزینه های نگهداری سالمند، کم شدن نیروی کار و کاهش تولید، مهاجرت که منجر به کم شدن نیروی کار می شود، ضعیف شدن نیروی دفاعی کشور و کاهش جمعیت جوان و نخبه کشور.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۵۰    
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: دانشگاه های علوم پزشکی مامور شده اند تا تهدیدات سلامت مانند بار بیماری ها، تغییرات اقلیم، اعتیاد و کاهش جمعیت را کاهش دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
این روزها که موضوع کاهش جمعیت به یک نگرانی عمومی تبدیل شده، شاید کمتر به این موضوع توجه شود که وقتی از کیفیت مدارس دولتی غفلت شود و خانواده ها به سمت مدارس گرانقیمت غیردولتی گرایش پیدا کنند، با وجود شهریه های چند 10 میلیونی برای هر سال یک دانش آموز در کنار سایر هزینه ها، یک خانواده متوسط ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
رکنا: یک مطالعه ای عنوان می کند: نزدیک به 50 درصد گونه های زمین کاهش جمعیت را تجربه می کنند، درحالی که فقط جمعیت کمتر از سه درصد آنها در حال افزایش است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت می گوید دانشگاه های علوم پزشکی مامور شده اند تا تهدیدات سلامت مانند بار بیماری ها، تغییرات اقلیم، اعتیاد، کاهش جمعیت و ... را کاهش دهند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام شاهمرادی با اشاره به تبعات ناشی از کاهش جمعیت و افزایش سالمندی در کشور گفت: کمتر از پنج سال فرصت داریم و بعد از آن وارد چاله جمعیتی می شویم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: باز اجتماعی شدن مجرمان حرفه ای و بازگشت به جامعه باید در اولویت کار دستگاه قضا باشد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - علی شعبانی در نشست هم اندیشی پیرامون استفاده حداکثری از نهاد های ارفاقی به منظور کاهش جمعیت کیفری که در دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، اظهارکرد: بر این باوریم که حبس در برخی جرایم راهکار مناسبی برای مجازات مرتکب نیست ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کرمان با اشاره به اجرای سیاست اشتباه کاهش جمعیت در طول سالیان گذشته؛ گفت: امیدواریم با برنامه های تشویقی و فرهنگی شاهد رشد جمعیت و نسل جوان در کشور باشیم البته قانون جمعیت الزاماتی دارد که دستگاه ها باید آن را اعمال کنند.
برترین خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۴    
دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نور در سال 1402 با حضور امام جمعه شهرستان نور و ایزدشهر، فرماندار،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور و دیگر اعضای این شورا با موضوع اجرا هرچه بهتر برنامه های دهه کرامت،بررسی آسیب های کاهش جمعیت ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۳۰    
عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رئیس اندیشکده سلامت جمعیت و خانواده با اشاره به تجربه چین گفت: کنترل افراطی و بدون رصد و پایش جمعیتی، کاهش جمعیت جوان، کندی بازتولید نیروی کار و شدت سالمندی جامعه را به دنبال خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در دهه های گذشته برای کاهش زاد و ولد سالانه 200 میلیارد تومان در کشور هزینه می شد که عدم مدیریت و تدبیر غلط سال های گذشته درباره امروز کشور را با مشکل مواجه کرده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۴۳    
یک چالش، دلیل و زمینۀ برنامه ریزی های جدید توسعۀ روستایی از سوی دولت طی بیست سال گذشته شد. این چالش همواره از سوی دولت و گروه وسیعی از کارشناسان به عنوان مهاجرت روستاییان به شهر، خالی از سکنه شدن روستاها و آبادی ها و پیامدهای ناشی از آن اعلام می شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانیان با ابتکار دادسرای مرکز استان، مرکز پابند الکترونیک در دادستانی راه اندازی می شود.
سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین گفت: در حال حاضر در حوزه جوانی جمعیت حرکت جدی از سوی دستگاه ها دیده نمی شود، گویا نسبت به اهمیت این مسئله واقف نیستند، این در حالی است که در گذشته که کاهش جمعیت در دستور کار قرار گرفته بود دستگاه های اجرایی با روحیه جهادی وارد شدند.
سلام نو / سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۳:۱۳   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: اگر ادراک فاجعه جمعیتی که در پیش است انجام نشود، جامعه نسبت به آثار سالمندی جمعیت آگاه نخواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با بیان این که کاهش جمعیت حاصل سال ها کار مداوم کسانی است که علیه بارداری و باروری تبلیغ کردند؛ گفت: علت دیگر پایین بودن آمار باروری، تهاجم فرهنگی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۰۲    
همدان- زنگ خطر کاهش جمعیت در استان مدت ها است به صدا درآمده تا مسئولین و دغدغه مندان جمعیت کشور چاره اندیشی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس حیات وحش در استان یزد گفت: یکی از مهم ترین اهداف روز جهانی زنبور عسل، هشدار درباره خطر انقراض این حشرات مفید است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر لزوم تبیین هر چه بهتر و دقیق تر آسیب ها و لطمات کاهش جمعیت برای آحاد مردم جامعه تأکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۰۵    
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از برگزاری رزمایش در بازار پرندگان خلیج فارس تهران برای مقابله با خرید و فروش گونه های غیرمجاز پرندگان زینتی و سایر انواع حیات وحش در هفته های آتی خبر داد و گفت: فراجا از ابتدای تشکیل یگان حفاظت محیط زیست کشور، هماهنگی سطح بالایی را با این یگان داشته است ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۳۶    
کارشناس حوزه دین با تاکید بر اینکه اهمیت افزایش جمعیت زمانی مشخص می شود که پیامدهای کاهش جمعیت را بدانیم، گفت: یکی از مهمترین مولفه های قدرت واقتدار یک حکومت، نیروی انسانی و پشتوانه مردمی است و در این شرایط بحرانی، فرزندآوری یک جهاد محسوب می شود.
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۲۷    
خبرگزاری میزان - در اجرای شعار های اعلامی سال توسط مقام معظم رهبری و با توجه به این موضوع که کاهش جمعیت کیفری زندان ها، رفع آسیب های اجتماعی و استقرار امنیت مطلوب در جامعه، به مسائل اقتصادی گره خورده است در چند سال اخیر ورود دستگاه قضا به حوزه تولید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز گفت: مشکلات اقتصادی، سبک زندگی غیرالهی برگرفته از فرهنگ غربی و همچنین تغذیه نامناسب از جمله عوامل اصلی کاهش جمعیت محسوب می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/مدرس و پژوهشگر حوزه علمیه خواهران گفت: حقیقت آن است که جلوگیری از روند کاهش جمعیت، ضرورتی متوجه همه مردم و مسئولان است.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۰    
نجمه کریمیان به گزارش پایگاه خبری ربیع ، صدای پای کاهش جمعیت در حالی به گوش می رسد که آمار و ارقام و همچنین هشدارهای کارشناسان و صاحب نظران گواه این مسئله است که کشور با بحران جمعیت روبرو است و به سمت پیری در حال حرکت است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- امام جمعه دانسفهان گفت: مقوله کاهش جمعیت کشور را از لحاظ اجتماعی، دینی و امنیتی با بحران جدی روبرو میکند .
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه نرماشیر با بیان اینکه تا سال 1430 یک سوم جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند، گفت: این موضوع می تواند بحران امنیتی برای ایران اسلامی به دنبال داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مشکل کاهش جمعیت در هر خانواده ای حل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت یاسوج گفت: دولت شرایط افزایش و تسهیل ازدواج جوانان فراهم کند زیرا کاهش جمعیت جوان زنگ خطر است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه با اشاره به شاخص های جمعیتی استان کرمانشاه گفت: تمامی شاخص ها نشان می دهد بحران کاهش جمعیت و در نتیجه سالمندی جمعیت در استان کرمانشاه شدیدتر از میانگین کشوری است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به سیاست های کشور برای رشد نرخ موالید به 2.2 درصد در سال 1404 اظهار کرد: این برنامه در خلال 10 سال به 2.2 کاهش یافت و بعد از آن روند کاهش موالید با سرعت زیادی صورت گرفت به طوری که نرخ امروز 1.64 شده است.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۳۸    
دکتر عمران خسروی پیش از ظهر امروز در همایش جوانی جمعیت در شهرستان خلخال اظهار کرد: افزایش و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در سال های اخیر منجر به افزایش طول عمر و امید به زندگی در کشورمان شده است. ...