پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۹:۴۸Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حمله شیمیایی»

ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
نمایندگی ایران در سازمان ملل در سالروز حمله شیمیایی صدام حسین به حلبچه عراق، یاد و خاطره قربانیان این جنایت را گرامی داشت.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
فاش نیوز - هواپیماها با بمب های 500 کیلویی به پرواز درآمدند؛ هیچ کس فکر نمی کرد از خودی بخورد، اما تنها چند دقیقه بعد از بلند شدن بوی سیب هولناک ترین جنایت انسانی در حلبچه رقم خورد؛ از رحم سخن می گویید؟ صدام به مردم خودش هم رحم نکرد! خبرگزاری تسنیم - ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۴۶   + ۲۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: 13 هزار شهید و 130 هزار مصدوم شیمیایی در ایران نتیجه تسلیح رژیم صدام به سلاح شیمیایی از سوی کشور های غربی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۷    
حمله شیمیایی به حلبچه در 35 سال پیش، تراژدی غم باری است که رژیم بعث عراق علیه مردم خود رقم زد و هزاران مرد و زن و کودک را به خاک و خون کشید و زخم عمیقی بر جسم و روح مردم مظلوم این شهر وارد کرد.
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
برنا: 25 اسفند یکی از وحشیانه ترین جنایات انسانی در حق اهالی حلبچه به وقوع پیوست که در این گزارش به گفتگویی با شاهدان عینی این جنایت پرداخته ایم. تاریخ این مرز و بوم تلخی های بسیاری را به خود دیده است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۲:۳۵    
در تاریخ 25 اسفند 1366، مزدوران رژیم بعث عراق، شهر حلبچه را با استفاده از سلاح های شیمیایی هدف حمله قرار دادند. این حمله باعث کشته شدن و آسیب دیدن بسیاری از اهالی این شهر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
اسد الله و رفقایش بین دو ابر شیمیایی گیر کردند. راه فراری نداشتند و همه از دم شیمیایی شدند ماشین تویوتایی پایین کوه ایستاد و همه به زحمت سوارش شدند کوهی از آدم مثل تپه روی هم افتاده بودند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۰۷    
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان در بیانیه ای اعلام کرد: مسمومیت دانش آموزان بی شک از جانب کسانی است که بعد از حمله شیمیایی صدام به سردشت، همچنان هم پیاله صدام بودند.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی حتی در جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق، و حتی آن زمان که با بمب های شیمیایی مورد حمله قرار گرفت، باز هم به کثافت کاری های این چنینی دست نزد و با دشمن خبیثتش هم مردانه جنگید، به عوض، همین منافقین که الآن جزو گروه های اصلی اپوزیسیون هستند، با صدام، نه تن ها در حمله شیمیایی به ایرانیان ...
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
علی عبدالرزاق نژاد، دبیر بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از انتقال 41 دانش آموز در زاهدان به مراکز درمانی خبر داد و گفت: این دانش آموزان با علائمی مانند حالت تهوع و درد شکم به وسیله اورژانس راهی مراکز درمانی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بسام صباغ در نشست شورای امنیت، هشدار داد گروهک تحریر الشام قصد دارد با کمک گروه موسوم به کلاه سفید ها حمله شیمیایی اجرا کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان شب گذشته خبری مبنی بر حمله شیمیایی به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در فضای مجازی منتشر شد. در ادامه، مدیر و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره جزییات این اتفاق توضیح می دهد.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۳۵   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت ، تعداد 75 نفر از دانش آموزان دختر دوره متوسطه شهرستان سمنان با علایم بی حالی و ضعف به مراکز درمانی سمنان منتقل شدند. ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه گفت گرد و غبار مشاهده شده در ایستگاه ارم سبز به دلیل فعالیت های عمرانی بوده است. مسعود درستی در گفت وگو با پانا درخصوص انتشار اخباری مبنی بر حمله شیمیایی به ایستگاه ارم سبز گفت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حمله شیمیایی سریالی به مدارس دخترانه کشور نگرانی های زیادی را در جامعه ایرانی به وجود آورده است. در همین رابطه بیش از 500 تن از اهالی فرهنگ و هنر با انتشار بیانیه ای فاجعه انسانی مسمومیت دانش آموزان مدارس را محکوم کردند و خواستار دستگیری و مجازات عاملان و آمران آن شدند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
داده های مسمومیت در مدارس آن قدر متفاوت و نادقیق هست که هیچ نهادی نتوانسته حکم قطعی و یقینی بدهد. با این حال، بی بی سی فارسی و اینترنشنال با پوشش نوشته های جمعی از شهره ها و عروسک گردانان و اساتید کامپیوتر و جامعه شناسان و آخوند های اصلاح طلب و فعالان سیاسی و حقوق بشر ...
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۲۴   + ۳۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس با طرح دو احتمال برای اتفاقات اخیر، از اساس وجود حمله شیمیایی در مسمومیت سریالی دانش آموزان را منکر شد!
سلام نو / نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
حسن اسمخانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، از تکرار مسمومیت ها این بار در زنجان و ابهر خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۱۶   + ۳۷ سایت دیگر  
تلاش همه جانبه برای زنده کردن مفهوم هراس آور حمله شیمیایی در ذهن شهروندان کشوری که یکی از بزرگترین قربانیان سلاح های شیمیاییِ اعطایی کشور های غربی به صدام معدوم است، به طور قطع از پیگیری سناریوی پیچیده از سوی معاندین برای ضربه به امنیت روانی جامعه ایران حکایت می کند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تصویری از آموزش مقابله با حمله شیمیایی در بهار1367 دوباره وایرال شد.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
در ادامه ماجرای مسمومیت های سریالی دانش آموزان امروز دو مدرسه دیگر در همدان و کبودر آهنگ هدف حمله شیمیایی قرار گرفتد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
پس از اینکه عراق سلاح های شیمیایی را به کار گرفت، به دعوت جمهوری اسلامی هیئتی از کارشناسان سازمان ملل متحد از 23 اسفند 1362 به مدت یک هفته به ایران سفر کرد. این هیئت پس از بررسی و بدون آوردن نام عراق، در 7 فروردین 1363 کاربرد بمب های شیمیایی علیه نیروهای ایرانی را در جریان عملیات خیبر تأیید کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سیصد و شصت و هفتمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
مسکو اعلام کرد آمریکا در حال تدارک یک حمله شیمیایی در اوکراین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس حفاظت از نیروها در مقابل تشعشعات و تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی وزارت دفاع روسیه هشدار داده است که آمریکا در تدارک برای انجام یک عملیات پرچم دروغین با استفاده از مواد سمی در اوکراین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مرحوم رحیم انصاری درباره حمله گسترده شیمیایی عراق در عملیات خیبر گفت: بعد از حمله شیمیایی سر آمپول های استنشاقی را می شکستیم و نزدیک بینی رزمندگان می گرفتیم. شیمیایی ها، تاول های وحشتناکی برداشته بودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۵۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیم ا ، از نیویورک، در جلسه شورای امنیت سازمان ملل، ایران، روسیه و چین با گزارش جانبدارانه هیئت موسوم به گروه تحقیق و شناسایی درباره حمله شیمیایی آوریل 2018، مبنی بر اینکه دولت سوریه عامل آن حمله بوده است، به شدت مخالفت کردند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
هشت عضو شورای امنیت به علت گزارشی ادعایی درباره سلاح شیمیایی در دوما، دمشق را به ارتکاب این حمله شیمیایی متهم کردند، در مقابل دمشق و مسکو نسبت به بی طرفی این سازمان ابراز تردید کردند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سفیر و نماینده روسیه در سازمان ملل در پی متهم کردن ارتش سوریه در بکارگیری ماده کلر در حمله ادعایی به دوما در سال 2018 از سوی سازمان منع تسلیحات شیمیایی با رد این اتهامات گفت: کلاه سفیدها حمله شیمیایی دوما را صحنه سازی کردند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دولت روسیه در سازمان ملل گفت: کلاه سفیدها مسئول استفاده از تسلیحات شیمیایی در دوما بوده و حمله شیمایی را " صحنه سازی" کرده اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۳:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: دولت سوریه اعلام کرد که گزارش گمراه کننده سازمان ملل درباره حمله شیمیایی ادعایی در دوما در نزدیکی دمشق را رد می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۳۴    
سوریه و روسیه به شدت با فعالیت این تیم تحقیق درباره مشخص کردن مسوول حمله شیمیایی در سوریه مخالفت و آن را غیرقانونی دانسته بودند.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: سازمان منع سلاح های شیمیایی ، پس از دو سال تحقیق اعلام کرد، مستندات منطقی نشان می دهد که دست کم در یک مورد حکومت بشار اسد مسئول حمله شیمیایی به دوما در سال 2018 میلادی است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سفارت روسیه در انگلیس در توئیتی و با اظهارنظر درباره ویدئویی از نیروهای اوکراینی نوشت، کی یف شاید برای استفاده از سلاح شیمیایی علیه سربازان روسی آماده می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تصاویری از ارتش اوکراین منتشر شده که به گمانه زنی ها درباره احتمال حمله شیمیایی این کشور علیه نیروهای روس دامن زده است.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۴:۳۶    
آلمان مدعی شده یک نفر در این کشور به ظن برنامه ریزی برای حمله با مواد شیمیایی بازداشت شده است. خبرگزاری میزان – مقام های آلمان مدعی شدند که یک فرد را در این کشور به ظن برنامه ریزی برای آنچه حمله با مواد شیمیایی مرگبار خوانده شده، بازداشت کرده اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اسپوتنیک امروز یکشنبه اعلام کرد: پلیس آلمان در منطقه مونستر، یک تبعه ایرانی 32 ساله را به اتهام تلاش برای انجام حمله شیمیایی بازداشت کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
نخستین حمله شیمیایی بعث عراق به ایران که توسط سازمان ملل در جنگ ثبت شده مربوط به 23 دی سال 1359 است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی با نمایش تصاویری از حمله شیمیایی به سردشت گفت: با نمایش این تصویر یادآوری می کنم زنان و کودکان شهروندان اهل سنت و کرد ساکن سردشت و سایر شهرهای کشور ما یک گواه زنده ای بر وضعیت ضدبشری و اقدامات ضد کودکان و زنان رژیم نژاد پرست آلمان علیه ایران است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۴   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه در کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی در لاهه، گفت: ایران به عنوان بزرگترین قربانی استفاده سیستماتیک از سلاح های شیمیایی در تاریخ معاصر، عاملان و حامیان این جنایت را نه می بخشد و نه فرامو
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۹:۴۷    
شفقنا- با شدت گرفتن تهدیدات امنیتی، رژیم اشغالگر، امروز( سه شنبه) برای اجرای رزمایشی در امتداد مسیر قطار شهری زیرزمینی و روزمینی که ممکن است اولین مانور در نوع خود باشد و برای شبیه سازی حمله شیمیایی انجام می گیرد، آماده می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون مرکز روسی آشتی در سوریه خبر داد گروه تروریستی جبهه النصره در یک روز منطقه کاهش تنش ادلب را 10 بار گلوله باران کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
علی رغم تأکید منابع رسانه ای وابسته به پ.ک.ک و برخی نهادها مبنی بر حمله شیمیایی ترکیه در شمال عراق، اما مقامات آنکارا به شدت این موضوع را تکذیب می کنند.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
حمایت و پشتیبانی آمریکا و کشور های غربی در تجهیز شیمیایی صدام در جریان جنگ تحمیلی عراق بر ضد ایران یکی از جنایت های غیرقابل بخشش این کشور ها در حق مردم و ملت بزرگ ایران است. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۵    
HPG کشته شدن 5 تن از نیروهای خود را در متینا تأیید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
قاسملو آنچنان اتحاد خود با صدام را استراتژیک می پنداشت که جنایت ضدبشری حمله شیمیایی به شهر حلبچه در کردستان عراق را محکوم نکرد و حتی سعی کرد رژیم صدام را از این جنایت مبرا کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- روستای زرده در کرمانشاه در سال 1367 مورد حمله شیمیایی رژیم بعث عراق قرار گرفت و تمامی اهالی روستا دچار عوارض شیمیایی شدند اما برای دریافت جانبازی با مشکلاتی مواجه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
34 سال پیش در چنین روزی و بر اثر حمله شیمیایی رژیم بعثی عراق به روستا های زرده ، سرمیل ، نسار دیره در غرب استان کرمانشاه 275 تن شهید و دستکم 2 هزار و 700 نفر مصدوم شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۲۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
روستای زرده در شهرستان دالاهو قرار دارد این روستا تیر ماه سال 1367مورد حمله شیمیایی رژیم بعث قرار گرفت.