دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۰۶:۰۰Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دولت سیزدهم»

خبر آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل اسبق بانک مرکزی عنوان کرد: آقای رئیسی از تیم اقتصادی خواستند که برنامه خود را برای مهار تورم، ارائه کنند. بعد از گذشت 1/5سال از عمر دولت، قدری دیرنشده است؟
تامین 200 میلیون یورو برای توسعه محور ریلی شرق کشور و ریل گذاری 146 کیلومتر از خطوط راه آهن از مهم ترین اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل ونقل ریلی طی مدت دولت سیزدهم است.
صبح خرد   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دولت سیزدهم توجه خاصی به زیر ساخت های مناطق روستایی دارد و به همین دلیل مشکلات این منطقه باید در اسرع وقت از سوی متولیان امر برطرف شود.
خبر آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
فارس نوشت:معاون اجرایی رئیس جمهور گفت که نخستین سفر استانی رئیس جمهور در سال جدید به استان خوزستان و پس از ماه رمضان خواهد بود و دلیل این انتخاب هم پروژه های مهم در دستورکار در این استان است.
در سال گذشته وعده های بی شمار مردان رئیسی، یکی پس از دیگری محقق نشد، اما حالا سالی نو و میدانی متفاوت برای سنجش عیار عملکرد دولت سیزدهم آغاز شده است. حتی به جرات می توان مسئولیت دولت را در سال جدید، به مراتب بزرگ تر و دشوارتر از سال گذشته مورد ارزیابی قرار داد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۴۵    
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: به همت دولت سیزدهم سال گذشته 429 مدرسه در استان به بهره برداری رسید.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی سپهر دانیالی افزود: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک موفق شده است در دولت سیزدهم و نیز در راستای سیاست ها و اهداف کلان وزارت راه و شهرسازی و شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، نقش ویژه ای در انجام مطالعات پیش از احداث، افزایش دقت طراحی ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۳۴    
عضویت رسمی در یکی از مهمترین سازمان های جهانی با رویکرد اقتصادمحور و امنیت آفرین، از اولویت های سیاست خارجی دولت سیزدهم در سال گذشته بود. الحاق ایران به شانگ های یکی از مسیر های امن تأمین منافع کشور است که در دیپلماسی متوازن ساز و پویای دولت سیزدهم مورد توجه و اجرا قرار گرفت.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۵۵    
عملکرد ضعیف و لاک پشتی تیم اطلاع رسانی دولت سیزدهم کار را به جایی رسانده که نه تنها بسیاری از رسانه های معاند، بلکه رسانه های منتقد و مخالف دولت نیز از این بی تحرکی منتفع شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران پس از 15 سال بلاتکلیفی، در دولت سیزدهم میدان میوه و تره بار ساری در یک اقدام جهادی 100 روزه مورد بهره برداری و به صورت رسمی در قرن جدید آغاز به کار کرد.
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۲۵    
طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به خراسان جنوبی که سال ها از آن صحبت می شد در دولت سیزدهم با تاکید رئیس جمهور و پیگیری مسوولان در سطوح ملی و استانی عملیاتی شده و اکنون اجرای آن با افزایش سرمایه و نهایی شدن محل آبگیری سرعت گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: 48 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون حدنگاری و سند آن صادر شد که 39 درصد رشد داشته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در شرایطی امروز بانک مرکزی اقدام به انتشار آمار تورم اسفند 1401 کرد که خبری از اعلام تورم نقطه به نقطه نبود و صرفا به اعلام تورم ماهانه و سالانه اکتفا شده بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بیست و یک ماه حکمرانی دولت سیزدهم نشان دهنده آن است که مسئولان دولت در مواجهه با هشدارهای دلسوزانه کارشناسان توجه نداشته و متاثر از فضای تبلیغات انتخابات 1400 و بازتولید آن در فعالیت های قوه مجریه است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، در میان بررسی سایت هایی که برای توسعه ارتباطات روستایی ساخته می شوند گاهی مسیرها سخت و صعب العبور است. برای آماده کردن نقطه ای که دید رادیویی مناسب برای نصب دکل را دارد گاهی باید جاده ای احداث شود، گاهی باید برق تامین شود و گاهی باید تجهیزات را تا نوک قله یک کوه رساند. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۱۵    
مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ایلام گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان موفق شد به منظور تحقق اهداف دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی در ارتقاء کیفیت پروژه های عمرانی کشور، بیش از 65 هزار مورد آزمایش فنی، تخصصی و مهندسی در پروژه های عمرانی ملی و استانی به ثمر رساند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
با نگاهی به ماموریت اصلی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی جمهوری اسلامی ایران و مقایسه تطبیقی جایگاه این سازمان ها در جهان، درمی یابیم که همگی این سازمانها وظیفه اصلی تولید اطلاعات پایه علوم زمین و اکتشاف ذخایر معدنی را بر عهده دارند که استفاده درست و تخصصی از این اطلاعات ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۱۷    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: درحال حاضر اقتصاد و معیشت مردم مهمترین مسئله کشور است و دولت سیزدهم نیز موضوع تولید را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۵۴    
بیگی اظهار کرد: هنگام تقدیم لایحه بودجه سال 1402 به مجلس شورای اسلامی، رییس جمهور یکی از چهار اولویت خود را موضوع تغذیه و سبد غذایی مردم عنوان کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سال 1401 سال سختی برای اقتصاد ایران بود.انبوه اخبار اقتصادی و تحولات رخ داده سبب شد فشار تورم بر سبد هزینه ای خانوار دستخوش افزایش شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
حسن محتشم گفت: اجرایی کردن پروژه های مسکنی توسط دولت همیشه با مشکل رو به رو بوده است؛ یکی از این چالش ها مشکل تامین زمین است. نداشتن برنامه مشخص ساخت و ساز دولت سیزدهم را برای تحقق وعده خود با مشکل رو به رو کرده است. ...
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
عملیات سریع السیر شدن قطار تهران- مشهد به عنوان یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی کشور بعد از سال ها انتظار، به عنوان یکی از پروژه های ریلی ماندگار در دولت سیزدهم امسال آغاز می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۷    
در نیمه دوم سال، 42 پروژه بزرگ صنعتی با حجم سرمایه گذاری بیش از معادل 15 میلیارد دلار در 11 استان کشور آغاز شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۹:۰۰    
به رغم خاموشی های فراوان در تابستان 1400 که علاوه بر بخش صنعت، بخش خانگی را نیز با مشکلاتی مواجه کرد، در سال 1401 با مدیریت دولت سیزدهم هیچ گونه خاموشی در بخش خانگی اعمال نشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۲:۱۵    
استاندار خراسان رضوی گفت: در دولت سیزدهم، 2 هزار هکتار به وسعت زمین های شهرک های صنعتی استان اضافه شده و برای شهرک فناوری استان انجام گرفته است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با بیان این جمله که رویکرد دولت اخلاق مداری است خاطر نشان کرد: دولت در مقابل تخریب هایی که می شود صبوری می کند و مسیر تبیین را در پیش میگیرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در سال 1401 چه عملکردی داشتند و چه نمره ای گرفت؟ این سوالی است که اقتصادنیوز از 6 چهره سیاسی پرسیده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۹:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
سوم شهریور 1400 که دولت سیزدهم کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد، تعداد موارد فوتی روزانه کرونا در ایران به 709 نفر رسید
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۷:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
جهانگیری پس از تحویل کار، ارتباطش با ابراهیم رئیسی را حفظ کرده و در 3 نامه نسبت به اتخاذ برخی تصمیمات به رئیس دولت سیزدهم هشدار داده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، تجارت از مولفه هایی است که رشد و توسعه اقتصادی کشورها را تعریف می کند، زیرا با واردات کالا هر کشور نیاز داخلی خود را تامین کرده و با صادرات محصولات تولیدی، در بازارهای بین المللی جایگاهی را برای خود به دست می آورد که به بهبود اقتصادی می انجامد. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۱۵    
وزیر دولت سیزدهم که با شعارهای فراوان به وزارت رسیده است، حقوق کارگران را در روز روشن لگدمال کرد و وعده جدید داد!
شاتا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر صمت با بیان اینکه کار اصلی در اقتصاد را کسب و کارها انجام می دهند، گفت: کسب و کارها، ثروت واقعی کشور هستند و اگر آنها فعال باشند، چرخ اقتصاد به حرکت در می آید.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم بخصوص در توسعه روابط با همسایگان به رشد تولید و تحقق شعار سال کمک می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی هسته ای و نظارت راهبردی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با تشکیل دولت سیزدهم و با آمدن مهندس اسلامی به سازمان، نخستین کاری که انجام شد؛ توجه ویژه به معاونت برنامه ریزی به شکل فوق العاده بود.
ندای گیلان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
استاندار گیلان برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم محصولات صنایع دستی و تولیدات بومی را گامی موثر در رونق تولید، توسعه اشتغال روستایی و مشاغل خانگی دانست و گفت: مزیت های گردشگری و صنایع دستی گیلان در راستای تحقق شعار سال"مهار تورم، رشد تولید"، با برنامه های راهبردی دولت سیزدهم شکوفا می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: با تلاش های انجام شده در دولت سیزدهم 72 واحد نیمه تعطیل و راکد به چرخه تولید بازگشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: در یکسال و نیم گذشته دولت سیزدهم بیش از 2 هزار میلیارد تومان در حوزه مختلف راه ها از جمله زیرساخت های هوایی، دریایی، ریلی و جاده ای هزینه شده است.
برترین ها / عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۱۸   + ۲۳ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در مسیر توسعه روابط خارجی خود، اروپا را نه هدف نهایی بلکه یکی از گزینه های توسعه روابط سیاسی و اقتصادی می داند و در عین حال که مذاکرات لغو تحریم ها را از کانال های مرتبط دنبال می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، تلاش برای رساندن آب سالم و پایدار به مردم روستاهای کشور یکی از اهداف وزیر نیروی دولت سیزدهم است که برای تحقق آن جهاد آبرسانی تشکیل شد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: بیش از یک میلیون شغل در کشور ایجاد کرده ایم ؛ این ادعایی است که مقامات دولت سیزدهم درباره بازار کار کشور دارند. سید ابراهیم رییسی، رییس دولت نیز در زمان دفاع از لایحه بودجه 1402 در مجلس اعلام کرده بود که مستندات براساس کدملی، کد بیمه و محل اشتغال ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۰۳    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت سیزدهم آستین همت را بالا زده تا کشور را از مشکلات برهاند از همین رو مصمم بر مهار تورّم و از سوی دیگر به دنبال رشد تولید هستیم.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
بزرگ ترین تصفیه خانه فاضلاب ایران در شهرری در جنوب پایتخت واقع شده که با اجرایی شدن 6 فاز در آستانه تکمیل 2 فاز پایانی در دولت سیزدهم قرار دارد .
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
طبق آمار رسمی، اکنون حدود چهار هزار زندانی ایرانی در زندان های سایر کشورها هستند و حدود هفت هزار اتباع خارجی نیز در زندانی های ایران به سر می برند و دولت سیزدهم در چارچوب توافقنامه های بین المللی با سایر کشورها سعی دارد محکومان را به کشور بازگرداند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۰۲    
توجه دولت سیزدهم به منظور حمایت و ورود هرچه بیشتر فناوران به حوزه کشاورزی و دانش بنیان شدن این بخش بسیار ضروری است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت سیزدهم آستین همت را بالا زده تا کشور را از مشکلات برهاند از همین رو مصمم بر مهار تورّم و از سوی دیگر به دنبال رشد تولید هستیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
حسن لاسجردی در یادداشتی در روزنامه هم میهن نوشت: دولت سیزدهم با توجه به مشکلات اقتصادی و همچنین چالش هایی که ما در منطقه داریم و موضوع مهم و اساسی یافتن یک راهکار قابل اجرا در دسترس برای برون رفت از مشکلات، چاره ای جز احیای برجام یا بازگشت به مذاکرات ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
خبرنگار خبرگزاری برنا در آخرین جلسه کابین دولت سیزدهم در نهاد ریاست جمهوری به سراغ وزرا رفت و از عملکرد آنها در سال گذشته سوالاتی را مطرح کرد. مردمی ترین اقدام وزارت خانه ها چه بود؟
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۷:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دولت سیزدهم در سال 1401 و در دومین سال ریاست خود بر قوه مجریه 16 سفر استانی انجام داد. این در حالی است که رئیسی در سال 1400 و تنها در 7 ماه نخست ریاستش، راهی 18 استان شده بود.
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی:امام جمعه موقت تهران گفت: در همین مدت دولت سیزدهم با همه فشارهای بین المللی و جنگ ترکیبی توانسته دستاوردهای خوبی به ملت ایران هدیه دهد. ...