دوشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۷:۵۳Jul 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهرها»

تازه ترین ها   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از مهر – گروه استان ها: طی روزهای اخیر کرونا سرکش تر از قبل شده است و افراد بسیار زیادی را اسیر خود کرده است تا یا در بیمارستان ها بستری شوند و یا اینکه به صورت سرپایی درمان و در خانه قرنطینه شوند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۰۳    
به گزارش مشرق عبدالله گنجی در توئیتی نوشت: جناب علیرضا تابش ساکت و پرتلاش بود. با تلاش های او در مقطعی آهنگ مهاجرت روستائیان به شهرها کند شد. تلاشهای زیادی برای ارائه تسهیلات مسکن به روستاها کرد و چهره خشتی-گلی بسیاری از روستاها در زمان ایشان در بنیاد مسکن با مصالح ساختمانی مدرن تغییر یافت. ...
شوشان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
منصور قنواتی (مدیرمسئول و سردبیر روزنامه کارون) در سرمقاله شماره امروز (شنبه 2 مرداد) این روزنامه نوشت: در همان اولین شبی که اعتراضات مردمی در شهرها و روستاهای خوزستان علیه بی آبی آغاز شد در توئیتی هشدار دادم عنقریب است که عده ای بی انصاف، مطالبات بر حق مردم را با اتهام زنی تجزیه طلبانه مخدوش کنند ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: استاندار کرمان با اشاره به آخرین وضعیت خط لوله انتقال آب خلیج فارس به کرمان گفت: این امکان وجود دارد تا سال آینده بخشی از آب شرب شهرهای شمالی استان کرمان از این طریق تأمین شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۶:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: تصمیم سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر لغو معافیت بیمه ای کارگاه های زیر 5 نفر سبب افزایش بیکاری و آسیب به مشاغل خُرد می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استانها- معاون وزیر کشور با بیان اینکه ثبات مدیریت در شهرهای شمالی کمتر دیده می شود، گفت: خیلی از شهرهای ما رشد نکردند و خیلی از شهرها نیز خیلی وقت ها پسرفت داشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۵:۰۴    
نوشهر - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور به عدم ثبات مدیریتی شهرداری ها در ساله های اخیر اشاره کرد و گفت: تغییرات زود هنگام مدیریت شهری آسیب جدی به توسعه شهرها وارد کرده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
هاشمی مظاهری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام با هدف ایجاد امنیت و تثبیت شغلی و امید به آینده برای این هنرمندان در راستای پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها انجام شده است ...
سخنگوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در زمان اوج مصرف، در بسیاری از شهرهای کشور میزان تولید و مصرف آب با هم برابر شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۰۳    
گروه استان ها - معاون فرمانده انتظامی کردستان گفت: در چهار ماهه سال جاری 1476 پرونده به مشاوران و مددکارهای نیروی انتظامی استان ارجاع داده شده که 88 درصد آن منجر به مصالحه و از 1300 طلاق جلوگیری شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۲    
مقامات شیکاگو، بزرگترین شهر ایالت ایلینوی در آمریکا از طریق نصب پارکلت ها در مقابل مراکز خرید، رونق اقتصادی را برای شهر به ارمغان آوردند و به عنوان الگویی موفق برای سایر شهرهای جهان عمل کردند.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۴۴    
فکرشهر: حدود 10 روز تا آغاز به کار شورای ششم شهرها و روستاها باقی مانده و در این مدت منتخبین در حال برگزاری جلسه و انتخاب گزینه های شهرداری هستند. به گزارش فکرشهر ، در همین راستا ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سایت دیده بان ایران در خبری نوشت که اینترنت در اهواز وصل شده است. این در حالی ست که برخی مخاطبان برترین ها از امتداد قطعی اینترنت در اهواز خبر داده اند. البته در خبر دیده بان ایران هم آمده که شبکه همراه در برخی مناطق این شهرها همچنان با اختلال روبروست.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در شرایط جدید کرونایی که رنگ شهرها کاملا متغیر است و بوی تعطیلی مراکز فرهنگی و سینماها هر لحظه استشمام می شود، فیلم سینمایی دینامیت توانست با فروش 5 میلیاردی خود گیشه را فتح کند و جان دوباره ای به سینماهای در حال ورشکسته بدمد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۷    
اردبیل- بهنام جو، استاندار اردبیل گفت: با تأمین اعتبار 100 میلیارد تومانی طرح های توسعه آبرسانی به شهرها و روستاهای استان سرعت بیشتری می گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بیماری سالک یکی از بیماری هایی است که تقریبا در تمام استانها و شهرهای ایران دیده شده و به ندرت شهری وجود دارد که بیماری سالک نداشته باشد سالک در برخی از شهرها بصورت آندمیک و در مشهد بومی شده است بطوری که این بیماری همیشه در مشهد حتی به مقدار کم وجود دارد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان از اجرای افزون بر 9919 کیلومتر شبکه گازرسانی در این استان خبر داد . به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان گلستان، علی طالبی در این خصوص بیان داشت ...
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سایت دیده بان ایران در خبری نوشت که اینترنت در اهواز وصل شده است. این در حالی ست که برخی مخاطبان برترین ها از امتداد قطعی اینترنت در اهواز خبر داده اند. البته در خبر دیده بان ایران هم آمده که شبکه همراه در برخی مناطق این شهرها همچنان با اختلال روبروست.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۲۲    
ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری یکی از مسائلی است که در سال های اخیر مورد توجه مدیران شهری قرار گرفته است، با این وجود این طرح ها کمابیش مورد استقبال مردم قرار نگرفته است. به گفته کارشناسان علت بی میلی به استفاده از دوچرخه را باید در فرهنگ برآمده از وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی شهرها جست و جو کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۱۲    
زاهدان/مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: 58 درصد برداشت های آب برای شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان وابسته به منابع زیرزمینی است و این مسئله بیش از 18 شهرستان استان را با تنش آبی مواجه می کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
سایت دیده بان ایران در خبری نوشت که اینترنت در اهواز وصل شده است. این در حالی ست که برخی مخاطبان برترین ها از امتداد قطعی اینترنت در اهواز خبر داده اند. البته در خبر دیده بان ایران هم آمده که شبکه همراه در برخی مناطق این شهرها همچنان با اختلال روبروست.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۴۶   + ۴۱ سایت دیگر  
سردار حسینی از اعمال قانون 470 هزار خودرو در طرح جدید محدودیت های تردد در سطح کشور خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۷:۵۹    
یک دکترای طراحی شهری گفت: یکی از مسائلی که در انتخاب شهردار باید مورد توجه باشد فقدان مدیریت یکپارچه در شهرها است در چنین شرایطی فردی باید به عنوان شهردار انتخاب شود که بتواند با سازمان ها، ارگان ها و نهادهای مختلف شهری مثل میراث فرهنگی یا راه و شهرسازی تعامل داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۷:۵۲    
سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار گفت: با توجه به اینکه سطح رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در این شهرستان بیش از 80 درصد بود، امروز به کمتر از 50 درصد در شهرها و کمتر از 30 درصد در روستاها رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۱:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: شهرهای نارنجی استان خوزستان باید به هوش باشند زیرا شرایط این شهرها کاملا شکننده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: متاسفانه گروه های سنی مختلف در برخی شهرها تمایل به تزریق واکسن ندارند که نیاز است فرمانداران در امر اطلاع رسانی با جدیت بیشتری عمل کنند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج (پانا) - مشاور امور بانوان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد سومین طرح آموزش مهارت های گفتگو در 24 مدرسه استان برای دانش آموزان دختر مدارس آسیب پذیر روستایی و حاشیه شهر ها برگزار شد. ...
عصر امروز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از چهارشنبه 6 مرداد تا پایان هفته دمای هوا در اغلب مناطق کشور روند کاهشی دارد و از گرمای هوا کاسته می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، سید غنی نظری بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به ظرفیت خوب بخش خصوصی در شتاب بخشی به توسعه کشور و استان اردبیل اظهار کرد ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
همه شهرها برند گردشگری مخصوص به خود را آماده و ارائه می دهند اما این نکته در همدان مغفول مانده و متأسفانه تا به امروز نتوانستیم برند گرشگری شهر همدان را معرفی کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۵۴    
معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین در رابطه با احتمال تغییر نتایج انتخابات در برخی شهرها مانند محمدیه گفت: تا این لحظه هیئت نظارت هیچ نتیجه ای را در این خصوص به ما ابلاغ نکرده است.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
این روزها برخی از بناهای تاریخی چهارمحال و بختیاری بر اثر بی توجهی ها، دست اندازی سودجویان، بلایای طبیعی و .... حال و روز خوشی ندارند، بخشی از این آثار تاریخی در حال تخریب و یا به طور کامل تخریب شده است، آثار تاریخی موجود در شهرها و روستاهای کشور به نوعی تاریخ شفاهی آن منطقه به شمار می رود ...
تیک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۱۹   + ۲۱ سایت دیگر  
غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع برق توانیر در خصوص میزان مصرف برق در کشور گفت: متاسفانه مصرف برق از 4 هزار و 800 مگاوات تعیین شده، عبور کرده و در مرز هشدار قرار گرفته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرائی آذربایجان غربی ملزم شدند تا براساس قانون نسبت به اجرای محدودیت های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت شهرها از جمله دورکاری ادارات، تردد خودروهای شخصی، فعالیت صنوف و مراسمات اقدام کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اصفهان- مدیر سامانه ارتباط با مشتریان شرکت آبفای اصفهان گفت: سه میلیون و540 هزار لیتر آب با استفاده از 438 دستگاه تانکر بین مشترکان شهرها و روستاهای دارای تنش آبی اصفهان در تیرماه توزیع شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۱۳    
یک دکترای طراحی شهری گفت: بناهای هوشمند در شهرها نه تنها آسیب زننده بر محیط زیست و محیط زندگی انسان ها نیستند بلکه می توانند به بهبود شرایط اقلیمی، کاهش درجه حرارت کره زمین، سبز بودن و توسعه فضای سبز شهری کمک کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۰۸    
حقیقی بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در برنامه های محرم و صفر امسال اشاره کرد و گفت: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا پروتکل های بهداشتی سال گذشته با توجه به رنگبندی شهرها در محرم و صفر امسال هم باید اجرا شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست با اعضای دبیرخانه جشنواره تئاتر کودک باغچه بان گفت: جشنواره های فرهنگی و هنری به شهرها هویت می بخشند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۴۳ سایت دیگر  
تسنیم :فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که صبح امروز برای بازدید و بررسی بعضی شهرها و روستاهای مواجه با تنش آبی وارد خوزستان شد اظهار داشت: با توجه به صحبت های روز گذشته مقام معظم رهبری که فرمودند مسئولان مشکلات آب خوزستان را جدی بگیرند امروز برای حل مشکلات وارد استان شدیم. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۴۰    
محققان اهل تاین در بریتانیا از طریق آموزش غیرمستقیم و با تقویت حواس پنجگانه دانش آموزان شهر، آن ها را از آلودگی هوا با خبر کرده و این قشر آسیب پذیر را به طرح ایده های خود برای حل بحران سوق دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار همدان با بیان اینکه شهرهای همدان، ملایر،نهاوند، کبودرآهنگ و اسدآباد در شرایط قرمز، فامنین زرد و سایر شهرها نارنجی هستند گفت: دورهمی ها عامل 92درصد ابتلا به کرونا تشخیص داده شده است.
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران و البرز تعطیل شد تا موج پنجم کرونا بگذرد، اما تقاضا برای سفر به شهرهای شمالی چنان زیاد شده که اجاره ویلا در برخی از شهرها افزایش ناگهانی پیدا کرده.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بافت های تاریخی فرسوده در شهرها نماد هویت و فرهنگ است که می توان با بازسازی و حفاظت از آن ها، عرصه ای برای جذب توریست و رونق گردشگری ایجاد کرد.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای 20 خانوار یزد و افزایش 48 برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۷   + ۷۲ سایت دیگر  
در زمانی که در وزارت کار مسئولیت داشتم بعد از ناآرامی های دی 96 در تعدادی از شهرها مطالعه ای به اهتمام معاونت رفاه سفارش داده شد، نتیجه آن نشان می داد بخش زیادی از ناآرامی های اجتماعی، ناشی از خشکسالی و آثار عینی و روانی آن است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۱    
فرمانده کل سپاه پاسداران دقایقی پیش برای بررسی مشکلات تنش آبی خوزستان وارد اهواز شد. سردار سلامی فرمانده قرار است در این سفر از خدمات رسانی از شهرها و روستاهای درگیر با تنش آبی استان خوزستان بازدید کند ...
تیک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۵   + ۷۶ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دقایقی پیش برای بررسی مشکلات تنش آبی خوزستان وارد اهواز شد. سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار است در این سفر از خدمات رسانی از شهرها و روستاهای درگیر با تنش آبی استان خوزستان بازدید کند. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۴    
یک کارشناس شهرسازی گفت: کاهش ذخایر منابع آبی زمینه را برای تشدید معضلات زیست محیطی و تغییر در اکوسیستم گیاهی و جانوری فراهم می کند و چنانچه بخواهیم بسیاری از معضلات محیط زیستی شهرها رفع شود در ابتدا باید به فکر تقویت منابع و ذخایر آبی شهرها باشیم.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
فرارو- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور که روز گذشته به خوزستان سفر کرده بود در دیداربا عشایر و نخبگان این استان با اعتراض شدید آنها روبه رو شد. بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا شیخ موسی کروشاتی از بزرگان عرب خوزستان در این نشست گفت: بیکاری ...