چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۱۶:۰۱Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشورهای منطقه»

ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- همزمان با شیوع مجدد کووید19 در نقاط مختلف جهان به دلیل نوع دلتا، ظهور خطرناک ترین سویه های ویروس کرونا در آمریکای لاتین و سرعت کند واکسیناسیون باعث افزایش شدید موارد ابتلا و فوتی ناشی از بیماری همه گیر در این منطقه شده و کشورهای منطقه را برای دستیابی به واکسن کرونا به تقلا انداخته است.
دیپلماسی ایرانی   ۲ ساعت پیش    
میدل ایست نیوز: منابع سیاسی آگاه خبر می دهند که اختلاف میان لاهور شیخ جنکی و بافل طالبانی ، که پیش تر از آنها به رؤسای مشترک اتحادیه میهنی یاد می شد بی ارتباط به مسائل منطقه ای و روابط احزاب کرد با کشورهای خارجی نیست. ...
سعادت اظهار داشت: دولت ترکیه از بخش خصوصی این کشور به صورت کاملا حرفه ای، هوشمندانه، تخصصی و ویژه حمایت می کند. این حمایت های شگفت انگیز از فعالان تجاری ترکیه موجب شده است که امروزه این کشور در تمام کشورهای منطقه سهم بازار بسیار گسترده ای داشته باشد.
آرتان پرس   ۴ ساعت پیش    
امارات، یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که در هفته گذشته قیمت میلگرد چه در بازار داخلی و چه در بخش وارداتی آن تا روز سه شنبه 3 آگوست ثابت بود. در حالی که شنیده ها حاکی از آن است که قیمت شمش وارداتی به این کشور به علت افزایش قیمت های جهانی مثل حوزه CIS و چین صعودی بود.
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس بین الملل حوزه انرژی گفت: اکنون اکثر کشورهای منطقه بدنبال مسیرهای جایگزین برای ایجاد امنیت صادرات نفت هستند، البته بخشی از برنامه های تدوین شده برای مسیرهای جدید هم به توصیه هایی از ناحیه کشورهای خریدار نفت منطقه برای دور شدن از ریسک تهدید برمی گردد.
فکر شهر   ۶ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
فکرشهر: وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ادعای آمریکا درباره اتهام زنی به ایران در موضوع سانحه کشتی اسرائیلی، اظهار داشت: در 42 سال گذشته اقدامات واهی و بی اساسی به جمهوری اسلامی ایران به ویژه حوادث ناگواری که در برخی کشورهای منطقه و خارج از منطقه رخ داده ...
شفقنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- سفیر اتحادیه اروپا در عراق گفت که این اتحادیه از تلاش های عراق برای میانجی گری بین کشورهای منطقه از جمله ایران و عربستان به شدت استقبال می کنیم. ...
آنا   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
کره شمالی اعلام کرد حضور نظامی انگلیس در آسیا و اقیانوسیه منجر به مقاومت شدید کشورهای منطقه و تنش در شرایط حساس منطقه خواهد شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۲:۰۰    
قاره آفریقا از نظر منافع اقتصادی، راهبردی و سیاسی برای رژیم اسرائیل اهمیت بالایی پیدا کرده و این رژیم با استفاده از گرفتاری برخی از کشورهای منطقه در جنگ های قومی - مذهبی برای کسب حوزه نفوذ در قاره ای که آکنده از منابع انسانی و طبیعی است، برنامه ریزی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه در پیامی از همبستگی کشورهای منطقه از جمله ایران در مهار آتش سوزی های ترکیه تشکر کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است شیوه اروپایی ها برای غارت کشورها نوین شده و آنها به بهانه اجرای دموکراسی در کشورها، آنها را تهدید به تحریم می کنند تا به منافع خود برسند.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۵:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش بانکداری الکترونیک، هر چند تجارت ایران در سال های گذشته تا حد زیادی حول محور کشورهای منطقه و آسیا تعریف شده اما ایران و اروپا از گذشته دور در حوزه های مختلف با یکدیگر تبادل تجاری داشتند و این روال در سال های قبل نیز ادامه داشت. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
شرارت ها و نقش آفرینی منفی دولت امارات علیه کشورهای منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا به وضوح بیانگر مزدوری حکام این شیخ نشین برای آمریکا و صهیونیسم و خیانت و جنایت آنان علیه جهان اسلام است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر مسائل افغانستان معتقد است: اشرف غنی بر مبنای استراتژی و برنامه بزرگ ایالات متحده آمریکا برای شعله ور شدن آتش در افغانستان و کشاندن کشورهای منطقه به این تحولات، بازی می کند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شامگاه دوشنبه به صورت تلفنی با قیس سعید رئیس جمهور تونس گفت وگو کرد. تونس از هفته گذشته به دلیل برکناری نخست وزیر و انحلال پارلمان توسط رئیس جمهور دستخوش تغییرات سیاسی شده و نگاه کشورهای منطقه را به سمت خود معطوف کرده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : روزنامه العربی الجدید، از برنامه ریزی دولت عراق برای برگزاری قریب الوقوع یک کنفرانس منطقه ای با حضور همسایگان این کشور از جمله ایران، عربستان سعودی و ترکیه خبر داد ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
همدان-فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به ضرورت و اهمیت ترویج تفکر بسیج گفت: فرار آمریکا از کشورهای منطقه، نتیجه گسترش تفکر بسیج است.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۳:۲۱    
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در سال 2018 مجموع واردات مواد شیمیایی و پتروشیمیایی در کشورهای منطقه بیش 30 میلیارد دلار بوده است که از این مقدار حدود 3 میلیارد دلار آن مربوط به ایران بوده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۵۸    
تهران- ایرنا- جنگل های حدود 100 منطقه در ترکیه این روزها در آتش سوخت و در حالی که برخی کشورهای منطقه از جمله ایران به کمک ترک ها رفتند، خبر رسید که این آتش سوزی ها عمدی بوده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۰۰    
رژیم صهیونیستی و عربستان به دنبال افزایش محاصره کشورمان هستند و تلاش می کنند با برقراری روابط دیپلماتیک یا معاملات اقتصادی، بر روابط میان کشورهای منطقه با ایران تأثیر بگذارند و آن را از مسیر اصلی خود منحرف کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: متاسفانه به دلیل تمرکز بر روی پرونده اتمی و حل چالش با غرب از خیلی از روابط دو جانبه با کشورها حتی کشورهای منطقه ای غافل شدیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۴۷    
کارشناس سیاست خارجی و روابط بین الملل گفت: دولت آقای رئیسی نباید وقت کشی کند بلکه باید با تعیین زمان برای لغو تحریم ها وراستی آزمایی یک بار برای همیشه مسأله برجام را حل و فصل کند که اقتصاد ایران معطل برجام نماند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم باید در عرصه سیاست خارجی ارتباط خود را با کشورهای منطقه و به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس تقویت کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- افزایش شمار مبتلایان نوع جهش یافته ویروس کرونا در کشورهای منطقه آسیا-اقیانوسیه از جمله ژاپن، تایلند، مالزی و استرالیا سبب شده است دولتهای این کشورها تدابیر پیشگیرانه را تشدید کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اینگونه نیست که ایران بخواهد دور خود دیوار بکشد و نخواهد با عربستان و سایر کشورهای منطقه و دنیا ارتباط برقرار نکند، بلکه اعتقاد داریم روابط متقابل باید بر اساس اصول منطقی بین کشورها حاکم باشد.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۵۳   + ۳۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: درخواست سناتورهای آمریکایی به بایدن مبنی بر ایجاد ممانعت از ورود حجت الاسلام رییسی به سازمان ملل بچگانه، ساده لوحانه و در چارچوب لابی های ضد ایرانی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-یک فعال اقتصادی و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس، تقویت روابط منطقه ای را برای توسعه بازارهای صادراتی خواستار شد و گفت: انتظار است دولت سیزدهم عزم خود را برای گسترش روابط با کشورهای منطقه به منظور تقویت صادرات به این کشورها جزم کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۰۳   + ۲۸ سایت دیگر  
ایسنا: اتحادیه اروپا اعلام کرد در صورتی که طالبان با زور و گزینه نظامی، قدرت در افغانستان را به دست بگیرد، حکومت "طالبان" را به رسمیت نمی شناسد. به نقل از روسیا الیوم، توماس نیکلاسون ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۲۸   + ۲۰ سایت دیگر  
فواد حسین وزیر خارجه عراق به رسانه های سعودی گفت که به زودی "برهم صالح" رییس جمهور عراق راهی تهران می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
استراتژی آمریکا مبتنی بر سیطره نظامی و اجرای سیاست تروریسم اقتصادی در کشورهای منطقه و به ویژه عراق و سوریه است که بر عناصر پنج گانه بنا می شود و اولین آن محافظت از حضور نظامی در دو کشور مذکور می باشد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
کشورهای عضو منطقه یورو از یک رکود دو رقمی طی دو فصل گذشته خارج شده و همگی رشد اقتصادی را در این سه ماهه تجربه کرده اند. به گزارش پیام فوری به نقل از بی بی سی، اقتصاد منطقه یورو 2 درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی رشد کرده و این منطقه را از رکود خارج کرده است. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۳۱    
محمدحسن قدیری ابیانه، کارشناس سیاست خارجی و سفیر اسبق ایران در استرالیا درخصوص نقش وزارت امورخارجه در پیشرفت اقتصادی در دولت سیزدهم، گفت: دولت آیت الله رئیسی باید حتی وزارت خارجه را هم در خدمت اقتصاد مقاومتی قرار دهد. چرا که این موضوع منجر به افزایش تعاملات تجاری با همسایگان و کشورهای منطقه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۸   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به رئیس دولت تدبیر و امید، گفت: درب ارتباط با کشورهای منطقه را قفل و رها کردید، به امید دری که کلید آن دست دشمن است، سایر درها را بستید.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تنشهای نظامی با تلفات انسانی میان باکو و ایروان در حالی دوباره آغاز شده است که شواهد نشان می دهد که رویکرد آذربایجان به وعده های ترکیه و اسراییل و نیز برخی رویکردهای ارمنستان به فرانسه و آمریکا و عدم توجه به طرح های پیشنهادی کشورهای منطقه زمینه ساز این بحران بوده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۸:۰۵    
تهران- ایرنا- یک کارشناس ارشد مسائل استراتژیک گفت: ائتلاف های سنتی در منطقه خاورمیانه کارکرد خود را از دست داده اند و کشورهای منطقه در حال بازتعریف مناسبات جدید خود هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با اشاره به کاهش واردات پوشاک قاچاق گفت: صادرات پوشاک ایران به کشورهای عراق، سوریه، افغانستان و بخشی هم روسیه انجام می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش رو جمعه ایرنا به نقل از تارنمای رسمی سامان ملل متحد، صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در گزارشی اعلام کرد، از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون، مدارس بیش از 200 روز در نیمی از کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه تعطیل بوده اند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۷:۲۵    
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با تکرار برخی ادعاهای بی اساس درباره سیاست های منطقه ای ایران، بار دیگر این کشور را به دخالت در امور کشورهای منطقه و حمایت از تروریسم متهم کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۶:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس بامداد جمعه با بیان اتهامات اثبات نشده ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرد. به گزارش فارس، نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرد و مدعی شد ایران باید حمایت از گروه های تروریستی را در یمن ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۳:۳۶    
دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس ضمن تکرار ادعاهای ضد ایرانی خواستار گنجاندن مسائل منطقه و موشکی در مذاکرات برجام شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۳:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: به برکت انقلابی که امام راحل آن را بنیانگذاری کردند و مسیری که مقام معظم رهبری آن را طی می کنند، باعث شده که کشورهای زیادی در دنیا شعارهای اسلامی سردهند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع روسیه همچنین هشدار داد که ایالات متحده کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا را وادار به ایجاد ساختاری مشابه ناتو کرده و در این رابطه کانون های دراز مدت تنش های منطقه ای در حوزه نفوذ سازمان همکاری های شانگهای در حال شکل گیری هستند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون حزب حاکم ترکیه با تاکید بر جدی بودن این کشور برای ایجاد چارچوب 6 جانبه درخصوص منطقه قفقاز با حضور کشورهای منطقه ای، گفت به کشورهای غیرمنطقه ای اجازه دخالت نمی دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در بیانیه مشترک سران اردن، قبرس و یونان آمده است: ثبات حوزه دریای مدیترانه اولویت استراتژیک کشورهای منطقه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – در حالی که برخی کشورهای منطقه از جمله ترکیه حوادث سیاسی هفته جاری تونس را کودتا توصیف می کنند، عربستان سعوی از تصمیم های قیس سعید ، رئیس جمهوری این کشور حمایت کرد.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شبکه لبنانی المیادین گزارش کرد، کشورهای منطقه امروز دریافته اند که قدرت منطقه ای ایران است نه رژیم اسرائیل. این شبکه با اشاره به مطلب وبسایت اسرائیل دیفنس در این خصوص اشاره و گزارش کرد، در خاورمیانه این تصور وجود دارد که اسرائیل ببر کاغذی است ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۲    
عزیزی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر سیاست ارتباط با کشورهای همسایه پافشاری دارد و معتقد است که امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود. دولت آینده نیز سیاست هوشمندانه ای را دراین راستا در پیش گرفته است و امیدوار هستیم که کشورهای منطقه نیز از این فرصت استفاده کنند.
وزیر دفاع آمریکا به چین بابت رویکرد تهاجمی اش در قبال منطقه هند و پاسیفیک هشدار داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: اساسا این فرض که عمان دیگر خواهان یا قادر به ایفای نقش پیشین خود در قبال ایران نیست، صحت ندارد و قرار نیست کشوری جایگاه عمان را در منطقه کسب کند؛ چراکه کشورهای مختلف هرکدام جایگاه خود را دارند.