سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۲۰:۳۱May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پسماندها»

روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
فاطمه زارع ادامه داد: افزایش روزافزون حجم پسماندها از یک سو و تنوع و گوناگونی آن ها از سویی دیگر بر پیچیدگی شرایط و نحوه جمع آوری و دفع آن ها می افزاید ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه ملی مدیریت پسماندها بر اولویت بندی اقدامات مورد نیاز برای مدیریت پسماند در سراوان رشت تاکید کرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۱۹    
مریم محسنی: وضعیت جمع آوری زباله ها در برخی از نقاط شهر به یک فاجعه شبیه است. فقط کافی است صبح روزی که شب قبل از آن زباله ها در این مناطق جمع آوری شده را ببینید تا شاهد پسماند زباله هایی باشید که در جای جای معابر و کوچه ها پخش شده اند ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; بسیاری از کلان شهرهای دنیا و کشور به فراخور مدرن شدن زیست بشری و پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش مصرف گرا شدن افراد نسبت به گذشته، با رشد روزافزون پسماندها مواجه هستند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان با بیان اینکه مسئولان شهری کاشان در زمینه ساماندهی پسماندهای صنعتی ورود پیدا کنند، گفت: برخی واحدها پسماندها را در مناطق غیرمجاز آتش می زنند و موجب آلودگی می شوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۸:۲۱    
افزایش جمعیت شهرهای سراسر دنیا، افزایش پایداری را به یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران تبدیل کرده است، زیرا به دنبال این رویداد، تولید کربن و حتی پسماندها افزایش می یابد که این امر به سهم خود می تواند پایداری شهرها و سلامت ساکنان را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، حسین بیگی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پویش مسیر سبز ایران پاک در خرم آباد، اظهار داشت: اجرای این پویش راهکاری برای کاهش پخش و پراکنش انواع پسماندها در تمامی شهرهای است و تلاشی برای یادآوری و جلب همکاری همگانی برای [...]
آناج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۸    
جلسه امروز شورای شهر تبریز با گزارش مدیرکل آب منطقه ای آذربایجان شرقی و گزارش شهرداری در خصوص پسماندها آغاز و با پیگیری سایر دستورجلسه ها ادامه یافت.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رضویان گفت: از 27 اسفند سال گذشته تا به امروز بیش از 33 هزار تن زباله در کارخانه کود آلی دپو شده است و ما یک سراوان دیگری، در کود آلی رقم می زنیم. اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ...
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
همه روزه شاهد کودکانی هستیم که سر را در سطل های زباله فرو برده اند و سعی دارند تا رزق و روزی خود را از درون پسماندها و دورریزهای زندگی دیگران پیدا کنند؛ موضوعی که پرداختن به آن امری ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: تفکیک از مبدا پسماندها از موضوعات مهم زیست محیطی و اقتصادی محسوب می شود وبرای تحقق این مقوله مشارکت شهروندان از اهمیت بسیاری برخوردار است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: بخشدار کاکی گفت: مدیریت جمع آوری پسماند روستایی بخش کاکی شهرستان دشتی متمرکز می شود. به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، حسن حیدری عصر چهارشنبه در حاشیه مانور خودروهای جمع آوری پسماند دهیاری ها تاکید کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۸    
ایسنا/همدان متأسفانه زندگی مدرن منجر به تولید زباله های زیادی توسط انسان ها شده و حجم این پسماندها نیز به اندازه ای است که اگر به درستی مدیریت نشوند به طور قطع و در کوتاه مدت منجر به بروز مشکلات بسیار فراوان و پیچیده ای برای انسان و محیط زیست پیرامونی او خواهند شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
یاسوج- معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: موضوع پسماند هم اکنون به یک مسئله اقتصادی تبدیل شده و در کشورهای مختلف دنیا و در برخی از استانهای کشور به مدل اقتصادی بهره برداری از پسماندها رسیده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۹:۴۲    
ایسنا/قم مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه خوشبختانه با راه اندازی خطوط پردازش پسماند، دفن مستقیم زباله در شهر قم به صفر رسیده است، اظهار کرد: همشهریان باید نسبت به مساله تفکیک از مبدا نیز اهتمام جدی داشته باشند تا مدیریت پسماندها هرچه بهتر انجام شود.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۳:۵۱    
فکرشهر: سرپرست اداره کل محیط زیست استان بوشهر گفت: طی یکسال گذشته 211 پرونده با موضوعات زیست محیطی در جریان رسیدگی قرار گرفت که بیشتر آنها شامل آلودگی آب، خاک و هوا، نفتی، شناورها و سوء مدیریت پسماندها است. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
در گذشته ضلع شمال غربی تپه هزارپیچ محل تخلیه سپتاژها و فضولات انسانی جمع آوری شده از واحدهای مسکونی شهر گرگان بود اما از حدود 10 سال قبل و به سبب توسعه شهر و مشکلات زیست محیطی و بهداشتی ناشی از دپوی این فضولات انسانی و نفوذ شیرآبه ها به برخی از چاه های روستاهای پایین دست ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کیار(پانا) - مصادف با هفته زمین پاک و در جهت حفظ محیط زیست، اطراف سایت پسماند مستقر در حاشیه جاده و طبیعت ناغان از زباله های پلاستیکی و سایر پسماندها با حضور جمعی از کارمندان ادارات و آحاد مردم ناغان پاکسازی شد. ...
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مجید درگی روز چهارشنبه همزمان با هفته زمین پاک در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه بر اساس قانون هر تولید کننده پسماندی باید پسماند خود را مدیریت کند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۵:۲۸    
جلسه آموزشی مدیریت پسماند با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست، مدیریت اصولی پسماندها و اجرای طرح پاکسازی طبیعت و با حضور اکبرپور رئیس اداره مدیریت زیست محیطی آب، خاک و پسماند تهران، نمایندگان ادارات حفاظت محیط زیست، دامپزشکی، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با دوم اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می گردد و به همه مردم روی زمین یادآور می شود که نباید سیاره خود، زمین را فراموش کنند. در حال حاضر مدیریت ضایعات و پسماندها نقش مهمی در حفظ زمین پاک دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۳:۰۹    
تجزیه و تحلیل هایی که به تازگی در مورد انتشار گازهای آلاینده، کیفیت هوا و مدیریت پسماندها در 70 شهر دنیا انجام شد، انتخاب استکهلم را به عنوان سبزترین شهر جهان به دنبال داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: اجرای طرح ملی "مسیر سبز - ایران پاک " راهکاری برای کاهش پخش و پراکنش انواع پسماندها در تمامی شهرهای خراسان رضوی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۵:۴۶    
از مهمترین ابعاد امحا و دفع پسماندها، مدیریت در این حوزه از مبدا تا مقصد است و سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان باید به لحاظ زیرساخت ها و فرهنگ سازی، تمام توان و هزینه خود را به کار گیرد تا بتواند مطابق با هرم مدیریت پسماند، آن را از ابتدا و در مبدا مدیریت کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۴    
مدیران میامی آمریکا قراردادی سه ساله با شرکت فناوری روبیکن امضا کردند که به دنبال آن، کمپانی مورد نظر مدیریت هوشمند پسماندهای شهر را به عهده گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- بخش هایی از پارک جنگلی النگدره در حوزه شهرستان گرگان توسط علاقه مندان به طبیعت و دوستداران محیط زیست از زباله و پسماندها پاکسازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
گناوه- رئیس حفاظت محیط زیست گناوه گفت: قسمتی از ساحل بندر گناوه با همکاری دریانوردان، ملوانان و جمعی از دوستداران محیط زیست این شهرستان از پسماندها پاکسازی شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رکنا : مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری گلستان بیان کرد: تفکیک از مبدا پسماندها از مقوله های مهم زیست محیطی و اقتصادی محسوب می شود و برای آنکه این امر مهم تحقق یابد مشارکت شهروندان از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا باید به این موضوع به عنوان یک مسئولیت اجتماعی نگریست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۰۲:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
گناوه- سیزدهم فروردین و آئین ویژه سیزده بدر در فرهنگ غنی ایرانیان از جایگاه خاصی برخوردار است اما حضور در طبیعت در این روز نباید باعث آسیب به گونه های گیاهی و جانوری و محیط زیست شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۶:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست تهران از قرارگرفتن نام 592 واحد متخلف در فهرست صنایع آلاینده خبر داد. زهره عبادتی در تشریح مهمترین اقدامات معاونت محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران درسال 1401 اظهار داشت: در حوزه مدیریت پسماندها در سال گذشته ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: در راستای اجرای طرح عیدانه بیمه در مقابل دریافت انواع پسماندها شامل اقلام بازیافتی و خشکاله پوست که از بیست وهشتم اسفند آغاز و به شهروندان اطلاع رسانی شد، بیش از 100 بیمه نامه صادر شده است.
کمال مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در حوزه محیط زیست انسانی به موضوع دفن زباله در سراوان گیلان اشاره کرد و گفت: موضوع پسماندها در سراوان یکی از تجارب تلخ حوزه محیط زیست کشور است
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۰:۰۱    
بر اساس تماس های ثبت شده شهروندان با سامانه 137 شهرداری قم، موضوعات مرتبط با نظافت شهری و جمع آوری پسماندها کاهش بسیار زیادی داشته است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
گردشگران حواسشان باشد تا با به جا گذاشتن پسماندها در اطراف تالاب ها، زمینه بروز آتش سوزی در این اکوسیستم های حساس را فراهم نکنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۰    
دفع غیربهداشتی پسماندها سلامت شهروندان را به مخاطره می اندازد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه طرح بیمه در قبال دریافت انواع پسماندها در نظر گرفته شده است، گفت: پوشش بیمه ای به دسته های کلی شامل حوادث فردی، گردشگری، آتش سوزی، سرقت و ترکیدگی لوله تقسیم می شود.
فرمانداری شهرستان گلپایگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۴۹    
روز سه شنبه مورخ 1401/12/23 جلسه مشترک مدیریت پسماند شهرستان و ستاد ساماندهی حیوانات ناقل بیماری به انسان به ریاست معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری و با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۸    
مدیران لندن انگلستان ربات جدیدی را به کار گرفته اند که می تواند تا مسیری پنج کیلومتری از سطح آب دریاها را به جمع آوری پسماندها بپردازد.
جشنواره "دور ریختنی های ماندنی "با همکاری کانون پرورش فکری و شهرداری بجنورد باهدف استفاده بهینه از پسماندها و حفظ محیط زیست برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان استاد دانشگاه گروه شیمی دانشگاه زنجان گفت: پسماند محصول جانبی فعالیت های انسانی بوده و قاتل محیط زیست است.
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۱۶    
نماینده مردم قزوین در مجلس ضمن ابراز نگرانی از انباشت پسماند لجن در تصفیه خانه شهر صنعتی البرز گفت: با توجه به افزوده شدن پساب واحدهای مسکونی الوند به این مکان، خطر انباشت بیش از اندازه پسماندها در تصفیه خانه نگران کننده شده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۹    
نصر: از لحاظ تاریخی، مصالح برخی ساختمان ها جهت ساختن ساختمان های دیگر مورد استفاده مجدد قرار گرفته اند و این روند استفاده مجدد در سال های اخیر سرعت گرفته است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
سریال نون خ کمدی جذاب شبکه یک می باشد که حالا به فصل 3 رسیده است. این مجموعه در فصل سوم در 16 قسمت 50 دقیقه ای به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی به قلم امیر وفایی برای نوروز 1400 ساخته شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول با اشاره به بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در این شهر، گفت: مشکلاتی در نحوه انتقال و دفن نهایی این پسماندها وجود دارد که در حال پیگیری رفع این مشکلات هستیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله 20 ساله پسماندها؛ گفت: موضوع پسماندها بیش از 20 سال است که معضل اصلی پایتخت بوده و متاسفانه مافیای زباله نمی گذارند این مسئله سرو سامان بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
جلسه هم اندیشی بخشداری زاینده رود با هدف بررسی اقدامات مناسب به منظور زیباسازی محیط شهر و روستاهای حاشیه زاینده رود، ارتقای ظرفیت های منطقه در جهت استقبال از مهمانان و همچنین نظارت بر مکان های تخلیه پسماندها و زباله های شهری و روستایی در شهرستان سامان برگزار شد.
سفیر لرستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۰۱    
رییس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر از بازدید مشترک کارشناسان ادرات مرتبط از محل دفع پسماندهای شهری این شهرستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری سفیر لرستان علی الشتری نژاد روز دوشنبه در حاشیه این بازدید اظهار کرد ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه در رشت پیگیری های بسیاری برای سروسامان دادن مسئله پسماندها صورت پذیرفته، گفت: مکان جدیدی برای انتقال زباله های سراوان توافق شده است که با نظر سازمان محیط زیست ممکن خواهد بود، چون محیط زیست مکان نگهداری زباله ها و پسماندها را مشخص می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با اشاره به مدیریت پسماند عفونی شهر اراک گفت: محیط زیست و نظام پزشکی باید بر روند بی خطرسازی پسماندها نظارت کافی داشته باشد؛ شهرداری اراک نیز باید زباله هایی که بی خطر شده اند را دفن کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۱    
اقتصاد چرخشی یا اقتصاد دورانی (Circular Economy) که اغلب از آن به Circularity نیز یاد می شود، یک نظام اقتصادی است که هدف آن کمینه کردن پسماندها و بیشترین استفاده از منابع است. در این گزارش امکان پیاده سازی این نظام اقتصادی را در صنعت فولاد بررسی می کنیم.