جمعه ۳۱ شهریورساعت ۱۵:۴۹Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تبادلات تجاری»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرفیت تبادلات تجاری بندر امیرآباد طبق دستور رئیس جمهور مبنی بر توسعه زیرساخت و تجهیزات بنادر به 10 میلیون تن افزایش می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۱:۳۴   + ۴۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: تغییرات بین المللی هیچ تأثیری بر روابط خوب ایران و پاکستان نمی گذارد و از نگاه ایران مرز با کشور همسایه پاکستانی فرصتی برای گسترش تبادلات تجاری و توسعه مناطق مرزی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
سلاح ورزی، رئیس اتاق ایران گفت: بخش خصوصی به دنبال یافتن راه هایی برای افزایش تبادلات تجاری با سایر کشورهاست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه از موقعیت کشورمان در ارتباطی دهی شمال به جنوب و شرق باید نهایت بهره مندی را داشته باشیم ، گفت: توسعه سواحل مکران می تواند اهرمی برای افزایش صادرات و تبادلات تجاری با شرق دنیا و استفاده از ظرفیت وسیع بازار این کشورها باشد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل با معاون اول رئیس جمهور آن کشور، دو طرف بر گسترش روابط و همکاری های همه جانبه تاکید کردند. حسین قریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل با ژراردو آلکمین معاون اول رئیس جمهور برزیل دیدار و رایزنی کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- استاندار بوشهر از افزایش حجم تبادلات تجاری بین استان بوشهر و قطر در سال گذشته و امسال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۲۴    
رئیس کمیسیون صادرات و مدیریت واردات اتاق تبریز یکی از مشکلات تبادلات تجاری با جمهوری آذربایجان را مشکل حمل و نقل عنوان کرد و گفت: متاسفانه حمل و نقل در کشور ما راننده محور است، نه شرکت محور، به همین دلیل در زمینه حمل بار با بی برنامگی و رفتارهای سلیقه ای مواجه هستیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس آغاز عملیات احداث خط ریلی شلمچه -بصره پس از چند دهه را یکی از اقدامات مثبت دولت دانست و گفت: احداث این خط ریلی ضمن ایجاد امنیت پایدار موجب تردد آسان تر مسافران و توسعه ترانزیت کالا و تبادلات تجاری دو کشور می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
آمریکا به واسطه سلطه بر دلار فشارهای اقتصادی ای را به برخی از کشورها از جمله ایران وارد می کند که همین موضوع باعث شده این کشورها برای کاهش این فشارهای آمریکا و کاهش تاثیر تحریم های آمریکا به فکر حذف دلار از تبادلات تجاری خود باشند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور روز شنبه در گفتگوی تلفنی با محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق، ضمن ابراز خرسندی از آغاز به کار عملیات احداث راه آهن بصره-شلمچه، از اهتمام دولت عراق برای اجرای این طرح که منتج به تسهیل و جهش تبادلات تجاری و هم چنین امنیت تردد زائرین دو کشور می شود، قدردانی کرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۱:۵۰   + ۷۹ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ سیدابراهیم رئیسی عصر امروز شنبه در گفتگوی تلفنی با آقای محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق، ضمن ابراز خرسندی از آغاز به کار عملیات احداث راه آهن بصره-شلمچه ...
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از العربی الجدید، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد که مسئولان آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا برای اعمال فشار بر امارات طی هفته جاری با هدف توقف ارسال کالاهایی که ممکن است به روسیه در جنگ علیه اوکراین کمک کند، برنامه ریزی می کنند. ...
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران و برنامه ریزی های صورت گرفته، سطح تبادلات اقتصادی و تجاری با قاره آفریقا رو به افزایش است.
صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۵۸    
به گزارش صدای ایران، در این مقاله قصد داریم تا جزئیات این روند را بیشتر توضیح دهیم. تبادلات تجاری ایران و امارات چقدر است؟ به طور کلی، تجارت بین ایران و امارات متناسب با وضعیت بسیار نزدیک جغرافیایی و روابط خوب دو کشور است. در سال 2020، حجم تجارت بین دو کشور حدود 3٫6 میلیارد دلار بوده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران گفت: با افزایش سهم تجارت خارجی در گمرکات استان میزان تبادلات تجاری به یک میلیارد و 143 میلیون دلار رسید.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۱۹    
امیر عبداللهیان بعد از دیدار با فیدان در نشست خبری با حضور وزیر خارجه ترکیه از هدف گذاری برای تجارت 30 میلیارد یورویی با ترکیه خبر داد و گفت: هدف گذاری ما برای تبادلات تجاری دو طرف 30 میلیارد یورو است و اکنون در میانه راه قرار داریم ...
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه روز گذشته برای نخستین بار به تهران سفر و با مقامات کشورمان دیدار کرد. مهم ترین موضوع مورد تاکید در این دیدارها، جدای از تبادلات تجاری دو کشور، تامین امنیت منطقه توسط خود کشورهای منطقه و این موضوع بود که امنیت عاریتی، ناپایدار است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر امورخارجه بعدازظهر یکشنبه، پس از دیدار با هاکان فیدان همتای تُرک خود از هدف گذاری ایران و ترکیه برای تبادلات تجاری 30 میلیارد یورویی خبر داد و با اشاره به ابراز تمایل ریاض اعلام کرد: برگزاری نشست سه جانبه اقتصادی با ترکیه و عربستان در دستور کار است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۸:۴۴   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه از هدف گذاری ایران و ترکیه برای تبادلات تجاری 30 میلیارد یورویی خبر داد و با اشاره به ابراز تمایل ریاض اعلام کرد: برگزاری نشست سه جانبه اقتصادی با ترکیه و عربستان در دستور کار است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۷:۰۶    
وزیر امورخارجه کشورمان از برگزاری نشست کمیته انتقال محکومان به صورت مشترک در آنکارا بعد از حدود 5 سال خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۷:۰۱   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه از هدف گذاری ایران و ترکیه برای تبادلات تجاری 30 میلیارد یورویی خبر داد و با اشاره به ابراز تمایل ریاض اعلام کرد: برگزاری نشست سه جانبه اقتصادی با ترکیه و عربستان در دستور کار است.
سرکنسول جمهوری ترکیه در ارومیه با ابراز خرسندی از حضور خود در ارومیه گفت: فرهنگ غنی و کهن آذربایجان غربی و مردمان خوب این منطقه در کنار وجود اشتراکات فرهنگی و اجتماعی بین 2 کشور بسیار حائز اهمیت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل راه آهن شلمچه به بصره علاوه بر اینکه موجب جهش تبادلات تجاری و بازرگانی دو کشور ایران و عراق می شود، موجب دسترسی سایر کشورهای واقع در شرق جهان از خطوط ریلی ایران به نیمه غربی و کشورهای حوزه مدیترانه خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
افزایش حجم تبادلات تجاری ایران و عراق تا 30 میلیارد یورو، دسترسی به کشورهای آسیای میانه، اجرای طرح اتصال حرمین و تقویت مراودات میان تهران و بغداد بخشی از اهداف اجرای این پروژه ی ریلی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
تکمیل راه آهن شلمچه به بصره علاوه بر جهش تبادلات تجاری ایران و عراق موجب دسترسی سایر کشور های واقع در شرق جهان از طریق خطوط ریلی ایران به نیمه غربی و کشور های حوزه مدیترانه خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
مخبر، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اتصال حرمین با دسترسی خطوط ریلی دو کشور کامل می شود، گفت: حجم تبادلات تجاری ایران و عراق با تکمیل راه آهن شلمچه - بصره تا 30 میلیارد یورو قابل افزایش است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اتصال حرمین با دسترسی خطوط ریلی دو کشور کامل می شود، گفت: حجم تبادلات تجاری ایران و عراق با تکمیل راه آهن شلمچه - بصره تا 30 میلیارد یورو قابل افزایش است. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۱:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مخبر: حجم تبادلات تجاری ایران و عراق تا 30 میلیارد یورو قابل افزایش است
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۱:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:ارتباط با بانک های معتبر جهانی، امر مهم و جامانده ای است که در توافقات بین المللی و سازمانی اخیر بیشتر خود را نشان می دهد. دولت از نظر بانکی برای تبادلات تجاری با کشور های عضو پیمان شانگهای و بریکس دچار مشکل است و همواره در حال افزایش هزینه تحریم بانکی است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۱:۱۵   + ۳۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت قبل در تمامی امور کشور چشم انتظار غربی ها بود، عنوان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم صرفا توجه به چند کشور غربی مدنظر بود و به همکاری و تبادلات تجاری با دیگر کشورها اهمیت چندانی داده نمی شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۳:۳۸   + ۲۱ سایت دیگر  
[ شهروند ] دیپلماسی متوازن و فعال با کشورهای منطقه و فرامنطقه در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی یکی از وعده های دولت سیزدهم به شمار می آمد که در دو سال گذشته در راستای آن گام برداشته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۹:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران با اشاره به ظرفیت کریدور شمال جنوب، از آمادگی مناطق آزاد چابهار و ارس، به عنوان مبادی ابتدایی و میانی این کریدور خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با مکانیزم حمل و نقل ترکیبی (دریایی ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان اینکه امریکایی ها از خواسته های خود عقب نشینی کرده و خارج از چارچوب توافق پول های ایران را آزاد کردند، گفت: در سه هفته گذشته نزدیک هفت برابر کل پولی که در سال گذشته توانستیم از منابعمان در عراق استفاده کنیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۵:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- امام جمعه خاکعلی گفت: عضویت جمهوری اسلامی در بریکس می تواند زمینه ساز دور زدن تحریم های غرب، افزایش تبادلات تجاری و ترمیم اقتصاد داخلی شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس در نشست خبری مشترک با همتای الجزایری: قرار شد در خطوط کشتیرانی بین دو کشور و همکاری ها در حوزه دانش بنیان که در این تبادلات تجاری این نمایشگاه ها را به طور دائمی در الجزایر داشته باشیم.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری در دیدارهای جداگانه با سفرای جدید کشورهای آنگولا، کلمبیا، کامبوج، پرو و اکوادور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط اقتصادی، تجاری به عنوان کشوری فناور تاکید کرد.سیدابراهیم رئیسی دیروز استوارنامه سفرای جدید کشورهای آنگولا، کلمبیا، کامبوج، اکوادور و پرو را دریافت کرد ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۴:۰۹   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در آئین دریافت استوارنامه خانم لوردس پوما پوما سفیر آکردیته جمهوری اکوادور، با اظهار امیدواری برای موفقیت وی در دوره مأموریت خود در تهران گفت: ایران و اکوادور زمینه های متنوعی برای گسترش تعاملات اقتصادی و تبادلات تجاری با یکدیگر دارند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۶:۰۹    
با حضور هیات دیپلماتیک کشور کنیا در اراک، راه های گسترش تبادلات تجاری دو طرف بررسی شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: مدیرکل بازرگانی وزارت تجارت و صنعت دولت محلی کردستان عراق گفت: این وزارتخانه در نظر دارد برای اعطای مجوز جهت تجارت مستقیم با ایران و ترکیه، دفاتر نمایندگی خود را در چهار گذرگاه مرزی زمینی این اقیلم افتتاح کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پایگاه خبری آمریکایی یواس نیوز در گزارشی در باره اهداف نشست آتی سران بریکس که قرار است جمهوری اسلامی ایران هم عضو آن شود، نوشت: مهمترین تمرکز این نشست بهبود روابط اقتصادی و چگونگی افزایش جذب پول و وام دهی با ارزهای محلی در بانک توسعه جدید خواهد بود که به نوعی بانک بریکس به شمار می ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۵:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه در ادامۀ رایزنی هایش در عربستان با محمد بن سلمان در جده دیدار و گفت وگو کرد.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ستاد اربعین حسینی اعلام کرد تمامی تبادلات اقتصادی و تجاری از مهران به کشور عراق از تاریخ 3 الی 18 شهریور 1402 ممنوع است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
ستاد اربعین حسینی اعلام کرد تمامی تبادلات اقتصادی و تجاری از مهران به کشور عراق از تاریخ 3 الی 18 شهریور 1402 ممنوع است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۱:۰۳    
کارشناس مسائل بین الملل گفت: یکی از برنامه های ویژه در بریکس انتخاب ارز جایگزین دلار است که این موضوع یک پیشنهاد بوده و هنوز قطعی نشده است و این مسئله همگرایی و تبادلات تجاری بین اعضاء را افزایش می دهد.
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۷:۳۶   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با بیان اینکه درباره تبادل زندانیان هیچ پیش شرطی را در نظر نمی گیریم، گفت: به طرف های واسط در این رابطه اعلام کرده ایم که در چارچوب مورد توافق تبادل زندانیان را انجام می دهیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس ویتنام با تأکید بر افزایش حجم تبادلات تجاری بین ایران و ویتنام تا 2 میلیارد دلار، تصریح کرد: با امضای توافقنامه ها و اسناد همکاری میان دو کشور سطح روابط ایران و ویتنام ارتقاء خواهد یافت.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۴:۰۶   + ۲۲ سایت دیگر  
دکتر قالیباف در کنفرانس خبری مشترک رؤسای مجالس ایران و ویتنام گفت: ایران و ویتنام برای تسهیل در صدور روادید، توسعه روابط اقتصادی، افزایش سطح تبادلات تجاری و همکاری های بانکی با نقش آفرینی دیپلماسی پارلمانی تلاش خواهند داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
در ادامه تلاش های جهانی برای کنار گذاشتن دلار از تبادلات تجاری، روسیه و قطر نیز اعلام کردند که در معاملات فیمابین از روبل و ریال استفاده می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران نماینده رسمی اتاق های منطقه ای بازرگانی روسیه وفرماندارویژه شهرستان آمل در راستای افزایش حجم تبادلات تجاری و صادرات محصولات تولیدی صنعتی و کشاورزی شهرستان آمل و استان "سامارا" روسیه گفت وگو و راه های توسعه این همکاری های دو جانبه را بررسی کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۹:۳۲    
سرویس شبکه های اجتماعی جوان آنلاین: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی با اشاره به دیدار با همتای سریلانکایی خود نوشت: میزبان آقای علی صبری وزیر امور خارجه سری لانکا بودم. ...